Žáci a rodiče

 • V krajském kole Biologické olympiády kategorie C (8.a 9.třída, tercie a kvarta) zabodovali naši žáci, kteří získali všechny medailové pozice. Vítězem se stal tercián Jiří Janků, druhý skončil jeho spolužák Tomáš Mašek a na třetím místě se umístila Dobruška Lukášová z kvarty. Vítězné trio doplnila Terezka Nedbalová (3.E), která byla na 10.místě také úspěšným řešitelem.

  Máme z úspěchů našich žáků obrovskou radost a všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

  Více
 • Z celkového počtu 32 soutěžících v kategorii B krajského kola matematické olympiády bylo pouze 10 studentů úspěšných. Mezi úspěšnými řešiteli jsou také 2 studenti Gymnázia Jírovcova. Na 6. místě se umístil Michal Čermákze sexty a na 10. místě Jakub Kuchař ze 2.A. 
  Děkujeme a blahopřejeme! Vážíme si všech, kteří se do řešení matematických olympiád pustí! 

  Více
 • V dubnovém krajském kole matematické olympiády nás skvěle reprezentovali studenti soutěžící v kategorii C. Krajského kola se zúčastnilo 49 soutěžících, úspěšných řešitelů bylo 27, z nichž 12 studuje na Gymnáziu Jírovcova!  1. místo získal náš kvartán Jonáš Havelka (soutěžil tedy ve vyšší kategorii a vyhrál !!!), na 2. místě skončila Anna Kovárnová z kvinty, na 7. Místě Vladan Čížek z 1.A. Dalšími úspěšnými řešiteli jsou Jan Baron (kvinta), Karla Váchová (kvinta), Miroslav Průcha (1.A), Eliška Nováková (kvinta), Daniela Smažíková (kvinta), Veronika Tvrzová (kvinta), Martin Doležal(kvinta), Martin Houška (1.A), Lucie Vaníková (kvinta).
  Děkujeme, blahopřejeme a vzkazujeme, že na všechny naše soutěžící studenty jsme velmi pyšní. 

  Více
 • 20. dubna se konalo na naší škole krajské kolo fyzikální olympiády kategorií B,C a D. Jako každoročně dosáhli naši žáci pěkných úspěchů. V kategorii B byla Simona Gabrielová ze septimy 2., v kategorii C Michal Čermák ze sexty 4. Zcela jsme ovládli kategorii D, kde zvítězil Martin Doležal, 2. místo obsadila Anna Kovárnová, oba z kvinty, 4. byl Miroslav Průcha a 5. Martin Houška, oba z 1.A. 

  Všem gratulujeme!

  Více
 • Na Knižním veletrhu v Průmyslovém paláci v Praze byla 13. 5. 2016 oceněna za svou prózu „Vesnické město, městská vesnice“ mezi nejlepšími 10 finalisty v literární soutěži Rosteme s knihou, pořádané Svazem knihkupců a nakladatelů. Soutěže se zúčastnilo 2334 mladých literátů.

  Dianě blahopřejeme a držíme palce do dalšího tvůrčího psaní!

  Více
 • Ve dnech 7.5.-14.5.2016 se v estonském Tallinu konal již 14.ročník mezinárodní Přírodovědné olympiády EUSO. Jde o mezinárodní týmovou soutěž pro studenty zemí EU, založenou na spolupráci při řešení přírodovědných testových úloh. V České republice probíhá výběr účastníků na základě úspěšnosti v předmětových olympiádách (fyzika, chemie, biologie). Soutěže se účastní 25 zemí EU a každá může vyslat dva soutěžní týmy.

  Dnes k nám dorazila výborná zpráva. Tým A České republiky ve složení Lukáš Fiedler (Gymnázium Jírovcova, biologie), Šimon Karch (G Havířov) a Miroslava Novoveská (Masarykovo G Plzeň) vybojoval skvělé šesté místo ze všech zúčastněných týmů a domů si veze medaile za stříbrné pásmo.

  Gratulujeme a našemu Lukášovi děkujeme za skvělou reprezentaci!

  Více
 • Softballové družstvo školy ve složení - Denisa Jozsová, Michaela Adamcová, Denisa Příhodová, David Mulica, Filip Mulica, Fillip Hron, Matěj Tyc, Tomáš Duroň, Ondřej Klimeš, Pavel Kokeš, Jonáš Hajný - porazilo všechny soupeře v krajském kole středních škol v softballu a vybojovalo 1. místo. Tím si zajistilo postup do celostátního kola. Blahopřejeme a děkujeme všem za reprezentaci školy.

  Více
 • Poslední týden v dubnu ukončily 2. ročníky a sexta po 7 měsících plavecký výcvik. Žáci se zdokonalili v plaveckých způsobech prsa, kraul a znak. Naučili se také startovní skok, obrátku a vyzkoušeli si i plavání pod vodou. Po těchto náročných hodinách plavání mohou všichni žáci bez obav vyrazit v létě k vodě i na vodu.

  Více
 • Vážení rodiče,

  v úterý 24. 11. 2020 proběhne informační odpoledne. Začátek schůzky bude stanoven třídním učitelem od 16 do 18 hodin. Informaci o přesném začátku dostanete od třídního učitele přes žáky.

  Pro schůzku využijeme naše školní účty a aplikaci Meet. To znamená, že Vás bude muset žák připojit přes svůj účet (z důvodů zabezpečení) a připojovat se budeme přes „třídy“, které používáme k online výuce.

  Informační odpoledne proběhne s třídním učitelem. Pokud byste si chtěli domluvit individuální schůzku s některým z vyučujících, tak využijte kontakty na našem webu (https://www.gymji.cz/kontakty) a domluvte si termín.

  Zároveň Vás zveme na online schůzku o možnostech online studia s CTM- academy. Dne 24.11. od 18 hodin, tedy po skončení informačních schůzek- se mohou zájemci  připojit na na schůzku s paní Bočkovou, která vysvětlí podmínky a výhody studia ONline s CTM. Od třídních učitelů se dozvíte odkaz na Zoom Meeting, kde bude schůzka probíhat.

  Těšíme se na Vás.

  S pozdravem a přáním pevného zdraví

  Pavel Kavřík

  Pro přehlednost přidávám začátky jednotlivých schůzek:

  1.E – začátek v 16:00

  2.E – začátek v 16:30

  3.E – začátek v 16:00

  4.E – začátek v 17:00

  1.A – začátek v 16:00

  5.E – začátek v 17:00

  2.A – začátek v 17:00

  2.B – začátek v 17:00

  6.E – začátek v 16:00

  3.A – začátek v 16:00

  3.B – začátek v 17:00

  7.E – začátek v 18:00

  4.A – začátek v 17:00

  4.B – začátek v 17:00

  8.E – začátek v 16:00

  Více
 • Opět po roce se mladí nadšení studenti se zájmem o fyziku, matematiku, chemii či informatiku, setkali v Praze na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT, aby absolvovali již 18. ročník Týdne vědy na Jaderce.

  Čekalo je pět dní plných exkurzí, přednášek a experimentů, ale také vypracování miniprojektu, příspěvku do sborníku a jeho prezentace na závěrečné studentské konferenci.

    Za naše gymnázium se do Prahy vydala studentka septimy Simona Gabrielová, jejíž příspěvek Příprava nanočástic stříbra pomocí UV záření a záření gama si můžete přečíst v přiloženém souboru nebo prezentaci.

  Více
<< Předchozí 1 3 4 5 6 7 Další >>