Žáci a rodiče

 • 2019 - SPOLEK PRO VĚDU, KULTURU A SPORT

  IČO 625 38 195

  ČÍSLO ÚČTU: 312055123/0300

  Děkujeme Vám všem, kteří podpoříte činnost Spolku alespoň částkou 400 Kč za jednoho studenta/studentku. Podpoříte tím plno akcí, účast našich žáků v soutěžích, konání maturitních plesů, připojení školy k internetu a mnoho dalšího.

  Z organizačních důvodů prosíme o zaplacení příspěvku na účet Spolku  s uvedením jména, příjmení a třídy žáka do 2. prosince 2019. Předem děkujeme za vstřícnost.

  Co jsme financovali v roce 2019 najdete v přiloženém souboru.

  Podporujeme a doporučujeme:

  • Studium on-line kurzů CTM pro talentované a motivované studenty (informace u p. učitelky Kudrličkové) 
  • DOFE - prestižní vzdělávací program pro mladé lidi, který podpoří studenty v osobním rozvoji a v získávání dovedností uplatnitelných v budoucím životě a práci ( informace u p. učitelky Mylerové, Šimkové a u pana učitele Kostky)
  • Srdečně zveme všechny na českobudějovické náměstí, kde 6. prosince odpoledne vystoupí v přehlídce pěveckých sborů i ten náš. Věříme, že se Vám bude předvánoční atmosféra líbit a že budete v soutěžní přehlídce sborů pro Jírovcovku hlasovat.
  • A pokud budete chtít nakoupit poslední drobné vánoční dárky, zveme Vás na Vánoční bazar který pořádáme v budově školy 19. prosince dopoledne.

   

  Více
 • Centrum pro talentovanou mládež zahajuje registrace do zimního semestru kurzů online. Registrace probíhají od 10. do 30. listopadu 2019

  Katalog kurzů (filtr zima / winter 2019): www.ctm-academy.cz/online

  Pro koho kurzy jsou: pro všechny motivované studenty od 11 let po maturitu se zájmem o vzdělávání

  Webinář - chcete vědět víc o studiu online? Dozvíte se o konceptu online kurzů a dostanete o tom on - line odpovědi na všechny otázky. Webinář je určen studentům, ale i jejich rodičům a učitelům. Webinář se koná v

  úterý 19.11., 19.00–20.00

  čtvrtek 21.11., 18.00–19.00

  Jak se přihlásit k webináři:

  Přihlásit se můžete jednoduše, stačí napsat na marketing@ctm-academy.org, pošleme Vám odkaz na web, kde webinář bude probíhat. Prosíme o sdílení informace o webináři studentům i rodičům.

  Více
 • Paní učitelka matematiky  Michaela Petrová napsala spolu s naším bývalým kolegou Jaroslavem Kalou a dalšími autory učebnici matematiky “MATURITA S NADHLEDEM“. Kniha vyšla na podzim v roce 2019 v nakladatelství Fraus. Gratulujeme a přejeme našim studentům na Jírovcovce, aby se s pomocí učebnice na maturitu z matematiky dobře připravili.

  Více
 • Registrace do CTM Online v plném proudu

  I letos se do CTM Online programu mohou zapisovat studenti, a to nejen ti, kteří míří studovat do zahraničí, ale i ti, kteří si chtějí prohloubit znalosti určitého oboru a angličtiny. Vybírat si mohou standardně z katalogu stovky kurzů všech témat.

  Registrace se přijímají do 20. září. Veškeré informace najdete na webu CTM popř. u p. Kudrličkové nebo p. Kalové.

  CTM oceňuje absolventy

  https://www.ctm-academy.cz/absolventi

  Na webu CTM se můžete podívat na interaktivní mapu absolventů a jejich cestu na univerzity po celém světě. Vidíte tak na jednom místě, kde studují a jaké kurzy a mezinárodní zkoušky absolvovali u CTM.

  Absolventi CTM obdrží na slavnostním předávání certifikáty. Jsou oceněni absolventi AP zkoušek a nejúspěšnější studenti kurzů CTM Online, a to celé pod záštitou Akademie věd České republiky. 

  Seznam absolventů CTM z naší školy najdete na nástěnce věnované CTM ve vstupním vestibulu školy.

  Více
 • Studenti 4.A dnes na Jírovcovce vítali své mladší spolužáky do nového školního roku jmenovitě megafonem a přípitkem čisté kohoutkové vody.  Přes celé prázdniny se ve škole pracovalo a více než stoletá školní budova je zase trochu omlazená: Staré a již omšelé toalety byly zrekonstruovány a nyní už v přízemí a v 1. poschodí září novotou a moderním designem. Také v tělocvičně je nové socální zařízení. S opravami souvisela i složitá výměna odpadního potrubí a průjezdu do školního dvora. Během několika týdnů bude celá rekonstrukce ukončena. Těm, kteří si už stihli novinky prohlédnout, se nové toalety moc líbily.  Přejme si, aby se nám všem na Jírovcovce líbilo a aby byl nový školní rok pro všechny příjemný a úspěšný!

  Více
 • Prázdniny ještě nekončí, ale kdo už potřebuje plánovat nový školní rok, pro toho je zde nultá verze rozvrhu (chybí umístění tříd v učebnách):

  Hezký zbytek prázdnin!

  Více
 • Všem žákům, učitelům,  zaměstnancům a přátelům Jírovcovky přejeme příjemné a dlouhé prázdniny. 

  Školní rok 2019/2020 bude zahájen 2. září 2019 v 8:30 hodin. Těšíme se na vás !

  Více
 • V ÚTERÝ 20. 11. 2018 proběhne od 17h do 18:30 h informační dopoledne pro rodiče žáků.

  Zástupci rodičů za jednotlivé třídy mají schůzku od 16:30 v přízemí v učebně informatiky, č.dv. 103

  Zahájení infromačního odpoledne bude ve třídách. Po skončení úvodu budou podávány informace o prospěchu a chování žáků. Učitelé budou v místnostech školy podle rozpisu zveřejněného ve vstupních prostorách školy a zde. 

   

  Více
 • CTM Online pro studenty

  • studuj kdykoli a kdekoli
  • postupuj vlastním tempem, zábavnou formou
  • studuj a komunikuj v angličtině
  • nech se provázet zkušenými instruktory
  • studuj pro pochopení ne pro testy a memorování
  • nauč se efektivně využívat čas, online zdroje a studuj pro život
  • získej náskok pro studium na univerzitě svých snů

  Do 18. září máte ještě možnost přihlásit se do individuálního Online kurzu. Nabízené kurzy jsou vhodné pro studenty již od 1. ročníku osmiletých gymnázií a studenty všech ročníků šestiletých či čtyřletých gymnázií až do maturitního ročníku. V nabídce CTM najdete kurzy nejrůznějších oborů, výuka probíhá v angličtině, on-line, každému studentovi se po celou dobu trvání kurzu věnuje jeden konkrétní instruktor, který studenta interaktivně provádí celým kurzem. Kurzy pro nadané studenty prohlubují znalosti v konkrétních oborech a připravují studenty na složení mezinárodních AP zkoušek, které uznávají univerzity u nás i ve světě.

   K registraci musí studenti zaslat písemné doporučení školy. Studium v kurzech CTM Online bude zahájeno v prvním říjnovém týdnu. Další informace získáte od současných i bývalých absolventů kurzů, od vedení školy a od p. uč. Kalové, která vede v angličtině některé vybrané matematické kurzy jako lektorka.  

  CTM je na FB

  Nabídka kurzů

  Více
 • Prázdniny ještě nekončí, ale kdo už se nemůže dočkat na nový školní rok, může se připravovat podle rozvrhu:

  Více
 • Vzhledem k opakovanému zatečení do budovy kvůli stavebním úpravám jsme opět pro jistotu nechali udělat statický posudek stropů ve 3. patře. Dle vyjádření statika nehrozí žádné nebezpečí (viz. příloha).

  Více
 • Studenti z Jírovcovky se již dlouhá léta podílejí na organizaci Budějovického Majálesu. Jeho součástí je i dobročinné Studentské Krvebraní. Jsme moc rádi, že i do této akce se naši studenti zapojují. Více se dočtete zde.

  Více
 • Ve dnech 8. 1. - 12. 1. 2018 se žáci 1. B a 5. E zúčastnili lyžařského kurzu v rakouské oblasti Ski Amadé. Sněhové podmínky byly k lyžování jako stvořené, počasí proměnlivé, od slunečného přes oblačné až po deštivé. Všichni účastníci se zdokonalili ve svých lyžařských dovednostech a vyzkoušeli si lyžování na různě obtížných sjezdovkách. Těší nás, že se kurz líbil, obešel se bez zranění a proběhl ke všeobecné spokojenosti

  Více
 • Krásné vánoční prázdniny a veselého Silvestra pro celou Jírovcovku a všechny její přátele a příznivce! 

  Více
 • Zapojili jsme se do Programu DofE - Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu!

  Program DofE je celosvětový program neformálního vzdělávání pro mladé lidi ve věku od 14 do 24 let, který založil v roce 1956 britský princ Philip, manžel královny Alžběty. Mladí lidé si v něm stanovují cíle ve čtyřech základních oblastech, jimiž jsou rozvoj talentu, sportovní aktivita, dobrovolnictví a dobrodružná expedice, a s pomocí dospělého mentora usilují o jejich splnění. Za překonání svých výzev získávají Mezinárodní cenu vévody z Edinburghu z rukou významných osobností. Po celém světě se programu účastní na 8 milionů studentů, v České republice je do DofE nyní zapojeno přes 2000 mladých lidí. Více informací najdete na webu www.dofe.cz. 

  Kontaktní osoby, které jsou připravené našim žákům poradit  - naši mentoři:

  Mgr. Dagmar Šimková

  Mgr. Martin Kostka Ph.D.

  Mgr. Kateřina Mylerová  (koordinátorka)

  Mgr. Pavel Kavřík (ředitel)

  Mgr. Lenka Kudrličková (zástupkyně ředitele)

  Mgr. Šárka Adamcová

  PhDr. Tereza Hniličková

  Dr.rer.nat. Michal Kočer

  Více
 • Pro všechny, kteří si váží svobody a demokracie je 17. listopad významným státním svátkem. Naši bývalí studenti se na jeho oslavách podílejí i jako organizátoři. Dokazují tím, že si uvědomují důležitost zapojení se do veřejného života, že jim není lhostejné, že se na nesvobodné časy před rokem 1989 rychle zapomíná. Vzdělávání, kritické myšlení, cestování, kulturní přehled, dobrovolnictví, společné akce na Jírovcovce, organizování Budějovického majálesu a plno dalších studentských aktivit všedních dnů dokazuje,  že naši současní i bývalí studenti jsou se svými názory na straně demokracie. Martin Pikous, absolvent Jírovcovky v televizním Rozstřelu a na iDnes: 1url.cz/ct0tR

  Více