Žáci a rodiče

 • V minulých dnech se rozhodovalo o tom, kteří chemici budou reprezentovat Českou republiku na Mezinárodní chemické olympiádě, jejíž 48.ročník  v letošním roce hostí gruzinské Tbilisi. Po přípravných soustředěních k nám z Prahy dorazila vynikající zpráva. Mezi nejlepší čtveřici byl nominován i náš letošní maturant Ladislav Prener ze 4.A (na snímku se svou tř.učitelkou a vyučující chemie Ing. D. Čadovou).

  Láďovi budeme o prázdninách držet palce a věříme, že i letošní výprava bude úspěšná a domů přiveze medailové umístění.

  Hodně štěstí !

  Více
 • Velkou radost nám udělala Terezka Maxerová ze sekundy. Terezka je nejen zapálenou bioložkou, což potvrdila 1.místem v krajském kole Biologické olympiády kategorie D, ale daří se jí i v matematice. V okresním kole Pythagoriády obsadila v kategorii 7.tříd také první místo.

  Za výbornou reprezentaci v krajském kole BiO děkujeme i ostatním našim biologům ze sekundy: Nikole Junkové (3. místo v KK) a úspěšným řešitelům Terezce Kučerové (7. místo) a Petru Kalinovi.

  Všem gratulujeme !

  Více
 • I letos se na konci května konala s napětím očekávaná akce Budějovický majáles. Naši studenti pojali přípravy s nadšením, a tak vyráběli dekorace, navštěvovali pouliční vystoupení svých spolužáků, usilovně hlasovali a po večerech bojovali o telefonní budky. Právě díky nim se do finále s největším počtem hlasů probojoval septimán Břetislav Hněvsa.

  I v průvodu masek šli naši piráti v čele, hlasitě podporovali svého favorita a věřili, že to tentokráte vyjde. I když v těsném finálovém souboji zvítězil kandidát jiného gymnázia, pro nás je králem Břeťa. Za tu energii, nápady a pokoru, si naši pochvalu zaslouží nejen on, ale všichni, kteří mu pomáhali.

  foto: Českobudějovický deník; Martin Novotný

  Více
 • Ve středu se na svou alma mater vrátil Daniel Stach, moderátor pořadu Hyde Park Civilizace, který se věnuje vědě a současné společnosti. Během devadesáti minut přiblížil studentům své moderátorské začátky, zavzpomínal na léta strávená na našem gymnáziu a zmínil i to, že k jeho současné práci přispěla vlastně náhodná účast na exkurzi v České televizi.

  Podle Dana musí jít člověk za svým cílem, mít pozitivní přístup k životu, dělat věci pořádně a případným neúspěchem se nenechat odradit. Že Dana věda baví, je znát na první pohled, svým zápalem a vyprávěním o ní okouzlil i nás a naše žáky.

  Přejeme mu i nadále spoustu vděčných posluchačů a ať mu optimismus a nadšení pro popularizaci vědy vydrží i nadále.

  Více
 • http://www.matfyz.cz/clanky/645-student-ceskeho-gymnazia-zaujal-v-cine

  Více
 • Ve čtvrtek se vydala septima na školní exkurzi do Prahy. Navštívili jsme Anatomický ústav 1.LF UK, prohlédli si exponáty týkající se stavby lidského těla včetně plastinovaných modelů lidských orgánů a expozici věnovanou anomáliím našeho organismu. Odpoledne jsme se přesunuli do Letňan, kde na nás na výstavišti v rámci Veletrhu vědy čekal bohatý program, interaktivní exponáty a zajímavé stánky AV, Kriminalistického ústavu a vybraných vysokých škol.

  foto: K.Motyčáková

  Více
 • Dne 23. 5. 2016 získal student 6. E Petr Vaněk Cenu Učené společnosti České republiky v kategorii "středoškolský student" za svou práci ve Středoškolské odborné činnosti s názvem Fluorit a jeho výskyt v Mutěnicích u Strakonic, se kterou se v březnu zúčastnil mezinárodní studentské soutěže BYSCC v čínském Pekingu. Cenu převzal ve Velké aule pražského Karolina spolu s dalšími osmi oceněnými studenty z rukou předsedy Učené společnosti prof. RNDr. Jiřího Bičáka, DrSc. Za mimořádné ocenění srdečně blahopřejeme  a přejeme mnoho úspěchů v další práci.

  Více
 • V krajském kole Biologické olympiády kategorie C (8.a 9.třída, tercie a kvarta) zabodovali naši žáci, kteří získali všechny medailové pozice. Vítězem se stal tercián Jiří Janků, druhý skončil jeho spolužák Tomáš Mašek a na třetím místě se umístila Dobruška Lukášová z kvarty. Vítězné trio doplnila Terezka Nedbalová (3.E), která byla na 10.místě také úspěšným řešitelem.

  Máme z úspěchů našich žáků obrovskou radost a všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

  Více
 • Z celkového počtu 32 soutěžících v kategorii B krajského kola matematické olympiády bylo pouze 10 studentů úspěšných. Mezi úspěšnými řešiteli jsou také 2 studenti Gymnázia Jírovcova. Na 6. místě se umístil Michal Čermákze sexty a na 10. místě Jakub Kuchař ze 2.A. 
  Děkujeme a blahopřejeme! Vážíme si všech, kteří se do řešení matematických olympiád pustí! 

  Více
 • V dubnovém krajském kole matematické olympiády nás skvěle reprezentovali studenti soutěžící v kategorii C. Krajského kola se zúčastnilo 49 soutěžících, úspěšných řešitelů bylo 27, z nichž 12 studuje na Gymnáziu Jírovcova!  1. místo získal náš kvartán Jonáš Havelka (soutěžil tedy ve vyšší kategorii a vyhrál !!!), na 2. místě skončila Anna Kovárnová z kvinty, na 7. Místě Vladan Čížek z 1.A. Dalšími úspěšnými řešiteli jsou Jan Baron (kvinta), Karla Váchová (kvinta), Miroslav Průcha (1.A), Eliška Nováková (kvinta), Daniela Smažíková (kvinta), Veronika Tvrzová (kvinta), Martin Doležal(kvinta), Martin Houška (1.A), Lucie Vaníková (kvinta).
  Děkujeme, blahopřejeme a vzkazujeme, že na všechny naše soutěžící studenty jsme velmi pyšní. 

  Více
 • 20. dubna se konalo na naší škole krajské kolo fyzikální olympiády kategorií B,C a D. Jako každoročně dosáhli naši žáci pěkných úspěchů. V kategorii B byla Simona Gabrielová ze septimy 2., v kategorii C Michal Čermák ze sexty 4. Zcela jsme ovládli kategorii D, kde zvítězil Martin Doležal, 2. místo obsadila Anna Kovárnová, oba z kvinty, 4. byl Miroslav Průcha a 5. Martin Houška, oba z 1.A. 

  Všem gratulujeme!

  Více
 • Na Knižním veletrhu v Průmyslovém paláci v Praze byla 13. 5. 2016 oceněna za svou prózu „Vesnické město, městská vesnice“ mezi nejlepšími 10 finalisty v literární soutěži Rosteme s knihou, pořádané Svazem knihkupců a nakladatelů. Soutěže se zúčastnilo 2334 mladých literátů.

  Dianě blahopřejeme a držíme palce do dalšího tvůrčího psaní!

  Více
 • Ve dnech 7.5.-14.5.2016 se v estonském Tallinu konal již 14.ročník mezinárodní Přírodovědné olympiády EUSO. Jde o mezinárodní týmovou soutěž pro studenty zemí EU, založenou na spolupráci při řešení přírodovědných testových úloh. V České republice probíhá výběr účastníků na základě úspěšnosti v předmětových olympiádách (fyzika, chemie, biologie). Soutěže se účastní 25 zemí EU a každá může vyslat dva soutěžní týmy.

  Dnes k nám dorazila výborná zpráva. Tým A České republiky ve složení Lukáš Fiedler (Gymnázium Jírovcova, biologie), Šimon Karch (G Havířov) a Miroslava Novoveská (Masarykovo G Plzeň) vybojoval skvělé šesté místo ze všech zúčastněných týmů a domů si veze medaile za stříbrné pásmo.

  Gratulujeme a našemu Lukášovi děkujeme za skvělou reprezentaci!

  Více
 • Softballové družstvo školy ve složení - Denisa Jozsová, Michaela Adamcová, Denisa Příhodová, David Mulica, Filip Mulica, Fillip Hron, Matěj Tyc, Tomáš Duroň, Ondřej Klimeš, Pavel Kokeš, Jonáš Hajný - porazilo všechny soupeře v krajském kole středních škol v softballu a vybojovalo 1. místo. Tím si zajistilo postup do celostátního kola. Blahopřejeme a děkujeme všem za reprezentaci školy.

  Více
 • Poslední týden v dubnu ukončily 2. ročníky a sexta po 7 měsících plavecký výcvik. Žáci se zdokonalili v plaveckých způsobech prsa, kraul a znak. Naučili se také startovní skok, obrátku a vyzkoušeli si i plavání pod vodou. Po těchto náročných hodinách plavání mohou všichni žáci bez obav vyrazit v létě k vodě i na vodu.

  Více
 • Opět po roce se mladí nadšení studenti se zájmem o fyziku, matematiku, chemii či informatiku, setkali v Praze na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT, aby absolvovali již 18. ročník Týdne vědy na Jaderce.

  Čekalo je pět dní plných exkurzí, přednášek a experimentů, ale také vypracování miniprojektu, příspěvku do sborníku a jeho prezentace na závěrečné studentské konferenci.

    Za naše gymnázium se do Prahy vydala studentka septimy Simona Gabrielová, jejíž příspěvek Příprava nanočástic stříbra pomocí UV záření a záření gama si můžete přečíst v přiloženém souboru nebo prezentaci.

  Více
<< Předchozí 1 2 3 Další >>