Žáci a rodiče

 • Ve středu 22. 11. 2017 proběhne od 16:30 do 18:30 informační dopoledne pro rodiče žáků.

  Více
 • V souladu s § 24 odst. 2 zákona č.561/2004 sb. (školský zákon) vyhlašuji z organizačních důvodů na pondělí 20. 11. 2017 volný den pro žáky (ředitelské volno). Obědy ve školní jídělně budou všem žákům odhlášeny.

  Pavel Kavřík

  Více
 • Pro všechny, kteří si váží svobody a demokracie je 17. listopad významným státním svátkem. Naši bývalí studenti se na jeho oslavách podílejí i jako organizátoři. Dokazují tím, že si uvědomují důležitost zapojení se do veřejného života, že jim není lhostejné, že se na nesvobodné časy před rokem 1989 rychle zapomíná. Vzdělávání, kritické myšlení, cestování, kulturní přehled, dobrovolnictví, společné akce na Jírovcovce, organizování Budějovického majálesu a plno dalších studentských aktivit všedních dnů dokazuje,  že naši současní i bývalí studenti jsou se svými názory na straně demokracie. Martin Pikous, absolvent Jírovcovky v televizním Rozstřelu a na iDnes: 1url.cz/ct0tR

  Více
 • Opravné maturitní zkoušky a MZ v náhradním termínu se konají dne 11. září v učebně 307 od 7:30 hodin.

  Více
 • S novým školním rokem jsme ujednotili přihlašování do školních systémů (školní síť, Wi-Fi, Moodle) tak, aby bylo možné se přihlašovat jen jedním heslem, které si každý uživatel bude moci sám ve školní síti změnit.

  Aby to však bylo možné, museli jsme sjednotit tvorbu názvů uživatelských účtů a tak pro většinu současných studentů dochází od nového roku ke změně, proto pozorně čtěte dále :). K vašim datům (moodle, wifi) se pravděpodobně budete muset přihlašovat pod jiným jménem, heslo by vám v tomto případě mělo zůstat takové, jaké jste měli na konci minulého školního roku.

  • Uživatelské jméno (název uživatelského účtu, username) je pro všechny studenty Gymji vytvořeno z příjmení (bez diakritiky) a prvního písmene křestního jména. Např. student  Jaroslav Pokorný má uživatelské jméno   pokornyj  (tedy příjmení  bez diakritiky "pokorny" následované prvním písmenem jména, tedy "j"). V případě, že vaše uživatelské jméno bylo již vytvořeno podle tohoto pravidla, nic se pro vás nemění! 
   Výjimkou z tohoto pravidla jsou studenti, kterým by se tímto postupem vytvořila stejná uživatelská jména, v takovém případě se za přijímení přidávají další písmena křestního jména. Tedy bude-li v systému předchozí účet Jaroslava Pokorného a do školy připude Jiří Pokorný  jeho uživatelské jméno  pak bude "pokornyji".
  • Přihlašování do systémů:
  1. Windows:  užijete uživatelské jméno  (podle nového systému tvorby uživatelských jmen) a vaše heslo (první ročníky dostanou úvodní heslo od svých vyučujících výpočetní techniky)
  2. Moodle:  použijete naprosto stejné  jméno a heslo pro přihlášení jako do Windows ve školní síti, tedy nikoli váš e-mail
  3. Wi-Fi Eduroam:  použijete uživatelské jméno doplněné o realm @gymji.cz (tedy oblast Eduroam, do které toto jméno patří). Například Jaroslav Pokorný  použije jako uživatelské jméno pro přihlášení do Eduroam  pokornyj@gymji.cz a pak stejné heslo jako do Windows. Více a podrobněji viz http://eduroam.gymji.cz/ 
    
  • Problémy:  veškeré problémy s přihlašováním hlašte paní učitelce I.Nagyové či panu učiteli M.Kočerovi

   

  Více
 • Informace pro žáky PRIMY:

  V pondělí 4. září bude zahájen školní rok ve třídě (bez rodičů) v učebně 206 v 1. poschodí. Źáci se seznámí s třídní učitelkou, paní Mgr. Jarmilou Ichovou. Na oběd mohou jít žáci v době 9:30-13.

  V úterý budou žáci dostávat od 8:30 učebnice, seznámí se s budovou školy a zaregistrují si čipy pro vstup do budovy. (čipy je nutné zakoupit v hotovosti ve školní jídelně – Fráni Šrámka 9, www.skolacrcb.cz). Výuka v úterý končí v 11h.  Žáci budou tento den psát 3. vyučovací hodinu rozřazovací testy z anglického jazyka.

  S rozvrhem na další zářijové dny budou žáci seznámeni v úterý. V jednotlivých předmětech se v úvodních hodinách dozvědí od vyučujících, jaké pomůcky, sešity apod. budou potřebovat.

  Na kurz globální výchovy odjíždí prima v pátek 15.9. a žáci mají sraz v hale nádražní budovy ČD nejpozději v 7:50. Návrat z akce je v neděli 17.9. ve 12:43 na vlakovém nádraží.

  Přejeme všem primánům, aby se jim na Jírovcovce líbilo a chodili do školy rádi!

  Více
 • V pondělí 4. 9. 2017 proběhne v budově školy od 16:00 schůzka s rodiči žáků primy. 

  Více
 • O prázdninách bude škola uzavřena ve dnech 7. července a 29. srpna.

  V ostatních pracovních dnech jsou úřední hodiny v době 8 - 11:30 hodin.

  V tomto období vyřizujte své záležitosti buď v kanceláři u paní hospodářky Zasadilové (telefon 387 319 358)  nebo v kanceláři u paní účetní Veselé (telefon 389 603 633).

  V posledním prázdninovém týdnu od 28. srpna bude škola otevřena od 7:30-15 (kromě 29.8.)

  VŠEM PŘEJEME PŘÍJEMNÉ PRÁZDNINY !

  Školní jídelna: http://www.skolacrcb.cz/jidelna.php#AutoScroll

  1. ročníky se již mohou zapisovat v šj přes léto 9-11,00 hodin
  (mimo dovolené-zavřeno).

   

  Více
 • Online program CTM- academy bude brzo obsazen! Zbývá posledních 21 míst, která budou finančně podpořena 5 tisíci Kč od MŠMT. Přihlásit se sice můžete ještě v prvních zářijových dnech, ale stipendium na kurz už bude vyčerpané. Neváhejte tedy a urychleně vyberte kurz na http://www.ctm-academy.cz/online. Pak se zaregistrujte, přijďte si pro doporučení školy, uhraďte školné a v říjnu můžete začít studovat v online kurzu s dalšími spolužáky s celého světa!

  Více
 • Pak je tato informace určena pro vás: 

  Rádi bychom naši školu zapojili do programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu.  Někteří žáci už o něm byli informováni. A ti, kteří ještě nevědí o co jde, mají možnost se s ním seznámit na http://www.dofe.cz/cz/pro-studenty/. Program, který je komplexní, motivační, rozvojový, prestižní i preventivní, posune každého účastníka vpřed, zvýší mu sebevědomí a povzbudí do nových aktivit.

  O programu DofE se na výše zmíněném webu píše: Díky programu DofE se můžeš odhodlat konečně pustit do aktivit, které sis vždycky přál(a) dělat. Můžeš také pokračovat ve svých dosavadních aktivitách, v nichž si stanovíš ambiciózní cíl, o jehož dosažení se pak budeš pod vedením někoho zkušenějšího snažit. Při tom všem se dozvíš hodně o sobě, naučíš se spoustu nových věcí, odneseš si skvělé zážitky a získáš nové přátele.

  V programu DofE budeš pracovat na své fyzické kondici, rozvoji libovolného talentu, ale také věnuješ svůj čas druhým v dobrovolnictví a s týmem kamarádů připravíš a uskutečníš dobrodružnou expedici v přírodě. To všechno ti přenese spoustu užitečných zkušeností, silných zážitků a jistě si při tom užiješ i spoustu zábavy. Možná také zjistíš, že dokážeš víc, než si myslíš, a odhalíš, čím by ses chtěl zabývat v dalším studijním či pracovním životě. 

  ZÁJEMCI O PROGRAM SE MOHOU HLÁSIT NEBO SE JEN PŘIJÍT INFORMOVAT  U ZÁSTUPKYNĚ ŘEDITELE P. KUDRLIČKOVÉ. 

   

  Více
 • Výhody online kurzů CTM pro studenty:
  Studium odborných předmětů až na vysokoškolské úrovni v angličtině
  Studium on-line
  Podpora instruktora – mentora v průběhu celého kurzu
  Mezinárodní certifikát
  Příprava na kurzy Advanced Placement a mezinárodní AP zkoušku
  Doložení zájmu studenta o zvolený obor – výhoda v přijímacím řízení na univerzitu 
  Rádi bychom vás upozornili zejména na kurzy Comprehensive Science a Pre-Algebra, které studentům doporučujeme jako první odborné předměty v angličtině. Pro studenty, kteří váhají, zda zvládnou studovat v angličtině, je vhodným kurzem English for STEM. Velmi oblíbené jsou kurzy Creative Writing a Writing Non – Fiction, International Relations nebo World Geography a mnoho dalších. Prvních 50 přihlášených studentů stále ještě může získat stipendium od MŠMT ve výši 5000,- Kč na studenta.

  Podrobné informace o kurzech najdete na www.ctm-academy.cz.

  Tyto kurzy jsou skvělým rozšířením znalostí studentů ve vybraném oboru a též vynikající přípravou pro studenty, kteří by se rádi v budoucnu přihlásili do AP (Advanced Placement) kurzů. AP zkoušky, které studenti na konci kurzu skládají, jsou mezinárodně uznávané univerzitami po celém světě. Nově od školního roku 2016/2017 jsou AP zkoušky uznávané také některými českými vysokými školami. Institut ekonomických studií Univerzity Karlovy (IES FSV UK) uznává AP zkoušky jako plnohodnotnou náhradu testu OSP v rámci přijímacího řízení (NSZ) a rovněž jako náhradu vybraných bakalářských předmětů v prvním ročníku studia. Probíhají jednání s dalšími vysokými školami: ČVUT, UPOL, VŠE, TUL, MUP. 
  PŘIHLÁSIT SE LZE DO 20.11. 2016

  Více
 • Od 12. do 16. září bude naše škola již třetím rokem hostit zahraniční stážisty v rámci programu EDISON. Naši studenti se od nich i letos dozvědí plno zajímavostí z jejich rodných zemí. Tentokrát přijede Jose z Mexika,  Victor z Brazílie, Canran z Číny, Raquel z Portugalska, Kübra z Turecka, Mojdeh z Iránu a Kern Yeung z Malaysie. Pro poslední tři stážistky stále ještě nemáme hostitele.

  Více o stážistech (živitopisy, videa)

  Stážisté jsou studenty či absolventy vysokých škol. Do České republiky si přijedou vyzkoušet pedagogickou práci, seznámit se s naší kulturou, motivovat naše studenty ke studiu cizích jazyků, získat mezi nimi přátele a šířit mezikulturní gramotnost mezi žáky a učiteli.

  Věříme, že, i tentokrát se nám podaří připravit stážistům na Jírovcovce hezkou atmosféru. Budete s námi bourat bariéry a předsudky, jak to popisuje Martin Kozel, náš bývalý absolvent?

  Více
 • Velmi úspěšný byl již 7. ročník Mezinárodního setkání mladých včelařů IMYB 2016. Do hlavního města naší republiky se sjeli členové týmů z dvaceti zemí a v Poslanecké sněmovně ČR proběhlo slavnostní zahájení akce, nad níž záštitu převzal prezident republiky Miloš Zeman.

  Mladí včelaři v průběhu tří dní plnili na deseti stanovištích praktické úlohy (sbíjení rámů, značení trubců, poznávání medů..) a to jak samostatně, tak v rámci týmů, které byly složeny z reprezentantů různých účastnických zemí. Kromě praktických dovedností byly důležité i teoretické znalosti mladých včelařských nadějí.

  A jak to celé dopadlo? V rámci jednotlivců si naše reprezentantka Dobruše Lukášová odváží skvělé 3. místo a v celkovém pořadí týmů byl ten s naší Dobruškou hodnocen jako nejlepší.

  Gratulujeme a máme radost, že o budoucnost včelařství se u nás bát rozhodně nemusíme !

  Více
 • Všem žákům a zaměstnancům přejeme krásné odpočinkové prázdniny s příjemným počasím a hezkými zážitky.

  Během školních prázdnin je škola odemčená v pracovní dny v době od 8 do 12 hodin.

  Před vyřizováním administrativních záležitostí v kanceláři školy se raději objednejte telefonicky na čísle  +420 387 319 358.

  Více
 • Ve čtvrtek 23.6.2016 vybírali studenti kvinty na vybraných místech v Českých Budějovicích dobrovolný příspěvek na Nadaci pro transplantaci kostní dřeně. Jako odměnu za darovanou částku pak rozdávali vlastnoručně vyrobená sluníčka. Nadace používá získané finance na vyhledávání dobrovolných dárců kostní dřeně, jejich lékařské vyšetření a zařazení do registru. Zdravotní pojišťovny totiž hradí pouze vlastní převod kostní dřeně z dárce do příjemce.

  Naše sbírka byla velmi úspěšná. Celkem se i díky příspěvkům studentů jiných škol, zejména GJVJ, podařilo získat 6.754 Kč, které postačí k zařazení zhruba 5 dobrovolných dárců do registru.

  Děkujeme za skvělý nápad a všem, kteří se na sbírce podíleli či na ni přispěli.

  Více
 • V pátek 24. června se konala strastiplná výprava za zběhovcem jehlancovým(Ajuga pyramidalis) do CHKO Blanský les. Smyslem akce bylo pomoci Vojtovi Dolejškovi (2.B) najít nové lokality výskytu této tajemné rostliny v okolí Křemže.

  Bojovali jsme s tropickým vedrem i všudypřítomnými klíšťaty, ale naše odhodlanost se vyplatila. Nalezli jsme novou paseku, kde bylo více než sto jedinců tohoto druhu. O všechna data, která Vojta zařadí do své práce SOČ,má velký zájem i Správa CHKO Blanský les.

  Velký dík patří všem pomocníkům, především dobrovolníkům z 2.A.

  Více
<< Předchozí 1 2 3 Další >>