Žáci a rodiče

 • Vážení rodiče, milí žáci,

  konečně jsme se dočkali a v týdnu od 24. 5. 2021 začíná prezenční výuka pro všechny ročníky. První den vás čeká společná exkurze s třídním učitelem mimo školu, abyste měli možnost si pořádně popovídat. Dále se bude pokračovat podle upraveného rozvrhu, který najdete na webu školy v následujícíh dnech (úpravy probíhají zejména kvůli psaní maturitních didaktických testů). 

  Žáci se po návratu budou 1x týdně testovat antigenními testy a žák může použít vlastní certifikovaný test, ale testuje se až ve škole. Žák, který prodělal COVID se nemusí 90 dnů od prodělání testovat. Výuka bude probíhat včetně tělesné výchovy, která se bude učit venku. Stále není dovolen zpěv. Platí povinnost nosit roušky (do 15 let), nebo respirátory (nad 15 let).

  Obědy si můžete objednat ve školní jídelně, která bude normálně fungovat.

  Z návratu k prezenční výuce nemusíte mít obavy. Nemusíte se bát, že bychom se na Vás sesypali a začali hned testovat a zkoušet.

  V případě jakýchkoliv dotazů mi pište na kavrik@jirovcovka.net, případně volejte na 774 206 246.

  Moc se na Vás těšíme!

  Pavel Kavřík

  Více
 • Za ještě přísnějších hygyenických podmínek než loni jsme na Jírovcovce zahájili ve třídách 4.A a 4.B ústní maturitní zkoušky. Všichni účastníci mají respirátory a komise je od studentů a studentek oddělena plastovou přepážkou. Trochu to připomíná přepážky v bance či na poště. Jen informace, které proudí přes přepážku, jsou podstatně odlišné. Všichni maturanti byli dnes velmi dobře připraveni a nikdo by na nich nepoznal, že se téměř rok učili pouze distančně. Přejeme všem maturantkám a maturantům hodně úspěchů nejen u maturit, ale i v přijímacím řízení na vysoké školy. Mnohdy to pro ně nebude jednoduché časově sladit všechny zkoušky. Tak jim držíme palce, aby byli přijati na vysněnou školu.

  Více
 • To konstatovali žáci a žákyně primy i sekundy. Nejmladší ročníky se v pondělí přišly do školy otestovat antigennimi testy, ale jinak se do školních lavic posadily až ve čtvrtek. Aby si mohli všichni popovídat a zvyknout si na spolužáky, vyrazily obě třídy se třídními učitelkami do přírody. Ve Stromovce si společně zahráli plno her, měli svačinu v trávě a využili den k uzavření lockdownového období. Skoro všichni  byli rádi, že se zase vidí. Také další dva dny strávily obě třídy mimo budovu školy. Jeden den byla prima na dějepisné exkurzi a sekunda na exkurzi botanické, druhý den si to třídy vyměnily. V pondělí a v úterý bylo krásné počasí, ale ani středeční déšť naše benjamínky neodradil a exkurze si užili  Stejně tak  i poslední dva dny v týdnu pobyt ve škole. Bohužel se ještě učí v rotačním režimu, takže od pondělí je čeká zase distanční výuka. Ale poslední týdny školního roku snad budou moci být ve škole už bez přerušení. 

   

  Více
 • Vážení rodiče, milí žáci,

  v týdnu od 17. 5. 2021 bude probíhat prezenční výuka ve třídách 3. E a 4. E. V ostatních třídách poběží distanční výuka.

  Žáci v 3.E a 4.E se budou 2x týdně testovat antigenními testy (výtěr z přední části nosu) a během pobytu ve škole se musí řídit platnými pravidly a nosit roušky (respirátory). Testy probíhají 2x týdně a žák může použít vlastní certifikovaný test, ale testuje se až ve škole. Žák, který prodělal COVID se nemusí 90 dnů od prodělání testovat. Výuka bude probíhat včetně tělesné výchovy, která se bude učit venku. Stále není dovolen zpěv. 

  Obědy si můžete objednat ve školní jídelně, která bude normálně fungovat.

  V pondělí Vás čeká exkurze mimo budovu s třídním učitelem. V úterý a ve středu vyrazíte na vzdělávací exkurzi (botanika a historie) s dalšími vyučujícími. Nemusíte se bát, že bychom se na Vás sesypali a začali hned testovat a zkoušet.

  V případě jakýchkoliv dotazů mi piště na kavrik@jirovcovka.net, případně volejte na 774 206 246.

  Moc se na Vás těšíme!

  Pavel Kavřík

  Více
 • Vážení rodiče, milí žáci,

  podle dnešního oznámení vlády ČR a ministra školství se od pondělí 10. 5. 2021 vrací v systému rotační výuky k prezenční výuce žáci nižšího gymnázia. V našem případě to znamená, že v týdnu od 10. 5. 2021 by přišli žáci 1.E a 2.E, v týdnu od 17. 5. 2021 potom žáci 3.E a 4.E. Výuka na vyšším gymnáziu zatím zůstává distanční. 

  Žáci se budou 2x týdně testovat antigenními testy (výtěr z přední části nosu) a během pobytu ve škole se musí řídit platnými pravidly a nosit roušky (respirátory). Testy probíhají 2x týdně a žák může použít vlastní certifikovaný test, ale testuje se až ve škole. žák, který prodělal COVID se nemusí 90 dnů od prodělání testovat. Výuka bude probíhat včetně tělesné výchovy, která se bude učit venku. Stále není dovolen zpěv. 

  Obědy si můžete objednat ve školní jídelně, která bude normálně fungovat.

  V pondělí Vás čeká exkurze mimo budovu s třídním učitelem. V úterý a ve středu vyrazíte na vzdělávací exkurzi (botanika a historie) s dalšími vyučujícími. Nemusíte se bát, že bychom se na Vás sesypali a začali hned testovat a zkoušet.

  V případě jakýchkoliv dotazů mi piště na kavrik@jirovcovka.net, případně volejte na 774 206 246.

  Moc se na Vás těšíme!

  Pavel Kavřík

  Více
 • Vážení rodiče, milí studenti Jírovcovky, dovolujeme si vás pozvat na on-line informační schůzku s paní Bočkovou, ředitelkou společnosti CTM – academy. S touto organizací naše škola dlouhodobě spolupracuje a studium s CTM-academy podporuje. Naši studenti se úspěšně účastní e-learningových kurzů, připravovaných na významných zahraničních univerzitách a poskytovaných právě prostřednictvím CTM-academy.

  Dne 17. května zahajuje CTM – academy registraci do podzimních kurzů!! Pro prvních 310 přihlášených jsou připravena stipendia ve výši 4000 Kč u kurzů s cenou nad 8000Kč, finanční podpora 2500 Kč bude pro zájemce o kurzy s cenou do 8000 Kč. Tímto studiem prošlo už několik desítek našich studentů, kterým studium pomohlo rozvinout jejich talent, prohloubit znalosti v oborech, o které se zajímají, podpořit přijetí na vysněné studijní obory, a to i v zahraničí.

  Schůzka se uskuteční ve středu 12. května 2021 od 17:30 hodin, on-line na odkazu, který najdete na Classroomu v kurzu s názvem "Celoškolní třída"

  Těšíme se na vás a věříme, že se mezi současnými žáky a žákyněmi najdou další zapálení zájemci o nabízené obory studia. Více o kurzech najdete na: https://www.ctm-academy.cz/online/proc-studovat-online 

   

  Více
 • Milí deváťáci, určitě se na přijímací zkoušky pilně připravujete. Pokud se chcete ujistit, že z matematiky už máte ve všem jasno nebo pokud chcete naopak ještě učinit poslední kroky ve vaší přípravě, doporučujeme vám přijímací zkoušky nanečisto od naší spřátelené fakulty MFF UK, která je naší partnerskou školou.

  MFF UK na svém webu informuje: 

   Cvičné přijímačky z matematiky na střední školu, které Matfyz připravuje, se budou velmi podobat těm, které budete skládat později doopravdy. Přijímačky se budou konat 24. 4. od 10:00 do cca 13:00 jako internetový přenos.

  Přijímačky na SŠ nanečisto jsme na Matfyzu rozdělili na:

  1. představení strategií: například jak si rozvrhnout čas nebo které úlohy řešit jako první,
  2. vlastní řešení testu z matematiky (85 minut),
  3. rozbor testových úloh, kdy si vysvětlíme postupy a řešení.

  Na Přijímačky nanečisto není potřeba se předem hlásit a jsou pro všechny zdarma. Snadno si tak nanečisto vyzkoušíte svoje znalosti a dovednosti.

  U přijímaček vám přejeme hodně štěstí!

  Více
 • Vážení rodiče,

  ve středu 21. 4. 2021 proběhne od 17 hodin informační odpoledne. K dispozici Vám budou třídní učitelé, ke kterým se připojíte přes účty vašich dětí. Pokud byste se chtěli spojit s některým z vyučujících, využijte, prosíme Vás, vypsané konzultační hodiny: https://www.gymji.cz/clanky/konzultacni-hodiny-vyucujicich.

  Více
 • Dobrý den,

  konzultační hodiny na jednotlivých vyučujících v době online výuky jsou stanoveny takto:
   

  Adamcová Šárka úterý 14:00 14:30 https://meet.google.com/oiz-butp-fvj
  Beňadiková Lucie pondělí 14:00 14:30 https://meet.google.com/zco-gnfj-msg
  Blažková Eva středa 13:10 13:40 https://meet.google.com/bvo-bmpv-ehg
  Bodláková Jana pondělí 10:15 10:45 https://meet.google.com/qsi-xhin-nww
  Brabcová Eva středa 8:30 9:00 https://meet.google.com/pmb-icqr-hif
  Buřičová Ivana pondělí 15:00 15:30 https://meet.google.com/gwj-hcvg-wyf
  Čadová Dagmar pondělí 13:45 14:15 https://meet.google.com/cqk-szyq-ban
  Dřevikovský Kamil pondělí 12:05 12:35 https://meet.google.com/dfs-pkyj-qmq
  Hniličková Tereza čtvrtek 17:00 17:30 https://meet.google.com/quf-vhxt-yun
  Hudáková Jana úterý 17:00 17:30 https://meet.google.com/mrh-jjoy-zyx
  Chadtová Miroslava čtvrtek 13:15 13:45 https://meet.google.com/mgz-mfcx-acn
  Ichová Jarmila pondělí 14:30 15:00 https://meet.google.com/ppe-zqmy-uay
  Kavřík Pavel   čtvrtek 14:00 14:30 https://meet.google.com/zxi-ggqg-nuu
  Klučka Štěpán úterý 13:00 13:30 https://meet.google.com/qyz-yaxr-wco
  Kočer Michal pondělí 16:00 16:30 https://meet.google.com/qff-hczj-ged
  Kohoutová Hana úterý 8:00 8:30 https://meet.google.com/yqa-jamm-tkt
  Konečná Markéta pondělí 13:00 13:30 https://meet.google.com/rcz-dkho-eos
  Kostka Martin čtvrtek 14:00 14:30 https://meet.google.com/emd-ugud-myz
  Kudrličková Lenka úterý 13:00 14:00 https://meet.google.com/jnd-qvgy-wha
  Lencová Vladimíra pondělí 17:00 17:30 https://meet.google.com/qgy-tqyr-mbj
  Lisý Bohumír   pondělí 14:00 14:30 meet.google.com/obt-xouy-mdd
  Mylerová Kateřina pondělí 15:00 15:30 https://meet.google.com/huh-zxgi-dah
  Nagyová Iveta pondělí 16:30 17:00 https://meet.google.com/atq-iydg-nix
  Opekarová Alena pondělí 15:45 16:15 https://meet.google.com/kuv-tkkw-crf
  Pazourek Karel čtvrtek 16:00 16:30 https://meet.google.com/mrb-jxnh-ohn
  Petrová Michaela úterý 17:30 18:00 https://meet.google.com/evv-hdfm-qae
  Podpěra Jiří   čtvrtek 11:00 11:30 meet učebny fyziky (přístup přes žákovký účet)
  Pospíšilová Ludmila pondělí 17:00 17:30 meet.google.com/eox-abkm-wgs
  Rosenfelderová Miluška pondělí 17:30 18:00 https://meet.google.com/tou-qjec-rrm
  Sedlák Miloš   středa 13:00 13:30 https://meet.google.com/ypo-ipoi-ide
  Sekyrková Miroslava pondělí 17:30 18:00 https://meet.google.com/aiz-whba-oju
  Schneiderová Alena úterý 18:00 18:30 https://meet.google.com/ivy-ojpj-doi
  Smiešková Jarmila úterý 14:00 14:30 https://meet.google.com/iuj-wrae-fzw
  Šimková Dagmar úterý 8:00 8:30 https://meet.google.com/wzj-tcks-puy
  Trča Radek   středa 8:00 8:30 https://meet.google.com/dmr-vbea-diq
  Uttlová Magdalena pondělí 10:15 10:45 meet.google.com/mem-qcmf-bax
  Valtrová Marie středa 17:30 18:00 https://meet.google.com/abt-qgjk-ryc
  Vančurová Jana středa 8:45 9:15 https://meet.google.com/max-taxg-sua
  Vaněk Petr   pondělí 16:00 16:30 https://meet.google.com/guf-rffi-beh
  Vítová Helena středa 14:45 15:15 https://meet.google.com/wiu-azek-kbz

  Vyučující bude mít na konzultace vždy vyhrazeno minimálně 30 minut, pokud se však nikdo během prvních 10 minut na konzultaci nepřihlásí, tak bude online konzultace ukončena. 

  Více
 • Sekunda je i během lockdownu hodně aktivní a její třídní učitelka paní Tereza Hniličková vymýšlí různé zábavné aktivity. Každý týden se schází se svou třídou ve čtvrtek na třídnické on-line hodině. Povídají si a jednou si řekli, že budou oblečeni hodně slavnostně. Kluci si vzali bílé košile, někteří i kravaty nebo motýlky, holky se zase pěkně učesaly, některé i nalíčily a oblékly téměř plesové šaty. Na další třídnickou si zase vyrobili masky jak na benátský karneval. Jen fotit se jim v převlecích moc nechce. Alespoň několik z nich nám poslalo své foto z třídnické hodiny v "gala". Děkujeme! 

  Možná, že by nebyl špatný nápad, obléci se do slavnostního, až budeme moci jít do školy zase osobně. Protože to opravdu bude pro všechny slavnostní událost.

  Více
 • Evelyna Anežka Semrádová získala letos ocenění Talent Jihočeského kraje 2020 Krajského úřadu Jihočeského kraje a Domu dětí a mládeže České Budějovice za mimořádný čin, aktivitu a výsledek v roce 2020. Tradiční soutěž pro nadané žáky se letos kvůli pandemii COVID-19 uskutečnila online formou. „Děkujeme všem školám JČ kraje, které nominovaly své žáky a studenty do anketní soutěže Mimořádný Talent Jihočeského kraje roku 2020. Je velice důležité ocenit a podpořit píli, odvahu a talent těch, kdo dělají věci navíc nebo úspěšněji,“ uvedla ředitelka DDM Hana Korčáková. Evelyna Anežka hraje na flétnu a na klavír a do soutěže ji nominovala ZUŠ. Ale i ve studiu na Jírovcovce si vede moc dobře. V březnu se například umístila na 2. pozici ve školním kole matematické soutěže Matematický klokan v kategorii Kadet a o pár bodů předběhla o rok starší kvartány. Souvislost mezi hudebním a matematickým talentem je prý jen mýtus, ale Evelyna  Anežka z tercie má talent jak na hudbu, tak na matematiku. K získanému titulu Talent roku 2020 jí moc gratulujeme.

  Více
 • Máte rádi komiksy? Při distanční výuce angličtiny komiksům propadla kvinta. Kvintáni ale nečetli ani Sin City ani Čtyřlístek v angličtině, nýbrž se na tvorbě komiksů v angličtině sami podíleli. Při opakování časů a přímé a nepřímé řeči v angličtině (minulý čas prostý, průběhový, předminulý)  využili comics.Vytvořili krásné příběhy, které si můžete přečíst v přiložených souborech. A kdo ví, třeba se někdo ze studentů kvinty pustí do žánru, který je jak u nás, tak ve světě velkým literárně-výtvarným fenoménem. Třeba někdy v budoucnu vyjde komiks a jeho autor či autorka řeknou, že jejich kariéru odstartovala doba kovidová....Děkujeme kvintě za poskytnutou zábavu.

  comics-kralova.pdf

  comics 2.pdf

  comics-siegelbauerova-snejdova.pdf

  comics-Kolouch-Vlček.pdf

  Více
 • DOpeFantasticEnergy! To by mohla být zkratka pro DofE na Jirovcovce. Je to sice program s názvem The Duke of Edinburgh's International Award, ale po on-line schůzce s účastníky programu byli všichni učitelé, kteří studenty v programu podporují, nadopovanì energií. Naši Dofáci se zlepšují ve věcech, které je baví. Pokroky v józe, kaligrafii, hře na klavír, sbírání odpadků, doučování dětí, venčení psů, ...Kdo se přihlásí na DofE může dělat úplně všechno, v čem se chce zdokonalit, radost sobě pak udělá dobrovolnickou činností. Vše pravidelně, po malých krůčcích k velkému cíli. Soutěžit je fajn, ale překonávat sám sebe, to je něco úplně jiného. Přidejte se! 
  Více na www. dofe.cz. Na Jírovcovce vám poradí učitelé-školitelé: Tereza Hniličková, Martin Kostka, Michal Kočer, Šárka Adamcová, Lenka Kudrličková, Pavel Kavřík, Dagmar Šimková a také hlavní koordinátorka Kateřina Mylerová. 

  Více
 • David Novotný z kvarty se rozhodl podělit o svůj nevšední zážitek. Nevšední i proto, že se vše odehrálo v době "lockdownové":

  "Během prezenční výuky bych se něčeho takového pravděpodobně nemohl účastnit z důvodu zameškaných hodin. Dne 27.2.-21.3. jsem se distančně vzdělával z Francie a zároveň připravoval na závodní sezónu na sportovním soustředění slalomu na divoké vodě. Bydleli jsme v městě Pau, kde se nachází závodní dráha, na které se v loňském roce konalo mistroství světa. Sportovní podmínky tedy byly více než ideální. Tréninky se konaly  před a po distanční výuce, takže jsem se účastnil většiny vyučování. Doufám tedy že budoucí epidemiologická situace umožní, abych nabyté zkušenosti mohl zúročit při závodech. I přes tuto výhodu distanční výuky se velice těším, až se všichni opět shledáme v naší skvělé škole :)"

  Za Jírovcovku Davidovi děkujeme za to, že nám o svém sportovním soustředění napsal a držíme palce, aby pro něj nadcházející závodní sezóna byla úspěšná.

  A těšíme se na další nevšední ( a nebo i všední) zážitky našich studentů a studentek. 

   

  Více
 • V krajině před horami, kdesi na kraji hustého lesa, se skupinka srn vydala do lesa. Zrovna přecházejí přes lidmi vyšlapanou cestu, když se do lesa vydala i prostá dívenka Estrilda. Obrázek vystihuje její pohled na krajinu, když si všimla srn.....Do jednotvárného dlouhotrvajícího času bez docházky do školy vnesla skupina terciánek trochu tajemství.  Ve skupince vymyslely povídku a pak příběh také doplnily obrázky. Moc se jim to povedlo, co říkáte? Povídka s ilustracemi - projekt - výtvarná výchova

  Více
 • Dnešní ráno bylo pro příchozí do budovy naší školy v něčem zvláštní. Nešlo nevšimnout si krásně barevného velkého srdce, které někdo před vchod namaloval.  Autor/autorka či více autorů tím snad chtěli vyjádřit, že mají Jírovcovku rádi a možná i to, že by chodili do školy s radostí, kdyby to bylo možné. Na učitelské "WhatsAppové" skupině se nad krásným srdcem rozproudila diskuze a dohady, kdo je asi autorem? I když jsou to jen dohady, že je autorem někdo z naší školy, všichni učitelé se shodli na tom, že hlavně díky spolupracujícím studentům a jejich aktivnímu přístupu k distanční výuce se jim daří nepropadat skepsi a učit s chutí. 

  Učitelé děkují studentům a studentkám za pracovitost, vytrvalost a snahu se učit a pracovat na sobě. 

  Milé studentky, milí studenti, jsme tu pro vás! A bez vás by nás to vůbec nebavilo! Vaši učitelé a učitelky

  Více
<< Předchozí 1 2 3 4 5 6 8 Další >>