Žáci a rodiče

 • Dobrý den,

  v týdnu od 18. 1. 2021 bude výuka probíhat distančně podle následujícího rozvrhu: rozvrh v týdnu od 18.1.2021 v PDF  

   

  Více
 • Nyní, v době covidové, probíhá také  výuka výtvarné výchovy on line. Máme tak možnost se po netu více ponořit do dějin výtvarného umění. I s pomocí materiálů a videí z Khanovy školy se pokoušíme "rozebrat" některá umělecká díla. Ale u nás vždy po teorii následuje výtvarná tvorba. Tentokráte jsme zvolili formu projektů pro skupinky žáků.

  Ukázky z nich vám tady nabízíme

  Více
 • Dobrý den,

  výuka od pondělí 4.1.2021 bude probíhat ve všech ročnících pouze online podle podzimních rozvrhů (od 2.11.), které už vidíte ve svých aplikacích. 

  Těšíme se na vás :-)

  Více
 • Přejeme Vám krásné a pohodové vánoční svátky v kruhu vašich blízkých a hodně zdraví, štěstí, spokojenosti, úspěchů a prezenčních dní ve škole v roce 2021.

  Více
 • Podle dnešního vyjádření MŠMT jsou pondělí 21. a úterý 22. prosince vyhlášeny jako dny boje proti COVIDu. O dva dny se tedy prodlouží vánoční volno a výuka začne v pondělí 4.1.2021.

  Více
 • Postupné uvolňování přísných karanténních opatření umožnilo i na Jírovcovce alespoň na týden ve střídavém režimu návrat studentů do tříd. Jak to u nás probíhalo, to popsal redaktor českobudějovického studia Českého rozhlasu Matěj Vodička ve své reportáži. Celé její znění najdete zde v čase 8:39-8:41. Pokud si chcete poslechnout, s jakými pocity se vraceli do školy z distanční výuky kvartáni Adéla Chvalová a Tonda Zemen, tak se zaposlouchejte do reportáže vysílané v čase 15:10-15:13. Uslyšíte v ní také pana ředitele a pana učitele Klučku. Současná doba je náročná pro všechny, ale věříme, že obavy z těžkých písemek a testů budou nakonec zbytečné.

  Více
 • Možná by nám tato zpráva unikla, ale díky našemu hlavnímu členovi Síně slávy Jírovcovky, Danovi Stachovi, který  uváděl předávání cen  pro České hlavy, jsme zachytili i dalšího slavného absolventa. Je jím Dr. Jiří Kratochvíl. Mimo to, že studoval u nás na Jírovcovce, tak působí jako pedagog a vědec na Přírodovědecké fakultě JU, kde také prováděl multidisciplinární výzkum v rámci spolupráce Ústavu fyziky, Ústavu chemie a Ústavu medicínské biologie s Katedrou makromolekulární fyziky Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. Kromě České hlavy získal řadu ocenění za svůj výzkum na prestižních mezinárodních konferencích, a byl vybrán jako vynikající mladý vědec na setkání s nositeli Nobelovy ceny v Lindau, které popsal v rozhovoru pro časopis Journal JU: https://www.yumpu.com/xx/document/read/62864921/journal-04-2019/23. Mezi jeho vášně patří vedle vědy také programování. Může se pyšnit oceněním Mobilní aplikace roku v kategorii Hry za aplikaci Piškvorky (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kreatur.gomoku), kterou programoval s dalším absolventem Jírovcovky Petrem Urbanem.

  Sledujte předávání cen zde a hlavně od 24:35 minuty, kde nám Dan Stach udělal reklamu. Posíláme gratulace Jířímu Kratochvílovi a díky za PR pro Jírovcovku od Dana Stacha:)

  Více
 • Dobrý den,

  v týdnu od 7. 12. 2020 bude výuka probíhat takto:

  - od 7.12. 2020 se vrací formou rotační výuky do školy žáci všech tříd.
  - v týdnu od 7. 12. (a následně i 21. a 22. 12.) budou ve škole prezenčně tyto třídy: 3.E, 4.E, 1.A, 3.A, 3.B, 7.E
  - v týdnu od 14. 12. budou ve škole prezenčně tyto třídy: 1.E, 2.E, 5.E, 2.A, 2.B, 6.E
  - maturitní ročníky chodí stále prezenčně
  - třídy, které nejsou prezenčně ve škole mají distanční (online) výuku
  - od 7. 12. 2020 se ruší povinnost homogenních skupin, takže výuka seminářů bude probíhat normálně se všemi třídami pohromadě
  - rozvrhy budou vycházet z mírně upravených stálých rozvrhů pro prezenční výuku. Třídy na distanční výuce budou mít rovrhy upravené více, ale pravděpodobně vzniknou mezery. 
  - výuka výchov na distanční výuce zůstává pro žáky i nadále dobrovolná

  S pozdravem a přáním pevného zdraví

  Pavel Kavřík

  Rozrhy na týden od 7.12. naleznete zde (PDF).

  Více
 • Vážení rodiče, milí žáci, od 30.11. se  mění režim výuky a tedy i rozvrhy podle nařízení vlády ČR takto:

  V týdnu od 30.11. do 4.12.  je pro třídy 1E a 2E  povinná prezenční výuka (přítomnost ve škole). Tyto třídy tímto datem zahajují tzv. rotační režim (tzn., že v následujícím týdnu by měly být opět na výuce distanční, pokud nedojde k novým změnám)

  Maturitní ročník- 4.A, 4.B a 8E pokračuji prezenční výukou i v týdnu od 30.11., ale zachovává se homogenita tříd (tzn., že semináře budou vyučovány v oddělených skupinách podle tříd)

  Zbylé třídy  od 30.11. do 4.12.2020 - pokračují v povinné distanční výuce (zůstávají doma), ale online hodiny budou probíhat podle změněného rozvrhu!!

  Předpoklad: v týdnu od 7.12. by měly zahájit prezenční výuku třídy 3E a 4E.

  Prosíme, sledujte i pokyny vyučujících v Classroomu. Ti, kteří půjdou do školy, sledujte také nástěnky s informacemi v přízemí školy.

  Těšíme se na vás a věříme, že to platí i obráceně.

  ? Nové rozrhy na nadcházející týden naleznete zde (PDF).

  Více
 • Narazit na jméno bývalého studenta Jírovcovky, o kterém se zmiňují média, to není tak neobvyklé. Složitější je to s absolventkami. Pokud se totiž provdají, tak jsou hůře „odhalitelné“. A tak jsme rádi, že se nám podařilo odhalit naši bývalou studentku Kláru Burianovou, nyní Vlasákovou. Klára je spisovatelka, scénáristka, politická komentátorka, dramaturgyně, publicistka spolupracující s Českou televizí a s Českým rozhlasem. Nedávno debutovala románem Praskliny, knihu dopsala před koronou a pak se některé scény z knihy staly realitou...Více se o další úspěšné absolventce Jírovcovky dozvíte třeba zde: Klára Vlasáková nebo i tady, kde aktuálně reaguje na současné dění a události ve společnosti. Máme z našich absolventů a absolventek a jejich úspěchů radost!

  Více
 • Dobrý den,

  děkujeme všem, kteří dotazník k distanční výuce vyplnili. Myslím, že podle vašich odpovědí jsme zvládli nastavit náročnost distanční výuky téměř optimálně.

  Děkujeme Vám za velké množství pochvalných a povzbudivých vzkazů, vážíme si toho ♥

  A co se týká odpovědí na nejčastější dotazy:

  • zkusíme ještě více diferenciovat výuku pro maturanty tak, aby se mohli více věnovat maturitním předmětům
  • pokusíme se na Vás nevrhnout, až se vrátíte do školy na prezenční výuku s nesmyslným množstvím testů, písemek a zkoušení (ano, tohle všechno bude, ale pokusíme se to ukočírovat v přijatelném množství) – prosím, mluvte s námi, dejte nám vědět, pokud toho na Vás bude moc!
  • skupinovou práci ve výchovách jsme zařadili záměrně. Abyste spolu museli mluvit i mimo vyučovací hodiny :-) 

  S pozdravem

  Pavel Kavřík

  P. S. – ano, i nás bolí od počítačů oči a krční páteř :-)

  Více
 • 23.11. 2020 - DODATEK k předchozímu textu: od středy 25.11. do konce týdne platí rozvrhy pro online výuku. Maturanti ale budou prezenčně ve škole. Na semináře budete rozděleni do samostatných učeben podle tříd. S vyučujícím v učebně bude početně největší skupina (např. 4.A) a zbylé dve třídy budou ve vedlejších učebnách, do kterých zajístíme online přenos. Ano, je to minimálně divné, ale nechceme jít cestou, kdy budeme muset na doporučení MŠMT semináře zrušit.

   

  Vážení rodiče, milí žáci,

  jen nerad píšu zprávy ve smyslu "oznamuji, že Vám něco oznámíme", ale tentokrát to jinak nejde.

  Výuka od 25.11. (30.11) bude probíhat podle upravených rozvrhů, na kterých intenzivně pracujeme.

  Rozvrhy pro maturitní ročníky budou hotové pravděpodobně v pondělí, stejně jako rozvrhy pro rotační výuku na nižším gymnáziu a distanční výuku ostatních tříd.

  Rozvrhy pro maturitní ročníky se tvoří velmi komplikovaně, protože je povinnost vyučovat prezenčně, ale zároveň pouze v homogenních skupinách. To znamená, že klasická výuka seminářů nebude možná, protože se v nich spojují žáci z různých tříd. V tuto chvíli hledáme způsob, jak zajistit výuku pro všechny třídy najednou. Proto velmi prosím žáky z maturitních ročníků, aby mi do neděle večer dali vědět všichni, kteří by si nemohli do výuky nosit vlastní telefon/tablet/notebook, na kterém by mohli sledovat výuku. Díky!

  V rotační výuce pro nižší gymnázium bude v jednom týdnu chodit do školy prima a sekunda, v druhém týdnu tercie a kvarta. Rozvrhy budou hotové také v pondělí. 

  Ostatní třídy zůstávají i nadále v režimu distanční výuky, upravené rozvrhy budou k dispozici také v pondělí. S velkou pravděpodobností dojde k jejich zhoršení, protože v kombinaci s prezenční výukou nedokážeme rozvrhy "zahustit".

  Ještě malý dodatek k obědům: žáci na prezenční výuce mohou na obědy chodit a jídlo sníst přímo v jídelně. Žáci na distanční výuce mohou od 25.11. na obědy chodit, ale jídlo si musí odnést.

  A rotační výuku začneme prezenční výukou pro primu a sekundu.

  S pozdravem a přáním hezkého víkendu

  Pavel Kavřík

  Více
 • Vzpomínáte, jak jsme loni slavili kulaté 30. výročí 17. listopadu?

  Jako jediné českobudějovické gymnázium jsme se připojili k výzvě Festivalu svobody, který byl hlavním organizátorem oslav jak v Praze tak i v regionech. Naše škola využila v průběhu podzimních měsíců 2019 nabídky Festivalu svobody k pořádání besed, promítání filmů, setkání s účastníky listopadových událostí roku 1989, workshopů…V pátek 15. 11. přišli studenti v oblečení z 80. let a uspořádali v tělocvičně školy #sametovyhappening, na kterém přečetly studentky Bára Hanišová a Klára Pešlová studentské prohlášení, paní učitelka Hniličková a pan učitel Kočer připojili pohled a vzpomínku těch, kteří rok 1989 zažili. Studenti i učitelé si společně zazpívali studentskou hymnu Gaudeamus igitur. Na závěr happeningu se školou rozeznělo symbolické cinkání klíči. V pondělí 18. listopadu pak měla každá třída svůj „sametový program“. Promítaly se filmy o důležitých událostech, po filmech následovaly besedy a přednášky s pamětníky....

  A jak to bude letos? Mohli by nám být vzorem naši bývalí studenti, o kterých se píše, že " Naučili Čechy slavit revoluci"

  Martin Pikous je jedním z organizátorů akce Korzo Národní, při které si formou pouličních slavností, diskusemi i koncerty studenti připomínají v Praze výročí 17. listopadu. (citováno z iDnes ze 14. 11. 2018)

  Lukáš Černý je předsedou spolku Díky, že můžem, který už sedmým rokem pořádá největší oslavy 17. listopadu  Korzo Národní. Ještě jako student stál několik let v čele oblíbeného Budějovického Majálesu, píše o Lukášovi Forbes

  Přejeme všem našim studentům k jejich svátku svobodnou a demokratickou Českou republiku.

   Připojte se k našim bývalým studentům a slavte alespoň z domova. Vydejte se na virtuální KORZO NÁRODNÍ.

   

   

  Více
 • Vážení rodiče, milí žáci,

  distanční výuka bude pokračovat i od pondělí 2. 11. 2020. Termín přechodu zpět na výuku prezenční zatím není známý.

  S pozdravem a přáním pevného zdraví

  Pavel Kavřík

  Více
 • V současnosti se cítíme víc než kdy jindy osamělí, smutky nám přerůstají přes hlavu, valí se na nás všechny problémy osobní, školní, rodinné, environmentální, světové...Milé studentky, milí studenti, nezůstávejte v tom hlavně sami! Pomoc vám všem nabízí školní výchovná poradkyně Katka Mylerová, na kterou se můžete obrátit na telefonní číslo 724 271 236 nebo na mail mylerova@jirovcovka.net. Dále je tu školní psycholožka Nikola Brandová, které klidně a bez obav pište na brandova@gymji.cz. Samozřejmě jsou ochotni vám pomoci i vaši učitelé, nebojte se oslovit ty, ke kterým máte důvěru.

  A pak je tady projekt  NEVYPUSŤ DUŠI, který je zaměřený na duševní zdraví. Tam se taky dozvíte, kde vám mohou poskytnout odbornou pomoc.

  Kdybyste se potřebovali jen ujistit, že v tom nejste sami, můžete se na věřejnoprávním rádiu ČRo na stanici pro mladé zaposlouchat do pořadů, ve kterých se řeší psychické problémy, nemoci, životní postoje a další ožehavá témata, o kterých se často i stydíme mluvit:

  https://wave.rozhlas.cz/balanc-7595065

  https://wave.rozhlas.cz/diagnoza-f-5183697

  https://wave.rozhlas.cz/moje-terapie-8094228

  Držíme všem žákům z Jírovcovky palce a přejeme co možná nejvíc duševní pohody.

  Vaši učitelé a učitelky

   

  Více
 • Po 14 dnech on - line výuky, kdy seděli žáci i učitelé dlouhé hodiny u počítačů, přicházejí podzimní prázdniny. Letos delší o 2 dny. Téměř všichni vnímáme, že nám tento způsob "školní docházky" nevyhovuje. Žáci vydávají hodně energie na koncentraci, učitelé se naopak usilovně snaží o získání pozornosti žáků. A nejistota, co se bude dít v příštích dnech a týdnech, nás také vyčerpává.

  Proto vám všem přejeme odpočinkové podzimní prázdniny! Zkuste být několik dnů off - line, věnujte se kreativním činnostem a udělejte radost někomu z vašeho okolí.

  Ať jsme 2. listopadu všichni zdraví a připraveni na pokračování učení na dálku, které nás bohužel čeká zřejmě i po prázdninách.

  Více
<< Předchozí 1 2 3 4 6 7 Další >>