Žáci a rodiče

 • Sekunda je i během lockdownu hodně aktivní a její třídní učitelka paní Tereza Hniličková vymýšlí různé zábavné aktivity. Každý týden se schází se svou třídou ve čtvrtek na třídnické on-line hodině. Povídají si a jednou si řekli, že budou oblečeni hodně slavnostně. Kluci si vzali bílé košile, někteří i kravaty nebo motýlky, holky se zase pěkně učesaly, některé i nalíčily a oblékly téměř plesové šaty. Na další třídnickou si zase vyrobili masky jak na benátský karneval. Jen fotit se jim v převlecích moc nechce. Alespoň několik z nich nám poslalo své foto z třídnické hodiny v "gala". Děkujeme! 

  Možná, že by nebyl špatný nápad, obléci se do slavnostního, až budeme moci jít do školy zase osobně. Protože to opravdu bude pro všechny slavnostní událost.

  Více
 • Evelyna Anežka Semrádová získala letos ocenění Talent Jihočeského kraje 2020 Krajského úřadu Jihočeského kraje a Domu dětí a mládeže České Budějovice za mimořádný čin, aktivitu a výsledek v roce 2020. Tradiční soutěž pro nadané žáky se letos kvůli pandemii COVID-19 uskutečnila online formou. „Děkujeme všem školám JČ kraje, které nominovaly své žáky a studenty do anketní soutěže Mimořádný Talent Jihočeského kraje roku 2020. Je velice důležité ocenit a podpořit píli, odvahu a talent těch, kdo dělají věci navíc nebo úspěšněji,“ uvedla ředitelka DDM Hana Korčáková. Evelyna Anežka hraje na flétnu a na klavír a do soutěže ji nominovala ZUŠ. Ale i ve studiu na Jírovcovce si vede moc dobře. V březnu se například umístila na 2. pozici ve školním kole matematické soutěže Matematický klokan v kategorii Kadet a o pár bodů předběhla o rok starší kvartány. Souvislost mezi hudebním a matematickým talentem je prý jen mýtus, ale Evelyna  Anežka z tercie má talent jak na hudbu, tak na matematiku. K získanému titulu Talent roku 2020 jí moc gratulujeme.

  Více
 • Máte rádi komiksy? Při distanční výuce angličtiny komiksům propadla kvinta. Kvintáni ale nečetli ani Sin City ani Čtyřlístek v angličtině, nýbrž se na tvorbě komiksů v angličtině sami podíleli. Při opakování časů a přímé a nepřímé řeči v angličtině (minulý čas prostý, průběhový, předminulý)  využili comics.Vytvořili krásné příběhy, které si můžete přečíst v přiložených souborech. A kdo ví, třeba se někdo ze studentů kvinty pustí do žánru, který je jak u nás, tak ve světě velkým literárně-výtvarným fenoménem. Třeba někdy v budoucnu vyjde komiks a jeho autor či autorka řeknou, že jejich kariéru odstartovala doba kovidová....Děkujeme kvintě za poskytnutou zábavu.

  comics-kralova.pdf

  comics 2.pdf

  comics-siegelbauerova-snejdova.pdf

  comics-Kolouch-Vlček.pdf

  Více
 • DOpeFantasticEnergy! To by mohla být zkratka pro DofE na Jirovcovce. Je to sice program s názvem The Duke of Edinburgh's International Award, ale po on-line schůzce s účastníky programu byli všichni učitelé, kteří studenty v programu podporují, nadopovanì energií. Naši Dofáci se zlepšují ve věcech, které je baví. Pokroky v józe, kaligrafii, hře na klavír, sbírání odpadků, doučování dětí, venčení psů, ...Kdo se přihlásí na DofE může dělat úplně všechno, v čem se chce zdokonalit, radost sobě pak udělá dobrovolnickou činností. Vše pravidelně, po malých krůčcích k velkému cíli. Soutěžit je fajn, ale překonávat sám sebe, to je něco úplně jiného. Přidejte se! 
  Více na www. dofe.cz. Na Jírovcovce vám poradí učitelé-školitelé: Tereza Hniličková, Martin Kostka, Michal Kočer, Šárka Adamcová, Lenka Kudrličková, Pavel Kavřík, Dagmar Šimková a také hlavní koordinátorka Kateřina Mylerová. 

  Více
 • David Novotný z kvarty se rozhodl podělit o svůj nevšední zážitek. Nevšední i proto, že se vše odehrálo v době "lockdownové":

  "Během prezenční výuky bych se něčeho takového pravděpodobně nemohl účastnit z důvodu zameškaných hodin. Dne 27.2.-21.3. jsem se distančně vzdělával z Francie a zároveň připravoval na závodní sezónu na sportovním soustředění slalomu na divoké vodě. Bydleli jsme v městě Pau, kde se nachází závodní dráha, na které se v loňském roce konalo mistroství světa. Sportovní podmínky tedy byly více než ideální. Tréninky se konaly  před a po distanční výuce, takže jsem se účastnil většiny vyučování. Doufám tedy že budoucí epidemiologická situace umožní, abych nabyté zkušenosti mohl zúročit při závodech. I přes tuto výhodu distanční výuky se velice těším, až se všichni opět shledáme v naší skvělé škole :)"

  Za Jírovcovku Davidovi děkujeme za to, že nám o svém sportovním soustředění napsal a držíme palce, aby pro něj nadcházející závodní sezóna byla úspěšná.

  A těšíme se na další nevšední ( a nebo i všední) zážitky našich studentů a studentek. 

   

  Více
 • V krajině před horami, kdesi na kraji hustého lesa, se skupinka srn vydala do lesa. Zrovna přecházejí přes lidmi vyšlapanou cestu, když se do lesa vydala i prostá dívenka Estrilda. Obrázek vystihuje její pohled na krajinu, když si všimla srn.....Do jednotvárného dlouhotrvajícího času bez docházky do školy vnesla skupina terciánek trochu tajemství.  Ve skupince vymyslely povídku a pak příběh také doplnily obrázky. Moc se jim to povedlo, co říkáte? Povídka s ilustracemi - projekt - výtvarná výchova

  Více
 • Dnešní ráno bylo pro příchozí do budovy naší školy v něčem zvláštní. Nešlo nevšimnout si krásně barevného velkého srdce, které někdo před vchod namaloval.  Autor/autorka či více autorů tím snad chtěli vyjádřit, že mají Jírovcovku rádi a možná i to, že by chodili do školy s radostí, kdyby to bylo možné. Na učitelské "WhatsAppové" skupině se nad krásným srdcem rozproudila diskuze a dohady, kdo je asi autorem? I když jsou to jen dohady, že je autorem někdo z naší školy, všichni učitelé se shodli na tom, že hlavně díky spolupracujícím studentům a jejich aktivnímu přístupu k distanční výuce se jim daří nepropadat skepsi a učit s chutí. 

  Učitelé děkují studentům a studentkám za pracovitost, vytrvalost a snahu se učit a pracovat na sobě. 

  Milé studentky, milí studenti, jsme tu pro vás! A bez vás by nás to vůbec nebavilo! Vaši učitelé a učitelky

  Více
 • Také během hudební výchovy pracujeme na projektech, posloucháme hudbu a hrajeme na hudební nástroje a samozřejmě zpíváme.  

  Ukázky z našich projektů

   

  Více
 • Proč nám "nevypadla výtvarka a hudebka" z distančního rozvrhu? Je známo, že umění lidi kultivuje. Kultivovaný člověk podle definice mluví vytříbeným jazykem, má kulturní rozhled, je uhlazený ve svém chování, slušný, uctivý, laskavý, jemný, vlídný, užívá vybrané způsoby atd. Snad projekty přispěly ke kultivaci studentů z Jírovcovky:). Studenti a studentky zpracovávali tato témata:

  PRIMA-Ilustrace -Trojská válka- E. Petiška

  SEKUNDA-GOTIKA – Turnaj rytířů-příběh

  TERCIE-ROMANTISMUS-Tajemná krajina -romantický příběh

  KVARTA - EXPRESIONISMUS, FAUVISMUS -kresba podle fotografie spolužáka

  1. ROČNIK-ANTIKA-ilustrace k antické divadelní hře

  2. ROČNÍK -KUBISMUS-hudební zátiší-kytara

  Poznáte z obrázků v galerii, k jakému projektu se vztahují?

  Více
 • Autoportréty našich studentů zaplnily v sobotu večer řady sedadel určených publiku na koncertě České studentské filharmonie v Rudolfinu. Koncert vysílala Česká televize a i když asi kamery nezabraly žádnou z tváří z Jírovcovky, celá akce byla krásná, až dojemná.  Kultivovaným projevem doplnili hezkou hudbu průvodci Alice Nellis a Karel Kovář "Kovy". Připojujeme tedy v galerii další autoportréty, vytvořené pro tuto událost. Poznáte v krásných uměleckých dílech někoho z autorů?

  Více
 • Třináct studentů a absolventů vysokých škol bylo ministrem školství oceněno za dobrovolnické aktivity, kterými vypomáhali nad rámec svých studijních povinností během pandemie Covid-19. Byla mezi nimi také naše absolventka Anička Ničová, která v současné době studuje VŠCHT. Anička se ujala organizace dobrovolnického šití roušek. Zorganizovala směnný provoz šití v budově školy a na kolejích, a to za dodržení všech hygienických pravidel. Výroba se neobešla bez náročného obstarání materiálu, lidských sil, sterilizace a distribuce.

  Jak už jsme zde psali v době první vlny pandemie, takéI další naši studenti a absolventi se dobrovolně zapojovali do pomoci při šití roušek nebo pomáhali seniorům. Patří jim za to velký dík.

  Více
 • Byli jsme velmi potěšeni nabídkou Nadace manželů Kellnerových (The Kellner Family Foundation) pro studentky a studenty předmaturitních a maturitních tříd.
  Nadaci na Jírovcovku upozornila organizace CTM, pod jejíž záštitou studují někteří naši talentovaní studenti již od roku 2012 on-line kurzy. Naši žáci, kteří se rozhodli studovat v zahraničí, mají  možnost zažádat si o grant na podporu studia. Proces elektronického podávání byl zahájen 1.2. 2021 a jeho uzávěrka je 30.4. 2021. A kdo by se neměl obávat si o podporu zažádat? Žadatel nemusí mít samé jedničky, ale musí vědět, co chcete studovat a hlavně kde a proč. Největší šanci získat podporu, která může být od 30 tisíc Kč za rok, mají zájemci o studium přírodních věd.

  Pokud byste rádi studovali v zahraničí a překážkou se vám zdají být finance, neváhejte se zeptat na další podrobnosti. Základní informace najdete na webu nadace
  Pro septimány a třeťáky doporučujeme také Nadaci manželů Bakalových, která podpořila našeho absolventa Lukáše Fiedlera ve studiu v UK.

  Více
 • Dobrý den,

  v týdnu od 18. 1. 2021 bude výuka probíhat distančně podle následujícího rozvrhu: rozvrh v týdnu od 18.1.2021 v PDF  

   

  Více
 • Nyní, v době covidové, probíhá také  výuka výtvarné výchovy on line. Máme tak možnost se po netu více ponořit do dějin výtvarného umění. I s pomocí materiálů a videí z Khanovy školy se pokoušíme "rozebrat" některá umělecká díla. Ale u nás vždy po teorii následuje výtvarná tvorba. Tentokráte jsme zvolili formu projektů pro skupinky žáků.

  Ukázky z nich vám tady nabízíme

  Více
 • Dobrý den,

  výuka od pondělí 4.1.2021 bude probíhat ve všech ročnících pouze online podle podzimních rozvrhů (od 2.11.), které už vidíte ve svých aplikacích. 

  Těšíme se na vás :-)

  Více
 • Přejeme Vám krásné a pohodové vánoční svátky v kruhu vašich blízkých a hodně zdraví, štěstí, spokojenosti, úspěchů a prezenčních dní ve škole v roce 2021.

  Více
<< Předchozí 1 2 3 4 5 6 8 Další >>