Úspěchy v soutěžích

 • Ve čtvrtek 10. 5. 2018 se konalo krajské kole Chemické olympiády kategorie B pro 2. a 3. ročníky (sexta, septima). Naše gymnázium v něm reprezentovala hned čtveřice soutěžících. Nejvyrovnanější výkon předvedl a tím nejúspěšnějším se stal student septimy Martin Augustin, který obsadil krásné 3. místo s pouhou půlbodovou ztrátou na místo druhé.

  Anička Kovárnová (7. E) a Ríša Zahradníček (3. A) předvedli skvělé výkony v organické části a jen chybně určený neznámý kation a úlohy z toho vycházející, je připravily o body v části anorganické. I tak jsou oba, stejně jako Miroslav Průcha (3. A) úspěšnými řešiteli.

  Letošní ročník patřil jednoznačně k těm náročnějším, všem našim studentům gratulujeme a děkujeme za chuť, nadšení a energii, kterou přípravě na chemické soutěže věnují.

  Více
 • V letošním školním roce naši studenti již potřetí získali nejvyšší ocenění v soutěžích tvůrčího psaní. Tentokrát se dovednosti prověřovaly v soutěži Jihočeská žabka. Téma, Škola - základ života, nebylo pro studenty sice ničím, co by ještě neslyšeli, ale porotě šlo především o posouzení nápadu, jak běžné sdělení uchopit. To se povedlo naší studentce ze sexty: Laura Pokorná ale není v tvůrčím psaní žádným nováčkem. Již v minulých ročnících různých literárních soutěží posbírala mnoho cen! Letos to bylo opět 1.místo! Moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

   

   

  Více
 • Stručně představme jejich vynikající výsledky:

  Kategorie Z6

  Skalka Jakub, Štěpánek Hubert - 1. - 5. místo, celkem 10 úspěšných řešitelů z GJ ze 40 úspěšných řešitelů této kategorie

  Kategorie Z7

  Koška Jan – 1. místo, Horázná Hana, Volný Josef Vít – 4. – 6. místo, celkem 8 úspěšných řešitelů z GJ z celkem 31 úspěšných řešitelů této kategorie

  Kategorie Z8

  Bauer Václav, Preisová Nela - 4. - 5. místo, celkem 7 úspěšných řešitelů z GJ z 18 úspěšných řešitelů této kategorie

  Kategorie Z9 OK

  Nagy Ladislav – 1. – 3. Místo, Kružberský Jakub – 5. – 6. místo, celkem 8 úspěšných řešitelů z GJ z 20 úspěšných řešitelů této kategorie

  Kategorie Z9 KK

  Hořejší Lucie – 9. místo, Nagy Ladislav – 10. místo, celkem 5 úspěšných řešitelů z GJ z 29 úspěšných řešitelů této kategorie

   

  Kategorie C

  Bauer Vojtěch – 2. místo, Mašek Tomáš – 6. místo, celkem 6 úspěšných řešitelů z GJ z 24 úspěšných řešitelů této kategorie

  Kategorie B

  Havelka Jonáš – 1. místo, Ambroz Jakub – 2. místo, Putzer Martin – 5. místo, celkem 3 úspěšní řešitelé z GJ z 5 úspěšných řešitelů této kategorie

  Kategorie A

  Havelka Jonáš – 1. místo, Vondrášek Matouš – 5. místo, Kovárnová Anna – 6. místo, celkem 3 úspěšní řešitelé z GJ z 13 úspěšných řešitelů této kategorie

  Kategorie P

  Havelka Jonáš – 1. místo, Ambroz Jakub – 4. místo, celkem 1 úspěšný řešitel z GJ ze 3 úspěšných řešitelů této kategorie

  Za odvedenou práci – velký dík

  a za výsledky – velká a jestě větší gratulace!!!

  Více
 • V pátek 27. 4. 2018 skončilo Ústřední kolo 52. ročníku Biologické olympiády, které proběhlo na Zahradnické fakultě Mendelovy univerzity v Brně.

  Máme velkou radost, že naše gymnázium v něm mělo hned trojnásobné zastoupení.

  Skvělé 2. místo obsadil,  a tím získal šanci bojovat o postup na Mezinárodní BiO, student naší oktávy Lukáš Fiedler.

  Úspěšnými řešiteli byli na 16. místě Petr Vaněk (také 8.E) a na místě 17. Martin Houška (3.A).

  Všem našim biologům gratulujeme ke skvělým výsledkům,  Lukášovi držíme palce do dalšího klání a přejeme mu mnoho úspěchů i v dalším studiu na Univerzitě v Cambridge.

  Více
 • Ve čtvrtek 26. dubna se konalo krajské kolo Středoškolské odborné činnosti. Naši studenti, kteří na krajskou přehlídku se svými pracemi postoupili, byli skvělí: Přímý postup do celostátního kola za 1. místo získali v oboru Matematika a statistika se svou společnou prací studenti 2.A Jan Cába a Martin Putzer. V kategorii Fyzika pak rovněž z prvního místa postoupí do celostátního kola Pavla Trembulaková ze 4.A a v oboru Biologie Jan Vrtílka ze 4.A.

   2. místo a návrh na  postup do celostátního kola vybojovali v kategorii Chemie Anna Kovárnová ze 7.E a za obor Geologie a Geografie Petr Vaněk z 8.E.

  Další krásné umístění získaly Veronika Mašková ze 4.B -3. místo v kategorii Historie  a Karolína Petřvalská ze 4.A - 4. místo v kategorii Biologie. 

  Všem SOČkařům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy! Dík patří i všem učitelům, kteří našim studentům věnují plno času, rad a podpory. Bez nich by cesta k vynikajícím výsledkům v KK SOČ byla nemožná.

   

   

   

   

  Více
 • I v posledním okresním klání Biologické olympiády (kategorie C)  potvrdili naši žáci své nadšení a talent  pro biologii.

  Své síly v ní poměřovalo 32 žáků základních škol (8. a 9. třída) a víceletých gymnázií (tercie, kvarta). Jírovcovka zabojovala a naši žáci obsadili všechna první tři místa.

  Tou nejlepší ze všech byla a 1. místo získala Terezka Kučerová (4.E), hned za ní skončila na 2. místě její spolužačka Nikča Junková a 3. místo vybojovala Julka Vrtková z tercie.

  Úspěšnými řešiteli se stali i Štěpán Kříž (8. místo) a Ondřej Švéda (9. místo).

  Gratulujeme a přejeme hodně štěstí i do krajského kola!

  http://www.ddmcb.cz/php/souteze/1235.pdf

  Více
 • 5. dubna 2018 se v Jindřichově Hradci konalo vyhlášení vítězů a oceněných prací Vlll. ročníku republikové soutěže ve tvůrčím psaní.           V kategorii do 14 let byly oceněny texty autorek Patricie Horové 2.E, Terezy Maxerové 4.E. 1.místo získala práce Kateřiny Kozákové z 1.E  /poezie kat. do 14 let/.  V kategorii do 14 let byla ohodnocena 1.místem i knižní ilustrace žákyně Lucie Procházkové  z 2.E. Další imformace se dozvíte z reportáže (od 6:29). Všem soutěžícím děkujeme a k úspěchu blahopřejeme!   

   

   

                      

                             

   

  Více
 • I nejmladší kategorii Biologické olympiády (6. a 7. třída, prima a sekunda) dominovali studenti z Jírovcovky.

  Pomyslnou zlatou medaili a 1. místo pro nás vybojovala Monika Králová (2.E), hned za ní skončila na 2. místě Lota Mihulková (2.E) a s nepatrnou ztrátou na místě třetím Kačenka Kozáková (1.E).

  Skvěle si vedla i další primánka Zuzka Dostálová (5.místo) a Žaneta Znachorová ze sekundy (6.místo).

  Blahopřejeme,  všem děkujeme  za skvělou přípravu na soutěž a postupujícím držíme palce do krajského kola.

  Více
 • Marek Doležal z tercie dosáhl velkého úspěchu na krajském kole dějepisné olympiády (20.3.2018) pro studenty základních škol a nižších ročníků gymnázií, když se ziskem 99 bodů obsadil celkové 4. místo a jen o pár bodů mu unikl postup do celonárodního kola.

  Letošní ročník studenti soutěžili ve znalostech českých dějin let 1918-1938, tedy od vzniku Československé republiky do jejího pádu po mnichovské konferenci. V testech se kromě politiky prokazovala znalost také kulturních a celkové společenských dějin této epochy. Kromě Marka Doležala postoupil do krajského kola také Antonín Nádvorník z třídy IV.

  Gratulujeme.

  Více
 • Dne 10. 4. 2018 byly vyvěšeny výsledky letošního ročníku krajského kola Astronomické olympiády.

  Ladislav Nagy ze 4. E obsadil 1. místo v kategorii EF pro žáky 8. a 9. ročníků základních škol a jim odpovídajících ročníků víceletých gymnázií a postupuje do celorepublikového finále. Třetí se umístil Daniel Sebastian Gribbin a na 7.místě je Vojtěch Palkoska, oba ze 3. E.

  Dalším finalistou v kategorii GH určenou pro žáky 6. a 7. ročníků základních škol a jim odpovídajících ročníků víceletých gymnázií je Hubert Štěpánek z 1. E, který obsadil výborné 2. místo. Třetí místo obsadila Daniela Nagyová z 1. E.

  Za těmito výsledky je spousta práce a času, který musí řešitelé astronomii věnovat. Krajské kolo se skládá z online testu, pozorování, řešení úloh jak doma, tak ve škole ve stanoveném termínu.

  Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy. Finalistům přejeme hodně úspěchů ve finále 18.5.2018 v Hradci Králové.

  http://olympiada.astro.cz/201718_krajske_vysledky-EF-1.html

  http://olympiada.astro.cz/201718_krajske_vysledky-GH-1.html

  Více
 • Dne 4. 4. 2018 se konalo okresní kolo Fyzikální olympiády kategorií E a F. Tato soutěž je určena pro žáky 9. a 8. ročníků základních škol a jim odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Naši studenti si v kategorii F vedli skvěle, dostali se na stupně vítězů a všichni byli úspěšní řešitelé.

  První místo obsadil s pětibodovým náskokem Václav Bauer ze 3.E a 3. místo jeho spolužák Šimon Kubeš. V těsném závěsu se umístili Kristián Petr Šulista a Daniel Sebastian Gribbin.

  Mnohem více soutěžících bojovalo o vítězství v kategorii E. Náš jediný soutěžící Ladislav Nagy ze 4. E obsadil 10. místo, stal se úspěšným řešitelem a postupuje do krajského kola.

  Výsledková listina

  Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

  Více
 • krajském kole olympiády v českém jazyce výborně reprezentovala naši školu Terezka Maxerová z kvarty, která v silné konkurenci těch nejlepších češtinářů kraje získala výborné 2. místo a postupuje do celostátního kola! Blahopřejeme a držíme palce, aby Terezka uspěla i tam!

  Více
 • I další kolo biologické olympiády přineslo Jírovcovce úspěšné umístění. V kategorii B určené studentům 1. a 2. ročníků (kvinta a sexta) se tou nejúspěšnější bioložkou v kraji  stala naše Terezka Maxerová. Úspěch je o to cennější, že Terezka studuje teprve v kvartě a ač byla benjamínkem celé soutěže, svými znalostmi předčila všechny starší studenty.

  Skvělé je i 2. místo Jirky Janků a 4. místo Tomáše Maška (oba 5.E). Výborně nás reprezentovala i Katka Malá (5.E), která je díky 7. místu také úspěšným řešitelem.

  Moc blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

  http://www.ddmcb.cz/php/souteze/1227.pdf

  Více
 • Do ústředního kola Matematické olympiády kategorie A určené studentům 3. a
  4. ročníků (septima a oktáva) se probojoval i náš student Jonáš Havelka.
  Jonáš sice studuje teprve v sextě, ale díky svým  matematickým schopnostem 
  a nadání se mu podařilo proniknout mezi největší matematické talenty. V
  Přerově, kde se celostátní kolo ve dnech 18. 3. - 21. 3. 2018 konalo, obsadil
  desáté místo a umístil se tak v kategorii vítězů.

  http://www.matematickaolympiada.cz/media/4487509/a67list.pdf

  Jonášovým velkým koníčkem je kromě matematiky i programování. I zde se 
  probojoval mezi nejlepší mladé programátory republiky a z celostátního kola 
  Olympiády v programování (Matematická olympiáda kategorie P) si jako úspěšný
  řešitel přivezl skvělé 12. místo.

  http://mo.mff.cuni.cz/p/67/vysledky-3.pdf

  Jonáši, děkujeme za vynikající reprezentaci školy a přejeme spoustu skvělých
  nápadů i do dalších soutěží.

  Zdroj fotografií: http://www.gjs.cz/rs/index.php/fotogalerie/skolni-akce/category/1045-67-matematicka-olympiada

  Více
 • Mezi mnohé úspěšné soutěže, kterých se účastní studenti našeho gymnázia patří i ZEMĚPISNÁ OLYMPIÁDA. V okresním kole výborně reprezentovali školu Kateřina Láníková 1.E, Jan Burger 2. E, Daniel Sebastian Gribbin 3.E, Martin Houška 3.A a Jonáš Havelka 6.E. Do krajského kola postoupili Jan Burger, který obsadil krásné 4. místo, Daniel Sebastian Gribbin skončil na 7. místě a 1. místo s postupem co celostátního kola vybojoval Martin Houška. Soutěžícím gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

  Více
 • V poslední den před velikonočními prázdninami, tedy 28.3.2018, proběhl v Nových Hradech Krajský přebor školních družstev v šachu.

  Hrálo se celkem ve třech kategoriích: 1.-5. třídy, 6.-9. třídy, střední školy.

  V každém zápase za každé družstvo nastupovali 4 hráči. Bodovalo se olympijským způsobem, tzn. při vítězství např. 2,5 : 1,5 vítězné družstvo získalo 2,5 bodů, poražené družstvo 1,5 bodu.

  V každé kategorii se bojovalo o dvě postupová místa na Mistrovství ČR.

   

  V kategorii 6.-9. tříd nastoupilo 7 škol. Naši školu reprezentovalo družstvo ve složení Ladislav Nagy (4. E), Václav Bauer (3. E), Jan Bauer (1. E) a Daniela Nagyová (1. E). Po loňském zisku titulu Mistra ČR v této kategorii jsme i letos věřili v postup. Náš tým potvrdil roli favorita a zaslouženě vyhrál. Ze 24 možných bodů jich získal 22,5.

  Konečná tabulka: http://chess-results.com/tnr342801.aspx?lan=5

  Výsledky jednotlivců: http://chess-results.com/tnr342801.aspx?lan=5&art=1   

   

   

  V kategorii středních škol nastoupilo 5 týmů. Naši školu reprezentovali Matyáš Zeman (5. E), Vojtěch Bauer (5. E), Lukáš Zeman (5. E) a Kryštof Nuc (7. E). Přestože náš tým patřil věkově mezi nejmladší, tak byl jedním z favoritů na postup. A tuto roli potvrdil a získal pěkné druhé místo se ziskem 11,5 bodu ze 16 možných.

  Konečná tabulka: http://chess-results.com/tnr342806.aspx?lan=5&art=0

  Výsledky jednotlivců: http://chess-results.com/tnr342806.aspx?lan=5&art=1

    

  Oba týmy tím vybojovaly postup na Mistrovství ČR, které se bude konat 19. - 20. června 2018.

  Děkujeme oběma týmům za reprezentaci školy a budeme jim držet pěsti na Mistrovství ČR.

  Více