Úspěchy v soutěžích

 • V pondělí 3. dubna se v Jihočeském muzeu konalo krajské kolo Geologické olympiády, soutěže pro všechny, kteří mají rádi  kameny a v neživé přírodě vidí ukryté nejedno dobrodružství.

  Soutěžilo se ve 2 kategoriích : A (starší žáci) a B (středoškoláci). Soutěžící absolvovali teoretický test a poznávání minerálů, hornin a zkamenělin. Celkem mohli získat 100 bodů.

  V kategorii starších žáků se utkalo 20 mladých geologů a my máme radost, že ti naši obsadili všechny medailové pozice. První místo vybojoval v těsném souboji Jiří Janků (4.E), druhý byl jeho spolužák Tomáš Mašek (oba 80,5 bodu) a třetí Tereza Maxerová ze 3.E (70 bodů).

  V kategorii středoškoláků zvítězil septimán Petr Vaněk, který v celé soutěži ztratil pouhé 2 body.

  Vítězové nás budou reprezentovat v celostátním kole, které hostí v květnu  Diamond Prague Museum.

  Všichni účastníci obdrželi jako cenu malý diamant. Na vítěze celostátního kola pak čeká zájezd do Amsterdamu, kde je největší muzeum diamantů v Evropě.

  Gratulujeme !

  http://www.geologicka-olympiada.cz/#top

  Více
 • Naše polyglotka Anička Nováková vyhrála krajské kolo anglické olympiády kategorie IIIa, a tedy postupuje do celostátního kola, které se koná v květnu v Praze.

  Blahopřejeme a přejeme hodně štěstí i nadále!

  Více
 • Ve čtvrtek 23. března proběhlo okresní kolo Fyzikální olympiády v kategoriích E a F. Soutěže se zúčastnili také studenti našeho gymnázia.

  Nejlépe se dařilo našim studentům v kategorii E (kvarta). Na 1. místě se umístil Tomáš Mašek a na 5. místě Štěpán Skalka, další úspěšní řešitelé jsou Gabriela Tvrzová, Pavel Trnka, Petr Augustin a Vojtěch Bauer.
  Děkujeme také ostatním studentům, kteří se této soutěže zúčastnili a nedosáhli na hranici úspěšných řešitelů.

  kategorii F (tercie) se nejlépe umístil na 4. místě Ladislav Nagy, na 9. místě Jakub Kružberský, další soutěžící jsou úspěšní řešitelé - Antonín Nádvorník, Tereza Maxerová, Petr Kalina a Tereza Kučerová.

  Blahopřejeme všem úspěšným řešitelům. Všem děkujeme za reprezentaci školy.

  Více
 • Výborného výsledku dosáhli naši studenti v krajském kole Matematické olympiády kategorie Z9. Tři nejlepší soutěžící dosáhli plného počtu bodů, a proto o jejich pořadí musel rozhodnout větší počet bodů získaných v okresním kole. V případě druhého a třetí soutěžícího nerozhodlo ani toto druhé kritérium a proto o jejich pořadí musel rozhodnout los.

  1. místo obsadil Ladislav Nagy ze 3. E, losem 3. místo Petr Augustin ze 4. E, 7. místo Štěpán Skalka ze 4. E, 9. místo Pavel Kálal ze 4. E, 10. místo Zuzana Černá ze 4. E. Bodové rozdíly byly velmi malé.

  Další soutěžící patřili k úspěšným řešitelům – Tomáš Mašek, Vojtěch Bauer, Gabriela Tvrzová, všichni ze 4. E – a úspěšný řešitel byl i Václav Bauer, který je studentem 2. E a umístil se na 19. místě.

  Všem blahopřejeme!

  Více
 • Opět skvěle si vedli naši nejstarší biologové v krajském kole nejvyšší kategorie této olympiády.

  Iva Čurnová z oktávy v něm zvítězila a Lukáš Fiedler (7.E) obsadil 2. místo. Dařilo se i dalšímu našemu zástupci Petru Vaňkovi (7.E), který skončil celkově čtvrtý.

  Iva i Lukáš postupují do celostátního kola, které bude hostit Masarykova univerzita v Brně  v termínu od 24.-28. 4. 2017. I u Petra existuje velká naděje se tam na základě výborných výsledků v krajském kole probojovat.

  Moc vám všem blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Jsme na vás pyšní!

  Více
 • V úterý proběhlo na našem gymnáziu krajské kolo Chemické olympiády kategorie D (8. a 9.třída ZŠ, tercie a kvarta). Naši školu v něm reprezentovali 4 žáci. Z nich se nejvíce dařilo Tomáši Maškovi z kvarty. Tomáš v průběhu celé soutěže ztratil jen 1,5 bodu a s celkovým skóre 98,5 bodu obsadil v krajském klání vynikající 2. místo.

  Mezi deset nejlepších mladých chemiků se v silné konkurenci probojovala ještě na 6. místě Gabriela Tvrzová (také 4.E) a Tereza Maxerová (3.E), která skončila devátá.


  Všem gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

  Více
 • V sobotu 11.3. odstartovalo 25. mistrovství ČR mládeže do 16 let 2017 v šachu. I v letošním roce se akce konala v Koutech nad Desnou (Jeseníky). V kategoriích chlapců H10, H12, H14 a H16 hraje 24 nejlepších šachistů z celé ČR. Dívky mohou startovat bez omezení. 

  Zúčastnili se ho i naši studenti a patřili ve svých kategoriích k těm nejlepším. Matyáš Zeman (4.E) se stal mistrem České republiky v kategorii H16 pro rok 2017. Na výborném druhém místě se umístila Martina Šťastná (1.E) v kategorii dívek do 12 let (celkem 25 hráček). Třetím účastníkem byl Láďa Nagy (3.E), který startoval v kategorii H14 a obsadil 12. místo.

   

  Děkujeme našim žákům za vynikající reprezentaci školy.

  Výsledky

  Více
 • Od školního roku 2012/2013 spolupracuje naše škola s Centrem pro talentovanou mládež http://www.ctm-academy.cz. Od té doby prošlo CTM ON LINE programem dvacet našich studentů. Třem z nich se podařilo úspěšně projít náročným výběrem a zúčastnit se prestižního letního programu v USA pro nadané studenty. O tyto programy je velký zájem a pro léto 2017 bylo nominováno z ČR 239 studentů. Jírovcovka přihlásila do výběrového řízení pět zájemců: Annu Novákovou, Lukáše Fiedlera, Petra Vaňka, Pavlu Trembulakovou. Výběrové řízení mělo 3 kola a Petrovi Vaňkovi se podařilo probojovat až do posledního kola mezi 30 nejúspěšnějších. I když nakonec nebyl na Summer Program mezi deset účastníků vybrán, má stále ještě šanci, je 2. náhradníkem. Petrovi gratulujeme a přejeme, aby získané zkušenosti z výběrového řízení využil při jiné příležitosti.

  Více
 • V minulém týdnu se uskutečnila krajská kola německé olympiády. Žáci našeho gymnázia Vojtěch Dolejšek (vyšší kategorie) a Tomáš Brabec (nižší kategorie) se stali ve velké konkurenci vítězi v obou kategoriích. V dubnu se oba zúčastní celostátních kol v Goethe Institutu v Praze.

  Oběma gratulujeme za skvělou reprezentaci naší školy a zároveň přejeme hodně dalších úspěchů.

  Více
 • Skvělé výsledky dosáhli studenti nižšího gymnázia v okresním kole Chemické olympiády kategorie D.

  Největší úspěch v konkurenci 23 žáků zaznamenala Tereza Maxerová (3.E), která v celé soutěži ztratila jen 0,5 bodu a po zásluze zvítězila. Vynikající 2. místo pak se ziskem 99 bodů obsadila Gabriela Tvrzová (4.E). Neztratili se ani další naši žáci. Jiřímu Janků patří krásné 4.místo a Tomáš Mašek (oba 4.E) pak obsadil místo sedmé.

  Děkujeme za reprezentaci školy i předvedené výkony a přejeme hodně štěstí do krajského kola!

  Více
 • Dne 21. 2. 2017 se konalo okresní kolo zeměpisné olympiády. Studenti naší školy dosáhli mimořádných úspěchů. Ve své kategorii zvítězili Monika Králová z 1. E, Tomáš Brabec z 4. E, Martin Houška z 2. A. Na druhém místě skončil Daniel Gribbin z 2. E. Všichni tito studenti se probojovali do krajského kola, které se bude konat v březnu. Dalším soutěžícím byl Teodor Kabíček z 2. A, který obsadil 7. místo. Všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy a budeme držet palce do následujících bojů. 

  Více
 • Naši studenti opět dosáhli na stupně vítězů na okresních olympiádách z angličtiny! Ve 2 kategoriích mladších žáků se umístili na 2.místě (Nela Preisová ze 2.E) a na 3.místě (Marcel Zahradník z 3.E). Stejně jako loni i letos naši studenti vyhráli kategorii nejstarších SŠ žáků, která je nejhojněji zastoupena, Anička Nováková ze 7.E postupuje z 1.místa do krajského kola, Filip Randák ze 3.A skončil těsně za Aničkou na 2.místě. Všem našim úspěšným angličtinářům blahopřejeme a děkujeme za krásné výsledky!

  Více
 • V úterý 14. února převzalo devět studentů z Jírovcovky ocenění v anketě Talent Jihočeského kraje 2016. DDM České Budějovice vyhlašuje tuto anketu pod záštitou uvolněné členky Rady Jihočeského kraje Doc., Ing. Lucie Kozlové, Ph.D., náměstka primátora města České Budějovice Mgr. Petra Podholy a vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy KÚ Jihočeského kraje Ing. Hany Šímové. Všichni z našich nominovaných studentů byli oceněni. V humanitní kategorii získal 1. místo Milan Flachs, v přírodovědné kategorii žáků do 15 let si 1. místo odnesli Jonáš Havelka, 2. místo Tomáš Mašek a 3. místo Jiří Janků. V přírodovědné kategorii do 19. let byli oceněni Ladislav Prener a Lukáš Honsa. Dělí se spolu o 1. místo za účast v mezinárodních olympiádách. Oba jsou v tomto školním roce již studenty vysokých škol, kde svůj vyhraněný talent mohou dále rozvíjet. Druhým místem v této kategorii byla oceněna Anna Kovárnová.  Všestranné nadání má na Jírovcovce plno studentů. Do kategorie Všestranný talent byli nominováni dva z nich. Tereza Maxerová byla za své úspěchy oceněna 1. místem a Martin Houška si odnesl čestné uznání. Všem našim talentům děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Poděkování ale patří i všem učitelům, kteří talentované žáky podporují.

  Více
 • I v tomto školním roce se naši žáci zúčastnili okresního kola v německé konverzaci. Ve velmi náročné konkurenci obsadil Vojtěch Dolejšek (3.B) 1.místo a Tereza Dolejšková místo třetí. 

  Oběma děkujeme za výbornou reprezentaci našeho gymnázia a přejeme mnoho úspěchů v krajském kole.  

   

  Více
 • V uplynulém týdnu proběhlo školní kolo Chemické olympiády kategorie D.

  Chemická olympiáda kategorie D je určena pro žáky tercie a kvarty. Ti mají možnost si poprvé poměřit své znalosti chemie v nejnižší kategorii této soutěže. Školní kolo se skládá ze tří částí – teoretické, praktické a testu. Zatímco teoretickou část vypracovává každý žák sám doma, praktickou musí zvládnout během 90 minut v chemické laboratoři a kontrolní test píší všichni účastníci společně ve škole.

  Letos se školního kola zúčastnilo celkem 8 žáků. Z nich se nejvíce dařilo Tomáši Maškovi ze 4.E, který získal 169 bodů ze 170 možných, druhá pak skončila Gabriela Tvrzová (167 bodů) a třetí Jiří Janků (166,5 bodů; oba 4.E).

  I ostatní účastníci předvedli skvělé výkony, všem gratuluji a oceňuji snahu věnovat se chemii nad rámec svých povinností.

  Těm nejlepším držíme palce v okresním kole, které se koná v pátek 3. března.

  Více
 • Poměřit své chemické znalosti s ostatními školami se v pátek 10. února vydala do Pardubic pětice našich studentů. Konal se zde již 2. ročník Chemiklání.

  Chemiklání je jednodenní soutěž určená pro 3-5členné týmy středoškoláků se zájmem o chemii pořádaná Fakultou chemicko-technologickou Univerzity Pardubice. Týmy řeší soubor teoretických úloh na čas; tým, který jich vyřeší nejvíce, vyhraje.

  Naši školu reprezentovali : Simona Gabrielová, Šimon Havíř (oba 8.E), Šárka Vondrášková (4.A), Jan Trnka (3.B) a Richard Zahradníček (2.A).

  Máme velkou radost, že v konkurenci 39 týmů z celé České republiky se ten náš neztratil a obsadil výborné 6. místo.

  Gratulujeme!

  Více