Úspěchy v soutěžích

 • Dne 12.2.2019 se žáci našeho gymnázia zúčastnili soutěže v německé konverzaci v okresním kole, kde Tomáš Brabec ze  sexty obsadil ve velmi tvrdé konkurenci krásné třetí místo. Tomášovi blahopřejeme a těšíme se na další úspěchy.

  Více
 • Dne 23. ledna 2019 se na našem gymnáziu konalo krajské kolo Fyzikální olympiády nejvyšší kategorie A.

  Skvělého výsledku dosáhl Jonáš Havelka (7.E), který s velkým náskokem obsadil 2. místo a zajistil si tak postup do celostátního kola.

  Úspěšnou řešitelkou je na děleném 5. místě i Anička Kovárnová (8.E).

  Oběma našim fyzikům gratulujeme k úžasným výsledkům a Jonášovi budeme držet palce i do celostátního kola.

  To se koná 26. 2. - 1. 3. 2019 na Přírodovědecké fakultě Univerzity Hradec Králové a Gymnáziu Boženy Němcové.

  http://ddmcb.cz/php/souteze/1244.pdf

  http://fyzikalniolympiada.cz/

  Více
 • Ve dnech 28.1. až 31.1.2019 se v Brně na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity konalo 55. Národní kolo Chemické olympiády kategorie A a E.

  Mezi 42 nejlepších účastníků v kategorii A se z celé republiky probojovali po úspěchu v krajském kole hned tři naši studenti, Anna KovárnováMartin Augustin (oba 8.E) a Martin Houška(4.A).

  Anička i Martin Augustin se stali úspěšnými řešiteli, Martin Houška zabodoval zejména v biochemii, ze které měl druhý nejvyšší bodový zisk ze všech účastníků.

  https://olympiada.vscht.cz/media/filer_public/fc/09/fc090b64-7c41-441b-b7d0-4953c50ada10/55_a_vysledkovka.pdf

  Všem našim chemikům blahopřejeme k výborným výsledkům a přejeme, ať vám chemie i nadále přináší jen radost!

  Více
 • V úterý 29. ledna 2019 se konalo okresní kolo Olympiády v českém jazyce, 2. kategorie (střední školy). Každou školu reprezentovali čtyři soutěžící (vítězové školních kol).

  Z našich studentů si nejlépe vedla Tereza Maxerová z kvinty, která o pouhý jeden bod skončila na 4. místě z 52 účastníků soutěže. Její slohová práce však porotu natolik zaujala, že byla hodnocena maximálním počtem bodů.

  Další naše studentky – Kateřina Macasová z 2. B skončila na 13.- 14. místě, Laura Pokorná ze septimy na 20.- 21. místě a Petra Štěpánková z 1. B na 28. – 29. místě.

  Děvčatům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

  Více
 • 28. ledna 2019 se konalo okresní kolo Olympiády v českém jazyce, 1. kategorie (8. a 9. třída ZŠ, tercie a kvarta gymnázií). Výborně nás reprezentovala Nela Vítů z kvarty, která obsadila 1. místo z 57 soutěžících. Její výkon byl hodnocen jako nejlepší jak v části mluvnické, tak i v části slohové! Získala 45 bodů z 50 možných, což představuje pětibodový náskok před žákyní na 2. místě. Za naši školu soutěžila také Patricie Horová z tercie, která skončila na 10. místě.

  Oběma děvčatům blahopřejeme a Nele Vítů držíme pěsti do krajského kola, které se uskuteční začátkem dubna.

  Více
 • Ve středu 23. ledna se konalo okresní finále ve florbale středních škol kterého se účastnilo také družstvo naší školy ve složení: Jan Baron, Jan Michalec, Jakub Pinkr, Tomáš Sekyrka, Matěj Krajánek, Lukáš Zeman, Vojtěch Bauer, Matyáš Kašák, Antonín Nádvorník a Tomáš Brzobohatý.

  Chlapcům se podařilo postoupit z druhého místa ve skupině do semifinále, kde narazili na vítěze druhé skupiny, Gymnázium Česká, s nimiž těsně prohráli 1:2. V boji o třetí místo nakonec podlehli SŠ Polytechnická až po nájezdech. I tak je celkové čtvrté místo úspěchem v kvalitně obsazeném turnaji deseti škol.

  Více
 • Po loňské premiéře se na Jírovcovce uskutečnilo opět školní kolo Lingvistické olympiády, soutěže pořádané Filozofickou fakultou a Matematicko-fyzikální fakultou UK Praha.

  Jedná se o soutěž, kde nejsou testovány znalosti jednotlivých jazyků, ale je potřeba se pořádně zamyslet a pochopit, jak fungují nejrůznější jevy ve více či méně exotických jazycích, a objevovat logické souvislosti mezi nimi.

  Letos se školního kola zúčastnilo 27 žáků ze všech ročníků vyššího gymnázia a do regionálního kola, které se  uskuteční 21. 1. 2019 v Praze, postupují čtyři nejlepší:

  Vojta Bauer ze 6.E (ten se dokonce mezi všemi účastníky školních kol umístil na skvělém 3. místě), Martin Doležal (8.E), Jonáš Havelka (7.E) a Jakub Zemčík (6.E).

  Gratulujeme postupujícím a se všemi nadšenými lingvisty se těšíme na setkání i v příštím roce.

  Více
 • V pátek 7. 12. se na katedře chemie ZF JČU konala první letošní chemická olympiáda. Soutěžilo se v kategorii A, určené studentům 3. a 4. ročníků vyššího gymnázia (septimě, oktávě). Jírovcovku v této náročné soutěži reprezentovala čtveřice soutěžících a vedla si skvěle.

  První místo obsadila studentka oktávy  Anna Kovárnová, hned za ní na 2. místě skončil Martin Houška (4.A) a skvělou reprezentaci našeho gymnázia doplnil 5. místem Martin Augustin (8.E).

  Všem našim chemikům gratulujeme, děkujeme za skvělou přípravu a držíme palce i do národního kola.

  Více
 • Naše gymnázium má díky soutěži Jihočeský úsměv důvod k úsměvu: Rok se sešel s rokem a vyhodnocení soutěže opět zaklepalo na dveře. Soutěž mladých literátů, kterou organizuje Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích ve spolupráci s Jihočeským klubem Obce spisovatelů, ukončila letos již 9. ročník. Ve čtvrtek 29. 11. 2018 se v českobudějovické knihovně opět sešli nejlepší pisatelé, kteří byli veřejně oceněni a odměněni za svou literární činnost. Jsou to žáci základních škol a víceletých gymnázií z celého kraje, kterým práce se slovy není cizí, kteří se chtějí  podělit o své zážitky, představy a dovednosti z oboru tvůrčího psaní. Vítězná desítka prací obsahuje prózu i poezii, příběhy z obyčejného života i světa fantazie. Sborník je jakousi přehlídkou literárního umu mladých autorů, kromě vítězných prací jsou do sborníku vždy zařazeny ještě texty pěti autorů, které sice nevyhrály, ale přesto stojí za přečtení. Každým rokem se úroveň soutěžních prací zvyšuje, účastníci, kteří se vracejí do soutěže opakovaně, prokazují obrovský vzestupný posun v obsahu i zpracování textů. Kdo neměří své síly v soutěžích tvůrčího psaní, těžko může poznat, jaké jsou  jeho spisovatelské kvality. A kdo tedy patřil z Jírovcovky mezi oceněné? Za prózu získali 1. místo Sebastián Holek a 3. místo Alena Koutecká, za poezii pak 1. místo Kateřina Kozáková. O soutěži napsala a do tvůrčího psaní naše žáky motivuje paní učitelka Eva Brabcová. Děkujeme.

  oceněné práce.docx

                                                                                                                                            

  Více
 • 29. 11. 2018 se vydaly naše dva týmy na Obchodní akademii v Českých Budějovicích na krajský turnaj v pIšQworkách.  "Proutníci " tentokrát ve složení: Jan Baron, Ondřej Petrouš, Jan Michalec, Vojtěch Rozhoň, Martin Vodák (všichni z oktávy) vyřadili naši druhou postupující skupinu "Panzerfaust", kterou tvořili Jonáš Havelka, Adam Jirák, Štěpán Masák, Tomáš Sekyrka ze septimy a  Matyáš Zeman ze sexty. Skupina Panzerfaust nebyla jediná, která Proutníkům podlehla. Podařilo se jim pobít i další týmy a dostat se až do finále, kde ale bohužel podlehli nejlepšímu týmu v jihočeském kraji Heavy Cargos. I tak stačilo jejich úsilí na 2. místo a postup do celostátního kola. Tam se vydají v pátek 7. prosince. Přejeme jim hodně výher ve všech vyřazovacích kolech. A s vyřazenými pIšQworkáři počítáme do dalšího roku!

  Další informace o průběhu KK.

  Více
 • Dne 23. listopadu 2018 proběhl v budově Obchodní Akademie v Českých Budějovicích oblastní turnaj v pIšQworkách. Celkem se přihlásilo 16 týmů z 6 škol a hrálo se o 3 postupová místa do krajského kola. Jírovcovku zastupovaly 2 týmy složené ze samých kluků. Všichni asi pilně trénovali, možná i pod školními lavicemi, což se ale vyplatilo: 1. místo obsadili "Proutníci " ve složení: Jan Baron, Martin Augustin, Jan Michalec, Vojtěch Rozhoň, Martin Vodák (všichni z oktávy), 2. místo vybojovala skupina "Panzerfaust", kterou tvořili Jonáš Havelka, Adam Jirák, Štěpán Masák, Tomáš Sekyrka ze septimy a  Matyáš Zeman ze sexty. Zajistili si postup do krajského kola, které se bude konat 29. listopadu. Děkujeme za krásnou reprezentaci školy a ať to vyjde i v dalším kole soutěže!

   

   

  Více
 • Stalo se již tradicí, že jeden z listopadových pátků se na našem gymnáziu koná Náboj Junior, soutěž pro čtyřčlenné týmy žáků druhého stupně základní školy. Celá soutěž trvá 120 minut, během nichž se týmy snaží vyřešit co nejvíce úloh.

  Nejlépe se to podařilo týmu ve složení Kristián Petr Šulista (4. E), Šimon Kubeš (4. E), Jan Koška (3. E) a Hubert Štěpánek (2. E), který obsadil 2. místo.  Šťastnou sedmičku obsadili Daniel Gribbin (4. E), Štěpán Kříž (4. E), Nela Preisová (4. E) a Julie Vrtková (4. E) a na devítce se umístili Václav Bauer (4. E), Lukáš Kotek (4. E), David Smažík (3. E) a Jáchym Předota (2. E).

  Všem soutěžím blahopřejeme!

  Více
 • V pondělí 12.11.2018 se dívky vyššího gymnázia zúčastnily volejbalového turnaje. Po urputném boji obsadily krásné 4 místo. Hrály ve složení Dilingerová Eliška, Brichtová Michaela, Sahanová Markéta, Kršková Barbora, Naidoo Tasi, Nováková Alice, Šimková Kristina a Buchalová Linda.

  Více
 • Dne 2. 11. 2018 se v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje v ulici Boženy Němcové v Českých Budějovicích uskutečnilo krajské kolo 11. ročníku Logické olympiády pořádané Mensou ČR. Ve třech kategoriích se utkalo 120 soutěžících, kteří v nominačním kole obstáli v konkurenci 3001 dětí z celého Jihočeského kraje. A naši žáci si jako tradičně vedli výborně. Nejenom že se jich plno dobrovolně zúčastnilo nominačního kola. Ti nejlepší, kteří postoupili do krajského kola, obsadili přední místa v obou kategoriích: Kategorie C – ze septimy obsadili 1. místo Jonáš Havelka, 3. místo Matouš Vondrášek, z oktávy Vojta Rozhoň 4. místo. Kategorie B – z kvarty 3. místo obsadil Jan Stejskal. Tito soutěžící postupují do celostátního kola.

  Pochvalu si zaslouží všichni, kteří se soutěže zúčastnili. Těm, kteří vybojovali postup do KK děkujeme za reprezentaci školy a postupujícím soutěžícím přejeme hodně úspěchů v celostátním kole.

  Celkové výsledky krajských kol.

  Více
 • Ve středu 14. 11. 2018 proběhlo okresní finále středních škol ve florbale, v němž naše družstvo (Tomáš Sekyrka, Jakub Kadlec, Štěpán Masák, Dan Sklenář, Matěj Krajánek, Lukáš Zeman, Vojtěch Bauer, Václav Bauer, Filip Vondra, Jindřich Jirsa, Matyáš Kašák, Tomáš Brzobohatý, Antonín Nádvorník, Vítek Blažek) obsadilo krásné 2. místo, když ve finále nestačilo na SŠ Polytechnickou.

  Více
 • Ve středu 10. 10. 2018 se opět po roce naši studenti sešli v dalším ročníku soutěže Přírodovědný klokan, aby poměřili své znalosti z matematiky, fyziky, chemie, biologie a zeměpisu. Soutěžilo se ve dvou kategoriích : Kadet (8.-9. třída ZŠ) a Junior (I.-II. ročník SŠ). V každé kategorii byl zadán soutěžícím jednorázový test, který obsahoval 24 úloh, přičemž studenti  vybírali jednu správnou odpověď z pěti nabízených možností. Nejvíce mohli získal 120 bodů.

  Těmi nejlepšími v mladší kategorii byli : Jan Koška,  Monika Králová (oba 3.E) a Ondřej Švéda (4.E). V té vyšší kategorii pak nejvíce bodů získal Tomáš Mašek  ze 6. E. a jeho spolužáci Jakub Zemčík a Jiří Janků.

  Více
<< Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 12 16 Další >>