Úspěchy v soutěžích

• O víkendu probíhalo v Hradcích krajské kolo Ekologické olympiády. Soutěžící museli vyřešit test, projít značenou stezku s 10 odbornými stanovišti a obhájit svůj vstupní úkol na téma :"Jak sport a rekreace ovlivňují přírodu v tvém okolí".

Máme velkou radost, že si postup do celostátního kola vybojoval tým Jírovcovka A ve složení Vojta Dolejšek, Petr Vaněk a Lukáš Fiedler .Jako druhý nejlepší tým postupuje Hirundo DDM ČB (Adéla Dobiášová, Kryštof Nuc a Iva Čurnová), kteří jsou také žáky našeho gymnázia.

Gratulujeme a přejeme hodně štěstí i v celostátním kole!

Více
  • I v letošním roce jsme díky Simoně Gabrielové (7.E) získali medaili v krajském kole Chemické olympiády kategorie B. Stejně jako vloni obsadila Simona krásné 2.místo. Radost nám svou čtvrtou příčkou udělal i její spolužák Šimon Havíř.

Gratulujeme a palce vám budeme držet i příští rok v té nejvyšší kategorii.

Více
  • I nejmladší biologové vybojovali v kategorii D Biologické olympiády (6.a 7.třída, prima a sekunda) pro naše gymnázium zlatou medaili. S velkým náskokem zvítězila Terezka Maxerová z 2.E, která získala 142,5 bodu. Na druhém místě skončila její spolužačka Terezka Kučerová se ziskem 124,5 bodu. Úspěšnými řešiteli byli i další studenti sekundy : Nikol Junková (4.místo), Petr Kalina (6.místo) a Klára Hornová (11.místo).

Všem mladým přírodovědným talentům gratulujeme a postupujícím do krajského kola přejeme hodně štěstí !

Více
  • Ani další kategorie Biologické olympiády nezůstala bez medaile. Tím nejlepším ze 40 studentů Jihočeského kraje v kategorii B a nejcennější kov pro Jírovcovku vybojoval student sexty Petr Vaněk. Naši další soutěžící skončili těsně pod stupní vítězů. Kryštof Nuc (5.E) obsadil čtvrté místo, pátý byl Michal Dvořák (1.A) a na 6.místě pak skončil Vojta Dolejšek (2.B).

Gratulujeme ke skvělým znalostem a děkujeme za vzornou reprezentaci našeho gymnázia!

Více
  •  I v letošním roce jsme se zúčastnili soutěže Matematický náboj, kterou pořádá MFF UK v Praze. Je to zkratka názvu jedné soutěže, která se kdysi jmenovala stěnkový BOJ

Naši Junioři, Jan Baron, Anna Kovárnová, Jakub Kuchař, Ondřej Petrouš a Vojtěch Rozhoň, se spolu s dalšími dvěma týmy umístili na 7. - 9. místě ze 103 zúčastněných družstev se ziskem 32 bodů. Senioři ve složení Michal Čermák, Šimon Havíř, Lukáš Honsa, David Kraus a Miroslav Kulovaný získali 22 bodů a tím 28. místo ze 128 zúčastněných týmů.

Blahopřejeme.

Více
  • Tým našeho gymnázia se 12. a 14. dubna zúčastnil kvalifikace Středoškolské ligy v Ultimate Frisbee. Jde o rychle se rozvíjející bezkontaktní sport s létajícím diskem. Na kvalifikaci v Českých Budějovicích se náš tým umístil na 5. místě, v Praze se ale zlepšily naše výkony a vybojovali jsme tak krásné 3. místo. Obhájili jsme si tak účast na finále, které proběhne v červnu. Na fotografii tým z kvalifikace v Praze.

Více
  • Máme velkou radost, že i v okresním kole Biologické olympiády kategorie C jsme potvrdili, že biologii na Jírovcovce žáci ovládájí. Vítězství si s počtem 146 bodů na své konto připsala Dobruše Lukášová ze 4.E, na 2.místě skončil Jiří Janků (3.E), čtvrtý pak jeho spolužák Tomáš Mašek. Mezi úspěšnými řešiteli byly na 7.místě  Terezka Nedbalová a na devátém Katka Malá (obě 3.E). Soutěže se zúčastnilo celkem 40 soutěžících.

K vašim výsledkům vám gratulujeme a budeme držet palce jak v krajském kole, tak i v ostatních biologických soutěžích.

Více
  • V pondělí 4.4.2016 se uskutečnilo krajské kolo konverzační soutěže ze španělského jazyka. Vítězem kategorie SS I (do 3 let studia ŠpJ) se stala Zdeňka Berkovcová, která svým výkonem navázala na předchozí úspěchy našich studentů z let 2014 a 2015 a sérii naší neporazitelnosti tak prodloužila na třetí rok!

Třetí místo v kategorii SŠ III vybojoval Daniel Fantyš. Oběma studentům gratulujeme a děkujeme za vzornou prezentaci Jírovcovky.

Více
  • Naše studentka Barča Hojdarová ze 7.E podala další skvělý výkon v krajském kole olympiády z anglického jazyka, a neomylně tudíž postoupila do celostátního boje nejlepších angličtinářů v kategorii III.A. Velmi úspěšné zastoupení jsme měli i v kategorii III.B, kde Bertie Zdenek Bartrop obsadil krásné 2.místo. Oběma studentům blahopřejeme k nebývalému úspěchu, Barče přejeme hodně štěstí v Praze a moc děkujeme za úžasnou reprezentaci naší práce.

Více
  • Letos jsme se opět tradičně zúčastnili závodu Juniorský maratón, avšak se silně omlazenou sestavou, protože podstatná část té z minulého roku už naši školu úspěšně dokončila. Závod se konal ve středu 6.dubna, tudíž byl ze hry vyřazen Šimon Havíř, který obhajoval SOČku a ze zdravotních důvodů se nemohl aktivně zúčastnit Zdeněk Filípek, avšak dokázali jsme je nahradit. Nakonec tedy vyběhl Gymji running team v sestavě- Petr Figalla, Břetislav Hněvsa, Michaela Kalačová, Martin Novotný, Veronika Tvrzová, Radek Matoušek, Denisa Nováčková, Pavel Kokeš, Peter Lukáč a Jindřich Kukač. Realizační tým tvořili paní profesorka Alena Schneiderová společně se Zdeňkem Filípkem. Našemu družstvu se přes rozpačitý začátek nakonec podařilo obsadit krásné páté místo s časem 3:05:49. Příštího ročníku se bude moci zúčastnit valná většina letošního týmu, tudíž to vypadá na vylepšení letošního umístění.

Více
  • Dne 6.4. nám přijeli zástupci agentury Czech-us, pořádající soutěž Angličtinář roku, předat ceny a certifikáty za úžasné umístění našich studentů. Tyto minuty slávy byly opět spojené s přednáškou v angličtině o možnostech studia na vysokých školách v zahraničí - zejména v Anglii, Dánsku a Nizozemí. Studenti 3.ročníků ukázali, že mají o studium v zahraničí velký zájem.

Na konci ledna se cca 50 našich studentů opět zúčastnilo soutěže Angličtinář roku a opět se nám podařilo dosáhnout skvělých výsledků! Umístili jsme se na 8.místě v rámci ČR, na 15. místě v rámci zemí EU. Naše studentka dosáhla na úžasné 10.místo z celkového počtu asi 11 000 studentů EU! Soutěže se zúčastnilo celkem 6311 studentů z 254 škol v ČR, 2463 studentů ze 126 škol na Slovensku a 2211 studentů z 99 škol z ostatních zemí EU - např. Švédska, Estonska a Chorvatska. Do soutěže se letos zapojilo 19 evropských zemí. Všem našim studentům moc děkujeme za krásné výsledky, které dokazují vysokou úroveň angličtiny! Kateřina Mylerová

Více
  • Radní Jihočeského kraje JUDr. Tomeš Vytiska ocenil v pátek 18. 9. 2015 žáky naší školy za výsledky v předmětových soutěžích. Mezi oceněnými bylo i 6 našich žáků (Matěj Konečný, Eliška Havrdová, Ladislav Prener, Karel Bouda, Dúc Le Pham Xuan a Petr Vaněk), kteří v loňském roce uspěli v celostátních a mezinárodních kolech olympiád a středoškolské odborné činnosti. Žákům gratulujeme a ještě jednou děkujeme za vzornou reprezentaci nejenom našeho gymnázia, ale i Jihočeského kraje.

Více
  • O prázdninách se mezi 20.-29. červencem sešly nejlepší chemické studentské týmy z celého světa v Azerbajdžánu, kde se konal 47. ročník Mezinárodní chemické olympiády. Jírovcovka měla v českém týmu rovněž zastoupení. Po všech vítězstvích v předchozích kolech nás reprezentoval Ladislav Prener z budoucí 4.A. V IChO ČR vybojovala 4 medaile: jednu zlatou a tři stříbrné, z nichž jednu má i náš Láďa Prener. Máme velkou radost, gratulujeme Láďovi k úspěchu a přejeme mu hezký zbytek prázdnin.

Více
  • Naši soutěžící skvěle obstáli v silné konkurenci 62 zemí na 26. mezinárodní biologické olympiádě v dánském Aarhusu. Česká republika si tak může připsat další medailový úspěch. Ve stříbrném pásmu se umístila naše čerstvá absolventka Eliška Havrdová. I ostatní soutěžící vybojovali medailové pozice. Blahopřejeme k vynikajícímu výsledku a děkujeme za vzornou reprezentaci!