Úspěchy v soutěžích

 • V krajském kole Biologické olympiády kategorie B se opět dařilo našim žákům. První místo pro Jírovcovku vybojoval student naší sexty Jiří Janků a na pěkném 4.místě skončila Tereza Kučerová z kvinty.

  Radost máme z dalšího šikovného řešitele Petra Kaliny, který ač duší chemik, obsadil v silné konkurenci krásné 11. místo.

  Děkujeme všem soutěžícím za reprezentaci školy, předvedené výkony a gratulujeme!

  Více
 • 3. a 4. dubna 2019 se konala krajská kola Olympiády v českém jazyce. V 1. kategorii nás reprezentovala Nela Vítů z kvarty, která obsadila 6. - 7. místo z 21 soutěžících (23 bodů ML, 15,5 bodu sloh, celkem 38,5 bodu). Ve 2. kategorii naše barvy hájila Tereza Maxerová z kvinty, která skončila na 5. místě z 19 soutěžících (23 bodů ML, 15,6 bodu sloh, celkem 38,6 bodu).

  V obou kategoriích získalo naše gymnázium nejlepší umístění mezi českobudějovickými školami!

  Oběma děvčatům děkujeme za reprezentaci školy!

  Více
 • V krajském kole Chemické olympiády kategorie C (1. a 2.ročník, kvinta, sexta) reprezentovala naši školu čtveřice soutěžících.

  Našim chemikům se podařilo se ctí  vyřešit zapeklité chemické úlohy a úspěšně zvládnout i praktickou část soutěže.

  Máme velkou radost, že tím nejlepším v krajském kole byl student naší sexty Tomáš Mašek. Tomáš získal úžasných 92,25 bodu ( v současné době zatím nejvíce na republikové úrovni) a po zásluze vybojoval pro Jírovcovku 1. místo a pomyslnou zlatou medaili.

  Radost máme ze všech našich řešitelů, jejich zápalu pro chemii a gratulujeme k výborným výsledkům!

  Více
 • V minulých dnech se konala krajská kola Biologické olympiády kategorie A (3.a 4. ročník, septima, oktáva) a kategorie B (1.a 2. ročník, kvinta, sexta). Tématem letošního ročníku bylo Mládí vpřed. Studenti museli nastudovat embryogenezi, vývoj rostlin, hub i živočichů a spoustu organismů pro praktické poznávání. Naši biologové to zvládli skvěle a zaslouženě  vybojovali 2 medaile. 

  Tím nejlepším mladým přírodovědcem se stal Martin Houška (4.A), který v kategorii A zvítězil s náskokem 3,5 bodu před svým spolužákem Michalem Dvořákem.

  Skvělé 4. místo obsadil benjamínek týmu, Terezka Maxerová z kvinty.

  Máme radost, že všichni byli navrženi k postupu do Ústředního kola, které se koná koncem dubna v Ostravě. 

  Děkujeme za reprezentaci školy,  blahopřejeme k výborným výsledkům a držíme vám palce!

  Více
 • Naše škola se již tradičně zúčastnila mezinárodní týmové soutěže Matematický Náboj. Deset našich studentů jelo do pražského Chodova, kde se během dvou hodin snažili vyřešit co největší počet často velmi netradičních úloh. Konkurence byla velká a výsledky těsné, nakonec se však náš starší tým ve složení Jonáš Havelka, Matouš Vondrášek (oba 7. E), Jaroslav Scheinpflug (3. A), Jan Baron a Anna Kovárnová (oba 8. E) umístil mezi 137 českými družstvy na krásném 11. místě.

  V mladší kategorii skončil tým ve složení Tomáš Alexa, Martin Červený (oba 1. A), Jakub Kružberský, Ladislav Nagy (oba 5. E) a Tomáš Salčák  (4. E) v první polovině, a to na 60. místě ze 139 družstev.

  Více
 • V pátek 29. března 2019 se žáci našeho gymnázia zúčastnili konverzační soutěže ve španělském jazyce. Výborně nás reprezentovala Zdeňka Berkovcová ze septimy, která obsadila 1. místo!

  Soutěže se dále zúčastnili Marie Jakubcová a Kryštof Konečný, kteří ve svých kategoriích obsadili shodně pátou pozici. Všem zúčastněným gratulujeme a Zdeňce přejeme "MUCHA SUERTE!do celostátního kola, které se koná na konci dubna v Praze. 

  Více
 • V březnu probíhala krajská kola 3. ročníku Ekonomické olympiády, Také naši studenti ze semináře ekonomie byly mezi jihočeskými soutěžícími. Nejúspěšnější z nich byla Karla Váchová z oktávy, která si zajistila vynikajícím výkonem postup do celostátního finále. Budeme jí držet palce, aby se mezi 50 finalisty z celé ČR prosadila.

  Více
 • Naši studenti se pravidelně zúčastňují zeměpisné olympiády. V letošním roce nás reprezentovali v kategorii A Šárka Litvínová, v kategorii B Hubert Štěpánek, v kategorii C Daniel Gribbin a v kategorii D Matouš Vondrášek a Martin Houška. Z okresního kola se probojovali z 1. až 3. místa do krajského Šárka Litvínová, která opět svou kategorii vyhrála, Hubert Štěpánek obsadil 4. místo a v kategorii D se podělili o první dvě místa Martin Houška (1. místo) a Matouš Vondrášek (2. místo). 

  Všem soutěžícím gratulujeme, děkujeme za reprezentaci školy a postupujícím do celostátního kola držíme palce.

  Více
 • Ve čtvrtek 21. března se žáci 7.E zúčastnili soutěže ,,DOODPADU”. Je to název vzdělávacího programu, který se zaměřuje na problematiku odpadní vody. Úkolem účastníků bylo vymyslet hru. Mohla to být jak karetní tak i desková. Adam Jirák ze septimy se rozhodl naprogramovat herní aplikaci. Tato aplikace v této soutěži obsadila v regionálním kole první místo. Cenu za třídu převzali (na fotce zprava) autor aplikace Adam Jirák, Tereza-Hong Anh Tranová a Tomáš Sekyrka.  Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy. Držíme palce do celostátního kola.

  Více
 • Ve čtvrtek 21. března se na Gymnáziu Jírovcova uskutečnilo krajské kolo Chemické olympiády kategorie D  (8. a 9.třída, tercie a kvarta). Své síly přijelo poměřit 22 úspěšných řešitelů okresních kol.

  Máme velkou radost, že tím nejlepším ze všech je student naší tercie Jan Koška. Honza během celé soutěže ztratil pouhých půl bodu a se ziskem 99,5 bodu se zaslouženě stal celkovým vítězem.

  Děkujeme i všem ostatním našim reprezentantům: Monice, Danovi a Vojtovi za svědomitou přípravu. Letošní krajské kolo bylo velmi vyrovnané, všichni soutěžící skvěle připraveni a o umístění rozhodovaly často i drobné nepřesnosti.

  Gratulujeme!

  Více
 • Ve dnech 8.-16. března proběhlo v Koutech nad Desnou Mistrovství ČR v šachu mládeže do 16 let a Mistrovství ČR juniorů a dorostenců.

  Naše škola měla na místě několik zástupců.

  Beáta Havelková (1. E) bojovala do posledního kola o medaili. Nakonec skončila v kategorii dívek do 12 let stříbrná, tedy na druhém místě.

  Martina Šťastná (3. E) v posledním kole mohla nabídnout remízu poté, co její soupeřka o stříbrnou medaili prohrála. Skončila na 2. místě v kategorii dívek do 14 let.

  Daniela Nagyová (2. E) skončila 23. v kategorii dívek do 14 let.

  Matyáš Zeman (6. E) skončil 5. v kategorii dorostenců do 18. let. Mezi juniory a dorostenci skončil celkově 11.

  Jakub Šimon Šimůnek (1. E) skončil 23. v kategorii hochů do 12 let.

  Ladislav Nagy (5. E) skončil 7. v doprovodném FIDE Open turnaji.

   

  Blahopřejeme k úspěchům a budeme držet pěsti na srpnovém Mistrovství Evropy.

   

  Výsledky: http://chess-results.com/tnr417729.aspx?lan=5&art=0&turdet=YES
  Článek na stránkách QCC: http://qcc.cz/turnaje/564-mistrovstvi-cr-mladeze-do-16-let-2019

   

  Více
 • To, že na Jírovcovce máme spoustu šikovných žáků, jsme potvrdili umístěním v soutěži Talent Jihočeského kraje za rok 2018. Soutěží se v kategorii humanitní, přírodovědné, technické, umělecké, sportovní, speciální a v kategorii všestranný talent. Oceněni bývají ti, kteří dosahují v různých dovednostech výjimečných úspěchů.

  Máme velkou radost, že mezi nadanými Jihočechy  jsou i naši žáci.

  V přírodovědné kategorii starších získal 1. místo Jonáš Havelka (7.E), který vládne matematickým, fyzikálním či programátorským soutěžím. Martin Houška ze 4.A pak ve stejné kategorii obdržel 3. místo za své skvělé výsledky v biologické, zeměpisné a chemické olympiádě. Neztratili se ani jejich mladší spolužáci : Terezka Kučerová z 5. E obsadila v mladší kategorii přírodovědců 2. místo a její spolužačka Terezka Maxerová místo třetí. Obě úspěšně reprezentovaly naši školu v biologii a chemii.

  Ve všestranném talentu  starší kategorie zvítězila Anička Kovárnová (8.E), vítězka chemické olympiády a loňské překladatelské soutěže Juvenes Translatores. U mladší kategorie si  3. místo za svou všestrannost odnesla Kateřina Kozáková (2.E).

  Všem našim nadějím gratulujeme ke skvělým výsledkům a přejeme spoustu úspěchů nejen v soutěžních kláních!

  Více
 • V úterý 12. března 2019 se konala recitační soutěž Vrbenský rohlík, kterou pro českobudějovická gymnázia tradičně pořádá ČAG.

  Naši školu zde ve 4. kategorii - "Interpretace vlastní tvorby"- reprezentovala Kačka Malá ze sexty. Za přednes vlastní básně "Per aspera ad astra" (Přes překážky k výšinám) získala čestné uznání (a pochvalu za kvalitní text).

  Celá soutěž probíhala v příjemné atmosféře a byla pro nás velmi inspirativní. Byli bychom rádi, kdyby se nám podařilo pro recitaci získat další nadšené studenty, aby se účast v této soutěži stala pro naši školu tradicí!

  Kačce jako první vlaštovce děkujeme za odvahu a reprezentaci školy! 

  Více
 • Ve dnech 18. - 19. 2. 2019 proběhlo na PřF UK v Praze soustředění nejlepších mladých biologů (15-16 let) podle výsledků z biologické olympiády. Jeho úkolem bylo vybrat mladé talenty, kteří budou reprezentovat Českou republiku na mezinárodní přírodovědné soutěži EUSO (European Union Science Olympiad) , kterou letos v květnu hostí Almada v Portugalsku.

  Máme velkou radost, že i naše gymnázium v něm bude mít své zastoupení. Za biology postoupila do českého týmu mladých přírodovědců Terezka Maxerová z 5.E, která popsala své dojmy ze soustředění :

  " Psali jsme teoretický test z bílé biologie, dělali jsme laboratorní úkoly (separovali jsme barviva z listů na chromatografické destičce, dělali jsme příčné řezy větvičkou lípy a listem kukuřicí a sledovali, co obarví neznámé barvivo). Poslední část byla teorie z histologie svalů, měli jsme z hlavy udělat nákresy různých částí svalu (sarkomera, synapse motorického neuronu, regulace Ca2+ ze sarkoplazmatického retikula...) a popsat nemoci postihující svaly." 

  Terezka byla ze všech nejlepší a my budeme držet palce, aby její květnová mise byla úspěšná.

  Gratulujeme !

  tabulka výsledků soustředění:

  Jméno

  BB test

  Histo

  Lab. úlohy

  Průměr

  Kamila Kubánková

  0,65

  0,47

  0,46

  0,52

  Eliška Pirnosová

  0,60

  0,40

  0,68

  0,56

  Adam Rákos

  0,61

  0,13

  0,57

  0,44

  Tereza Maxerová

  0,95

  0,40

  0,75

  0,70

  Jitka Waldhauserová

  0,84

  0,40

  0,67

  0,63

  Kateřina Marešová

  0,81

  0,53

  0,68

  0,67

  Hana Slámová

  0,86

  0,53

  0,68

  0,69

  Veronika  Studničková

  0,78

  0,60

  0,48

  0,62

  http://euso.eu/

  http://www.euso2019.pt/

  Více
 • Každoročně motivuje paní učitelka Brabcová studenty z nižšího gymnázia do psaní literárních textů a ilustrací. Povedlo se i letos, že máme v soutěži Jindříchohradecký textík absolutní vítězství v knižní ilustraci: 1. místo získala Lucie Procházková ze 3.E. Ve své kategorii vyhrála už  v r. 2017 i  2018! Dále uspěly literární práce oceněné ve sborníku. Poslaly je Helena Fojtíková, Alena Koutecká-obě z 1.E a Lucie Procházková ze 3.E. Ta soutěžila ve dvou disciplínách.  Další ilustrace, která byla oceněná ve sborníku patřila Kateřině Kozákové ze 2.E. Do soutěže Jírovcovka posílala 9 textů a 5 ilustrací, našimi soupeři jsou žáci z celé republiky. Všem našim účastníkům soutěže moc gratulujeme a děkujeme p. učitelce Brabcové za povzbuzování a motivaci žáků.

  Více o soutěži

  Více
 • Ve čtvrtek 14.2.2019 proběhl v českobudějovickém kulturním domě Slávia krajský přebor školních družstev.

  Turnaj probíhal sedmikolově ve 3 kategoriích:

  • 1.-5. třídy ZŠ
  • 6.-9. třídy ZŠ a odpovídající třídy víceletých gymnázií
  • střední školy a učiliště

  Každé čtyřčlenné družstvo mohlo mít až dva náhradníky. Kromě boje o titul krajského přeborníka se v každé kategorii bojovalo o dvě postupová místa na mistrovství ČR.

  V kategorii "6.-9. třídy ZŠ a odpovídající třídy víceletých gymnázií" nás reprezentovalo družstvo ve složení Martina Šťastná (3.E), Václav Bauer (4.E), Jakub Šimon Šimůnek (1.E), Daniela Nagyová (2.E) a Beáta Havelková (1.E). Naše družstvo potvrdilo roli favorita. Ve 28 odehraných zápasech naši hráči 26 zvítězili a 2x remizovali. A to znamenalo jasné vítězství a postup na červnové mistrovství ČR.

  V kategorii "středních škol a učilišť" nás reprezentovalo družstvo ve složení Matyáš Zeman (6.E), Ladislav Nagy (5.E), Vojtěch Bauer (6.E) a Lukáš Zeman (6.E). I zde jsme patřili mezi favority na postup. Tato kategorie byla ale výrazně vyrovnanější. Nakonec byl rozdíl mezi prvním a čtvrtým družstvem pouhý půlbod. Náš tým dramatický závěr zvládl dobře, turnaj vyhrál a zajistil postup na mistrovství ČR.

  Děkujeme oběma týmům za vzornou reprezentaci školy a na mistrovství ČR jim budeme držet pěsti.

   

  Více
<< Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 12 16 Další >>