Úspěchy v soutěžích

 • V soutěži mladých ochránců přírody Zlatý list postoupily z krajského do celostátního kola naše týmy z kategorie mladší i starší. Celostátní kolo bude probíhat 17. – 23. 6. 2019 ve Vanově u Telče. Podaří se nám obhájit loňská prvenství?

  Více
 • Na celostátním kole soutěže Zlatá včela, které probíhalo 7.- 9. 6. 2019 v Nasavrkách u Chrudimi, výborně reprezentovali náš včelařský kroužek Václav Bauer a Ludmila Šnejdová. Oba se nominovali do nejužšího výběru a po prozkoušení svých schopností na včelnici obsadili 2. a 4. místo z celkem 35 soutěžících.

  Lída z 2. místa postupuje na mezinárodní včelařskou soutěž IMYB. Budeme jí držet palce, aby zabodovala stejně jako v celostátním kole.

  Více
 • Žák septimy Jonáš Havelka se výborným výsledkem v celostátním kole 
  fyzikální olympiády kvalifikoval na Evropskou fyzikální olympiádu, která 
  se konala letos od 31. května do 4. června v lotyšské Rize. Tam nám udělal 
  radost ziskem bronzové medaile.

  Více
 • Archimediáda je předstupeň fyzikální olympiády a je určena žákům sedmých, případně šestých tříd a odpovídajících ročníků gymnázií. Účastníci z budějovicka a písecka se sjeli 23.5.2019 v DDM ČB, aby řešili tři teoretické a jednu praktickou úlohu. Skvělé výkony předvedli Vítek Předota, Tomáš Dokulil, Jáchym Předota, Pavel Tušek z 2. E, všichni jsou úspěšnými řešiteli.

  Na stupních vítězů stanul Hubert Štěpánek z 2. E o pouhého půlbodu za vítězem.

  Blahopřejeme!

   

  Více
 • 28. 5. 2019 proběhlo okresní kolo Pythagoriády pro ZŠ a víceletá gymnázia. V kategorii 7. ročníků zvítězil Hubert Štěpánek s plným počtem patnácti bodů, v kategorii 8. ročníků Jan Koška s dvanácti body. Hezký kousek se povedl naší tercii. Z devíti úspěšných řešitelů v této kategorii bylo šest z našeho gymnázia :).

  Blahopřejeme všem úspěšným řešitelům.

  Výsledková listina

  Více
 • Dne 29.4. se konalo na naší škole krajské kolo fyzikální olympiády kategorií B,C,D. Jako už tradičně dosáhli naši žáci velmi pěkných úspěchů.

  V kategorii B zvítězil Jonáš Havelka (7. E), v kategorii C Vojtěch Bauer (6. E) a na 3. místě byl Štěpán Skalka (6. E) a také v kategorii D máme 1. místo zásluhou Martina Červeného (1. A). Dalšími úspěšnými řešiteli byli Matouš Vondrášek (7. E), Jaroslav Scheinpflug (3. A) a Milan Mašek (1. A).

  Gratulujeme!

  Více
 • V pátek 17. 5. 2019 proběhlo v Planetáriu Praha finále Astronomické olympiády kategorie GH. Do finále se letos probojovali hned dva naši studenti a oba se stali úspěšnými řešiteli náročné soutěže.

  Hubert Štěpánek ze 2.E vybojoval v několika dílčích disciplínách 6. místo a Vojtěch Jan Schreib 9. místo. 

  Kromě přehledového testu, řešili úlohy o sondě Juno, která startovala 5. srpna 2011 ze Země, aktuálně obíhá kolem Jupiteru. Součástí kola je také obrazový test a úkoly, které plnili přímo v budově planetária mezi exponáty. Část úkolů si můžete zkusit vyřešit zde.

   

  Více
 • Skvěle si vedli čeští středoškoláci na přírodovědné soutěži EUSO. Oba týmy vybojovaly pro Českou republiku stříbrné medailové pásmo. Máme velkou radost, že mezi reprezentanty měla díky Terezce Maxerové své zastoupení i Jírovcovka.

  https://www.nidv.cz/o-nas/aktuality/1856-euso-cesti-stredoskolaci-dvakrat-stribrni

  Gratulujeme k výbornému výsledku  a děkujeme nejen za reprezentaci školy!

  Více
 • Bronzová medaile z celostátního kola Geologické olympiády

  V úterý 7. května proběhlo v Brně celostátní kolo Geologické olympiády. Naši školu na soutěži zastupovala žákyně sekundy Kateřina Kozáková. V konkurenci patnáctiletých zabojovala a získala třetí místo. Máme obrovskou radost, že se její talent mohl projevit na celostátní úrovni. Kačence gratulujeme a přejeme takové úspěchy i v dalších letech.

   Vítězové ze starší kategorie postupují  letos na Mezinárodní olympiádu o vědách o Zemi v Korejské republice.  

  Více
 • Ve dnech 8. - 10. 5. 2019 proběhlo finále Astronomické olympiády kategorie CD (pro studenty 1. a 2. ročníků a odpovídajích ročníků víceletých gymnázií) na Filozoficko-přírodovědecké fakultě Slezské univerzity v Opavě.

  Jako jediný postupující soutěžící z Jihočeského kraje se celorepublikového kola zúčastnil student 5. E -  Ladislav Nagy. Celá soutěž je sestavena z několika dílčích částí. Ve středu večer se za polojasného počasí začalo pozorovacím kolem, ve čtvrtek proběhlo teoretické a praktické kolo a v pátek řešení datové analýzy. Po sečtení bodů za jednotlivé části se Láďa umístil na pěkném 14. místě. Nasbíral cenné zkušenosti, které může příští rok v této kategorii zúročit.

  Gratulujeme za vzornou reprezentaci školy.

   

  Více
 • Dne 8. 5. 2019 proběhl v Českých Budějovicích Krajský přebor mládeže v rapid šachu 2019.
  V přeboru se bojovalo o titul přeborníka jihočeského kraje a o postup na Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu, které se bude konat 7. - 8.  září 2019.
  Přímý postup na Mistrovství ČR 2019 měla jistý stávající mistryně ČR v rapid šachu v kategorii dívek do 14 let, Martina Šťastná. A tak krajský přebor vynechala.
  Postupový klíč z krajského přeboru byl velmi přísný. V každé kategorii se počítá počet postupových míst pro kraj individuálně podle relativní šíře členské základny.

  A jak si vedli naši studenti?
  Kategorii dívek do 14 let vyhrála Daniela Nagyová (2. E) a získala jediné postupové místo.
  Kategorii dívek do 12 let vyhrála Beáta Havelková (1. E) a také získala jediné postupové místo.
  V kategorii hochů do 14 let skončil Jan Bauer (2. E) na 4. místě a Vít Předota (2. E) na 10. místě.
  V kategorii hochů do 12 let skončil Jakub Šimon Šimůnek (1. E) na 2. místě a vybojoval jedno ze dvou postupových míst.

  Blahopřejeme našim studentům k výborným výsledkům a v září budeme Martině, Daniele, Beátě a Jakubovi držet pěsti, aby se jim dařilo i na Mistrovství ČR.

  Výsledkové listiny: http://chess-results.com/tnr438780.aspx?lan=5&art=4

  Více
 • V sobotu 4. 5. 2019 se v budově naší školy konalo oblastní kolo soutěže Zlatá včela. Během něj mladí včelaři prokazují znalost včelařských pomůcek a včelařské praxe. Musí poznat a zakreslit preparát v mikroskopu a poznat včelařsky významné rostliny. Máme velkou radost, že se vítězi stali žáci naší školy, mladí včelaři Václav Bauer (4. E) a Ludmila Šnejdová (3. E). Oba si tak vybojovali postup do celostátního kola v Nasavrkách u Chrudimi, které bude probíhat 6. -8. 6. 2019.

  Oběma držíme palce, aby uspěli i tam a probojovali se na mezinárodní soutěž IMYB.

  Více
 • Dne 3. 4. 2019 proběhlo okresní kolo Fyzikální olympiády kategorie E a F.

  V kategorii F získala plný počet bodů ze všech úloh a 1. místo - Monika Králová, 3. místo - Samuel Starčevský, 7. místo - Hana Horázná, 9. místo - Ondřej Suchan, 12. místo - Ludmila Šnejdová, 13. místo -  Zuzana Mašková,  16. místo - Josef Vít Volný,  18. místo - Sebastián Holek (všichni  3. E).

  V kategorii E získal 1. místo - Václav Bauer , 2. místo - Kristián Petr Šulista, 7. místo - Šimon Kubeš, 9. místo - Lukáš Kotek,  10. místo -  Daniel Sebastian Gribbin (všichni 4. E), všichni jsou úspěšnými řešiteli a postoupili do krajského kola. To proběhlo 24. 4. a na 9. místě se umístil Šimon Kubeš, na 11. místě Václav Bauer, na 14. místě Lukáš Kotek, na 15. místě Kristián Petr Šulista a na 20. místě Daniel Sebastian Gribbin.

  Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

  Více
 • V posledním klání letošní Chemické olympiády (kategorie B, 2. a 3. ročník, sexta a septima) si naši chemici vedli opět skvěle.

  Vítězem se stal student sexty Tomáš Mašek, který nejlépe zvládl teoretickou část soutěže a výrazně neztratil  ani v laboratorní části. Na 2. místě se umístila jeho spolužačka Gabriela Tvrzová, která předvedla v praktických dovednostech nejlepší výkon ze všech soutěžících . 

  Úspěch pak završil skvělým 4.místem Dan Šlemar (3.A).

  http://ddmcb.cz/php/souteze/1285.pdf

  Gratulujeme k vynikajícím výsledkům a všem chemikům děkujeme za reprezentaci naší školy!   

  Máme velkou radost, že naše žáky chemie baví, jsou ochotni pracovat navíc a své úsilí korunují skvělými výsledky.

  V letošním roce se nám díky nim podařilo zvítězit ve všech kategoriích této tradiční soutěže.

  Více
 • Dne 17.4. 2019 se septima vypravila do Prahy na vyhlášení celostátního kola soutěže DOODPADU, kam se její studenti dostali díky výhře v regionálním kole. Celou soutěž zoorganizovala a sponzorovala společnost Energie AG Bohemia. Ráno, po příjezdu autobusem, který zařídili organizátoři, se všechny zúcastněné školy sešly v čističce odpadních vod Bubeneč. Zde musela třída nejdřív svůj projekt představit, poté následovalo vyhlášení vítěze. Naše septima obsadila PRVNÍ MÍSTO a vyhrála cenu 50 000 korun na maturitní ples. Po obědě, který tam byl připraven, se konala prohlídka Staré čistírny. Tady se seznámili s historií a s původním fungováním celého areálu. Celý výlet si velmi užili. Gratulujeme k výhře a děkujeme za reprezentaci školy!

  Více
 • Také v matematické olympiádě Z 6, 7, 8 dosáhli naši studenti výborné výsledky. Na 1. - 10. místě s plným počtem bodů v kategorii Z6 skončili studenti Helena Fojtíková, Markéta Holbová, Dorota Pirošuková a Ester Vaňo. V kategorii Z 7 byl na 1. -2. místě Hubert Štěpánek, na 3. – 6. místě Jaroslav Studenovský a v kategorii Z 8 na 1.-5. místě s dvanácti body Jan Koška a Monika Králová.

  Blahopřejeme.

  Celou výsledkovou listinu si můžete prohlédnout na http://ddmcb.cz/php/souteze/1281.pdf

  Více