Úspěchy v soutěžích

 • Dne 9. února se studentky našeho gymnázia zúčastnily okresního kola konverzační soutěže v německém jazyce.

  Dominika Kocmichová ze 3.A obsadila ve velmi silné konkurenci krásné druhé místo. Dominice srdečně blahopřejeme a ostatním studentkám děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

  Více
 • V pátek 16.2.2018 se v Praze konal 12. ročník mezinárodní týmové soutěže ve fyzice - FYKOSí Fyziklání. Je to 3 hodinová soutěž v řešení fyzikálních příkladů. Na začátku dostane každý tým 7 problémů a jakmile jeden vyřeší, dostane další, obtížnější.

  Naše tři týmy 5 středoškoláků soutěžily ve dvou kategoriích.

  V kategorii B se náš tým ve složení Jonáš Havelka, Matouš Vondrášek, Jan Baron, Martin Doležal a Anna Kovárnová se umístil na 9. místě ze 45 týmů.

  V kategorii C si tým ve složení Tereza Mazalovská, Jakub Ambroz, Štěpán Skalka, Vojtěch Bauer a Jakub Macura vybojoval 14. místo a Jaroslav Scheinpflug, Jan Cába, Kryštof Konečný, Martin Putzer a Jaromír Urban 21. místo ze 40 týmů.

  Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

  Více
 • Výsledky soutěže Best in English konané 30.11.2017 - žáci naší školy i letos obhájili skvělé umístění na poli angličtiny, jsme na 27.místě z celkového počtu 337 českých škol! Této soutěže se celkem zúčastnilo 750 škol z 29 evropských zemí, v evropském měřítku jsme tentokrát obsadili 91.místo. Všem našim studentům, kteří své znalosti angličtiny dali tentokrát všanc, moc děkujeme a přejeme hodně úspěchů v dalších letech! K.Mylerová

  Více
 • V pátek 9. 2. se pětice našich studentů:  Anna Kovárnová, Veronika Tvrzová (obě7.E), Richard Zahradníček (3.A), Lukáš Fiedler (8.E) a Jan Trnka (4.B) vypravila do Pardubic. Konal se zde již 3. ročník Chemiklání, týmové soutěže, kterou organizuje Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice.

  Naši studenti si v ní vedli skvěle, celou dobu usilovně psali, počítali a hledali v odborných knížkách. V konkurenci 49 týmů z celé republiky vybojovali krásné 3. místo a potvrdili tak, že Jírovcovka chemii umí.

  Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

  Více
 • Ve čtvrtek 8. února proběhlo regionální kolo letošního ročníku České lingvistické olympiády (ČLO) na filozofických fakultách v Praze a Olomouci. Celkem 173 soutěžících řešilo 5 úloh s celkovým možným bodovým ziskem 132. Do národního kola postupuje 50 nejlepších řešitelů. Máme velkou radost, že jsou mezi nimi hned dva naši studenti : Martin Doležal ze 7.E a Matouš Vondrášek (6.E), neboť ČLO měla v letošním školním roce na našem gymnáziu premiéru.

  Národní finále se bude konat v sobotu 7. 4. 2018 v prostorách Matematicko-fyzikální fakulty UK v Praze.

  Gratulujeme a postupujícím přejeme hodně štěstí i v dalším kole!

  Více
 • Ve dnech 5. a 6. února 2018 se konala okresní kola olympiády v českém jazyce.

  V 1. kategorii zvítězila Tereza Maxerová z kvarty, která získala 42 bodů z 50 možných.

  Na krásném 5. místě z 55 účastníků se umístila Nela Vítů z tercie.

  Ve 2. kategorii se nejvíce dařilo Anetě Broučkové ze 4.B, která skončila na 5. místě (ze 40 účastníků).

  Na 6. místě se umístila Katka Macasová z 1.B a na 8. - 9. místě Laura Pokorná ze sexty. 

  Naši školu reprezentovala také Zuzka Černá z kvinty.

  Všem našim studentkám blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

  Více
 • V pátek 2.2.2018 nás velmi potěšila tisková zpráva vydaná EK (Evropskou komisí), že naše žákyně 7.E Anička Kovárnová zvítězila v překladatelské soutěži Juvenes Translatores v konkurenci 96 účastníků z celé ČR. Anička je již naše druhá vítězka za dobu konání soutěže (11 ročníků). V roce 2008 zvítězil náš student Ludvík Pouzar. Aničce blahopřejeme a moc děkujeme za úžasnou reprezentaci naší školy v této soutěži!

  Informace o Juvenes Translatores níže:

  https://ec.europa.eu/info/education/skills-and-qualifications/develop-your-skills/language-skills/juvenes-translatores/why-contest_cs

  Tato soutěž je pořádána od r. 2007 Evropskou komisí. Do každého ročníku se přihlašují školy, které mají zájem již v říjnu. 21 škol je pak vybráno z celé ČR (počet se řídí počtem obyvatel  28 členských států). Za každou školu může soutěžit jen 5 studentů, někteří si to mohou vyzkoušet nanečisto, ale práce se neodesílají. Pravidla jsou velice přísná, ve všech státech stejná. 

  Nám se podařilo nominovat studenty několikrát, avšak nejméně 3x jsme tuto skvělou příležitost ukázat schopnosti a znalosti našich žáků nedostali. Krásná zpráva je, že i přesto máme dva vítěze. Ve veliké konkurenci si těchto úspěchů velice ceníme. Jsou důkazem šikovnosti našich studentů a jejich jazykového nadání. 

  Více
 • 24. ledna se na naší škole konalo krajské kolo fyzikální olympiády kategorie A. Z našich žáků si výborně vedla Pavla Trembuláková, která skončila na druhém místě a téměř s jistotou postoupí do celostátního kola. Slušný výsledek zaznamenal i Michal Čermák, byl pátý a dostal se ještě do kategorie úspěšných řešitelů.

  Více
 • Ve čtvrtek 1. 2. 2018 proběhlo ústřední kolo soutěže „Bobřík informatiky“ v kategorii Senior. Z listopadového republikového kola sem postoupili naši studenti Jan Baron, Matěj Emmer, David Kraus, Tomáš Trnka.

  Jan Baron skončil s 204 body na krásném 15. místě z 360 soutěžících v České republice. Ostatní byli mezi prvními dvanácti v Jihočeském kraji.

  Gratulujeme.

  Více
 • Již na konci loňského roku se našemu nejsilnějšímu piškvorkářskému týmu povedl dlouho očekávaná úspěch, který i dnes, s odstupem času stojí za připomenutí. Zkušená a ambiciózní sestava tvořená kapitánem Janem Baronem a dalšími soutěžícími Janem Michalcem Martinem Vodákem, Martinem Augustinem a Vojtou Rozhoňem vybojovala po letech smůly doslova vysněný postup do mezinárodního Grandfinále této logické soutěže na Masarykově universitě v Brně. Martina Augustina, který se nemohl finálového klání zúčastnit, nahradil další ostřílený borec Ondřej Petrouš. „ Tvrdá dřina a hlavně odříkání tvořilo klíč k našemu historickému úspěchu.“ Podotkl nejúspěšnější hráč týmu Jan Michalec. Mužstvo nakonec obsadilo v nabité konkurenci 24 týmů krásnou 11. příčku. Všichni se již těší na příští, snad ještě úspěšnější piškvorkový rok. Autor: Jan Michalec 7E

  Více
 • JAN TRNKA ze 4.B

  JONÁŠ HAVELKA ze 6.E

  TEREZA MAXEROVÁ z 4.E

  ANNA KOVÁRNOVÁ ZE 7E

  TOMÁŠ MAŠEK Z 5E

  VOJTĚCH BAUER Z 5E

  VOJTĚCH DOLEJŠEK ZE 4.B

  JIŘÍ JANKŮ Z 5E

  Gratulujeme a přejeme hodně zápalu a elánu do nového objevování a dalšího studia oblíbené vědecké disciplíny.

   

  Více
 • V pátek 15. prosince se konalo okresní kolo florbalového turnaje středních škol pro ročníky narození 2000 - 2002. Družstvo naší školy se umístilo ve své skupině na krásném 2. místě, když nestačilo pouze na Gymnázium Česká, jemuž podlehlo 2:4. Naši školu reprezentovali: Tomáš Fišer, Jakub Kadlec, Tomáš Sekyrka, Matouš Vondrášek, Dan Sklenář, Štěpán Masák, Vojtěch Bauer, Jan Baron, Jakub Pinkr, Karolína Hrubá, Filip Šedivý, Tomáš Brzobohatý, Antonín Nádvorník a Vítek Blažek. Všem děkujeme za reprezentaci.

  Více
 • Velkou radost nám udělali naši žáci v krajském kole Chemické olympiády kategorie A určené pro 3. a 4. ročníky (septimu a oktávu). Naši školu reprezentovalo 5 chemiků, kteří absolvovali náročné školní kolo a pečlivou domácí přípravu.

  1. místo a jistý postup do celostátního kola vybojovala studentka naší septimy Anička Kovárnová. Na krásném 2. místě skončil s nepatrným bodovým rozdílem  Jan Trnka ze 4 .B.

  Ocenit musíme i ostatní : 8.místo Richarda Zahradníčka (3.A) a 10. a 11. místo Martina Augustina (7.E) a Lukáše Fiedlera (8.E).

  Máme radost, že naše žáky chemie baví a všem gratulujeme !

  Postupujícím budeme držet palce  na národním kole v Hradci Králové v lednu příštího roku.

  foto: A. Sadvárová (3.E)

  Více
 • Úspěchy na literárním poli sbíráme pravidelně, nově se však angažujeme v této oblasti i v německém jazyce. Studentky 6.E Daniela Ryplová a Laura Pokorná se zúčastnily překladatelské soutěže pořádané pražským Goethe institutem. Svým překladem dadaistické básně Schneeode, später Schnee soudobého německého autora Steffena Poppa uchvátily porotu natolik, že je obě zařadila mezi vítěze.
  Gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů!

  Více
 • Dne 23.11.se vybraných 6 žáků naší školy zúčastnilo překladatelské soutěže Juvenes Translatores. Po 3 letech byla naše škola znovu vybrána a dostali jsme opět příležitost bojovat o nejlepší překladatele. Absolutním favoritem byl anglický jazyk, 5 našich žáků zvolilo překlad z AJ do ČJ, jeden odvážlivec překládal zadaný text z ČJ do AJ. Celou soutěž již tradičně organizuje paní učitelka Vítová. Těšíme se na výsledky, jež obdržíme nejdříve v únoru, bude to napínavé, držíme vám palce! 

  Více
 • Poté co družstvo našich piškvorkářů zvítězilo v oblastním kole, podařilo se jim uspět i v kole krajském, kde našli pouze jediného přemožitele, družstvo z Jindřichova Hradce. Druhým místem si naši borci ve složení Jan Baron, Jan Michalec, Martin Vodák, Martin Augustin a Vojtěch Rozhoň zajistili účast v celorepublikovém finále. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů i národním kole.

  Více