Úspěchy v soutěžích

 • Marek Doležal z tercie dosáhl velkého úspěchu na krajském kole dějepisné olympiády (20.3.2018) pro studenty základních škol a nižších ročníků gymnázií, když se ziskem 99 bodů obsadil celkové 4. místo a jen o pár bodů mu unikl postup do celonárodního kola.

  Letošní ročník studenti soutěžili ve znalostech českých dějin let 1918-1938, tedy od vzniku Československé republiky do jejího pádu po mnichovské konferenci. V testech se kromě politiky prokazovala znalost také kulturních a celkové společenských dějin této epochy. Kromě Marka Doležala postoupil do krajského kola také Antonín Nádvorník z třídy IV.

  Gratulujeme.

  Více
 • Dne 10. 4. 2018 byly vyvěšeny výsledky letošního ročníku krajského kola Astronomické olympiády.

  Ladislav Nagy ze 4. E obsadil 1. místo v kategorii EF pro žáky 8. a 9. ročníků základních škol a jim odpovídajících ročníků víceletých gymnázií a postupuje do celorepublikového finále. Třetí se umístil Daniel Sebastian Gribbin a na 7.místě je Vojtěch Palkoska, oba ze 3. E.

  Dalším finalistou v kategorii GH určenou pro žáky 6. a 7. ročníků základních škol a jim odpovídajících ročníků víceletých gymnázií je Hubert Štěpánek z 1. E, který obsadil výborné 2. místo. Třetí místo obsadila Daniela Nagyová z 1. E.

  Za těmito výsledky je spousta práce a času, který musí řešitelé astronomii věnovat. Krajské kolo se skládá z online testu, pozorování, řešení úloh jak doma, tak ve škole ve stanoveném termínu.

  Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy. Finalistům přejeme hodně úspěchů ve finále 18.5.2018 v Hradci Králové.

  http://olympiada.astro.cz/201718_krajske_vysledky-EF-1.html

  http://olympiada.astro.cz/201718_krajske_vysledky-GH-1.html

  Více
 • Dne 4. 4. 2018 se konalo okresní kolo Fyzikální olympiády kategorií E a F. Tato soutěž je určena pro žáky 9. a 8. ročníků základních škol a jim odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Naši studenti si v kategorii F vedli skvěle, dostali se na stupně vítězů a všichni byli úspěšní řešitelé.

  První místo obsadil s pětibodovým náskokem Václav Bauer ze 3.E a 3. místo jeho spolužák Šimon Kubeš. V těsném závěsu se umístili Kristián Petr Šulista a Daniel Sebastian Gribbin.

  Mnohem více soutěžících bojovalo o vítězství v kategorii E. Náš jediný soutěžící Ladislav Nagy ze 4. E obsadil 10. místo, stal se úspěšným řešitelem a postupuje do krajského kola.

  Výsledková listina

  Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

  Více
 • krajském kole olympiády v českém jazyce výborně reprezentovala naši školu Terezka Maxerová z kvarty, která v silné konkurenci těch nejlepších češtinářů kraje získala výborné 2. místo a postupuje do celostátního kola! Blahopřejeme a držíme palce, aby Terezka uspěla i tam!

  Více
 • I další kolo biologické olympiády přineslo Jírovcovce úspěšné umístění. V kategorii B určené studentům 1. a 2. ročníků (kvinta a sexta) se tou nejúspěšnější bioložkou v kraji  stala naše Terezka Maxerová. Úspěch je o to cennější, že Terezka studuje teprve v kvartě a ač byla benjamínkem celé soutěže, svými znalostmi předčila všechny starší studenty.

  Skvělé je i 2. místo Jirky Janků a 4. místo Tomáše Maška (oba 5.E). Výborně nás reprezentovala i Katka Malá (5.E), která je díky 7. místu také úspěšným řešitelem.

  Moc blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

  http://www.ddmcb.cz/php/souteze/1227.pdf

  Více
 • Do ústředního kola Matematické olympiády kategorie A určené studentům 3. a
  4. ročníků (septima a oktáva) se probojoval i náš student Jonáš Havelka.
  Jonáš sice studuje teprve v sextě, ale díky svým  matematickým schopnostem 
  a nadání se mu podařilo proniknout mezi největší matematické talenty. V
  Přerově, kde se celostátní kolo ve dnech 18. 3. - 21. 3. 2018 konalo, obsadil
  desáté místo a umístil se tak v kategorii vítězů.

  http://www.matematickaolympiada.cz/media/4487509/a67list.pdf

  Jonášovým velkým koníčkem je kromě matematiky i programování. I zde se 
  probojoval mezi nejlepší mladé programátory republiky a z celostátního kola 
  Olympiády v programování (Matematická olympiáda kategorie P) si jako úspěšný
  řešitel přivezl skvělé 12. místo.

  http://mo.mff.cuni.cz/p/67/vysledky-3.pdf

  Jonáši, děkujeme za vynikající reprezentaci školy a přejeme spoustu skvělých
  nápadů i do dalších soutěží.

  Zdroj fotografií: http://www.gjs.cz/rs/index.php/fotogalerie/skolni-akce/category/1045-67-matematicka-olympiada

  Více
 • Mezi mnohé úspěšné soutěže, kterých se účastní studenti našeho gymnázia patří i ZEMĚPISNÁ OLYMPIÁDA. V okresním kole výborně reprezentovali školu Kateřina Láníková 1.E, Jan Burger 2. E, Daniel Sebastian Gribbin 3.E, Martin Houška 3.A a Jonáš Havelka 6.E. Do krajského kola postoupili Jan Burger, který obsadil krásné 4. místo, Daniel Sebastian Gribbin skončil na 7. místě a 1. místo s postupem co celostátního kola vybojoval Martin Houška. Soutěžícím gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

  Více
 • V poslední den před velikonočními prázdninami, tedy 28.3.2018, proběhl v Nových Hradech Krajský přebor školních družstev v šachu.

  Hrálo se celkem ve třech kategoriích: 1.-5. třídy, 6.-9. třídy, střední školy.

  V každém zápase za každé družstvo nastupovali 4 hráči. Bodovalo se olympijským způsobem, tzn. při vítězství např. 2,5 : 1,5 vítězné družstvo získalo 2,5 bodů, poražené družstvo 1,5 bodu.

  V každé kategorii se bojovalo o dvě postupová místa na Mistrovství ČR.

   

  V kategorii 6.-9. tříd nastoupilo 7 škol. Naši školu reprezentovalo družstvo ve složení Ladislav Nagy (4. E), Václav Bauer (3. E), Jan Bauer (1. E) a Daniela Nagyová (1. E). Po loňském zisku titulu Mistra ČR v této kategorii jsme i letos věřili v postup. Náš tým potvrdil roli favorita a zaslouženě vyhrál. Ze 24 možných bodů jich získal 22,5.

  Konečná tabulka: http://chess-results.com/tnr342801.aspx?lan=5

  Výsledky jednotlivců: http://chess-results.com/tnr342801.aspx?lan=5&art=1   

   

   

  V kategorii středních škol nastoupilo 5 týmů. Naši školu reprezentovali Matyáš Zeman (5. E), Vojtěch Bauer (5. E), Lukáš Zeman (5. E) a Kryštof Nuc (7. E). Přestože náš tým patřil věkově mezi nejmladší, tak byl jedním z favoritů na postup. A tuto roli potvrdil a získal pěkné druhé místo se ziskem 11,5 bodu ze 16 možných.

  Konečná tabulka: http://chess-results.com/tnr342806.aspx?lan=5&art=0

  Výsledky jednotlivců: http://chess-results.com/tnr342806.aspx?lan=5&art=1

    

  Oba týmy tím vybojovaly postup na Mistrovství ČR, které se bude konat 19. - 20. června 2018.

  Děkujeme oběma týmům za reprezentaci školy a budeme jim držet pěsti na Mistrovství ČR.

  Více
 • Skvělých výsledků dosáhli naši biologové v krajském kole Biologické olympiády kategorie A určené 3. a 4. ročníkům (septimě a oktávě). Naši školu reprezentovala v teoretických i praktických biologických dovednostech hned pětice soutěžících.

  Vítězem krajského kola se stal Lukáš Fiedler (8.E), na 2. místě se umístil Martin Houška (3.A) a pomyslnou bronzovou medaili si za 3. místo odnesl Petr Vaněk (8.E). Dařilo se i Michalu Dvořákovi  a  Kryštofu Nucovi, kteří skončili hned pod stupni vítězů na 4. a 5. místě.

  Gratulujeme k vynikajícím výkonům a medailistům budeme držet palce i v národním kole. To se uskuteční ve dnech 23. 4. - 27. 4. 2018 na půdě Mendelovy univerzity v Brně, zahradnické fakultě v Lednici. Děkujeme za reprezentaci školy a přejeme mnoho radosti nejen s biologií.

  http://www.ddmcb.cz/php/souteze/1218.pdf

  Více
 • Před měsícem se konalo KK olympiády ze španělského jazyka. Naší školu reprezentovali čtyři studenti: Marie Jakubcová ze 3. B, Kryštof Konečný z 2. A  a v další kategorii Zdeňka Berkovcová a Nela Köszegi z 6. E. Marie Jakubcová se umístila na 2. místě a Zdeňka Berkovcová obsadila 3. místo. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

  Více
 • Ve středu 21. března hostilo naše gymnázium  krajské kolo Chemické olympiády kategorie D (8. a 9. třída, tercie, kvarta nižšího gymnázia) a naši žáci nám opět udělali radost.

  Skvělého výsledku dosáhl nejmladší z nich, Šimon Kubeš (3.E), který se ztrátou pouhého půl bodu z celkového maxima obsadil 1. místo a po zásluze zvítězil. Třetí místo a pomyslnou bronzovou medaili získala Terezka Kučerová z kvarty (95, 5 bodu), hned za ní se umístila její spolužačka Terezka Maxerová (95 bodů) a Petr Kalina s 93,5 body (oba také 4.E). Úspěšným řešitelem byl i Ladislav Nagy.

  Všem našim mladým chemikům gratulujeme ke skvělým výsledkům, děkujeme za vzornou reprezentaci a přejeme spoustu nadšení pro chemii i nadále.

  foto: Štěpán Skalka (5.E)

  Více
 • V letošním školním roce jsme se opět zúčastnili mezinárodní soutěže matematický NÁBOJ. Soutěž v České republice organizuje MFF UK v Praze.

  V každé kategorii se zúčastnilo 139 družstev. Úkolem soutěžících bylo spočítat během 120 minut co nejvíce úloh.

  Výsledky našich družstev: Senioři (Anna Kovárnová, Michal Čermák, Miroslav Kulovaný, Jan Baron, Matouš Vondrášek) - 12. místo, Junioři (Jan Cába, Kryštof Konečný, Martin Putzer, Jaroslav Scheinpflug, Štěpán Skalka) - 62. místo.

  Více
 • Ve dnech 10. až 17. března 2018 proběhlo v Koutech nad Desnou v hotelu Dlouhé Stráně Mistrovství ČR mládeže do 16 let 2018, uzavřené Mistrovství ČR juniorů a dorostenců 2018 a řada doprovodných turnajů.
  Na republikové úrovni jde o vrchol mládežnické šachové sezóny.
  Cesta na Mistrovství ČR vede pro hochy přes úspěch v krajském kole a úspěch na Mistrovství Čech. Na Mistrovství ČR startuje v každé chlapecké kategorii jen 24 nejlepších. 
  V kategorii Juniorů je to ještě obtížnější, na Mistrovství ČR jich startuje jen 12 nejlepších. 
  Pro dívky je situace jednodušší. Na Mistrovství ČR se může přihlásit každá.


  V těchto mistrovských soutěží bojovalo i několik studentů z naší školy. 
  Největšího úspěchu se podařilo dosáhnout Martině Šťastné (2. E), která se v kategorii dívek do 14 let umístila na 2. místě z 21 hráček.
  V kategorii dívek do 12 let skončila Daniela Nagyová (1. E) na 15. místě ze 35 hráček.
  V kategorii juniorů Matyáš Zeman (5. E) obsadil 10. místo z 12 kvalifikovaných hráčů.
  V kategorii hochů do 16 let skončil Ladislav Nagy (4. E) na 11. místě ze 24 kvalifikovaných hráčů.

  Výsledky všech kategorií
  Fotogalerie pořadatele
   

  Více
 • V pátek 2. 3. 2018 se na Gymnáziu Česká uskutečnilo Okresní kolo Chemické olympiády kategorie D. Naši školu reprezentovalo šest žáků tercie a kvarty a v silné konkurenci svých vrstevníků si vedli si skvěle. Nejlepšího výsledku dosáhl Petr Kalina z kvarty, který se umístil na prvním místě. I další medaile získali naši žáci : druhá skončila Terezka Kučerová a na děleném 3. místě Terezka Maxerová (obě 4.E). Úspěšnými řešiteli byli i Šimon Kubeš ze 3.E (7. místo), Ladislav Nagy (4.E, 9. místo) a Vojta Palkoska (3.E, 11. místo).

  Všem našim reprezentantům děkujeme a gratulujeme a postupujícím přejeme úspěch v dalším kole.

  Více
 • Dne 20.2. se v Koncertní síni Otakara Jeremiáše konalo vyhlášení TALENTU JIHOČESKÉHO KRAJE ZA ROK 2017. V kategorii humanitní, přírodovědné, technické, umělecké, sportovní, speciální a v kategorii všestranný talent soutěžili jednotlivci ve věku od 10 do 19 let, kteří se v roce 2017 výborně umístili v okresních a vyšších kolech soutěží a přehlídek a kteří trvale bydlí nebo studují na školách v Jihočeském kraji.

  Naši studenti byli velmi úspěšní hlavně v kategorii přírodovědné a všestranné.

  V mladší přírodovědné kategorii se na 1. místě umístil Tomáš Mašek z 5. E a čestné uznání získal Ladislav Nagy ze 4. E, ve starší se na 1. místě umístil Lukáš Fiedler z 8. E, na 2. místě Anna Kovárnová ze 7. E, na 3. místě Jonáš Havelka z 6. E a čestné uznání získal Petr Vaněk z 8. E.

  V mladší všestranné kategorii se na 1. místě umístila Tereza Maxerová ze 4. E, ve starší se na 3. místě umístili Vojtěch Dolejšek ze 3. B a Martin Houška ze 3. A a čestné uznání získala Adéla Dobiášová ze 7. E.

  Ve starší kategorii umělecké – hudební obsadila 3. místo Markéta Kazdová ze 7. E, která zároveň studuje na konzervatoři.

  Gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů.

  Fotografie jsou z fotogalerie DDM České Budějovice.

  Celková výsledková listina

  Více
 • Dne 9. února se studentky našeho gymnázia zúčastnily okresního kola konverzační soutěže v německém jazyce.

  Dominika Kocmichová ze 3.A obsadila ve velmi silné konkurenci krásné druhé místo. Dominice srdečně blahopřejeme a ostatním studentkám děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

  Více