Úspěchy v soutěžích

 • 22. a 23. ledna 2020 se konala okresní kola Olympiády v českém jazyce. 1. kategorii (tercie, kvarta) nás reprezentovaly Patricie Horová z kvarty a Adéla Chvalová z tercie, které skončily na 5. až 6. místě z 58 účastníků soutěže. Ve 2. kategorii (střední školy) se nejvíce dařilo Tereze Kubešové z kvinty, která se umístila na 2. místě ze 42 účastníků soutěže. Její slohová práce byla hodnocena maximálním počtem bodů, což se podařilo pouze dvěma soutěžícím.

  Další naše studentky - Katka Malá ze septimy a Markéta Sahanová z oktávy obsadily 7. až 11. místo Nela Vítů z kvinty skončila 20. až 22. (Ale ani ona nemusí být smutná, protože v mluvnické části soutěže získala stejný počet bodů jako Terezka Kubešová na 2. místě.)

  Všem děvčatům děkujeme za reprezentaci školy a Terezce držíme pěsti do krajského kola, které se uskuteční začátkem dubna.

  Více
 • Velkou radost nám udělal student naší oktávy Jonáš Havelka, který v regionálním kole Lingvistické olympiády, které hostila pražská FF UK, obsadil 12. místo z celkem 208 účastníků. Jonáš si tak vybojoval postup do celostátního kola této soutěže, které se bude v dubnu konat na MFF UK.

  Jonášovi i dalším účastníkům děkujeme za reprezentaci Jírovcovky a do dalšího zápolení přejeme briskní úsudek a spoustu nápadů při odhalování tajemství neznámých jazyků.

  https://www.lingol.cz

  Více
 • Velkou radost nám udělal student septimy Tomáš Mašek, kterému se díky úspěšnému vyřešení krajského kola podařilo postoupit do Národního kola Chemické olympiády kategoria A. To se bude konat od 27. do 30. 1. 2020 na Technické univerzitě v Liberci.

  Tomášovi gratulujeme a držíme palce, aby se mu mezi nejlepšími chemiky naší republiky dařilo tak, jak si přeje.

  https://olympiada.vscht.cz/media/filer_public/48/40/484015ed-74bf-46ec-8cbf-2f6caa0bf4fb/56_ae_pozvani_studenti.pdf

  Více
 • Lingvistická olympiáda

  I v letošním roce se naši žáci pustili do odhalování tajemství neznámých jazyků v rámci České lingvistické olympiády (ČLO), soutěže, kterou pořádá MFF UK spolu s FF UK.Pro úspěšné vyřešení úloh je potřeba se pořádně zamyslet a pochopit, jak fungují nejrůznější jazykové jevy ve více či méně exotických jazycích. ČLO se zaměřuje na obecnou schopnost analýzy jazykových dat, která nepředpokládá věcné znalosti, ale především logické a kreativní myšlení. Soutěž má mezi našimi žáky velkou podporu a letos se školního kola zúčastnilo celkem 35 "lingvistů".

  Tím nejlepším ze všech byl Jonáš Havelka (8.E), který ve školním kole se ziskem 66 bodů suveréně zvítězil . Na druhém místě skončil s 52,5 body jeho spolužák Jakub Ambroz a o 3. místo se podělili Terezka Maxerová (6.E) a benjamínek soutěže Jan Stejskal (5.E), kteří získali 48,5 bodu. Do regionálního kola pro oblast Čech, které se koná 15. ledna 2020 v Praze postupují ti, kteří ve školním kole získali alespoň 46 bodů. Naši vítěznou čtveřici tak doplní ještě Tomáš Sekyrka (8.E).

  Všem studentům, kteří se do soutěže zapojili, děkujeme, postupujícím gratulujeme a držíme palce i v další části soutěže.

  Více
 • 12. prosince 2019 se konalo školní kolo olympiády v českém jazyce.

  V 1. kategorii (tercie, kvarta) soutěžilo 11 žáků. Nejlepšího bodového výsledku dosáhly Patricie Horová z kvarty (49 b. z 50 možných) a Adéla Chvalová z tercie (44 b.), které postupují do okresního kola.

  Ve 2. kategorii (vyšší gymnázium) se olympiády zúčastnilo 58 studentů. Nejlepšího výsledku dosáhla Nela Vítů z kvinty (47 b. z 50 možných). Na 2. místě se umístila Laura Pokorná z oktávy (44b.) a na dalších postupových místech jsou Katka Malá ze septimy Markéta Sahanová z oktávy (obě 41b.)

  Děvčatům blahopřejeme a držíme palce do okresních kol, která se uskuteční 22. a 23. ledna 2020 v DDM.

   

  Více
 • Dne 25.11.2019 se v Míčovně Pražského hradu konalo celostátní kolo Logické olympiády (www.logickaolympiada.cz). Soutěžící čekal jak písemný test, kde si mohli vybírat, v jakém pořadí budou úlohy řešit (měli na to málo času), tak i promítaný test, kde pořadí úloh a čas na ně byl pevně dán. Dále si otestovali paměti, hráli si s dominovými kostkami a rozmisťovali závaží na rovnoramenné váhy tak, aby byly v rovnováze.

  Z naší školy se soutěže zúčastnil Jonáš Havelka (8.E), který si odvezl krásné 13. místo z celkového počtu 65 soutěžících v kategorii C (tj. střední školy a odovídající třídy gymnázií)

  Za úspěšné završení jeho kariéry v Logické olympiádě mu gratulujeme.

   

  V krajském kole kategorie C se Jonáš Havelka umístil na 1. místě, Jan Franěk na 8. místě a Vojta Bauer na 10. místě. V kategorii B (tj. 6. - 9. třída ZŠ a odovídající třídy nižšího gymnázia) si skvělé 10. místo vybojovala Barbora Duníková z 1.E, patří tedy mezi ty nejmladší ve své kategorii.

  Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

    

  Více
 • Ve čtvrtek  28. listopadu se naše 2 postupující týmy vydaly na Biskupské gymnázium na krajské kolo soutěže Piškworky. Byl to tým studentů 2. B ve složení Hana Kučerová, Aneta Lefanová, Erika Bartošová, Štěpán Kabeš a Jindra Jirsa. Ti skončili ve skupině B v soutěži bohužel brzy. Zato tým "Panzerfaust vrací úder", který tvořili Tomáš Sekyrka, Štěpán Masák, Adam Jirák, Jonáš Havelka, Matyáš Zeman měl až do samého konce soutěže reálnou šanci na postup do celostátního kola. Po dlouhém finálovém zápase jim vítězství o vlásek uniklo. Škoda. Bohužel z našeho krajského kola postupuje výše pouze jeden tým, což je pro finalisty velká smůla. I tak děkujeme oběma družstvům za reprezentaci školy a týmu  "Panzerfaust vrací úder" za vynikající a napínavou hru, o které píší s obdivem i organizátoři. XO 

  Více
 • Dne 10.11. 2019 vyjely 2 seniorské a 1 juniorský tým fyziků z Jírovcovky do Prahy na již tradiční Fyzikální Náboj reprezentovat svoji školu. Po příjezdu na hlavní nádraží jsme se jali projít spletitým bludištěm stověžaté Prahy až do prostor Gymnázia Christiana Dopplera a Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské při ČVUT, kde jsme soutěžili celkem s dalšími 275 týmy (122 juniorskými a 153 seniorskými) z celé střední a východní Evropy. Byl to dlouhý boj, ale vyplatil se. Naši junioři skončili s 8 body na krásném 25. místě v ČR, na 51. místě mezinárodně, zatímco naše seniorské týmy, které jako zázrakem skončili se stejným počtem bodů (16) se umístily v laťce na krásném místě třiatřicátém a osmatřicátém mezinárodně, na 15. a 18. místě republikově, překonavše 13 ze 17 týmů ruských, 19 z 24 týmů polských a 16 z 21 týmů maďarských. A to už je celkem pěkný výsledek.

  Blahopřejeme všem zůčastněným k úspěchu a děkujeme za reprezentaci školy.

  Tým junior: Václav Bauer, Tomáš Salčák, Ladislav Nagy, Jakub Kružberský, Martin Červený

  Tým senior A: Jonáš Havelka, Matouš Vondrášek, Jakub Ambroz, Vojtěch Bauer, Petr Augustin

  Tým senior B: Martin Putzer, Jaroslav Schneipflug, Štěpán skalka, Jan Cába, Kryštof Konečný

  Více
 • V pondělí 4. 11. 2019 se studenti naší školy zúčastnili okresního finále ve stolním tenisu, kde v konkurenci 8 týmů vybojovali krásné 3. místo. Naši školu reprezentovali Lukáš Zeman, Jiří Frána, Vojtěch Icha a Alex Olivier Michaud. Gratulujeme k úspěchu.

  Více
 • Jako už každoročně se studenti Jírovcovky zúčastnili soutěže Přírodovědný klokan. Soutěž vznikla v roce 2006 v rámci projektu „STM-Morava“  Národního programu výzkumu II. Pořadatelem soutěže je Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci. Soutěžní kategorie jsou dvě, a sice Kadet (8.-9. třída ZŠ) a Junior (I.-II. ročník SŠ). V každé kategorii je zadán soutěžícím jednorázový test, který obsahuje 24 úloh, přičemž ti pak vybírají jednu správnou odpověď z pěti nabízených možností. Na řešení mají 40 minut čistého času.

  Letos byli v kategorii Kadet nejúspěšnější z tercie Kateřina Kozáková a z kvarty Šimon Šandl. V kategorii Junior dosáhla nejvyššího počtu bodů Tereza Maxerová a hned za ní se umístil Kristian Petr Šulista s rozdílem 9 bodů.

  Děkujeme všem účastníkům za úsilí, které do soutěže vložili a učitelům za přípravu a opravu 60 testů v kategorii Kadet a 43 testů v kategorii Junior.

  Více
 • Po skvělém vítězství v okresním kole přespolního běhu vyrazil tým dívek na krajské kolo do Jindřichova Hradce. Ve velké konkurenci ostatních škol se ani zde naše děvčata neztratila. V nepříznivém počasí dokázala děvčata vybojovat krásné 3. místo. Poděkování za vzornou reprezentaci a bojovnost patří těmto dívkám:

  N. Houdkové, M. Kašparové, M. Jindřichové, A. Novákové, E. Jírovcové a M. Sahanové.

  Více
 • Ve čtvrtek 19. září se dvanáct našich studentů zúčastnilo okresního kola středoškolského přespolního běhu, které již tradičně proběhlo v parku Stromovka. Chlapci absolvovali trať dlouhou 5 km a dívky 3 km.

  Po úspěšném boji se tým chlapců umístil na krásném 2. místě a tým dívek na úžasném 1. místě. Dívky obsadily v závodě 1., 2., 3. a 5. místo!!!! Po tomto úspěchu postupují dívky do krajského kola, které se bude konat 9. října v Jindřichově Hradci.

  Chlapci běželi ve složení: T. Brzobohatý, D. Gribbin, Vojtěch Bauer, M. Kašák, O.Lipold, J. Frána

  Dívky: M. Jindřichová, N. Houdková, M. Kašparová, A. Nováková, B. Šimůnková, N. Preisová
   

  Více
 • V naší škole studuje řada šikovných šachistů. V létě nelenili a sehráli řadu zajímavých turnajů. Ohlédněme se jen za soutěžemi na republikové a vyšší úrovni.

                                                                                                   

  Ještě v červnu proběhlo Mistrovství ČR školních týmů ve Zlíně.

  Náš tým v kategorii 6. - 9. tříd nastoupil ve složení Martina Šťastná, Jan Bauer, Jakub Šimon Šimůnek a Daniela Nagyová.

  V konkurenci 30 týmů obsadil pěkné 6. místo.

  Výsledková listina

  Náš tým v kategorii středních škol nastoupil ve složení Matyáš Zeman, Ladislav Nagy, Vojtěch Bauer a Lukáš Zeman.

  V konkurenci 24 týmů obsadil pěkné 7. místo.

  Výsledková listina

  Ještě v dresu týmu ZŠ a MŠ Kubatova zde bronzovou medaily vybojovali v kategorii 1.-5. tříd naši noví primáni David a Jan Smolovi.

                                                                                                  

  Od 11. do 17. července proběhlo v Pardubicích Mistrovství Evropy týmů.

  Ve čtyřčlenném týmu v kategorii do 18 let reprezentoval ČR Matyáš Zeman. Tým obsadil 11. místo.

  Výsledková listina

  Ve dvoučlenném týmu v kategorii dívek do 12 let reprezentovala ČR Beáta Havelková. Tým obsadil 7. místo.

  Výsledková listina

  Od 2. do 10. srpna proběhlo v Bratislavě Mistrovství Evropy mládeže.

  Matyáš Zeman - hoši do 18 let, 58. místo ze 109 účastníků

  Ladislav Nagy - hoši do 16 let, 86. místo ze 127 účastníků

  Martina Šťastná - dívky do 14 let, 61. místo z 99 účastníků

  Daniela Nagyová - dívky do 14 let, 73. místo z 99 účastníků

  Beáta Havelková - dívky do 12 let, 65. místo z 96 účastníků

  Výsledková listina

  http://qcc.cz/turnaje/589-mistrovstvi-evropy-mladeze-2019-v-bratislave

   

  7.- 8. září proběhlo v Třešti Mistrovství ČR mládeže do 14 let v rapid šachu.

  Beáta Havelková - dívky do 12 let, 2. místo

  Martina Šťastná - dívky do 14 let, 4. místo

  Daniela Nagyová - dívky do 14 let, 11. místo

  Jakub Šimon Šimůnek - kategorie hochů do 12 let, 5. místo

  David Smola - kategorie hochů do 12 let, 32. místo

  Výsledková listina

  http://qcc.cz/turnaje/581-medaile-z-celostatniho-kola-preboru-skol-2019

   

  14. září proběhlo Mistrovství ČR čtyřčlenných týmů v bleskovém šachu (dospělí).

  Matyáš Zeman nastoupil v týmu Moravská Slavia Brno B a obsadili 10. místo.

  Martina Šťastná nastoupila v týmu Šachová akademie VŠTE a obsadili 23. místo.

  Výsledková listina

   

  15. září proběhlo Mistrovství ČR čtyřčlenných týmů v rapid šachu (dospělí).

  Matyáš Zeman nastoupil v týmu Moravská Slavia Brno B a obsadili 5. místo.

  Martina Šťastná nastoupila v týmu Šachová akademie VŠTE a obsadili 17. místo.

  Výsledková listina

   

  Blahopřejeme k dosaženým výsledkům.

  Více
 • I letošní ročník Zlatého listu jsme zvládli na jedničku s hvězdičkou. Po vítězství v krajském kole zabojovali členové Základů ekologie i v kole celostátním. Ve starší kategorii vybojovalo čistě dívčí družstvo Kaštani, ve složení: Julie Vrtková, Monika Králová, Lota Mihulková, Žaneta Znachorová, Kateřina Kozáková, Zuzana Dostálová, první místo s náskokem 26 bodů nad soupeři z Olomouckého kraje.

  V mladší kategorii naši primánci ( Šárka Litvínová, Alena Koutecká, Helena Fojtíková, Marie Slapničková, Klára Norková a Dan Trnka) z družstva Salamandři také tvrdě zabojovali a přivezli také zlatou medaili.

  Tímto hrdinským výkonem získala obě družstva výhodu pro Jihočeský kraj, protože v roce 2020 budou moci do celostátního kola jet z každé kategorie dva týmy.

  Všem soutěžícím děkujeme za skvělou reprezentaci a přejeme dlouhé zasloužené prázdniny!

  Více
 • Dne 30. 5. 2019 se v Táboře pod záštitou ČČK konalo krajské kolo Soutěže mladých zdravotníků. Náš soutěžní tým složený z pěti žáků kvarty (Michaela Janutková, Nela Preisová, Barbora Anna Šimůnková, Kristián Petr Šulista a Maia Verboon) si odsud přivezl stříbrnou medaili. Tento obrovský úspěch byl velmi zasloužený. Žáci se na soutěž připravovali dva roky. Měli velké štěstí, protože paní Radka Šulistová jim zajistila výborné lektory z řad studentů ZSF JU – Radima Baxu a Šimona Trněného.

  Svoje skvělé vědomosti a dovednosti v poskytování první pomoci museli naši žáci prokázat nejdříve v okresním kole (15.5.2019), protože do vyššího kola soutěže postupuje vždy jen nejlepší tým. Takže v současnosti jsou držiteli dvou medailí, stříbrné a zlaté.

  Naši mladí záchranáři jsou přesvědčeni, že znalost poskytování první pomoci je nezbytná, a protože si v učení laické první pomoci dokázali najít i zábavu, rozhodli se, že budou své zkušenosti předávat mladším spolužákům. Založili zdravotnický kroužek složený ze žáků primy a sekundy. A to je asi nejkrásnější výsledek jejich dvouleté práce.

  Více
 • Před koncem školního roku biologové bilancují úspěchy v soutěžích. V krajském kole Biologické olympiády uspěli všichni nominovaní z okresního kola. Jejich výsledky nám udělaly obrovskou radost. Těší nás, že všichni byli úspěšnými řešiteli.

  V kategorii C obsadila 1. místo Monika Králová, 2. místo Lota Mihulková, 3. místo Ondřej Švéda, 5. místo Julie Vrtková a 8. místo Žaneta Znachorová.

  V kategorii D se zadařilo obdobně. 1. místo Kateřina Kozáková, 2. místo Zuzana Dostálová, 3. místo Šárka Litvínová, 9. místo Alena Koutecká, 10. místo Žofie Jedličková, 14.-15. místo Pavel Tušek.

  Přejeme všem soutěžícím radost z poznávání a hodně sil do dalších soutěží.

  Více
<< Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 9 13 17 Další >>