Úspěchy v soutěžích

 • V poslední den před velikonočními prázdninami, tedy 28.3.2018, proběhl v Nových Hradech Krajský přebor školních družstev v šachu.

  Hrálo se celkem ve třech kategoriích: 1.-5. třídy, 6.-9. třídy, střední školy.

  V každém zápase za každé družstvo nastupovali 4 hráči. Bodovalo se olympijským způsobem, tzn. při vítězství např. 2,5 : 1,5 vítězné družstvo získalo 2,5 bodů, poražené družstvo 1,5 bodu.

  V každé kategorii se bojovalo o dvě postupová místa na Mistrovství ČR.

   

  V kategorii 6.-9. tříd nastoupilo 7 škol. Naši školu reprezentovalo družstvo ve složení Ladislav Nagy (4. E), Václav Bauer (3. E), Jan Bauer (1. E) a Daniela Nagyová (1. E). Po loňském zisku titulu Mistra ČR v této kategorii jsme i letos věřili v postup. Náš tým potvrdil roli favorita a zaslouženě vyhrál. Ze 24 možných bodů jich získal 22,5.

  Konečná tabulka: http://chess-results.com/tnr342801.aspx?lan=5

  Výsledky jednotlivců: http://chess-results.com/tnr342801.aspx?lan=5&art=1   

   

   

  V kategorii středních škol nastoupilo 5 týmů. Naši školu reprezentovali Matyáš Zeman (5. E), Vojtěch Bauer (5. E), Lukáš Zeman (5. E) a Kryštof Nuc (7. E). Přestože náš tým patřil věkově mezi nejmladší, tak byl jedním z favoritů na postup. A tuto roli potvrdil a získal pěkné druhé místo se ziskem 11,5 bodu ze 16 možných.

  Konečná tabulka: http://chess-results.com/tnr342806.aspx?lan=5&art=0

  Výsledky jednotlivců: http://chess-results.com/tnr342806.aspx?lan=5&art=1

    

  Oba týmy tím vybojovaly postup na Mistrovství ČR, které se bude konat 19. - 20. června 2018.

  Děkujeme oběma týmům za reprezentaci školy a budeme jim držet pěsti na Mistrovství ČR.

  Více
 • Skvělých výsledků dosáhli naši biologové v krajském kole Biologické olympiády kategorie A určené 3. a 4. ročníkům (septimě a oktávě). Naši školu reprezentovala v teoretických i praktických biologických dovednostech hned pětice soutěžících.

  Vítězem krajského kola se stal Lukáš Fiedler (8.E), na 2. místě se umístil Martin Houška (3.A) a pomyslnou bronzovou medaili si za 3. místo odnesl Petr Vaněk (8.E). Dařilo se i Michalu Dvořákovi  a  Kryštofu Nucovi, kteří skončili hned pod stupni vítězů na 4. a 5. místě.

  Gratulujeme k vynikajícím výkonům a medailistům budeme držet palce i v národním kole. To se uskuteční ve dnech 23. 4. - 27. 4. 2018 na půdě Mendelovy univerzity v Brně, zahradnické fakultě v Lednici. Děkujeme za reprezentaci školy a přejeme mnoho radosti nejen s biologií.

  http://www.ddmcb.cz/php/souteze/1218.pdf

  Více
 • Před měsícem se konalo KK olympiády ze španělského jazyka. Naší školu reprezentovali čtyři studenti: Marie Jakubcová ze 3. B, Kryštof Konečný z 2. A  a v další kategorii Zdeňka Berkovcová a Nela Köszegi z 6. E. Marie Jakubcová se umístila na 2. místě a Zdeňka Berkovcová obsadila 3. místo. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

  Více
 • Ve středu 21. března hostilo naše gymnázium  krajské kolo Chemické olympiády kategorie D (8. a 9. třída, tercie, kvarta nižšího gymnázia) a naši žáci nám opět udělali radost.

  Skvělého výsledku dosáhl nejmladší z nich, Šimon Kubeš (3.E), který se ztrátou pouhého půl bodu z celkového maxima obsadil 1. místo a po zásluze zvítězil. Třetí místo a pomyslnou bronzovou medaili získala Terezka Kučerová z kvarty (95, 5 bodu), hned za ní se umístila její spolužačka Terezka Maxerová (95 bodů) a Petr Kalina s 93,5 body (oba také 4.E). Úspěšným řešitelem byl i Ladislav Nagy.

  Všem našim mladým chemikům gratulujeme ke skvělým výsledkům, děkujeme za vzornou reprezentaci a přejeme spoustu nadšení pro chemii i nadále.

  foto: Štěpán Skalka (5.E)

  Více
 • V letošním školním roce jsme se opět zúčastnili mezinárodní soutěže matematický NÁBOJ. Soutěž v České republice organizuje MFF UK v Praze.

  V každé kategorii se zúčastnilo 139 družstev. Úkolem soutěžících bylo spočítat během 120 minut co nejvíce úloh.

  Výsledky našich družstev: Senioři (Anna Kovárnová, Michal Čermák, Miroslav Kulovaný, Jan Baron, Matouš Vondrášek) - 12. místo, Junioři (Jan Cába, Kryštof Konečný, Martin Putzer, Jaroslav Scheinpflug, Štěpán Skalka) - 62. místo.

  Více
 • Ve dnech 10. až 17. března 2018 proběhlo v Koutech nad Desnou v hotelu Dlouhé Stráně Mistrovství ČR mládeže do 16 let 2018, uzavřené Mistrovství ČR juniorů a dorostenců 2018 a řada doprovodných turnajů.
  Na republikové úrovni jde o vrchol mládežnické šachové sezóny.
  Cesta na Mistrovství ČR vede pro hochy přes úspěch v krajském kole a úspěch na Mistrovství Čech. Na Mistrovství ČR startuje v každé chlapecké kategorii jen 24 nejlepších. 
  V kategorii Juniorů je to ještě obtížnější, na Mistrovství ČR jich startuje jen 12 nejlepších. 
  Pro dívky je situace jednodušší. Na Mistrovství ČR se může přihlásit každá.


  V těchto mistrovských soutěží bojovalo i několik studentů z naší školy. 
  Největšího úspěchu se podařilo dosáhnout Martině Šťastné (2. E), která se v kategorii dívek do 14 let umístila na 2. místě z 21 hráček.
  V kategorii dívek do 12 let skončila Daniela Nagyová (1. E) na 15. místě ze 35 hráček.
  V kategorii juniorů Matyáš Zeman (5. E) obsadil 10. místo z 12 kvalifikovaných hráčů.
  V kategorii hochů do 16 let skončil Ladislav Nagy (4. E) na 11. místě ze 24 kvalifikovaných hráčů.

  Výsledky všech kategorií
  Fotogalerie pořadatele
   

  Více
 • V pátek 2. 3. 2018 se na Gymnáziu Česká uskutečnilo Okresní kolo Chemické olympiády kategorie D. Naši školu reprezentovalo šest žáků tercie a kvarty a v silné konkurenci svých vrstevníků si vedli si skvěle. Nejlepšího výsledku dosáhl Petr Kalina z kvarty, který se umístil na prvním místě. I další medaile získali naši žáci : druhá skončila Terezka Kučerová a na děleném 3. místě Terezka Maxerová (obě 4.E). Úspěšnými řešiteli byli i Šimon Kubeš ze 3.E (7. místo), Ladislav Nagy (4.E, 9. místo) a Vojta Palkoska (3.E, 11. místo).

  Všem našim reprezentantům děkujeme a gratulujeme a postupujícím přejeme úspěch v dalším kole.

  Více
 • Dne 20.2. se v Koncertní síni Otakara Jeremiáše konalo vyhlášení TALENTU JIHOČESKÉHO KRAJE ZA ROK 2017. V kategorii humanitní, přírodovědné, technické, umělecké, sportovní, speciální a v kategorii všestranný talent soutěžili jednotlivci ve věku od 10 do 19 let, kteří se v roce 2017 výborně umístili v okresních a vyšších kolech soutěží a přehlídek a kteří trvale bydlí nebo studují na školách v Jihočeském kraji.

  Naši studenti byli velmi úspěšní hlavně v kategorii přírodovědné a všestranné.

  V mladší přírodovědné kategorii se na 1. místě umístil Tomáš Mašek z 5. E a čestné uznání získal Ladislav Nagy ze 4. E, ve starší se na 1. místě umístil Lukáš Fiedler z 8. E, na 2. místě Anna Kovárnová ze 7. E, na 3. místě Jonáš Havelka z 6. E a čestné uznání získal Petr Vaněk z 8. E.

  V mladší všestranné kategorii se na 1. místě umístila Tereza Maxerová ze 4. E, ve starší se na 3. místě umístili Vojtěch Dolejšek ze 3. B a Martin Houška ze 3. A a čestné uznání získala Adéla Dobiášová ze 7. E.

  Ve starší kategorii umělecké – hudební obsadila 3. místo Markéta Kazdová ze 7. E, která zároveň studuje na konzervatoři.

  Gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů.

  Fotografie jsou z fotogalerie DDM České Budějovice.

  Celková výsledková listina

  Více
 • Dne 9. února se studentky našeho gymnázia zúčastnily okresního kola konverzační soutěže v německém jazyce.

  Dominika Kocmichová ze 3.A obsadila ve velmi silné konkurenci krásné druhé místo. Dominice srdečně blahopřejeme a ostatním studentkám děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

  Více
 • V pátek 16.2.2018 se v Praze konal 12. ročník mezinárodní týmové soutěže ve fyzice - FYKOSí Fyziklání. Je to 3 hodinová soutěž v řešení fyzikálních příkladů. Na začátku dostane každý tým 7 problémů a jakmile jeden vyřeší, dostane další, obtížnější.

  Naše tři týmy 5 středoškoláků soutěžily ve dvou kategoriích.

  V kategorii B se náš tým ve složení Jonáš Havelka, Matouš Vondrášek, Jan Baron, Martin Doležal a Anna Kovárnová se umístil na 9. místě ze 45 týmů.

  V kategorii C si tým ve složení Tereza Mazalovská, Jakub Ambroz, Štěpán Skalka, Vojtěch Bauer a Jakub Macura vybojoval 14. místo a Jaroslav Scheinpflug, Jan Cába, Kryštof Konečný, Martin Putzer a Jaromír Urban 21. místo ze 40 týmů.

  Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

  Více
 • Výsledky soutěže Best in English konané 30.11.2017 - žáci naší školy i letos obhájili skvělé umístění na poli angličtiny, jsme na 27.místě z celkového počtu 337 českých škol! Této soutěže se celkem zúčastnilo 750 škol z 29 evropských zemí, v evropském měřítku jsme tentokrát obsadili 91.místo. Všem našim studentům, kteří své znalosti angličtiny dali tentokrát všanc, moc děkujeme a přejeme hodně úspěchů v dalších letech! K.Mylerová

  Více
 • V pátek 9. 2. se pětice našich studentů:  Anna Kovárnová, Veronika Tvrzová (obě7.E), Richard Zahradníček (3.A), Lukáš Fiedler (8.E) a Jan Trnka (4.B) vypravila do Pardubic. Konal se zde již 3. ročník Chemiklání, týmové soutěže, kterou organizuje Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice.

  Naši studenti si v ní vedli skvěle, celou dobu usilovně psali, počítali a hledali v odborných knížkách. V konkurenci 49 týmů z celé republiky vybojovali krásné 3. místo a potvrdili tak, že Jírovcovka chemii umí.

  Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

  Více
 • Ve čtvrtek 8. února proběhlo regionální kolo letošního ročníku České lingvistické olympiády (ČLO) na filozofických fakultách v Praze a Olomouci. Celkem 173 soutěžících řešilo 5 úloh s celkovým možným bodovým ziskem 132. Do národního kola postupuje 50 nejlepších řešitelů. Máme velkou radost, že jsou mezi nimi hned dva naši studenti : Martin Doležal ze 7.E a Matouš Vondrášek (6.E), neboť ČLO měla v letošním školním roce na našem gymnáziu premiéru.

  Národní finále se bude konat v sobotu 7. 4. 2018 v prostorách Matematicko-fyzikální fakulty UK v Praze.

  Gratulujeme a postupujícím přejeme hodně štěstí i v dalším kole!

  Více
 • Ve dnech 5. a 6. února 2018 se konala okresní kola olympiády v českém jazyce.

  V 1. kategorii zvítězila Tereza Maxerová z kvarty, která získala 42 bodů z 50 možných.

  Na krásném 5. místě z 55 účastníků se umístila Nela Vítů z tercie.

  Ve 2. kategorii se nejvíce dařilo Anetě Broučkové ze 4.B, která skončila na 5. místě (ze 40 účastníků).

  Na 6. místě se umístila Katka Macasová z 1.B a na 8. - 9. místě Laura Pokorná ze sexty. 

  Naši školu reprezentovala také Zuzka Černá z kvinty.

  Všem našim studentkám blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

  Více
 • V pátek 2.2.2018 nás velmi potěšila tisková zpráva vydaná EK (Evropskou komisí), že naše žákyně 7.E Anička Kovárnová zvítězila v překladatelské soutěži Juvenes Translatores v konkurenci 96 účastníků z celé ČR. Anička je již naše druhá vítězka za dobu konání soutěže (11 ročníků). V roce 2008 zvítězil náš student Ludvík Pouzar. Aničce blahopřejeme a moc děkujeme za úžasnou reprezentaci naší školy v této soutěži!

  Informace o Juvenes Translatores níže:

  https://ec.europa.eu/info/education/skills-and-qualifications/develop-your-skills/language-skills/juvenes-translatores/why-contest_cs

  Tato soutěž je pořádána od r. 2007 Evropskou komisí. Do každého ročníku se přihlašují školy, které mají zájem již v říjnu. 21 škol je pak vybráno z celé ČR (počet se řídí počtem obyvatel  28 členských států). Za každou školu může soutěžit jen 5 studentů, někteří si to mohou vyzkoušet nanečisto, ale práce se neodesílají. Pravidla jsou velice přísná, ve všech státech stejná. 

  Nám se podařilo nominovat studenty několikrát, avšak nejméně 3x jsme tuto skvělou příležitost ukázat schopnosti a znalosti našich žáků nedostali. Krásná zpráva je, že i přesto máme dva vítěze. Ve veliké konkurenci si těchto úspěchů velice ceníme. Jsou důkazem šikovnosti našich studentů a jejich jazykového nadání. 

  Více
 • 24. ledna se na naší škole konalo krajské kolo fyzikální olympiády kategorie A. Z našich žáků si výborně vedla Pavla Trembuláková, která skončila na druhém místě a téměř s jistotou postoupí do celostátního kola. Slušný výsledek zaznamenal i Michal Čermák, byl pátý a dostal se ještě do kategorie úspěšných řešitelů.

  Více