Úspěchy v soutěžích

 • Výrazného úspěchu dosáhli naši studenti v letošním krajském kole Astronomické olympiády.

  V kategorii EF si první místa a zároveň postup do celorepublikového finále vybojovali hned čtyři naši studenti.

  1. místo – Hubert Štěpánek – 4. E
  2. místo – Vojtěch Schreib – 3. E
  3. místo –  Petr Starý – 3. E
  4. místo –  Dan Trnka – 3. E

  V kategorii GH sbírali primáni Tereza Anna Polívková (6. místo) a Štěpán Vančura (5. místo) zkušenosti.

  V nejvyšší kategorii AB získal 1. místo Ladislav Nagy – 7. E. Přestože byl úspěšný řešitel, tak letos bodový zisk na postup do finále nestačil.

   

  Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme, že tak dobře zúročili svůj zájem o astronomii.

  Finále kategorie EF proběhne 11. 5. 2021 distanční formou.

  Více
 •  

  Zástupci studentů ze sekundy převzali diplomy a ceny za 2. a 3. místo v soutěži "Živly v architektuře a umění" národního památkového ústavu a města Českých Budějovic  

  Více
 • V letošním školním roce 2020/2021 byly předmětové soutěže vyhlášeny Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy distančním způsobem a tak se online formou uskutečnilo i okresní kolo Chemické olympiády kategorie D. Celkem se ho zúčastnilo 36 žáků víceletých gymnázií a základních škol českobudějovického okresu a naši školu reprezentovalo hned 7 soutěžících kvarty. A vedli si skvěle.

  Na 1. místě se umístila a pomyslnou zlatou medaili vybojovala pro Jírovcovku Kateřina Kozáková, hned za ní skončil na krásném druhém místě Jáchym Předota a 3. příčku pak obsadil Hubert Štěpánek. Neztratili se ani ostatní spolužáci, všichni skončili do 11. místa a udělali nám velkou radost.

  Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy a srdečně blahopřejeme k dosaženým výsledkům. Budeme vám držet palce i do krajského kola.

  https://olympiada.vscht.cz/cs/databaze/2020/2/#area-category-table

   

  Více
 • Velice ráda předávám informaci o úspěšném působení našich studentů v Zeměpisné olympiádě. Jáchymu Řehounkovi, Ondřeji Suchanovi a Martinu Liďákovi se podařilo postoupit z okresního do krajského kola, kde byl naším nejúspěšnějším soutěžícím byl Martin Liďák, který skončil na krásném třetím místě. Jáchym Řehounek obsadil 15. místo a Ondřej Suchan 22. místo. Ostatní soutěžící se také ve velké konkurenci neztratili. 

  Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

  Více
 • I přes to, že naši studenti letos tráví většinu hodin fyziky za počítačem, podařilo se jim obsadit v kategorii E i F okresního kola Fyzikální olympiády první tři místa.

  Kategorie E

  1. místo - Jáchym Předota

  2. místo - Vít Předota

  3. místo - Hubert Štěpánek

  Kategorie F

  1. místo - Karel Šustr

  2. místo - Helena Fojtíková

  3. místo - Evelyna Anežka Semrádová

  5. místo - Šárka Litvínová

  8. místo - Petr Starý

  Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme, že se nebáli online soutěže a tak skvěle reprezentovali školu.

  https://www.ddmcb.cz/wp-content/uploads/2021/03/FO_OK_E_2021.pdf

  https://www.ddmcb.cz/wp-content/uploads/2021/03/FO_OK_F_2021.pdf

   

   

   

  Více
 • I když jsou školy uzavřené, naši žáci se snaží být stále aktivní. Moc děkujeme Martinu Červenému a Kryštofu Maxerovi, kteří soutěžili v krajském kole 70. ročníku matematické olympiády v kategorii P. Martinovi Červenému náleží ještě gratulace k výraznému úspěchu, který mu zajistil postup do ústředního kola. Ať to dobře dopadne i tam!

  Totéž přejeme dalšímu postupujícímu do ústředního kola, ale v kategorii A. Je jím Ladislav Nagy ze septimy. Z výsledkové listiny je vidět, že Jihočeský kraj budou zastupovat v celostátní konkurenci jen 2 soutěžící a jedním z nich je náš Laďa ze septimy! 

  Více
 • Dobrých zpráv není nikdy dost, zvláště v této neradostné době, proto máme velikou radost z našich chemiků. Ti se jako každoročně zúčastnili Chemiklání, týmové soutěže pořádané Univerzitou Pardubice. Náš mladší tým ve složení : Monika Králová (5.E), Adam David (1.A), Tadeáš Grabic, Tomáš Dvořák (2.A) a Šimon Kubeš (6.E) obsadil v konkurenci 30 týmů skvělé 3.místo, starší tým (Tereza Kučerová, Tereza Maxerová, Petr Kalina, Tomáš Mašek, Ondřej Šimeček) pak místo 13. (z 39 soutěžních týmů).
  http://chemiklani.cz/wp-content/uploads/2021/02/chemiklani_vysledky2021.pdf
  Všem obrovská gratulace za snahu a výbornou reprezentaci Jírovcovky!

  Více
 • Odbor památkové péče Magistrátu města České Budějovice ve spolupráci s Národním památkovým ústavem v Českých Budějovicích připravil u příležitosti Dnů evropského dědictví (EHD 2020)  opětovně soutěž. Vědomostní soutěž byla letos zaměřena na čtyři živly v architektuře a umění Českých Budějovic – VODU, OHEŇ, ZEMI A VZDUCH.  Žáci a žákyně museli odpovídat na spousty zajímavých otázek, ale využít také svoji kreativitu při tvorbě některých úkolů.

  Loňský rok jsme se zapojili do vědomostní soutěže poprvé a hned jsme vyhráli 2.místo za loňskou primu a 3. místo za loňskou kvartu. (viz foto). Téma loňské soutěže bylo zaměřené na významné osobnosti Českých Budějovic.

  Všem soutěžícím moc gratulujeme a těšíme se na další ročník. Zároveň děkujeme paní učitelce Tereze Hniličkové, která žáky do soutěže přihlásila, podporovala je a napsala o soutěži článek.

  Více
 • 26. a 27. ledna 2021 proběhla okresní kola on-line Olympiády v českém jazyce. Naši školu reprezentovalo šest studentů a studentek. Největšího úspěchu dosáhla Nela Vítů ze sexty, která s náskokem pěti bodů v 2. kategorii zvítězila (30 účastníků). Nejvyššího počtu bodů dosáhla jak v mluvnické, tak i ve slohové části1. kategorii si nejlépe vedl Jáchym Předota z kvarty, který skončil na 6. až 8. místě (z 32 účastníků).

  Olympiády se zúčastnily také Tereza Kubešová (sexta, 9. místo), Petra Štěpánková (3. B, 12.- 17. místo), Adéla Chvalová (kvarta, 16. místo) a Tereza Maxerová (septima, 18. - 20. místo). 

  Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy a Nele přejeme hodně úspěchů v krajském kole.

  Více
 •  

  I v letošním školním roce proběhlo online školní kolo Astronomické olympiády, chyběla pouze prezenční část. Před Vánocemi bojovali o postup do krajského kola naši studenti ve třech různých kategoriích. Všem se to podařilo, gratulujeme a přejeme úspěšné vypracování krajského kola.

   

  kategorie GH                    

  1. místo:             Štěpán Vančura              1. E

  2. místo:             Tereza Anna Polívková  1. E

  3. místo:             Zuzana Čakanová           2. E

                               

  kategorie EF                     

  1. místo:             Hubert Štěpánek            4. E

  2. místo:             Vojtěch Jan Schreib       3. E

  3. místo:             Petr Starý           3. E

  4. místo:             Dan Trnka          3. E

                              Jan Bauer           4. E

                               

  kategorie AB                    

  1. místo:             Ladislav Nagy    7. E

  Více
 • Doba coronavirová sportům bohužel nepřeje. Šachisté ale mají výhodu v tom, že si mohou zahrát alespoň online. A tak 2. ročník Vánočního turnaje školních družstev v šachu, organizovaný šachovým oddílem VŠTE České Budějovice, proběhl právě online formou. Turnaje se zúčastnilo 34 hráčů. Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol s tempem 2x10 min + 5 s/tah.

  Pořadí školních týmů bylo vyhlášeno ve třech kategoriích: 1.-5. třídy, 6.-9. třídy a střední školy. O pořadí týmů rozhodoval součet bodů tří nejlepších hráčů z daného týmu.

  Naše škola měla zastoupení pouze v kategorii 6.-9. tříd. A náš tým si vedl velmi dobře.

      Daniela Nagyová (4.E) - 5 bodů

      Jakub Šimon Šimůnek (3.E) - 4,5 bodu

      David Smola (2.E) - 4 body

      Viki Cinková (2.E) - 3 body

  Celkový zisk týmu 13,5 bodu znamenal nejen přesvědčivé vítězství v kategorii 6.-9. tříd, ale i těsné celkové vítězství před středoškolskými týmy. Kromě poháru pro vítěze v kategorii 6.-9. tříd tak budou školní vitrínky obohaceny na jeden rok i o putovní pohár pro celkového vítěze.  

              

  Propozice: http://chess.vstecb.cz/wp-content/uploads/2020/12/V%C3%A1no%C4%8Dn%C3%AD-turnaj-Propozice.pdf

  Článek na stránkách organizátora: http://chess.vstecb.cz/index.php/2020/12/29/gymnazium-jirovcova-vitezem-2-rocniku-vanocniho-turnaje/

   

  Více
 • Naši absolventi nám udělali velkou radost jednak krásným výsledkem v matematické soutěži a pak i tímto dopisem:

  "....Dovolili jsme si ještě jednou naposledy reprezentovat naše Gymnázium na soutěži Matematický náboj s konečným výsledkem: 4. místo ze 135 v České republice (lepší byl už jen „Kepler“, „Jaroška“ a „Plzeň“) a 29.místo z 363 mezinárodně (obojí v kategorii Senior). Děkujeme za skvělou přípravu a přejeme Vám hodně úspěchů v příštích soutěžích
  Za náš nábojový tým ve složení Markéta Sahanová, Jakub Ambroz, Jonáš Havelka, Adam Jirák a Matouš Vondrášek".

  Vedení školy posílá našim úspěšným absolventům velký dík za krásný výsledek a reprezentaci. Máme z vás velkou radost! 

  A jak dopadli naši současní studenti?
  Řádný tým našich seniorů skončil na 33. místě z 90 soutěžních týmů, z Jihočeského kraje před námi byli gymnazisté z PdC Tábor. Dva další soutěžní týmy bojovaly v kategorii juniorů. Tým A obsadil  52 místo a soutěžili v něm Václav Bauer, Šimon Kubeš, Tomáš Salčák, Jan Stejskal, Kristián Šulista, tým B pak skončil na 92. místě. Celkem bylo v této kategorii 135 přihlášených týmů. V kraji před námi bodovali GJVJ ČB a G Třeboň. Věříme, že i současní studenti se časem vypracují po vzoru svých předchůdců na přední místa v soutěži. Děkujeme všem soutěžícím za snahu a týmovou spolupráci!

  Více
 • Ve čtvrtek 26. listopadu 2020 se konalo školní kolo online Olympiády v českém jazyce. Soutěže se v 1. kategorii zúčastnilo 10 žáků, v 2. kategorii 23 žáků.

  V 1. kategorii do okresního kola postupují Jáchym Předota (kvarta) z 1. místa a Adéla Chvalová (kvarta) z 2. místa.

  V 2. kategorii nás v okresním kole budou reprezentovat Nela Vítů (sexta) a Petra Štěpánková (3. B) - 1. - 2. místo, Tereza Maxerová (septima) - 3. místo a Tereza Kubešová (sexta) 4. místo.

  Děkujeme všem za účast ve školním kole a postupujícím držíme palce do okresního kola!

   

  Více
 • Po proběhlých školních kolech matematické olympiády v sekci programování je už nyní jasné, kdo nás bude reprezentovat v krajském kole. Z prvních pěti postupujících za Jihočeský kraj jsou medailová místa obsazena studenty z Jírovcovky: S 39 body postupuje z 1. místa Martin Červený, s 36 body byl na druhém místě Kryštof Maxera a na 3. místě s 32 body je Jan Koška. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalším kole.

  Více
 • Novopečený hejtman Jihočeského kraje pozval vítěze krajského kola Logické olympiády a předal jim jceny.  Z našich studentů získali ocenění za kategorii  B za 1. místo v kraji Jan Souček a za 2. místo převzal cenu Šimon Borovka. V kategorii C byl v kraji na 5. místě z Jírovcovky Jan Franěk. Ocenění soutěžící obdrželi grafické tablety a deskové hry. Od Nadace Jihočeské naděje obdrželi všichni školní potřeby. Všichni tři naši ocenění kluci by se měli zúčastnit celostátního kola, jehož termín je kvůli koronaviru přesunut na 14. prosince letošního roku a konkrétní formu jeho konání určí až příslušná epidemiologická situace- Gratulujeme k vynikající reprezentaci školy a držíme palce, aby se celorepublikové kolo uskutečnilo a naši zástupci v něm mohli uspět. 

  Více
 • Ti žáci, kteří rádi řeší matematické rébusy, hádanky a tajenky, mohli alespoň online poměřit své síly v soutěži MATEMATICKÝ KLOKAN.

  V kategorii Benjamín ve školním kole získali nejvyšší počet bodů v tomto pořadí Vojtěch Dřevikovský  ze 2E, Karel Šustr ze 3E, Karolína Marková ze 2E, Karolína Kučerová ze 3E, Helena Fojtíková ze 3E, Petr Starý ze 3E, Kryštof Podhrázský ze 3E.

  V kategorii Kadet se mezi nejlepší zařadili  Hubert Štěpánek ze 4E, Monika Králová ze 5E, Lenka Křížková ze 4E, Jan Koška z 5E, Josef Vít Volný z 5E a Miroslav Kolouch z 5E

  V kategorii Junior jsou na prvních šesti místech Ladislav Nagy ze 7E, Václav Bauer ze 6E, Šimon Kubeš ze 6E, Martin Červený ze 3A, Nela Preisová ze 6E a Tomáš Alexa   ze 3A.

  V kategorii Student získali nejvíce bodů Petr Augustin z 8E, Tomáš Mašek z 8E, Michaela Kašparová také z 8E, Vojtěch Bauer z 8E, Jan Franěk ze 4A, Štěpán Skalka z 8E a Matyáš Zeman z 8E.

  Gratulujeme těm nejlepším řešitelům a děkujeme všem za účast!           

  Více
<< Předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17 Další >>