Úspěchy v soutěžích

 • Ve dnech 25. - 27. 5. 2018 probíhalo v Nasavrkách u Chrudimi celostátní kolo soutěže Zlatá včela. Jihočeský kraj reprezentovali členové VKM Gymnázia Jírovcova  Filip Stejskal a Klára Hornová (4.E).

  Oba naši začínající včelaři se dostali do konkurence borců, kteří se starají  profesionálně o stovky včelstev. Naši amatéři přesto uspěli velmi dobře. Filip se umístil na 5. místě a o dva body mu unikla účast na mezinárodní soutěži IMYB, Klára obsadila skvělé 8. místo.

  Oběma gratulujeme a přejeme hodně chovatelských úspěchů.

  Více
 • Dne 24. 5. 2018 se konalo okresní kolo Fyzikální olympiády – kategorie G (7. tř. ZŠ, sekundy gymnázií). Všech našich devět studentů ze 2. E se stalo úspěšnými řešiteli. První místo si vybojoval Jan Koška. Jen díky horšímu pomocnému hodnocení skončila na 3. místě Zuzana Mašková. 4., 5. a 6. místo patří Josefu Vítu Volnému, Samuelovi Starčevskému a Alexandru Bihunovi.

  Výsledné pořadí

  Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

  Více
 • V krajských kolech Biologické olympiády kategorie C a D (ZŠ,  nižší gymnázium) potvrdili naši žáci, že biologii skvěle ovládají.

  V kategorii D jsme obsadili první čtyři místa, kdy vítězkou se stala Monika Králová (2.E), 2. místo pak získala Lota Mihulková (2.E) a na třetím skončila Kateřina Kozáková (1.E).

  V kategorii C  vybojovala pro Jírovcovku  2. místo  Nikol Junková a místo třetí  Terezka Kučerová (obě 4.E).

  Všem účastníkům gratulujeme ke skvělým výsledkům a přejeme hodně štěstí v dalším biologickém bádání .

  http://www.ddmcb.cz/php/souteze/1237.pdf

  http://www.ddmcb.cz/php/souteze/1238.pdf

  Více
 • Ve čtvrtek 24.5.2018 proběhlo krajské kolo beachvolejbalu SŠ chlapců a 
  dívek. Oba naše týmy se velké konkurenci neztratily. Dvojice dívek 
  Markéta Sahanová a Michaela Brichtová obsadila pěkné 4. místo. Kluci 
  Matěj Emmer a Jakub Reiter postoupili do finále a po vyrovnaném zápase s 
  GJVJ dokázali uhrát 1.místo a tím postup na republikové finále v červnu 
  v Praze. Oběma dvojicím děkujeme za sportovni výkony a klukům přejeme 
  hodně štěstí v Praze.

  Více
 • Skvělou zprávu přivezl na Jírovcovku student naší oktávy Lukáš Fiedler. V přípravném soustředění na Přírodovědecké fakultě UK Praha se mu podařilo vybojovat postupové místo na Mezinárodní biologickou olympiádu IBO 2018 (International Biology Olympiad), kterou letos hostí Irán.

  Bude tak spolu s dalšími třemi soutěžícími reprezentovat Českou republiku na této nejprestižnější soutěži mladých biologů.

  http://www.ibo2018.org/

  Gratulujeme a držíme palce!

  Více
 • Hned čtveřice soutěžících z našeho gymnázia si vybojovala postup do celostátního kola Geologické olympiády.

  Z kategorie A (starší žáci) nám skvělé 5. místo přivezla Tereza Maxerová ze 4.E. Obrovským úspěchem je účast v celostátním kole pro Kačenku Kozákovou. Kačka je žákyní naší primy a že  geologie  je jejím velkým koníčkem, dokázala v souboji s o tři roky staršími soupeři.

  V kategorii středoškoláků nás reprezentovali Petr Vaněk (8.E) a Tomáš Mašek (5.E) . Petr vybojoval skvělé 2. místo a získal tím možnost soutěžit v Mezinárodní  olympiádě věd o Zemi, kterou letos hostí Thajsko.

  Všem našim geologům gratulujeme ke skvělým výsledkům a děkujeme za reprezentaci gymnázia. 

  Více
 • Ve dnech 16.-18.5.2018 se naši studenti Ondřej Petrouš a Jan Dolejší zůčastnili Jaderné maturity, akce pro studenty třetích ročníků středních škol pořádané společností ČEZ.

  Středa byla věnována přednáškám, které se týkaly jaderné fyziky a provozu jaderné elektrárny. Z prezentací temelínských školitelů vyzařovalo nadšení a zapálení pro věc. Byli skutečně nabití pozitivní energií.

  Druhý den připravili organizátoři studentům prohlídku areálu a provozu.

  Ráno třetího dne byly nabyté znalosti studentů prověřeny testem, ve kterém se Jan Dolejší umístil na třetím místě. 

  To co v našich studentech zůstane po celý život nebo alespoň po nějaký čas, jsou nejen obědy ze skvělé temelínské jídelny, ale i spousta vědomostí o jaderné energetice a elektrárně.

  -op-  -jd- 

  Více
 • 18. května 2018 se na půdě Hvězdárny a planetária a Přírodovědecké fakulty v Hradci Králové konalo celostátní kolo Astronomické olympiády, kam postupuje 25 nejlepších z krajských kol v každé kategorii.

  V kategorii GH zazářil Hubert Štěpánek z 1. E. Svými znalostmi si vybojoval skvělé 2. místo.

  V kategorii EF se na 13. místě umístil Ladislav Nagy ze 4. E.

  Oba museli během dne vypočítat několik úloh, zakroužkovat správné odpovědi v přehledovém testu a určit objekty v poznávačce. Oba se kromě samostudia připravovali i pod vedením doc. RNDr. Petra Jelínka, Ph.D. z Přírodovědecké fakulty v Českých Budějovicích.

  Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

  Výsledky kategorie EF

  Výsledky kategorie GH

  Více
 • Dne 25. dubna se tradičně na naší škole konalo krajské kolo fyzikální olympiády kategorií B, C, D.

  Na medailových pozicích se z našich žáků umístili v kategorii C Matouš Vondrášek na 2. místě a v kategorii D Tomáš Mašek na 3. místě. Dalšími úspěšnými řešiteli byli a pěkných výsledků dosáhli v kategorii C Jakub Ambroz na 4. místě a v kategorii D Vojtěch Bauer na 5. místě, Štěpán Skalka na 7. místě a Pavel Kálal na 8. místě.

  Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy!

  Více
 • Ve čtvrtek 10. 5. 2018 se konalo krajské kole Chemické olympiády kategorie B pro 2. a 3. ročníky (sexta, septima). Naše gymnázium v něm reprezentovala hned čtveřice soutěžících. Nejvyrovnanější výkon předvedl a tím nejúspěšnějším se stal student septimy Martin Augustin, který obsadil krásné 3. místo s pouhou půlbodovou ztrátou na místo druhé.

  Anička Kovárnová (7. E) a Ríša Zahradníček (3. A) předvedli skvělé výkony v organické části a jen chybně určený neznámý kation a úlohy z toho vycházející, je připravily o body v části anorganické. I tak jsou oba, stejně jako Miroslav Průcha (3. A) úspěšnými řešiteli.

  Letošní ročník patřil jednoznačně k těm náročnějším, všem našim studentům gratulujeme a děkujeme za chuť, nadšení a energii, kterou přípravě na chemické soutěže věnují.

  Více
 • V letošním školním roce naši studenti již potřetí získali nejvyšší ocenění v soutěžích tvůrčího psaní. Tentokrát se dovednosti prověřovaly v soutěži Jihočeská žabka. Téma, Škola - základ života, nebylo pro studenty sice ničím, co by ještě neslyšeli, ale porotě šlo především o posouzení nápadu, jak běžné sdělení uchopit. To se povedlo naší studentce ze sexty: Laura Pokorná ale není v tvůrčím psaní žádným nováčkem. Již v minulých ročnících různých literárních soutěží posbírala mnoho cen! Letos to bylo opět 1.místo! Moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

   

   

  Více
 • Stručně představme jejich vynikající výsledky:

  Kategorie Z6

  Skalka Jakub, Štěpánek Hubert - 1. - 5. místo, celkem 10 úspěšných řešitelů z GJ ze 40 úspěšných řešitelů této kategorie

  Kategorie Z7

  Koška Jan – 1. místo, Horázná Hana, Volný Josef Vít – 4. – 6. místo, celkem 8 úspěšných řešitelů z GJ z celkem 31 úspěšných řešitelů této kategorie

  Kategorie Z8

  Bauer Václav, Preisová Nela - 4. - 5. místo, celkem 7 úspěšných řešitelů z GJ z 18 úspěšných řešitelů této kategorie

  Kategorie Z9 OK

  Nagy Ladislav – 1. – 3. Místo, Kružberský Jakub – 5. – 6. místo, celkem 8 úspěšných řešitelů z GJ z 20 úspěšných řešitelů této kategorie

  Kategorie Z9 KK

  Hořejší Lucie – 9. místo, Nagy Ladislav – 10. místo, celkem 5 úspěšných řešitelů z GJ z 29 úspěšných řešitelů této kategorie

   

  Kategorie C

  Bauer Vojtěch – 2. místo, Mašek Tomáš – 6. místo, celkem 6 úspěšných řešitelů z GJ z 24 úspěšných řešitelů této kategorie

  Kategorie B

  Havelka Jonáš – 1. místo, Ambroz Jakub – 2. místo, Putzer Martin – 5. místo, celkem 3 úspěšní řešitelé z GJ z 5 úspěšných řešitelů této kategorie

  Kategorie A

  Havelka Jonáš – 1. místo, Vondrášek Matouš – 5. místo, Kovárnová Anna – 6. místo, celkem 3 úspěšní řešitelé z GJ z 13 úspěšných řešitelů této kategorie

  Kategorie P

  Havelka Jonáš – 1. místo, Ambroz Jakub – 4. místo, celkem 1 úspěšný řešitel z GJ ze 3 úspěšných řešitelů této kategorie

  Za odvedenou práci – velký dík

  a za výsledky – velká a jestě větší gratulace!!!

  Více
 • V pátek 27. 4. 2018 skončilo Ústřední kolo 52. ročníku Biologické olympiády, které proběhlo na Zahradnické fakultě Mendelovy univerzity v Brně.

  Máme velkou radost, že naše gymnázium v něm mělo hned trojnásobné zastoupení.

  Skvělé 2. místo obsadil,  a tím získal šanci bojovat o postup na Mezinárodní BiO, student naší oktávy Lukáš Fiedler.

  Úspěšnými řešiteli byli na 16. místě Petr Vaněk (také 8.E) a na místě 17. Martin Houška (3.A).

  Všem našim biologům gratulujeme ke skvělým výsledkům,  Lukášovi držíme palce do dalšího klání a přejeme mu mnoho úspěchů i v dalším studiu na Univerzitě v Cambridge.

  Více
 • Ve čtvrtek 26. dubna se konalo krajské kolo Středoškolské odborné činnosti. Naši studenti, kteří na krajskou přehlídku se svými pracemi postoupili, byli skvělí: Přímý postup do celostátního kola za 1. místo získali v oboru Matematika a statistika se svou společnou prací studenti 2.A Jan Cába a Martin Putzer. V kategorii Fyzika pak rovněž z prvního místa postoupí do celostátního kola Pavla Trembulaková ze 4.A a v oboru Biologie Jan Vrtílka ze 4.A.

   2. místo a návrh na  postup do celostátního kola vybojovali v kategorii Chemie Anna Kovárnová ze 7.E a za obor Geologie a Geografie Petr Vaněk z 8.E.

  Další krásné umístění získaly Veronika Mašková ze 4.B -3. místo v kategorii Historie  a Karolína Petřvalská ze 4.A - 4. místo v kategorii Biologie. 

  Všem SOČkařům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy! Dík patří i všem učitelům, kteří našim studentům věnují plno času, rad a podpory. Bez nich by cesta k vynikajícím výsledkům v KK SOČ byla nemožná.

   

   

   

   

  Více
 • I v posledním okresním klání Biologické olympiády (kategorie C)  potvrdili naši žáci své nadšení a talent  pro biologii.

  Své síly v ní poměřovalo 32 žáků základních škol (8. a 9. třída) a víceletých gymnázií (tercie, kvarta). Jírovcovka zabojovala a naši žáci obsadili všechna první tři místa.

  Tou nejlepší ze všech byla a 1. místo získala Terezka Kučerová (4.E), hned za ní skončila na 2. místě její spolužačka Nikča Junková a 3. místo vybojovala Julka Vrtková z tercie.

  Úspěšnými řešiteli se stali i Štěpán Kříž (8. místo) a Ondřej Švéda (9. místo).

  Gratulujeme a přejeme hodně štěstí i do krajského kola!

  http://www.ddmcb.cz/php/souteze/1235.pdf

  Více
 • 5. dubna 2018 se v Jindřichově Hradci konalo vyhlášení vítězů a oceněných prací Vlll. ročníku republikové soutěže ve tvůrčím psaní.           V kategorii do 14 let byly oceněny texty autorek Patricie Horové 2.E, Terezy Maxerové 4.E. 1.místo získala práce Kateřiny Kozákové z 1.E  /poezie kat. do 14 let/.  V kategorii do 14 let byla ohodnocena 1.místem i knižní ilustrace žákyně Lucie Procházkové  z 2.E. Další imformace se dozvíte z reportáže (od 6:29). Všem soutěžícím děkujeme a k úspěchu blahopřejeme!   

   

   

                      

                             

   

  Více