Úspěchy v soutěžích

 • V letošním ročníku krajského kola Fyzikální olympiády kategorií BCD si naši žáci vedli opět velmi úspěšně, Hubert Štěpánek z 5. E vyhrál kategorii D a Lukáš Kotek ze 7. E byl druhý v kategorii B. Dalšími pěknými výsledky jsou 5. místa Zdeňka Chvala z 1. A v kategorii D a Václava Bauera ze 7. E v kategorii B a 6.místo Jakuba Savuly z 2. A v kategorii C. Celkem měla naše škola 10 úspěšných řešitelů.

  Ani v krajském kole kategorie E jsme díky 2. místu Petra Starého nezůstali bez medaile. Páté místo obsadil Vojtěch Jan Schreib a sedmé Karel Šustr, všichni ze 4. E.

  Skvělé jsou výsledky Huberta Štěpánka (kategorie CD), Vojtěcha Schreiba (kategorie EF) a Štěpána Vančury (kategorie GH) v letošním krajském kole Astronomické olympiády, všichni obsadili 1. místo ve své kategorii. Hubert s Vojtou postupují do celostátních kol, která se uskuteční během května v Opavě a Praze.

  Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme!

   

  Více
 • Velikou radost nám naši chemici udělali i v posledním klání Chemické olympiády. Mezi nejlepší v kraji se v kategorii B (2. a 3. ročníky vyššího gymnázia) probojovalo hned 8 našich žáků. Opět bojovali statečně a prokázali skvělé znalosti.

  Zvítězil Tadeáš Grabbic (3.A), 3. místo získala Klára Mládková (2. A), pátý byl „nechemik“ Šimon Kubeš (7.E), sedmý pak student kvinty (!) Jáchym Předota, následovaný Jakubem Savulou (2.A). Skvělý bodový zisk pak ve srovnání s ostatními kraji prokázali i Vojta Palkoska a Kristián Šulista (oba 7.E).

  Rádi bychom všem účastníkům poděkovali za jejich nasazení a volný čas, který obětovali přípravě na olympiádu. Jsme rádi, že vás máme, jste prostě skvělí!

  https://olympiada.vscht.cz/cs/databaze/detail/2021/3/C/B

  Více
 • 25. a 26. dubna proběhla krajská kola Olympiády v českém jazyce. Naši školu reprezentovaly Karolína Marková a Barbora Duníková z tercie (1. kategorie) a Lucie Procházková ze sexty (2. kategorie). V náročné soutěži se nejlépe dařilo Karolíně Markové, která ve své kategorii zvítězila a bude naši školu reprezentovat v celostátním kole. Barbora Duníková skončila na 13. místě a Lucie Procházková na 11. místě. 

  Všem třem dívkám děkujeme za reprezenteci školy a Karolíně budeme držet palce do celostátního kola, které se uskuteční v červnu tohoto roku.

  Více
 • Ve dnech 12.-19. března 2022 proběhlo v Luhačovicích Mistrovství ČR mládeže do 16 let. Naše škola tam měla tři zástupkyně, dvě v kategorii dívek do 16 let a jednu v kategorii do 14 let. 

  V kategorii do 16 let Daniela Nagyová z 5. E získala bronz a o rok mladší Beáta Havelková ze 4. E skončila sedmá, v kategorii do 14 let se umístila Vicky Cinková ze 3. E na šestnáctém místě.

  Daniela odehrála slušný turnaj. Hrála proti všem soupeřkám, které se umístili v první desítce, a díky tomu měla nejvyšší pomocné hodnocení ze všech. O pořadí na 2. až 4. místě ale nerozhodlo pomocné hodnocení, ale vzájemné zápasy hráček. A to pro Danielu znamenalo celkové 3. místo. Tím o jednu příčku vylepšila své loňské 4. místo. Bylo to pro ni poslední mládežnické Mistrovství ČR a zakončila ho stejným třetím místem jako na svém prvním Mistrovství ČR dívek do 8 let hraném v květnu 2014 v Táboře.

  Beátka, aktuální mistryně Čech, byla v kategorii dívek do 16 let mladší ročník a nastupovala tedy proti řadě o rok starších hráček. Celkový zisk 5 bodů stačil na 7. místo. Beátka bude mít příští rok příležitost umístění výrazně vylepšit, protože řada letošních soupeřek mládežnickou kategorii již věkově opustí.

  Paralelně s Mistrovstvím ČR mládeže probíhalo Mistrovství ČR juniorek a juniorů. Jihočeský kraj tam měl jedinou zástupkyni, Martinu Šťastnou ze 6. E, která si odvezla bronz jak v kategorii dívek do 18 let, tak i v kategorii do 20 let.
   

  Více
 • Ve čtvrtek 7. dubna se na Střední zemědělské škole v Českých Budějovicích uskutečnilo krajské kolo Chemické olympiády kategorie C. Naše gymnázium reprezentovalo hned 10 žáků 1. a 2. ročníků (kvinty, sexty) a opět prokázali, že chemie a Jírovcovka k sobě prostě patří.

  Tu nejcennější příčku pro nás vybojovala Klára Mládková (2.A), 3. místo si i díky skvělé praktické části zajistila Monika Králová (6.E), čtvrtý pak skončil  Jakub Savula (2.A), 6. místo získala Kateřina Kozáková a do TOP 10 se probojoval i její spolužák Jáchym Předota (oba 5.E). Radost máme i ze všech ostatních řešitelů, vedli si skvěle, bojovali a prokázali skvělý chemický um.

  Gratulujeme a děkujeme!

  https://olympiada.vscht.cz/cs/databaze/detail/2021/3/C/C

  Více
 • V okresním kole Olympiády v českém jazyce naši školu reprezentovali Tereza Kubešová, Lucie Procházková, Nela Vítů a Filip Vondra.
  V početné konkurenci (39 soutěžících!) si nejlépe vedla Lucie Procházková ze sexty, která obsadila krásné 2. místo a postupuje do krajského kola. Na 4. místě skončila Tereza Kubešová ze septimy a 7. – 10. příčku při své premiéře na olympiádě obsadil Filip Vondra taktéž ze septimy. Všem našim soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy a Lucce držíme palce do krajského kola.

  Více
 • V pondělí 28. 3. proběhlo krajské kolo Chemické olympiády kategorie D (tercie, kvarta). Naše gymnázium v něm reprezentovalo 7 soutěžících, kteří opět potvrdili svou skvělou formu.

  První místo si mezi chemickými nadějemi vybojoval Petr Starý, druhý skončil Kryštof Podhrázský a třetí pak Šárka Litvínová. Dařilo se i ostatním: Vojtěch Schreib (nejlepší v teoretické části) skončil 5., Helena Fojtíková 6., Anna Doležalová 9. a Evelýna Semrádová 14. (všichni 4.E).

  Gratulujeme ke skvělým výsledkům!

  https://olympiada.vscht.cz/cs/databaze/detail/2021/3/C/D

  Více
 • V úterý 22. března 2022 se v Kulturním domě Slávie konal další ročník krajského kola Přeboru škol v šachu. Naši žáci nastoupili v kategorii 6. - 9. tříd a středních škol. Naši školu zastupovaly tři čtyřčlenné týmy.

  První dva týmy v každé kategorii si zajistily postup do celostátního kola Přeboru škol.

  Kategorii 6. - 9. tříd a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií startovalo celkem 10 týmů. Medailisté jsou tito:

  1. místo: Gymnázium Jírovcova - 28 bodů
  2. místo: Gymnázium PdC Tábor - 20 bodů
  3. místo: ZŠ a MŠ Dobrá Voda - 17 bodů

  Náš tým získal 28 bodů z 28 možných. To znamená, že všichni členové všechny partie vyhráli. Tým hrál ve složení Jakub Šimon Šimůnek – 4. E, Beáta Havelková – 4. E, bratři David a Jan Smolovi – 3. E.

  V kategorii středních škol startovalo 12 týmů a v jejich sestavách byli i silní šachisté.

  1. místo: Gymnázium Jírovcova A - 25 bodů
  2. místo: Gymnázium Písek - 21 bodů
  3. místo: Gymnázium J. V. Jirsíka - 18 bodů

  Za naše gymnázium nastoupili Ladislav Nagy – 8. E, Martina Šťastná – 6. E, Zdeněk Chval – 1. A a Daniela Nagyová – 5. E.

  Druhý tým Gymnázia Jírovcova B namíchaný z žáků nižšího i vyššího gymnázia uhrál pěkné 6. místo. Za tým startovali Vicky Cinková – 3. E, Vítek Předota – 5. E, Matěj Bajgar – 3. E  a Kryštof Hrádek – 8. E.

  Gratulujeme a všem hráčům děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

  Autorem fotografií je pořadatel turnaje Jiří Havlíček z Šachového klubu QCC.

  Více
 • V letošním školním roce jsme se výrazně zapsali ve výsledkových listinách dvěma prvními místy v kategorii E a F okresního kola Fyzikální olympiády.

  V kategorii E naši soutěžící ze 4. E nedali soupeřům moc šancí.

  1. místě – Vojtěch Schreib

  3. místo – Petr Starý

  4. místo – Evelyna Semrádová

  5. místo – Karel Šustr  

  9. místo – Helena Fojtíková

  Ve čtvrtek 21. 4. se bude konat krajské kolo, přejeme si, aby tam postoupili všichni.

   

  V kategorii F jsou všichni terciáni také úspěšnými řešiteli.

  1. místě – Matěj Bajgar

  4. místo – Tereza Santariusová

  8. - 9. místo – Barbora Duníková

  12. místo – Tomáš Kučera  

  Blahopřejeme všem.

  Více
 • Naše terciánky - Karolína Marková a Barbora Duníková  - s přehledem zvítězily v okresním kole Olympiády v českém jazyce (65 účastníků!) a postupují do krajského kola, které se uskuteční 25. dubna 2022 v DDM. Oběma děvčatům blahopřejeme!

   

   

  Více
 • Velikou radost nám tento týden udělali mladí chemici z kvarty. Celkem 8 žáků se ze školního kola Chemické olympiády kategorie D probojovalo do kola okresního a reprezentovalo naše gymnázium skvěle.

  Našim chemickým nadějím se v něm  podařilo vybojovat pro Jírovcovku všechny pomyslné medaile. Ta nejcennější, zlatá,  patří Šárce Litvínové, stříbro si za své výkony zasloužil Vojtěch Oulehla a pomyslný bronz pak chemické umění zajistilo Vojtěchu Schreibovi.

  I ostatní si vedli znamenitě: Kryštof Podhrázský (4. místo), Anna Doležalová (5. místo), Helena Fojtíková (7. místo), Petr Starý (8. místo) a Evelýna Semrádová (12. místo).

  Moc vám všem gratulujeme, máme radost z toho, že i v nelehké době jste ochotni pracovat navíc a přinášet nám radost.

  Krajské kolo se uskuteční pravděpodobně v pondělí 28. 3. 2022 na domácí půdě a my všem postupujícím držíme palce!

  výsledková listina

  Více
 • Mezi nejlepší chemiky letošního ročníku Chemické olympiády – kategorie A se probojovali hned 2 naši studenti: Tadeáš Grabic (3.A) a Petr Kalina (8. E). Petrovi bohužel covidová situace znemožnila účast v celostátním kole, Tadeáš se na čtyřdenní akci, kterou hostila Západočeská univerzita v Plzni, vypravil a reprezentoval nás znamenitě.

  Zvládl náročnou teoretickou část i mnohahodinové praktické úlohy, a může se tak jako nováček soutěže těšit z výsledného 15. místa mezi 48 nejlepšími chemiky republiky. To znamená i postup do užšího výběru na přípravu na celosvětovou soutěž ICHO (International Chemistry Olympiads).

  Za celou chemickou sekci moc gratulujeme a přejeme, aby láska k chemii nikdy nevyprchala.

  https://olympiada.vscht.cz/cs/novinky/narodni-kolo-po-pauze-opet-prezencne-a-zna-sve-viteze/

  Více
 • V matematické olympiádě je kategorie A už opravdu pro výrazně talentované a pracovité studenty, kteří jsou ochotni na sobě pracovat a v tomto nelehkém oboru se vzdělávat. Než se studenti a studentky do takévé úrovně propracují, měli by si vyzkoušet soutěž v kategoriích nižších. Naše líheň talentů z kvarty byla  "na zkušené" v kategorii Z9 a máme z jejich výsledků radost. Celkem jsme do soutěže vyslali 16 soutěžících z kvarty. Mezi úspěšné řešitele se "propočítali"  Petr Starý (1.-4.místo), Vojta Schreib a Kája Šuster (7.-9. místo), Kryštof Podhrázský (10. místo) a Helena Fojtíková (11. místo). Děkujeme všem za jejich výkony a věříme, že se MO budou účastnit i v budoucnu ve vyšších kategoriích na vyšším gymnáziu. 

  Celková výsledková listina

  Více
 • Hned třikrát slaví úspěch náš student ze 4.A Martin Červený. V krajském kole fyzikální olympiády a taky v krajském kole matematické olympiády kategorie A obsadil druhé místo, a konečně v krajském kole olympiády z programování (MO kategorie P) zvítězil. Martinovi k úspěchům pomohlo velké nadání, ale taky houževnatost, píle a pracovitost. Moc mu gratulujeme a přejeme, aby se mohl zúčastnit všech celostátních kol soutěží prezenčně a ne jako loni, kdy se soutěže konaly on-line. Věříme, že se i v celorepublikové konkurenci prosadí. Budeme mu držet palce!

  Ale taky další naši soutěžící se snažili a v soutěžích uspěli:

  MO kat. A: 4. místo obsadil Ladislav Nagy, 6. místo Václav Bauer, 7. místo Kryštof Hrádek, 8. místo Kristián Petr Šulista a 13. místo Tomáš Salčák

  FO kat. A: 8. místo Ladislav Nagy

  MO kat. P: 5. místo Kryštof Maxera, 7. místo Ladislav Nagy

  Také jim děkujeme za reprezentaci naší školy

   Výsledková listina fyzikální olympiády

  Více
 • V uplynulém týdnu se, kromě uzavírání klasifikace, na naší škole konaly i první chemické soutěže nového roku. Ti mladší (tercie, kvarta) si vyzkoušeli praktické kolo Chemické olympiády D a ti starší zápolili v Chemiklání.

  Chemiklání je týmová soutěž pořádaná každoročně Univerzitou Pardubice. Letos se vzhledem k epidemiologické situaci koná dvoukolově a v pátek proběhla online formou první část.

  Náš starší tým Chemji 8 ve složení  Tadeáš Grabic (3.A), Petr Kalina (8.E) , Vojta Palkoska, Šimon Kubeš a Nela Preisová (všichni 7.E) si vedl skvěle a v konkurenci 40 týmů vybojoval 5. místo. Neztratil se ani mladší tým

  „SaKra, PřeLáMeme Vás!”, ve kterém nás reprezentovali Klára Mládková, Jakub Savula (2.A), Kateřina Láníková, Jáchym Předota a Hubert Štěpánek (všichni 5. E), jenž pro Jírovcovku vybojoval 8. příčku.

  Moc našim chemikům děkujeme a věříme, že je výsledky posunou dál, do 2. kola, které se bude konat v prezenční formě přímo v Pardubicích. Budeme vám držet palce!

  http://chemiklani.cz/

  Více
 • V úterý 18. ledna 2022 proběhlo školní kolo Olympiády v českém jazyce. V 1. kategorii (tercie, kvarta) se zúčastnilo 11 soutěžících. Nejlépe si vedly studentky tercie Barbora Duníková a Karolína Marková, které postupují do okresního kola. Ve 2. kategorii (1.- 4. roč., kvinta - oktáva) soutěžilo 49 studentů. V okresním kole nás budou reprezentovat Tereza Kubešová, Nela Vítů a Filip Vondra ze septimy a Lucie Procházková ze sexty, kteří si se soutěžními úkoly poradili nejlépe.

  Všem soutěžícím děkujeme za účast ve školním kole. Vítězům blahopřejeme a už teď jim držíme palce do okresního kola!

  Více
<< Předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18 Další >>