Úspěchy v soutěžích

 • Ve čtvrtek 21. března se na Gymnáziu Jírovcova uskutečnilo krajské kolo Chemické olympiády kategorie D  (8. a 9.třída, tercie a kvarta). Své síly přijelo poměřit 22 úspěšných řešitelů okresních kol.

  Máme velkou radost, že tím nejlepším ze všech je student naší tercie Jan Koška. Honza během celé soutěže ztratil pouhých půl bodu a se ziskem 99,5 bodu se zaslouženě stal celkovým vítězem.

  Děkujeme i všem ostatním našim reprezentantům: Monice, Danovi a Vojtovi za svědomitou přípravu. Letošní krajské kolo bylo velmi vyrovnané, všichni soutěžící skvěle připraveni a o umístění rozhodovaly často i drobné nepřesnosti.

  Gratulujeme!

  Více
 • To, že na Jírovcovce máme spoustu šikovných žáků, jsme potvrdili umístěním v soutěži Talent Jihočeského kraje za rok 2018. Soutěží se v kategorii humanitní, přírodovědné, technické, umělecké, sportovní, speciální a v kategorii všestranný talent. Oceněni bývají ti, kteří dosahují v různých dovednostech výjimečných úspěchů.

  Máme velkou radost, že mezi nadanými Jihočechy  jsou i naši žáci.

  V přírodovědné kategorii starších získal 1. místo Jonáš Havelka (7.E), který vládne matematickým, fyzikálním či programátorským soutěžím. Martin Houška ze 4.A pak ve stejné kategorii obdržel 3. místo za své skvělé výsledky v biologické, zeměpisné a chemické olympiádě. Neztratili se ani jejich mladší spolužáci : Terezka Kučerová z 5. E obsadila v mladší kategorii přírodovědců 2. místo a její spolužačka Terezka Maxerová místo třetí. Obě úspěšně reprezentovaly naši školu v biologii a chemii.

  Ve všestranném talentu  starší kategorie zvítězila Anička Kovárnová (8.E), vítězka chemické olympiády a loňské překladatelské soutěže Juvenes Translatores. U mladší kategorie si  3. místo za svou všestrannost odnesla Kateřina Kozáková (2.E).

  Všem našim nadějím gratulujeme ke skvělým výsledkům a přejeme spoustu úspěchů nejen v soutěžních kláních!

  Více
 • Každoročně motivuje paní učitelka Brabcová studenty z nižšího gymnázia do psaní literárních textů a ilustrací. Povedlo se i letos, že máme v soutěži Jindříchohradecký textík absolutní vítězství v knižní ilustraci: 1. místo získala Lucie Procházková ze 3.E. Ve své kategorii vyhrála už  v r. 2017 i  2018! Dále uspěly literární práce oceněné ve sborníku. Poslaly je Helena Fojtíková, Alena Koutecká-obě z 1.E a Lucie Procházková ze 3.E. Ta soutěžila ve dvou disciplínách.  Další ilustrace, která byla oceněná ve sborníku patřila Kateřině Kozákové ze 2.E. Do soutěže Jírovcovka posílala 9 textů a 5 ilustrací, našimi soupeři jsou žáci z celé republiky. Všem našim účastníkům soutěže moc gratulujeme a děkujeme p. učitelce Brabcové za povzbuzování a motivaci žáků.

  Více o soutěži

  Více
 • Ve čtvrtek 21. března se žáci 7.E zúčastnili soutěže ,,DOODPADU”. Je to název vzdělávacího programu, který se zaměřuje na problematiku odpadní vody. Úkolem účastníků bylo vymyslet hru. Mohla to být jak karetní tak i desková. Adam Jirák ze septimy se rozhodl naprogramovat herní aplikaci. Tato aplikace v této soutěži obsadila v regionálním kole první místo. Cenu za třídu převzali (na fotce zprava) autor aplikace Adam Jirák, Tereza-Hong Anh Tranová a Tomáš Sekyrka.  Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy. Držíme palce do celostátního kola.

  Více
 • Ve dnech 8.-16. března proběhlo v Koutech nad Desnou Mistrovství ČR v šachu mládeže do 16 let a Mistrovství ČR juniorů a dorostenců.

  Naše škola měla na místě několik zástupců.

  Beáta Havelková (1. E) bojovala do posledního kola o medaili. Nakonec skončila v kategorii dívek do 12 let stříbrná, tedy na druhém místě.

  Martina Šťastná (3. E) v posledním kole mohla nabídnout remízu poté, co její soupeřka o stříbrnou medaili prohrála. Skončila na 2. místě v kategorii dívek do 14 let.

  Daniela Nagyová (2. E) skončila 23. v kategorii dívek do 14 let.

  Matyáš Zeman (6. E) skončil 5. v kategorii dorostenců do 18. let. Mezi juniory a dorostenci skončil celkově 11.

  Jakub Šimon Šimůnek (1. E) skončil 23. v kategorii hochů do 12 let.

  Ladislav Nagy (5. E) skončil 7. v doprovodném FIDE Open turnaji.

   

  Blahopřejeme k úspěchům a budeme držet pěsti na srpnovém Mistrovství Evropy.

   

  Výsledky: http://chess-results.com/tnr417729.aspx?lan=5&art=0&turdet=YES
  Článek na stránkách QCC: http://qcc.cz/turnaje/564-mistrovstvi-cr-mladeze-do-16-let-2019

   

  Více
 • V úterý 12. března 2019 se konala recitační soutěž Vrbenský rohlík, kterou pro českobudějovická gymnázia tradičně pořádá ČAG.

  Naši školu zde ve 4. kategorii - "Interpretace vlastní tvorby"- reprezentovala Kačka Malá ze sexty. Za přednes vlastní básně "Per aspera ad astra" (Přes překážky k výšinám) získala čestné uznání (a pochvalu za kvalitní text).

  Celá soutěž probíhala v příjemné atmosféře a byla pro nás velmi inspirativní. Byli bychom rádi, kdyby se nám podařilo pro recitaci získat další nadšené studenty, aby se účast v této soutěži stala pro naši školu tradicí!

  Kačce jako první vlaštovce děkujeme za odvahu a reprezentaci školy! 

  Více
 • Ve dnech 18. - 19. 2. 2019 proběhlo na PřF UK v Praze soustředění nejlepších mladých biologů (15-16 let) podle výsledků z biologické olympiády. Jeho úkolem bylo vybrat mladé talenty, kteří budou reprezentovat Českou republiku na mezinárodní přírodovědné soutěži EUSO (European Union Science Olympiad) , kterou letos v květnu hostí Almada v Portugalsku.

  Máme velkou radost, že i naše gymnázium v něm bude mít své zastoupení. Za biology postoupila do českého týmu mladých přírodovědců Terezka Maxerová z 5.E, která popsala své dojmy ze soustředění :

  " Psali jsme teoretický test z bílé biologie, dělali jsme laboratorní úkoly (separovali jsme barviva z listů na chromatografické destičce, dělali jsme příčné řezy větvičkou lípy a listem kukuřicí a sledovali, co obarví neznámé barvivo). Poslední část byla teorie z histologie svalů, měli jsme z hlavy udělat nákresy různých částí svalu (sarkomera, synapse motorického neuronu, regulace Ca2+ ze sarkoplazmatického retikula...) a popsat nemoci postihující svaly." 

  Terezka byla ze všech nejlepší a my budeme držet palce, aby její květnová mise byla úspěšná.

  Gratulujeme !

  tabulka výsledků soustředění:

  Jméno

  BB test

  Histo

  Lab. úlohy

  Průměr

  Kamila Kubánková

  0,65

  0,47

  0,46

  0,52

  Eliška Pirnosová

  0,60

  0,40

  0,68

  0,56

  Adam Rákos

  0,61

  0,13

  0,57

  0,44

  Tereza Maxerová

  0,95

  0,40

  0,75

  0,70

  Jitka Waldhauserová

  0,84

  0,40

  0,67

  0,63

  Kateřina Marešová

  0,81

  0,53

  0,68

  0,67

  Hana Slámová

  0,86

  0,53

  0,68

  0,69

  Veronika  Studničková

  0,78

  0,60

  0,48

  0,62

  http://euso.eu/

  http://www.euso2019.pt/

  Více
 • Ve čtvrtek 14.2.2019 proběhl v českobudějovickém kulturním domě Slávia krajský přebor školních družstev.

  Turnaj probíhal sedmikolově ve 3 kategoriích:

  • 1.-5. třídy ZŠ
  • 6.-9. třídy ZŠ a odpovídající třídy víceletých gymnázií
  • střední školy a učiliště

  Každé čtyřčlenné družstvo mohlo mít až dva náhradníky. Kromě boje o titul krajského přeborníka se v každé kategorii bojovalo o dvě postupová místa na mistrovství ČR.

  V kategorii "6.-9. třídy ZŠ a odpovídající třídy víceletých gymnázií" nás reprezentovalo družstvo ve složení Martina Šťastná (3.E), Václav Bauer (4.E), Jakub Šimon Šimůnek (1.E), Daniela Nagyová (2.E) a Beáta Havelková (1.E). Naše družstvo potvrdilo roli favorita. Ve 28 odehraných zápasech naši hráči 26 zvítězili a 2x remizovali. A to znamenalo jasné vítězství a postup na červnové mistrovství ČR.

  V kategorii "středních škol a učilišť" nás reprezentovalo družstvo ve složení Matyáš Zeman (6.E), Ladislav Nagy (5.E), Vojtěch Bauer (6.E) a Lukáš Zeman (6.E). I zde jsme patřili mezi favority na postup. Tato kategorie byla ale výrazně vyrovnanější. Nakonec byl rozdíl mezi prvním a čtvrtým družstvem pouhý půlbod. Náš tým dramatický závěr zvládl dobře, turnaj vyhrál a zajistil postup na mistrovství ČR.

  Děkujeme oběma týmům za vzornou reprezentaci školy a na mistrovství ČR jim budeme držet pěsti.

   

  Více
 • Dne 12.2.2019 se žáci našeho gymnázia zúčastnili soutěže v německé konverzaci v okresním kole, kde Tomáš Brabec ze  sexty obsadil ve velmi tvrdé konkurenci krásné třetí místo. Tomášovi blahopřejeme a těšíme se na další úspěchy.

  Více
 • Dne 23. ledna 2019 se na našem gymnáziu konalo krajské kolo Fyzikální olympiády nejvyšší kategorie A.

  Skvělého výsledku dosáhl Jonáš Havelka (7.E), který s velkým náskokem obsadil 2. místo a zajistil si tak postup do celostátního kola.

  Úspěšnou řešitelkou je na děleném 5. místě i Anička Kovárnová (8.E).

  Oběma našim fyzikům gratulujeme k úžasným výsledkům a Jonášovi budeme držet palce i do celostátního kola.

  To se koná 26. 2. - 1. 3. 2019 na Přírodovědecké fakultě Univerzity Hradec Králové a Gymnáziu Boženy Němcové.

  http://ddmcb.cz/php/souteze/1244.pdf

  http://fyzikalniolympiada.cz/

  Více
 • Ve dnech 28.1. až 31.1.2019 se v Brně na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity konalo 55. Národní kolo Chemické olympiády kategorie A a E.

  Mezi 42 nejlepších účastníků v kategorii A se z celé republiky probojovali po úspěchu v krajském kole hned tři naši studenti, Anna KovárnováMartin Augustin (oba 8.E) a Martin Houška(4.A).

  Anička i Martin Augustin se stali úspěšnými řešiteli, Martin Houška zabodoval zejména v biochemii, ze které měl druhý nejvyšší bodový zisk ze všech účastníků.

  https://olympiada.vscht.cz/media/filer_public/fc/09/fc090b64-7c41-441b-b7d0-4953c50ada10/55_a_vysledkovka.pdf

  Všem našim chemikům blahopřejeme k výborným výsledkům a přejeme, ať vám chemie i nadále přináší jen radost!

  Více
 • V úterý 29. ledna 2019 se konalo okresní kolo Olympiády v českém jazyce, 2. kategorie (střední školy). Každou školu reprezentovali čtyři soutěžící (vítězové školních kol).

  Z našich studentů si nejlépe vedla Tereza Maxerová z kvinty, která o pouhý jeden bod skončila na 4. místě z 52 účastníků soutěže. Její slohová práce však porotu natolik zaujala, že byla hodnocena maximálním počtem bodů.

  Další naše studentky – Kateřina Macasová z 2. B skončila na 13.- 14. místě, Laura Pokorná ze septimy na 20.- 21. místě a Petra Štěpánková z 1. B na 28. – 29. místě.

  Děvčatům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

  Více
 • 28. ledna 2019 se konalo okresní kolo Olympiády v českém jazyce, 1. kategorie (8. a 9. třída ZŠ, tercie a kvarta gymnázií). Výborně nás reprezentovala Nela Vítů z kvarty, která obsadila 1. místo z 57 soutěžících. Její výkon byl hodnocen jako nejlepší jak v části mluvnické, tak i v části slohové! Získala 45 bodů z 50 možných, což představuje pětibodový náskok před žákyní na 2. místě. Za naši školu soutěžila také Patricie Horová z tercie, která skončila na 10. místě.

  Oběma děvčatům blahopřejeme a Nele Vítů držíme pěsti do krajského kola, které se uskuteční začátkem dubna.

  Více
 • Ve středu 23. ledna se konalo okresní finále ve florbale středních škol kterého se účastnilo také družstvo naší školy ve složení: Jan Baron, Jan Michalec, Jakub Pinkr, Tomáš Sekyrka, Matěj Krajánek, Lukáš Zeman, Vojtěch Bauer, Matyáš Kašák, Antonín Nádvorník a Tomáš Brzobohatý.

  Chlapcům se podařilo postoupit z druhého místa ve skupině do semifinále, kde narazili na vítěze druhé skupiny, Gymnázium Česká, s nimiž těsně prohráli 1:2. V boji o třetí místo nakonec podlehli SŠ Polytechnická až po nájezdech. I tak je celkové čtvrté místo úspěchem v kvalitně obsazeném turnaji deseti škol.

  Více
 • Po loňské premiéře se na Jírovcovce uskutečnilo opět školní kolo Lingvistické olympiády, soutěže pořádané Filozofickou fakultou a Matematicko-fyzikální fakultou UK Praha.

  Jedná se o soutěž, kde nejsou testovány znalosti jednotlivých jazyků, ale je potřeba se pořádně zamyslet a pochopit, jak fungují nejrůznější jevy ve více či méně exotických jazycích, a objevovat logické souvislosti mezi nimi.

  Letos se školního kola zúčastnilo 27 žáků ze všech ročníků vyššího gymnázia a do regionálního kola, které se  uskuteční 21. 1. 2019 v Praze, postupují čtyři nejlepší:

  Vojta Bauer ze 6.E (ten se dokonce mezi všemi účastníky školních kol umístil na skvělém 3. místě), Martin Doležal (8.E), Jonáš Havelka (7.E) a Jakub Zemčík (6.E).

  Gratulujeme postupujícím a se všemi nadšenými lingvisty se těšíme na setkání i v příštím roce.

  Více
 • V pátek 7. 12. se na katedře chemie ZF JČU konala první letošní chemická olympiáda. Soutěžilo se v kategorii A, určené studentům 3. a 4. ročníků vyššího gymnázia (septimě, oktávě). Jírovcovku v této náročné soutěži reprezentovala čtveřice soutěžících a vedla si skvěle.

  První místo obsadila studentka oktávy  Anna Kovárnová, hned za ní na 2. místě skončil Martin Houška (4.A) a skvělou reprezentaci našeho gymnázia doplnil 5. místem Martin Augustin (8.E).

  Všem našim chemikům gratulujeme, děkujeme za skvělou přípravu a držíme palce i do národního kola.

  Více
<< Předchozí 1 2 3 4 6 9 11 Další >>