Úspěchy v soutěžích

 • V pondělí 4. 11. 2019 se studenti naší školy zúčastnili okresního finále ve stolním tenisu, kde v konkurenci 8 týmů vybojovali krásné 3. místo. Naši školu reprezentovali Lukáš Zeman, Jiří Frána, Vojtěch Icha a Alex Olivier Michaud. Gratulujeme k úspěchu.

  Více
 • Jako už každoročně se studenti Jírovcovky zúčastnili soutěže Přírodovědný klokan. Soutěž vznikla v roce 2006 v rámci projektu „STM-Morava“  Národního programu výzkumu II. Pořadatelem soutěže je Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci. Soutěžní kategorie jsou dvě, a sice Kadet (8.-9. třída ZŠ) a Junior (I.-II. ročník SŠ). V každé kategorii je zadán soutěžícím jednorázový test, který obsahuje 24 úloh, přičemž ti pak vybírají jednu správnou odpověď z pěti nabízených možností. Na řešení mají 40 minut čistého času.

  Letos byli v kategorii Kadet nejúspěšnější z tercie Kateřina Kozáková a z kvarty Šimon Šandl. V kategorii Junior dosáhla nejvyššího počtu bodů Tereza Maxerová a hned za ní se umístil Kristian Petr Šulista s rozdílem 9 bodů.

  Děkujeme všem účastníkům za úsilí, které do soutěže vložili a učitelům za přípravu a opravu 60 testů v kategorii Kadet a 43 testů v kategorii Junior.

  Více
 • Po skvělém vítězství v okresním kole přespolního běhu vyrazil tým dívek na krajské kolo do Jindřichova Hradce. Ve velké konkurenci ostatních škol se ani zde naše děvčata neztratila. V nepříznivém počasí dokázala děvčata vybojovat krásné 3. místo. Poděkování za vzornou reprezentaci a bojovnost patří těmto dívkám:

  N. Houdkové, M. Kašparové, M. Jindřichové, A. Novákové, E. Jírovcové a M. Sahanové.

  Více
 • Ve čtvrtek 19. září se dvanáct našich studentů zúčastnilo okresního kola středoškolského přespolního běhu, které již tradičně proběhlo v parku Stromovka. Chlapci absolvovali trať dlouhou 5 km a dívky 3 km.

  Po úspěšném boji se tým chlapců umístil na krásném 2. místě a tým dívek na úžasném 1. místě. Dívky obsadily v závodě 1., 2., 3. a 5. místo!!!! Po tomto úspěchu postupují dívky do krajského kola, které se bude konat 9. října v Jindřichově Hradci.

  Chlapci běželi ve složení: T. Brzobohatý, D. Gribbin, Vojtěch Bauer, M. Kašák, O.Lipold, J. Frána

  Dívky: M. Jindřichová, N. Houdková, M. Kašparová, A. Nováková, B. Šimůnková, N. Preisová
   

  Více
 • V naší škole studuje řada šikovných šachistů. V létě nelenili a sehráli řadu zajímavých turnajů. Ohlédněme se jen za soutěžemi na republikové a vyšší úrovni.

                                                                                                   

  Ještě v červnu proběhlo Mistrovství ČR školních týmů ve Zlíně.

  Náš tým v kategorii 6. - 9. tříd nastoupil ve složení Martina Šťastná, Jan Bauer, Jakub Šimon Šimůnek a Daniela Nagyová.

  V konkurenci 30 týmů obsadil pěkné 6. místo.

  Výsledková listina

  Náš tým v kategorii středních škol nastoupil ve složení Matyáš Zeman, Ladislav Nagy, Vojtěch Bauer a Lukáš Zeman.

  V konkurenci 24 týmů obsadil pěkné 7. místo.

  Výsledková listina

  Ještě v dresu týmu ZŠ a MŠ Kubatova zde bronzovou medaily vybojovali v kategorii 1.-5. tříd naši noví primáni David a Jan Smolovi.

                                                                                                  

  Od 11. do 17. července proběhlo v Pardubicích Mistrovství Evropy týmů.

  Ve čtyřčlenném týmu v kategorii do 18 let reprezentoval ČR Matyáš Zeman. Tým obsadil 11. místo.

  Výsledková listina

  Ve dvoučlenném týmu v kategorii dívek do 12 let reprezentovala ČR Beáta Havelková. Tým obsadil 7. místo.

  Výsledková listina

  Od 2. do 10. srpna proběhlo v Bratislavě Mistrovství Evropy mládeže.

  Matyáš Zeman - hoši do 18 let, 58. místo ze 109 účastníků

  Ladislav Nagy - hoši do 16 let, 86. místo ze 127 účastníků

  Martina Šťastná - dívky do 14 let, 61. místo z 99 účastníků

  Daniela Nagyová - dívky do 14 let, 73. místo z 99 účastníků

  Beáta Havelková - dívky do 12 let, 65. místo z 96 účastníků

  Výsledková listina

  http://qcc.cz/turnaje/589-mistrovstvi-evropy-mladeze-2019-v-bratislave

   

  7.- 8. září proběhlo v Třešti Mistrovství ČR mládeže do 14 let v rapid šachu.

  Beáta Havelková - dívky do 12 let, 2. místo

  Martina Šťastná - dívky do 14 let, 4. místo

  Daniela Nagyová - dívky do 14 let, 11. místo

  Jakub Šimon Šimůnek - kategorie hochů do 12 let, 5. místo

  David Smola - kategorie hochů do 12 let, 32. místo

  Výsledková listina

  http://qcc.cz/turnaje/581-medaile-z-celostatniho-kola-preboru-skol-2019

   

  14. září proběhlo Mistrovství ČR čtyřčlenných týmů v bleskovém šachu (dospělí).

  Matyáš Zeman nastoupil v týmu Moravská Slavia Brno B a obsadili 10. místo.

  Martina Šťastná nastoupila v týmu Šachová akademie VŠTE a obsadili 23. místo.

  Výsledková listina

   

  15. září proběhlo Mistrovství ČR čtyřčlenných týmů v rapid šachu (dospělí).

  Matyáš Zeman nastoupil v týmu Moravská Slavia Brno B a obsadili 5. místo.

  Martina Šťastná nastoupila v týmu Šachová akademie VŠTE a obsadili 17. místo.

  Výsledková listina

   

  Blahopřejeme k dosaženým výsledkům.

  Více
 • I letošní ročník Zlatého listu jsme zvládli na jedničku s hvězdičkou. Po vítězství v krajském kole zabojovali členové Základů ekologie i v kole celostátním. Ve starší kategorii vybojovalo čistě dívčí družstvo Kaštani, ve složení: Julie Vrtková, Monika Králová, Lota Mihulková, Žaneta Znachorová, Kateřina Kozáková, Zuzana Dostálová, první místo s náskokem 26 bodů nad soupeři z Olomouckého kraje.

  V mladší kategorii naši primánci ( Šárka Litvínová, Alena Koutecká, Helena Fojtíková, Marie Slapničková, Klára Norková a Dan Trnka) z družstva Salamandři také tvrdě zabojovali a přivezli také zlatou medaili.

  Tímto hrdinským výkonem získala obě družstva výhodu pro Jihočeský kraj, protože v roce 2020 budou moci do celostátního kola jet z každé kategorie dva týmy.

  Všem soutěžícím děkujeme za skvělou reprezentaci a přejeme dlouhé zasloužené prázdniny!

  Více
 • Dne 30. 5. 2019 se v Táboře pod záštitou ČČK konalo krajské kolo Soutěže mladých zdravotníků. Náš soutěžní tým složený z pěti žáků kvarty (Michaela Janutková, Nela Preisová, Barbora Anna Šimůnková, Kristián Petr Šulista a Maia Verboon) si odsud přivezl stříbrnou medaili. Tento obrovský úspěch byl velmi zasloužený. Žáci se na soutěž připravovali dva roky. Měli velké štěstí, protože paní Radka Šulistová jim zajistila výborné lektory z řad studentů ZSF JU – Radima Baxu a Šimona Trněného.

  Svoje skvělé vědomosti a dovednosti v poskytování první pomoci museli naši žáci prokázat nejdříve v okresním kole (15.5.2019), protože do vyššího kola soutěže postupuje vždy jen nejlepší tým. Takže v současnosti jsou držiteli dvou medailí, stříbrné a zlaté.

  Naši mladí záchranáři jsou přesvědčeni, že znalost poskytování první pomoci je nezbytná, a protože si v učení laické první pomoci dokázali najít i zábavu, rozhodli se, že budou své zkušenosti předávat mladším spolužákům. Založili zdravotnický kroužek složený ze žáků primy a sekundy. A to je asi nejkrásnější výsledek jejich dvouleté práce.

  Více
 • Před koncem školního roku biologové bilancují úspěchy v soutěžích. V krajském kole Biologické olympiády uspěli všichni nominovaní z okresního kola. Jejich výsledky nám udělaly obrovskou radost. Těší nás, že všichni byli úspěšnými řešiteli.

  V kategorii C obsadila 1. místo Monika Králová, 2. místo Lota Mihulková, 3. místo Ondřej Švéda, 5. místo Julie Vrtková a 8. místo Žaneta Znachorová.

  V kategorii D se zadařilo obdobně. 1. místo Kateřina Kozáková, 2. místo Zuzana Dostálová, 3. místo Šárka Litvínová, 9. místo Alena Koutecká, 10. místo Žofie Jedličková, 14.-15. místo Pavel Tušek.

  Přejeme všem soutěžícím radost z poznávání a hodně sil do dalších soutěží.

  Více
 • V soutěži mladých ochránců přírody Zlatý list postoupily z krajského do celostátního kola naše týmy z kategorie mladší i starší. Celostátní kolo bude probíhat 17. – 23. 6. 2019 ve Vanově u Telče. Podaří se nám obhájit loňská prvenství?

  Více
 • Na celostátním kole soutěže Zlatá včela, které probíhalo 7.- 9. 6. 2019 v Nasavrkách u Chrudimi, výborně reprezentovali náš včelařský kroužek Václav Bauer a Ludmila Šnejdová. Oba se nominovali do nejužšího výběru a po prozkoušení svých schopností na včelnici obsadili 2. a 4. místo z celkem 35 soutěžících.

  Lída z 2. místa postupuje na mezinárodní včelařskou soutěž IMYB. Budeme jí držet palce, aby zabodovala stejně jako v celostátním kole.

  Více
 • Žák septimy Jonáš Havelka se výborným výsledkem v celostátním kole 
  fyzikální olympiády kvalifikoval na Evropskou fyzikální olympiádu, která 
  se konala letos od 31. května do 4. června v lotyšské Rize. Tam nám udělal 
  radost ziskem bronzové medaile.

  Více
 • Archimediáda je předstupeň fyzikální olympiády a je určena žákům sedmých, případně šestých tříd a odpovídajících ročníků gymnázií. Účastníci z budějovicka a písecka se sjeli 23.5.2019 v DDM ČB, aby řešili tři teoretické a jednu praktickou úlohu. Skvělé výkony předvedli Vítek Předota, Tomáš Dokulil, Jáchym Předota, Pavel Tušek z 2. E, všichni jsou úspěšnými řešiteli.

  Na stupních vítězů stanul Hubert Štěpánek z 2. E o pouhého půlbodu za vítězem.

  Blahopřejeme!

   

  Více
 • 28. 5. 2019 proběhlo okresní kolo Pythagoriády pro ZŠ a víceletá gymnázia. V kategorii 7. ročníků zvítězil Hubert Štěpánek s plným počtem patnácti bodů, v kategorii 8. ročníků Jan Koška s dvanácti body. Hezký kousek se povedl naší tercii. Z devíti úspěšných řešitelů v této kategorii bylo šest z našeho gymnázia :).

  Blahopřejeme všem úspěšným řešitelům.

  Výsledková listina

  Více
 • Dne 29.4. se konalo na naší škole krajské kolo fyzikální olympiády kategorií B,C,D. Jako už tradičně dosáhli naši žáci velmi pěkných úspěchů.

  V kategorii B zvítězil Jonáš Havelka (7. E), v kategorii C Vojtěch Bauer (6. E) a na 3. místě byl Štěpán Skalka (6. E) a také v kategorii D máme 1. místo zásluhou Martina Červeného (1. A). Dalšími úspěšnými řešiteli byli Matouš Vondrášek (7. E), Jaroslav Scheinpflug (3. A) a Milan Mašek (1. A).

  Gratulujeme!

  Více
 • V pátek 17. 5. 2019 proběhlo v Planetáriu Praha finále Astronomické olympiády kategorie GH. Do finále se letos probojovali hned dva naši studenti a oba se stali úspěšnými řešiteli náročné soutěže.

  Hubert Štěpánek ze 2.E vybojoval v několika dílčích disciplínách 6. místo a Vojtěch Jan Schreib 9. místo. 

  Kromě přehledového testu, řešili úlohy o sondě Juno, která startovala 5. srpna 2011 ze Země, aktuálně obíhá kolem Jupiteru. Součástí kola je také obrazový test a úkoly, které plnili přímo v budově planetária mezi exponáty. Část úkolů si můžete zkusit vyřešit zde.

   

  Více
 • Skvěle si vedli čeští středoškoláci na přírodovědné soutěži EUSO. Oba týmy vybojovaly pro Českou republiku stříbrné medailové pásmo. Máme velkou radost, že mezi reprezentanty měla díky Terezce Maxerové své zastoupení i Jírovcovka.

  https://www.nidv.cz/o-nas/aktuality/1856-euso-cesti-stredoskolaci-dvakrat-stribrni

  Gratulujeme k výbornému výsledku  a děkujeme nejen za reprezentaci školy!

  Více
<< Předchozí 1 2 3 4 7 10 13 Další >>