Úspěchy v soutěžích

 • Po dlouhé covidové pauze se šachisté opět dostávají od online partií zpět za šachovnice. Dne 29. května proběhl v Českých Budějovicích krajský přebor mládeže v rapid šachu.

  Z naší školy se jej zúčastnilo hned několik studentek a studentů a v krajské konkurenci byli vidět.

   

  1. místo v kategorii dívek do 16 let ... Daniela Nagyová, 4.E

  2. místo v kategorii dívek do 16 let ... Martina Šťastná, 5.E

   

  1. místo v kategorii dívek do 14 let ... Beáta Havelková, 3.E

                                                               

  2. místo v kategorii hochů do 16 let ... Zdeněk Chval, čerstvě přijatý budoucí prvák

  6. místo v kategorii hochů do 16 let ... Vít Předota, 4.E

   

  2. místo v kategorii hochů do 14 let ... Jakub Šimon Šimůnek, 3.E

  3. místo v kategorii hochů do 14 let ... David Smola, 2.E

   

   

  Startovní a výsledkové listiny: http://chess-results.com/tnr562767.aspx?art=4&fed=CZE

  Článek na stránkách pořádajícího klubu QCC České Budějovice: http://qcc.cz/turnaje/134-krajske-kvalifikace/660-konecne-za-sachovnicemi

  Více
 • Několik našich studentů se i letos zúčastnilo autorské literární soutěže O jihočeskou žabku. Soutěž je určena pro mladé lidi od 15 do 21 let a vyhlašuje ji Jihočeská Obec spisovatelů ve spolupráci s Jihočeským krajem. Téma letošního ročníku znělo Jak se stát optimistou. 

  Mezi oceněnými studenty získala 3. místo Bára Bočková z 2. B. Čestné uznání si odnesly Míša Janutková ze sexty a také naše absolventka Laura Pokorná.

  Děvčatům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy!

  Více
 • V letošním roce proběhlo krajské kolo Biologické olympiády trochu netradičně, online. Naši studenti opět zazářili.

  V nejstarší kategorii A se do krajského kola probojovala dvě děvčata ze 7. E a to Tereza Maxerová, která obsadila 2. místo, když na vítěze ztratila pouhých 0,17 bodu a na krásném 5. místě skončila Tereza Kučerová.

  V kategorii B jsme měli pět soutěžících. Zvítězila Monika Králová (5. E), na 2. místě se umístila Julie Vrtková (6. E), na 4. místě Jan Vegricht (6. E), na 9. místě Žaneta Znachorová (5. E) a 12. v pořadí skončila Johanka Včelová (1. A).

  Všem soutěžícím blahopřejeme k dosaženým výsledkům a děkujeme za reprezentaci školy.

   

  Více
 • V úterý 11. 5. 2021 se konalo celostátní kolo Astronomické olympiády kategorie EF, kterého se zúčastnili naši čtyři studenti.

  Na skvělém 4. místě bodoval Hubert Štěpánek (4. E) a na 8. místě Vojtěch Jan Schreib (3. E).
  22. a 23. místo po řadě obsadili Petr Starý a Dan Trnka, oba ze 3. E se účastnili celostátního kola letos poprvé a sbírali zkušenosti.

  Zadání a řešení celostátního kola včetně výsledkové listiny najdete zde.

  Gratulujeme, že jste tak zazářili na astronomickém nebi, a děkujeme za skvělou reprezentaci.
  Za pomoc s přípravou děkujeme doc. RNDr. Petru Jelínkovi, Ph.D. z katedry fyziky PřF JU.

   

   

  Více
 • V minulých dnech nám opět udělali radost naši chemici. V Chemické olympiádě kategorie B jsme získali zásluhou Tadeáše Grabice (2.A) a Petra Kaliny (7.E) další dvě medaile: stříbrnou a bronzovou a celkem tak počet cenných kovů z chemických soutěží zaokrouhlili v letošním roce na krásné číslo 10 (z 12 možných).

  Máme obrovskou radost, s jakou vervou se naši žáci pustili do této soutěže a přejeme si, aby své nadšení neztratili ani v roce příštím. 

  Dalším potěšením pak bylo vystoupení našich SOČkařů na letošní krajské přehlídce. Tomáš Mašek (8.E) se svou prací Syntéza zeolitů obsahujících rhodiové nanočástice metodou ADOR a jejich použití v katalýze v kategorii Chemie zvítězil a postoupil do celostátního kola. Ondra Šimeček (4.A) pak díky svému bádání na téma Vliv elektrodového substrátu na elektrochemické stanovení askorbové kyseliny obsadil skvělé druhé místo a o celostátní kolo se v rámci licitace popere taky.

  Moc vám gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci! Chemie na Jírovcovce prostě žije !

  https://www.ddmcb.cz/souhrnne-vysledky-soutezi/?soutez=18825

   

   

  Více
 • I letos proběhla krajská kola Fyzikální olympiády online. Naši studenti se mezi ostatními soutěžícími neztratili.

  Kategorie E (žáci 9. tříd a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií):
  3. místo - Hubert Štěpánek - 4. E
  8. místo - Jáchym Předota - 4. E
  14. místo - Vít Předota - 4. E

  Kategorie D:
  8. místo - Jakub Savula -1. A
  17. místo - Hana Horázná - 5. E

  Kategorie C:
  3. místo - Nela Preisová - 6. E

  Kategorie B:
  2. místo - Martin Červený - 3. A

  3. místo - Ladislav Nagy - 7. E

  Všem soutěžícím děkujeme za skvělou reprezentaci gymnázia a gratulujeme.

   

   

   

   

   

   

  Více
 • I v letošním netradičním roce probíhala Chemická olympiáda pro všechny kategorie, byť online formou. Po skvělém úspěchu v okresním kole kategorie D (ZŠ a nižší gymnázium) se všem našim chemikům z kvarty podařilo vybojovat si postup do kola krajského. V konkurenci 54 účastníků se v něm našim chemickým nadějím dařilo skvěle a mezi osmičku nejlepších se probojovalo hned pět z nich. Zlatý double vybojovala Kačka Kozáková, bronzovou příčku obsadil Jáchym Předota, na krásném 4. místě skončila Lenka Křížková, pátý pak byl Hubert Štěpánek a na 8.místě se umístila Katka Láníková.

  Máme z vás velikou radost, děkujeme za skvělou reprezentaci a ochotu pracovat navíc. Jsme na vás moc pyšní!

  I starší naši studenti si ve své kategorii C (1. a 2. ročník, kvinta a sexta) vedli znamenitě. Z více jak 50 účastníků středních škol se našim žákům povedlo obsadit všechny medailové příčky. S velikým náskokem zvítězil chemický talent z 2. A Tadeáš Grabic, 2. místo získal Šimon Kubeš a na krásném 3. místě se umístil Vojta Palkoska (oba 6.E).

  Gratulujeme a děkujeme i všem ostatním za to, s jakým nadšením se do soutěžení zapojili !

  https://olympiada.vscht.cz/cs/databaze/

  Více
 • V úterý 6. dubna 2021 se konalo krajské kolo on-line Olympiády v českém jazyce. Naše studentka Nela Vítů ze sexty v něm s náskokem 3 bodů zvítězila a postupuje do celostátního kola. Nelo, moc Ti blahopřejeme a držíme palce do celostátního kola!

  Více
 • Výrazného úspěchu dosáhli naši studenti v letošním krajském kole Astronomické olympiády.

  V kategorii EF si první místa a zároveň postup do celorepublikového finále vybojovali hned čtyři naši studenti.

  1. místo – Hubert Štěpánek – 4. E
  2. místo – Vojtěch Schreib – 3. E
  3. místo –  Petr Starý – 3. E
  4. místo –  Dan Trnka – 3. E

  V kategorii GH sbírali primáni Tereza Anna Polívková (6. místo) a Štěpán Vančura (5. místo) zkušenosti.

  V nejvyšší kategorii AB získal 1. místo Ladislav Nagy – 7. E. Přestože byl úspěšný řešitel, tak letos bodový zisk na postup do finále nestačil.

   

  Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme, že tak dobře zúročili svůj zájem o astronomii.

  Finále kategorie EF proběhne 11. 5. 2021 distanční formou.

  Více
 •  

  Zástupci studentů ze sekundy převzali diplomy a ceny za 2. a 3. místo v soutěži "Živly v architektuře a umění" národního památkového ústavu a města Českých Budějovic  

  Více
 • V letošním školním roce 2020/2021 byly předmětové soutěže vyhlášeny Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy distančním způsobem a tak se online formou uskutečnilo i okresní kolo Chemické olympiády kategorie D. Celkem se ho zúčastnilo 36 žáků víceletých gymnázií a základních škol českobudějovického okresu a naši školu reprezentovalo hned 7 soutěžících kvarty. A vedli si skvěle.

  Na 1. místě se umístila a pomyslnou zlatou medaili vybojovala pro Jírovcovku Kateřina Kozáková, hned za ní skončil na krásném druhém místě Jáchym Předota a 3. příčku pak obsadil Hubert Štěpánek. Neztratili se ani ostatní spolužáci, všichni skončili do 11. místa a udělali nám velkou radost.

  Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy a srdečně blahopřejeme k dosaženým výsledkům. Budeme vám držet palce i do krajského kola.

  https://olympiada.vscht.cz/cs/databaze/2020/2/#area-category-table

   

  Více
 • Velice ráda předávám informaci o úspěšném působení našich studentů v Zeměpisné olympiádě. Jáchymu Řehounkovi, Ondřeji Suchanovi a Martinu Liďákovi se podařilo postoupit z okresního do krajského kola, kde byl naším nejúspěšnějším soutěžícím byl Martin Liďák, který skončil na krásném třetím místě. Jáchym Řehounek obsadil 15. místo a Ondřej Suchan 22. místo. Ostatní soutěžící se také ve velké konkurenci neztratili. 

  Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

  Více
 • I přes to, že naši studenti letos tráví většinu hodin fyziky za počítačem, podařilo se jim obsadit v kategorii E i F okresního kola Fyzikální olympiády první tři místa.

  Kategorie E

  1. místo - Jáchym Předota

  2. místo - Vít Předota

  3. místo - Hubert Štěpánek

  Kategorie F

  1. místo - Karel Šustr

  2. místo - Helena Fojtíková

  3. místo - Evelyna Anežka Semrádová

  5. místo - Šárka Litvínová

  8. místo - Petr Starý

  Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme, že se nebáli online soutěže a tak skvěle reprezentovali školu.

  https://www.ddmcb.cz/wp-content/uploads/2021/03/FO_OK_E_2021.pdf

  https://www.ddmcb.cz/wp-content/uploads/2021/03/FO_OK_F_2021.pdf

   

   

   

  Více
 • I když jsou školy uzavřené, naši žáci se snaží být stále aktivní. Moc děkujeme Martinu Červenému a Kryštofu Maxerovi, kteří soutěžili v krajském kole 70. ročníku matematické olympiády v kategorii P. Martinovi Červenému náleží ještě gratulace k výraznému úspěchu, který mu zajistil postup do ústředního kola. Ať to dobře dopadne i tam!

  Totéž přejeme dalšímu postupujícímu do ústředního kola, ale v kategorii A. Je jím Ladislav Nagy ze septimy. Z výsledkové listiny je vidět, že Jihočeský kraj budou zastupovat v celostátní konkurenci jen 2 soutěžící a jedním z nich je náš Laďa ze septimy! 

  Více
 • Dobrých zpráv není nikdy dost, zvláště v této neradostné době, proto máme velikou radost z našich chemiků. Ti se jako každoročně zúčastnili Chemiklání, týmové soutěže pořádané Univerzitou Pardubice. Náš mladší tým ve složení : Monika Králová (5.E), Adam David (1.A), Tadeáš Grabic, Tomáš Dvořák (2.A) a Šimon Kubeš (6.E) obsadil v konkurenci 30 týmů skvělé 3.místo, starší tým (Tereza Kučerová, Tereza Maxerová, Petr Kalina, Tomáš Mašek, Ondřej Šimeček) pak místo 13. (z 39 soutěžních týmů).
  http://chemiklani.cz/wp-content/uploads/2021/02/chemiklani_vysledky2021.pdf
  Všem obrovská gratulace za snahu a výbornou reprezentaci Jírovcovky!

  Více
 • Odbor památkové péče Magistrátu města České Budějovice ve spolupráci s Národním památkovým ústavem v Českých Budějovicích připravil u příležitosti Dnů evropského dědictví (EHD 2020)  opětovně soutěž. Vědomostní soutěž byla letos zaměřena na čtyři živly v architektuře a umění Českých Budějovic – VODU, OHEŇ, ZEMI A VZDUCH.  Žáci a žákyně museli odpovídat na spousty zajímavých otázek, ale využít také svoji kreativitu při tvorbě některých úkolů.

  Loňský rok jsme se zapojili do vědomostní soutěže poprvé a hned jsme vyhráli 2.místo za loňskou primu a 3. místo za loňskou kvartu. (viz foto). Téma loňské soutěže bylo zaměřené na významné osobnosti Českých Budějovic.

  Všem soutěžícím moc gratulujeme a těšíme se na další ročník. Zároveň děkujeme paní učitelce Tereze Hniličkové, která žáky do soutěže přihlásila, podporovala je a napsala o soutěži článek.

  Více
<< Předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16 Další >>