Úspěchy v soutěžích

 • Naši absolventi nám udělali velkou radost jednak krásným výsledkem v matematické soutěži a pak i tímto dopisem:

  "....Dovolili jsme si ještě jednou naposledy reprezentovat naše Gymnázium na soutěži Matematický náboj s konečným výsledkem: 4. místo ze 135 v České republice (lepší byl už jen „Kepler“, „Jaroška“ a „Plzeň“) a 29.místo z 363 mezinárodně (obojí v kategorii Senior). Děkujeme za skvělou přípravu a přejeme Vám hodně úspěchů v příštích soutěžích
  Za náš nábojový tým ve složení Markéta Sahanová, Jakub Ambroz, Jonáš Havelka, Adam Jirák a Matouš Vondrášek, Jonáš Havelka".

  Vedení školy posílá našim úspěšným absolventům velký dík za krásný výsledek a reprezentaci. Máme z vás velkou radost! 

  A jak dopadli naši současní studenti?
  Řádný tým našich seniorů skončil na 33. místě z 90 soutěžních týmů, z Jihočeského kraje před námi byli gymnazisté z PdC Tábor. Dva další soutěžní týmy bojovaly v kategorii juniorů. Tým A obsadil  52 místo a soutěžili v něm Václav Bauer, Šimon Kubeš, Tomáš Salčák, Jan Stejskal, Kristián Šulista, tým B pak skončil na 92. místě. Celkem bylo v této kategorii 135 přihlášených týmů. V kraji před námi bodovali GJVJ ČB a G Třeboň. Věříme, že i současní studenti se časem vypracují po vzoru svých předchůdců na přední místa v soutěži. Děkujeme všem soutěžícím za snahu a týmovou spolupráci!

  Více
 • Ve čtvrtek 26. listopadu 2020 se konalo školní kolo online Olympiády v českém jazyce. Soutěže se v 1. kategorii zúčastnilo 10 žáků, v 2. kategorii 23 žáků.

  V 1. kategorii do okresního kola postupují Jáchym Předota (kvarta) z 1. místa a Adéla Chvalová (kvarta) z 2. místa.

  V 2. kategorii nás v okresním kole budou reprezentovat Nela Vítů (sexta) a Petra Štěpánková (3. B) - 1. - 2. místo, Tereza Maxerová (septima) - 3. místo a Tereza Kubešová (sexta) 4. místo.

  Děkujeme všem za účast ve školním kole a postupujícím držíme palce do okresního kola!

   

  Více
 • Po proběhlých školních kolech matematické olympiády v sekci programování je už nyní jasné, kdo nás bude reprezentovat v krajském kole. Z prvních pěti postupujících za Jihočeský kraj jsou medailová místa obsazena studenty z Jírovcovky: S 39 body postupuje z 1. místa Martin Červený, s 36 body byl na druhém místě Kryštof Maxera a na 3. místě s 32 body je Jan Koška. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalším kole.

  Více
 • Novopečený hejtman Jihočeského kraje pozval vítěze krajského kola Logické olympiády a předal jim jceny.  Z našich studentů získali ocenění za kategorii  B za 1. místo v kraji Jan Souček a za 2. místo převzal cenu Šimon Borovka. V kategorii C byl v kraji na 5. místě z Jírovcovky Jan Franěk. Ocenění soutěžící obdrželi grafické tablety a deskové hry. Od Nadace Jihočeské naděje obdrželi všichni školní potřeby. Všichni tři naši ocenění kluci by se měli zúčastnit celostátního kola, jehož termín je kvůli koronaviru přesunut na 14. prosince letošního roku a konkrétní formu jeho konání určí až příslušná epidemiologická situace- Gratulujeme k vynikající reprezentaci školy a držíme palce, aby se celorepublikové kolo uskutečnilo a naši zástupci v něm mohli uspět. 

  Více
 • Ti žáci, kteří rádi řeší matematické rébusy, hádanky a tajenky, mohli alespoň online poměřit své síly v soutěži MATEMATICKÝ KLOKAN.

  V kategorii Benjamín ve školním kole získali nejvyšší počet bodů v tomto pořadí Vojtěch Dřevikovský  ze 2E, Karel Šustr ze 3E, Karolína Marková ze 2E, Karolína Kučerová ze 3E, Helena Fojtíková ze 3E, Petr Starý ze 3E, Kryštof Podhrázský ze 3E.

  V kategorii Kadet se mezi nejlepší zařadili  Hubert Štěpánek ze 4E, Monika Králová ze 5E, Lenka Křížková ze 4E, Jan Koška z 5E, Josef Vít Volný z 5E a Miroslav Kolouch z 5E

  V kategorii Junior jsou na prvních šesti místech Ladislav Nagy ze 7E, Václav Bauer ze 6E, Šimon Kubeš ze 6E, Martin Červený ze 3A, Nela Preisová ze 6E a Tomáš Alexa   ze 3A.

  V kategorii Student získali nejvíce bodů Petr Augustin z 8E, Tomáš Mašek z 8E, Michaela Kašparová také z 8E, Vojtěch Bauer z 8E, Jan Franěk ze 4A, Štěpán Skalka z 8E a Matyáš Zeman z 8E.

  Gratulujeme těm nejlepším řešitelům a děkujeme všem za účast!           

  Více
 • Startovací základní kolo logické olympiády probíhá od samotného začátku existence této soutěže on-line. Letos moc předmětových soutěží probíhat nebude, proto jsme moc rádi, že se poměrně hodně našich studentů pustilo do řešení logických úloh. A ještě větší radost máme z toho, že logický úsudek našim žákům nechybí. Projevilo se to na výsledcích a počtu postupujících do krajských kol. Gratulujeme všem soutěžícím jak k odvaze poměřit své schopnosti s ostatními, tak k postupu do dalšího kola. V příloze najdete shrnutí výsledků. 

  Celkem se v kategórií Kategorie B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ) do soutěže zapojilo 16876 řešitelů, z toho v Jihočeském kraji 910. V kategorii B se z Jírovcovky nejvýše umístil Vít Předota z kvarty (2.-3. místo v kraji) a hned za ním Petr Starý z tercie (4.-5. místo v kraji). Celkem se v kategorii Kategorie C (studenti středních škol) do soutěže zapojilo 12244 řešitelů, z toho v Jihočeském kraji 683. Za Jírovcovku nejúspěšněji zabodoval Jan Franěk ze 4.A ( v kraji na 9. místě) a Šimon Kubeš ze sexty (na 10.-11. místě v kraji). Děkujeme za reprezentaci školy a všem postupujícím přejeme logické myšlení i v krajském kole!

      

  Více
 • Jak vlastně skončil  69. ročník Matematické olympiády?

  V důsledku situace vyvolané epidemií COVID-19 byla zrušena bez náhrady okresní kola kategorií Z6, Z7, Z8 a krajské kolo kategorie Z9..Ale krajská  kola kategorií B a C proběhla nakonec formou náhradních internetových soutěží v sobotu 20. června 2020. A matematici z Jírovcovky zabodovali: 

  V kategorii B získali pro naši školu Martin Červený 2. místo a Ladislav Nagy 3. místo. V kategorii C byl Šimon Kubeš druhý a Václav Bauer třetí. Gratulujeme!!

  Moc děkujeme také dalším studentům, kteří soutěžili a nevedli si vůbec špatně: Jakub Kružberský (6. místo), Tomáš Alexa (9. místo) v kategorii B. Za kategorii C online soutěžili kromě medailistů také Tadeáš Grabic (5.), Daniel Gribbin (6.), Jan Stejskal (9.), Nela Vítů (11.).

  Více
 • IBO Challange 2020

  Koronavirová epidemie zasahuje bohužel i do soutěží mladých přírodovědných talentů.

  Mezinárodní biologická olympiáda (International Biology Olympiad, IBO), která měla původně probíhat v japonském Nagasaki, probíhala po celém světě online distanční formou. Tzv. IBO Challenge (název pro letošní alternativní ročník) proběhla v ČR 10.-13. 8. 2020 v Krkonoších. Mladí biologové museli vyřešit dva  tříhodinové teoretické testy a dvě praktické úlohy (Bioinformatika a Fyziologie živočichů) s využitím počitačů. Česká republika vybojovala v tomto klání 1 zlatou , 1 stříbrnou a 2 bronzové medaile. Jednu z nich nám na Jírovcovku přivezla studentka naší budoucí septimy Tereza Maxerová.

  https://ibo2020.org/en/home/

  Gratulujeme!!!

  Více
 • Zástupci našeho gymnázia se i v letošním roce účastnili republikové soutěže Jindřichohradecký Textík. Situace, která naši zemi v jarním období postihla, neumožnila slavnostní vyhlášení výsledků soutěže. Pořadatel náhradní termín vyhlášení vítězů neplánuje, a tak ocenění žáci přišli o slavnostní chvíli při zveřejnění autorů a ukázek z jejich prací.

  Kategorie do 14 let - poezie: Alena Koutecká 2.E, Kateřina Kozáková 3.E

  Kategorie do 14 let – próza: Sebastian Holek 4.E

  Kategorie 15 – 25 let – próza: Eliška Ježková 1.A

  Kategorie 11 – 14 let – ilustrace: Lucie Procházková 4.E

  Blahopřejeme studentům, kteří se v soutěži probojovali k prestižnímu ocenění

  Jejich práce jsou uvedeny v literárním sborníku soutěže a my je zveřejňujeme zde:

  Nepolapitelná

  Autoritu především

  Zahrada splněných přání

  Ztracený klíč

   

  Více
 • 21. 6. byly vyhlášeny celostátní výsledky letošního netradičního ročníku Astronomické olympiády. Naši studenti si vedli velice dobře.

  Na základě výsledků krajského kola bylo v kategorii GH vyhlášeno 25 nejlepších účastníků z 6. a 7. ročníku ZŠ a odpovídajícím ročníkům gymnázia. I když se mezi 25 nejlepších probojovali jen Petr Starý na skvělém 10. místě a Vojtěch Schreib na 23. místě (oba 2. E), jejich spolužáci Dan Trnka, Ema Porkristlová, Karolína Kučerová a Šárka Litvínová byli všichni úspěšnými řešiteli krajského kola a obsadili prvních sedm míst kromě třetího místa.

  Po vyhodnocení mezinárodní online soutěže, která proběhla na serverech v Estonsku, bylo stanoveno celostátní pořadí nejlepších 25 soutěžících v kategorii EF a CD podle těchto pravidel - na základě výsledků krajského kola (váha 2/3) a mezinárodní online soutěže (váha 1/3).

  V kategorii EF na 4. místě zazářil Hubert Štěpánek ze 3. E a v kategorii CD se na 25. místě umístil Ladislav Nagy ze 6. E, oba se tak poprvé mohli zúčastnit mezinárodního astronomického klání.

   

  Všem soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

  Více
 • Ve dnech 7.-12.3. proběhlo v Koutech nad Desnou Mistrovství ČR mládeže do 16 let.

  Z naší školy se zúčastnily 4 dívky.

  Nejlépe si vedla nejmladší z nich Vicky Cinková, která získala bronzovou medaily.

  Umístění:

  Vicky Cinková (1.E) - 3. místo v kategorii dívek do 12 let
  Daniela Nagyová (3.E) - 12. místo v kategorii dívek do 14 let
  Beáta Havelková (2.E) - 13. místo v kategorii dívek do 14 let
  Martina Šťastná (4.E) - 5. místo v kategorii dívek do 16 let

  Výsledkové listiny:
  http://chess-results.com/tnr519685.aspx?lan=5&art=4&turdet=YES
  Zajímavostí bylo, že turnaj probíhal na počátku koronavirové krize. V průběhu turnaje se postupně stupňovala opatření. Nakonec byl turnaj v souladu s epidemiologickými rozhodnutími o dvě kola zkrácen. Místo plánovaných 9 kol bylo odehráno kol 7.

  Blahopřejeme Vicky i ostatním děvčatům k pěkným umístěním.

   

  Ve dnech 11.-22. února 2020 se v Praze konal 2. ročník Prague International Chess Festival. Na místě probíhalo několik uzavřených turnajů pro pozvané hráče (mezi nimi i česká jednička David Navara) a vedle toho Open turnaj, do kterého se mohl přihlásit každý hráč. Open turnaj se hrál devítikolově, v každý den jedno kolo. Zúčastnilo se ho 248 hráčů. Přidat další střípek do mozaiky zkušeností vyrazila hned čtveřice hráčů z naší školy.

    42. místo - Matyáš Zeman (7.E) - 6,0 bodu
    96. místo - Ladislav Nagy (6.E) - 5,0 bodu
  207. místo - Jan Bauer (3.E) - 3,0 bodu
  216. místo - Jakub Šimon Šimůnek (2.E) - 3,0 bodu

  Tabulka s výsledky: http://chess-results.com/tnr515719.aspx?lan=5&art=4&fed=CZE&turdet=YES&flag=30&zeilen=99999

  Stránka organizátora: https://praguechessfestival.com/
  Videa z turnaje: https://www.youtube.com/channel/UC4tfdneg0iBpfGHw99in4cA

  Více
 • SOČkaři zabodovali on-line perfektně a jedou do finále. V krajském kole Středoškolské odborné činnosti sevšichni  naši studenti umístili skvěle. Soutěžili v pěti kategoriích:

  Teorie kultury, umění a umělecké tvorby: 1. místo Lukáš Hart, Symfonická tvorba W. A. Mozarta se zaměřením na vlastní interpretaci Symfonie Jupiter (postup do celostátního kola)

   Matematika 2. místo  Martin Putzer, Fundamentální theorem algebry  

  Fyzika 1. místo  Jaroslav Scheinpflug,  Matematické modelování vybraných problémů z teoretické mechaniky  (postup do celostátního kola)

  Chemie 2. místo Kateřina Hořejšová, Stanovení vitaminů B v krvi metodou kapalinové chromatografie s hmotnostní detekcí  (navržena k licitaci k postupu do celostátního kola)

  Informatika 2. místo Jonáš Havelka, Neuronové sítě  (navržen k licitaci k postupu do celostátního kola)  

  Gratulujeme všem účastníkům Krajského kola SOČ, kteří tentokrát vinou karantény k obhajobě zasílali video. Velký dík patří i učitelům paní Kalové,paní Ichové, panu Kostkovi a panu Kočerovi, kteří byli studentům velkými rádci a pomocníky. Postupujícím do celostátního kola přejeme hodně štěstí a úspěchů.

  Více
 • To, že ekonomické znalosti mají naši studenti na výborné úrovni. dokázaly výsledky krajského kola Ekonomické olympiády, kde pro Jírovcovku získal 1. místo Jakub Ambroz z oktávy. Díky nejlepšímu výsledku v krajském kole postupuje Jakub do celostátního finále. To bylo ale bohužel odloženo až na září, uskuteční v pátek 25. 9. 2020 v České národní bance v Praze. Ostatní naši studenti se do finále nedostali, ale i tak mají krásné výsledky. Páté místo obsadil Urban Jaromír, 6. místo získala Kropáčková Terezka, 9. místo obsadil Jonáš Havelka, Vondrášek Matouš byl 24. a Lukášová Dobruše 26.  z celkového počtu 63 hodnocených a zúčastněných studentů. Děkujeme za reprezentaci školy, jsme rádi, že jsounaši studenti tak šikovní! 

   

  Více
 • Ve čtvrtek 5. března 2020 se žáci našeho gymnázia opět zúčastnili krajského kola konverzační soutěže ve španělském jazyce. Výborně nás reprezentovala Zdeňka Berkovcová z oktávy, která obsadila 2. místo. Ve stejné kategorii obsadil Kryštof Konečný 4. místo.

  Soutěže se také poprvé zúčastnily naše studentky třetího ročníku, Kateřina Macasová (4. místo) a Kristýna Rossmüllerová (11. místo). Všem zúčastněným gratulujeme!

  Více
 • V úterý 10. března 2020 se uskutečnila recitační soutěž Vrbenský rohlík, kterou pro českobudějovická gymnázia tradičně pořádá ČAG.

  Naši školu reprezentovalo 11 soutěžících, kteří získali šest vrbenských rohlíků za 1. až 3. místa a dvě další čestná uznání. V kategorii tercie, kvarta obsadil 3. místo Michal Kalina z tercie Patricie Horová z kvarty získala čestné uznání. V kategorii vyšší gymnázium získala 2. místo Kačka Malá ze septimy a o 3. místo se podělili Zuzka Čermáková z 2. A a Kuba Macura ze 3. A. V kategorii recitace vlastní tvorby zvítězila Kačka Malá ze septimy a na 3. místě skončila Katka Macasová ze 3. B. Čestné uznání v této kategorii získala Klára Anna Keclíková z 1. A. Se ctí se soutěže ještě zúčastnily Rozálie Junková z kvarty, Bára Pártlová z 2. A, Sára Čadová a Terka Pixová ze 3. A.

  Vůbec nejúspěšnější účastnicí celé soutěže se stala Kačka Malá, která jako jediná získala ocenění ve dvou kategoriích.

  Soutěže se zúčastnilo 36 soutěžících z pěti gymnázií. Celá soutěž probíhala v příjemné atmosféře a byla pro nás velmi inspirativní. 

  Děkuji Vám za čas, který jste věnovali přípravě na soutěž. Všichni jste dali do svého výkonu kus srdce - a to je nejdůležitější. Marie Valtrová

  Více
 • Dne 3.3. 2020 proběhla na našem gymnáziu malá slavnost spojená s oceněním naší studentky Kateřiny Malé za skvělý překlad v soutěži Juvenes Translatores. Poté, co jsme v předchozích 2 ročnících zvítězili, letos Kačka Malá ze 7.E získala čestné uznání za jeden z 5 nejlepších překladů. Katka obdržela odměnu od vedoucí informačního střediska Europe Direct ČB z rukou paní Hocke a malý dárek od ředitele školy pana Kavříka. Děkujeme za reprezentaci školy a přejeme příjemné chvíle u hrátek se slovy.

  Více
<< Předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15 Další >>