Úspěchy v soutěžích

 • Ve čtvrtek se družstvo chlapců a dívek naší školy zúčastnilo středoškolského atletického popháru, na němž dívky (Berková Natálie, Tvrzová Gabriela, Tvrzová Veronika, Dobiášová Adéla, Vaníková Lucie, Kubešová Martina, Schemberová Tereza, Frolíková Lenka, Beranová Ema, Hořejšová Lucie, Krejzová Lucie) obsadily 1. místo a vybojovaly si postup do kola krajského a chlapci (Kadlec Jakub, Trnka Pavel, Sak Bohumil, Michalec Jan, Čada Jan, Bauer Vojtěch, Šiška Štěpán, Lipold Ondřej, Beníšek Jakub, Brzobohatý Tomáš, Vodák Martin) obsadili pěkné 4. místo. Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme k pěkným výsledkům.

  Více
 • Jírovcovka je plná telentovaných žáků. Patří k nim i volejbalová nahrávačka Markéta Sahanová, která chodí na Jírovcovku do septimy a navíc hraje volejbal v českobudějovické Madetě. Věkem patří do juniorské kategorie a právě tam se snaží podávat co nejlepší výkony. Až se soupeřky v extralize budou ptát, co hráčky českobudějovické Madety dělaly v létě, Markéta Sahanová má co odpovědět. Pokud i vás to zajímá, tak čtěte a poslouchejte, co o tom řekla Markéta redaktorovi českobudějovické stanice ČRo Kamilu Jášovi. 

  Více
 • Dva bronzy z Mezinárodní olympiády věd o Zemi (IESO 2018)

  Od 8. do 17. srpna se v thajské provincii Kanchanaburi konal na půdě Mahidol University dvanáctý ročník Mezinárodní olympiády věd o Zemi (IESO – International Earth Science Olympiad). Účast na této soutěži si vybojoval i náš bývalý student Petr Vaněk a spolu s dalšími třemi studenty se vydal reprezentovat Českou republiku. Letošní ročník byl co do počtu soutěžících rekordní – soutěžilo 154 studentů z celkem 39 zemí světa.

  Olympiáda zahrnuje tři dílčí části hodnocené samostatně – individuální část, ITFI (International Team Field Investigation) a ESP (Earth System Project). Zatímco v individuální části soutěží každý účastník sám za sebe v teoretických i praktických znalostech, ve dvou zbývajících případech je prováděn výzkum v mezinárodních týmech. V rámci ITFI musí tým následně před porotou obhájit svou powerpointovou prezentaci, v případě ESP tým obhajuje svůj poster. Olympiáda zahrnuje několik disciplín – geologii, terestrickou astronomii, meteorologii a environmentální vědy. Mimo to je pro účastníky připraveno i několik zajímavých exkurzí a bohatý doprovodný program – v letošním roce např. do Mallika City, na Železnici smrti nebo na most přes řeku Kwai.

  Petrovi se podařilo vybojovat hned dvě bronzové medaile – jednu v individuální soutěži a druhou v mezinárodním týmu za Earth System Project na téma „Land subsidence in Bangkok“ (Pokles zemské kůry pod městem Bangkok).

  Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme mnoho úspěchů v dalším studiu.

  Odkazy:

  https://ieso2018.posn.or.th/

  https://www.facebook.com/ieso2018/

  https://www.novinky.cz/veda-skoly/481257-cesti-zaci-uspeli-na-geografickych-soutezich.html

  https://www.natur.cuni.cz/fakulta/aktuality/medaile-ceskych-tymu-na-mezinarodnich-geografickych-soutezich

  Více
 • Ve dnech 15. - 22. 7. 2018 proběhla v Teheránu hlavním městě Íránu 29.Mezinárodní biologická olympiáda. Mezi 280 soutěžícími ze 70 zemí světa se mladí čeští biologové opět neztratili. Tentokrát čistě mužský tým získal 4 stříbrné medaile.

  Máme velkou radost, že jeho součástí byl i náš letošní maturant Lukáš Fiedler (8. E), který byl třetím nejlepším Čechem a obsadil celkovou 59. příčku.

  Moc gratulujeme, děkujeme za příkladnou reprezentaci a Lukášovi přejeme spoustu dalších úspěchů nejen v biologickém bádání. 

  Kompletní výsledky jsou k dispozici  na : http://www.ibo2018.org/

  Více
 • Národní kolo Ekologické olympiády proběhlo v termínu 31. 5 - 3. 6. v Praze.  Jde o několikadenní finálové vyvrcholení celostátní soutěže, kdy se sejdou nejlepší družstva z jednotlivých krajských kol. Letošním tématem olympiády byly:  Dřeviny rostoucí mimo les.

  Vítězi Národního kola se stalo Gymnázium Budějovická z Prahy. Na druhém místě skončilo Gymnázium B. Balbína z Hradce Králové. Na skvělé bronzové příčce se pak umístilo naše Gymnázium Jírovcova v inovovaném složení : Tereza Maxerová (4.E), Dobruše Lukášová (6.E) a Vojtěch Dolejšek (4.B).

  https://www.ekolympiada.cz/wp-content/uploads/sites/2/2018/06/EO-NK-rocnik23-2017-18-vysledkova-listina.pdf

  https://www.zonerama.com/SMOPCSOP/Album/4377433

  Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci !

  Více
 • V úterý 19. června vystoupili naši žáci Tomáš Horn, Jakub Ambroz, Kateřina Kučerová, Markéta Sahanová, Tereza Tranová před zcela zaplněným přednáškovým sálem Jihočeského muzea s prezentací připravenou ve spolupráci s neziskovou organizací Post Bellum. Zúčastnili se pod vedením p. učitelky Bodlákové vzdělávacího projektu „Příběhy našich sousedů“. Stali se na nějaký čas dokumentaristy. Měli za úkol vyzpovídat pamětníka, natočit vzpomínky, digitalizovat fotografie, prozkoumat archivy a nakonec vytvořit rozhlasovou, televizní nebo psanou reportáž či dokument. Výsledky své práce předvedli veřejnosti a odborné porotě, která jejich ztvárnění a prezentaci životního osudu pana Josefa Xavera Kobzy ocenila prvním místem. Osudy pana Kobzy zpracovali sextáni v animaci za pomoci stavebnice Lego. Všechny příběhy, které deset školních dokumentárních skupin prezentovalo, byly velmi dojemné a zajímavé. Věříme, že Krajský úřad Jihočeského kraje podpoří projekt i v příštích letech, abychom měli možnost dozvědět se o dalších životních příbězích pamětníků, kteří žijí mezi námi. Tomášovi, Jakubovi, Kateřině a Tereze děkujeme za netradiční a náročné zpracování dokumentu a paní učitelce Bodlákové za podporu projektu.

  Více
 • Ve dnech 25. - 27. 5. 2018 probíhalo v Nasavrkách u Chrudimi celostátní kolo soutěže Zlatá včela. Jihočeský kraj reprezentovali členové VKM Gymnázia Jírovcova  Filip Stejskal a Klára Hornová (4.E).

  Oba naši začínající včelaři se dostali do konkurence borců, kteří se starají  profesionálně o stovky včelstev. Naši amatéři přesto uspěli velmi dobře. Filip se umístil na 5. místě a o dva body mu unikla účast na mezinárodní soutěži IMYB, Klára obsadila skvělé 8. místo.

  Oběma gratulujeme a přejeme hodně chovatelských úspěchů.

  Více
 • Dne 24. 5. 2018 se konalo okresní kolo Fyzikální olympiády – kategorie G (7. tř. ZŠ, sekundy gymnázií). Všech našich devět studentů ze 2. E se stalo úspěšnými řešiteli. První místo si vybojoval Jan Koška. Jen díky horšímu pomocnému hodnocení skončila na 3. místě Zuzana Mašková. 4., 5. a 6. místo patří Josefu Vítu Volnému, Samuelovi Starčevskému a Alexandru Bihunovi.

  Výsledné pořadí

  Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

  Více
 • V krajských kolech Biologické olympiády kategorie C a D (ZŠ,  nižší gymnázium) potvrdili naši žáci, že biologii skvěle ovládají.

  V kategorii D jsme obsadili první čtyři místa, kdy vítězkou se stala Monika Králová (2.E), 2. místo pak získala Lota Mihulková (2.E) a na třetím skončila Kateřina Kozáková (1.E).

  V kategorii C  vybojovala pro Jírovcovku  2. místo  Nikol Junková a místo třetí  Terezka Kučerová (obě 4.E).

  Všem účastníkům gratulujeme ke skvělým výsledkům a přejeme hodně štěstí v dalším biologickém bádání .

  http://www.ddmcb.cz/php/souteze/1237.pdf

  http://www.ddmcb.cz/php/souteze/1238.pdf

  Více
 • Ve čtvrtek 24.5.2018 proběhlo krajské kolo beachvolejbalu SŠ chlapců a 
  dívek. Oba naše týmy se velké konkurenci neztratily. Dvojice dívek 
  Markéta Sahanová a Michaela Brichtová obsadila pěkné 4. místo. Kluci 
  Matěj Emmer a Jakub Reiter postoupili do finále a po vyrovnaném zápase s 
  GJVJ dokázali uhrát 1.místo a tím postup na republikové finále v červnu 
  v Praze. Oběma dvojicím děkujeme za sportovni výkony a klukům přejeme 
  hodně štěstí v Praze.

  Více
 • Skvělou zprávu přivezl na Jírovcovku student naší oktávy Lukáš Fiedler. V přípravném soustředění na Přírodovědecké fakultě UK Praha se mu podařilo vybojovat postupové místo na Mezinárodní biologickou olympiádu IBO 2018 (International Biology Olympiad), kterou letos hostí Irán.

  Bude tak spolu s dalšími třemi soutěžícími reprezentovat Českou republiku na této nejprestižnější soutěži mladých biologů.

  http://www.ibo2018.org/

  Gratulujeme a držíme palce!

  Více
 • Hned čtveřice soutěžících z našeho gymnázia si vybojovala postup do celostátního kola Geologické olympiády.

  Z kategorie A (starší žáci) nám skvělé 5. místo přivezla Tereza Maxerová ze 4.E. Obrovským úspěchem je účast v celostátním kole pro Kačenku Kozákovou. Kačka je žákyní naší primy a že  geologie  je jejím velkým koníčkem, dokázala v souboji s o tři roky staršími soupeři.

  V kategorii středoškoláků nás reprezentovali Petr Vaněk (8.E) a Tomáš Mašek (5.E) . Petr vybojoval skvělé 2. místo a získal tím možnost soutěžit v Mezinárodní  olympiádě věd o Zemi, kterou letos hostí Thajsko.

  Všem našim geologům gratulujeme ke skvělým výsledkům a děkujeme za reprezentaci gymnázia. 

  Více
 • Ve dnech 16.-18.5.2018 se naši studenti Ondřej Petrouš a Jan Dolejší zůčastnili Jaderné maturity, akce pro studenty třetích ročníků středních škol pořádané společností ČEZ.

  Středa byla věnována přednáškám, které se týkaly jaderné fyziky a provozu jaderné elektrárny. Z prezentací temelínských školitelů vyzařovalo nadšení a zapálení pro věc. Byli skutečně nabití pozitivní energií.

  Druhý den připravili organizátoři studentům prohlídku areálu a provozu.

  Ráno třetího dne byly nabyté znalosti studentů prověřeny testem, ve kterém se Jan Dolejší umístil na třetím místě. 

  To co v našich studentech zůstane po celý život nebo alespoň po nějaký čas, jsou nejen obědy ze skvělé temelínské jídelny, ale i spousta vědomostí o jaderné energetice a elektrárně.

  -op-  -jd- 

  Více
 • 18. května 2018 se na půdě Hvězdárny a planetária a Přírodovědecké fakulty v Hradci Králové konalo celostátní kolo Astronomické olympiády, kam postupuje 25 nejlepších z krajských kol v každé kategorii.

  V kategorii GH zazářil Hubert Štěpánek z 1. E. Svými znalostmi si vybojoval skvělé 2. místo.

  V kategorii EF se na 13. místě umístil Ladislav Nagy ze 4. E.

  Oba museli během dne vypočítat několik úloh, zakroužkovat správné odpovědi v přehledovém testu a určit objekty v poznávačce. Oba se kromě samostudia připravovali i pod vedením doc. RNDr. Petra Jelínka, Ph.D. z Přírodovědecké fakulty v Českých Budějovicích.

  Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

  Výsledky kategorie EF

  Výsledky kategorie GH

  Více
 • Dne 25. dubna se tradičně na naší škole konalo krajské kolo fyzikální olympiády kategorií B, C, D.

  Na medailových pozicích se z našich žáků umístili v kategorii C Matouš Vondrášek na 2. místě a v kategorii D Tomáš Mašek na 3. místě. Dalšími úspěšnými řešiteli byli a pěkných výsledků dosáhli v kategorii C Jakub Ambroz na 4. místě a v kategorii D Vojtěch Bauer na 5. místě, Štěpán Skalka na 7. místě a Pavel Kálal na 8. místě.

  Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy!

  Více
 • Ve čtvrtek 10. 5. 2018 se konalo krajské kole Chemické olympiády kategorie B pro 2. a 3. ročníky (sexta, septima). Naše gymnázium v něm reprezentovala hned čtveřice soutěžících. Nejvyrovnanější výkon předvedl a tím nejúspěšnějším se stal student septimy Martin Augustin, který obsadil krásné 3. místo s pouhou půlbodovou ztrátou na místo druhé.

  Anička Kovárnová (7. E) a Ríša Zahradníček (3. A) předvedli skvělé výkony v organické části a jen chybně určený neznámý kation a úlohy z toho vycházející, je připravily o body v části anorganické. I tak jsou oba, stejně jako Miroslav Průcha (3. A) úspěšnými řešiteli.

  Letošní ročník patřil jednoznačně k těm náročnějším, všem našim studentům gratulujeme a děkujeme za chuť, nadšení a energii, kterou přípravě na chemické soutěže věnují.

  Více
<< Předchozí 1 2 3 4 5 7 9 Další >>