Úspěchy v soutěžích

 • Startovací základní kolo logické olympiády probíhá od samotného začátku existence této soutěže on-line. Letos moc předmětových soutěží probíhat nebude, proto jsme moc rádi, že se poměrně hodně našich studentů pustilo do řešení logických úloh. A ještě větší radost máme z toho, že logický úsudek našim žákům nechybí. Projevilo se to na výsledcích a počtu postupujících do krajských kol. Gratulujeme všem soutěžícím jak k odvaze poměřit své schopnosti s ostatními, tak k postupu do dalšího kola. V příloze najdete shrnutí výsledků. 

  Celkem se v kategórií Kategorie B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ) do soutěže zapojilo 16876 řešitelů, z toho v Jihočeském kraji 910. V kategorii B se z Jírovcovky nejvýše umístil Vít Předota z kvarty (2.-3. místo v kraji) a hned za ním Petr Starý z tercie (4.-5. místo v kraji). Celkem se v kategorii Kategorie C (studenti středních škol) do soutěže zapojilo 12244 řešitelů, z toho v Jihočeském kraji 683. Za Jírovcovku nejúspěšněji zabodoval Jan Franěk ze 4.A ( v kraji na 9. místě) a Šimon Kubeš ze sexty (na 10.-11. místě v kraji). Děkujeme za reprezentaci školy a všem postupujícím přejeme logické myšlení i v krajském kole!

      

  Více
 • IBO Challange 2020

  Koronavirová epidemie zasahuje bohužel i do soutěží mladých přírodovědných talentů.

  Mezinárodní biologická olympiáda (International Biology Olympiad, IBO), která měla původně probíhat v japonském Nagasaki, probíhala po celém světě online distanční formou. Tzv. IBO Challenge (název pro letošní alternativní ročník) proběhla v ČR 10.-13. 8. 2020 v Krkonoších. Mladí biologové museli vyřešit dva  tříhodinové teoretické testy a dvě praktické úlohy (Bioinformatika a Fyziologie živočichů) s využitím počitačů. Česká republika vybojovala v tomto klání 1 zlatou , 1 stříbrnou a 2 bronzové medaile. Jednu z nich nám na Jírovcovku přivezla studentka naší budoucí septimy Tereza Maxerová.

  https://ibo2020.org/en/home/

  Gratulujeme!!!

  Více
 • Jak vlastně skončil  69. ročník Matematické olympiády?

  V důsledku situace vyvolané epidemií COVID-19 byla zrušena bez náhrady okresní kola kategorií Z6, Z7, Z8 a krajské kolo kategorie Z9..Ale krajská  kola kategorií B a C proběhla nakonec formou náhradních internetových soutěží v sobotu 20. června 2020. A matematici z Jírovcovky zabodovali: 

  V kategorii B získali pro naši školu Martin Červený 2. místo a Ladislav Nagy 3. místo. V kategorii C byl Šimon Kubeš druhý a Václav Bauer třetí. Gratulujeme!!

  Moc děkujeme také dalším studentům, kteří soutěžili a nevedli si vůbec špatně: Jakub Kružberský (6. místo), Tomáš Alexa (9. místo) v kategorii B. Za kategorii C online soutěžili kromě medailistů také Tadeáš Grabic (5.), Daniel Gribbin (6.), Jan Stejskal (9.), Nela Vítů (11.).

  Více
 • Zástupci našeho gymnázia se i v letošním roce účastnili republikové soutěže Jindřichohradecký Textík. Situace, která naši zemi v jarním období postihla, neumožnila slavnostní vyhlášení výsledků soutěže. Pořadatel náhradní termín vyhlášení vítězů neplánuje, a tak ocenění žáci přišli o slavnostní chvíli při zveřejnění autorů a ukázek z jejich prací.

  Kategorie do 14 let - poezie: Alena Koutecká 2.E, Kateřina Kozáková 3.E

  Kategorie do 14 let – próza: Sebastian Holek 4.E

  Kategorie 15 – 25 let – próza: Eliška Ježková 1.A

  Kategorie 11 – 14 let – ilustrace: Lucie Procházková 4.E

  Blahopřejeme studentům, kteří se v soutěži probojovali k prestižnímu ocenění

  Jejich práce jsou uvedeny v literárním sborníku soutěže a my je zveřejňujeme zde:

  Nepolapitelná

  Autoritu především

  Zahrada splněných přání

  Ztracený klíč

   

  Více
 • 21. 6. byly vyhlášeny celostátní výsledky letošního netradičního ročníku Astronomické olympiády. Naši studenti si vedli velice dobře.

  Na základě výsledků krajského kola bylo v kategorii GH vyhlášeno 25 nejlepších účastníků z 6. a 7. ročníku ZŠ a odpovídajícím ročníkům gymnázia. I když se mezi 25 nejlepších probojovali jen Petr Starý na skvělém 10. místě a Vojtěch Schreib na 23. místě (oba 2. E), jejich spolužáci Dan Trnka, Ema Porkristlová, Karolína Kučerová a Šárka Litvínová byli všichni úspěšnými řešiteli krajského kola a obsadili prvních sedm míst kromě třetího místa.

  Po vyhodnocení mezinárodní online soutěže, která proběhla na serverech v Estonsku, bylo stanoveno celostátní pořadí nejlepších 25 soutěžících v kategorii EF a CD podle těchto pravidel - na základě výsledků krajského kola (váha 2/3) a mezinárodní online soutěže (váha 1/3).

  V kategorii EF na 4. místě zazářil Hubert Štěpánek ze 3. E a v kategorii CD se na 25. místě umístil Ladislav Nagy ze 6. E, oba se tak poprvé mohli zúčastnit mezinárodního astronomického klání.

   

  Všem soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

  Více
 • Ve dnech 7.-12.3. proběhlo v Koutech nad Desnou Mistrovství ČR mládeže do 16 let.

  Z naší školy se zúčastnily 4 dívky.

  Nejlépe si vedla nejmladší z nich Vicky Cinková, která získala bronzovou medaily.

  Umístění:

  Vicky Cinková (1.E) - 3. místo v kategorii dívek do 12 let
  Daniela Nagyová (3.E) - 12. místo v kategorii dívek do 14 let
  Beáta Havelková (2.E) - 13. místo v kategorii dívek do 14 let
  Martina Šťastná (4.E) - 5. místo v kategorii dívek do 16 let

  Výsledkové listiny:
  http://chess-results.com/tnr519685.aspx?lan=5&art=4&turdet=YES
  Zajímavostí bylo, že turnaj probíhal na počátku koronavirové krize. V průběhu turnaje se postupně stupňovala opatření. Nakonec byl turnaj v souladu s epidemiologickými rozhodnutími o dvě kola zkrácen. Místo plánovaných 9 kol bylo odehráno kol 7.

  Blahopřejeme Vicky i ostatním děvčatům k pěkným umístěním.

   

  Ve dnech 11.-22. února 2020 se v Praze konal 2. ročník Prague International Chess Festival. Na místě probíhalo několik uzavřených turnajů pro pozvané hráče (mezi nimi i česká jednička David Navara) a vedle toho Open turnaj, do kterého se mohl přihlásit každý hráč. Open turnaj se hrál devítikolově, v každý den jedno kolo. Zúčastnilo se ho 248 hráčů. Přidat další střípek do mozaiky zkušeností vyrazila hned čtveřice hráčů z naší školy.

    42. místo - Matyáš Zeman (7.E) - 6,0 bodu
    96. místo - Ladislav Nagy (6.E) - 5,0 bodu
  207. místo - Jan Bauer (3.E) - 3,0 bodu
  216. místo - Jakub Šimon Šimůnek (2.E) - 3,0 bodu

  Tabulka s výsledky: http://chess-results.com/tnr515719.aspx?lan=5&art=4&fed=CZE&turdet=YES&flag=30&zeilen=99999

  Stránka organizátora: https://praguechessfestival.com/
  Videa z turnaje: https://www.youtube.com/channel/UC4tfdneg0iBpfGHw99in4cA

  Více
 • SOČkaři zabodovali on-line perfektně a jedou do finále. V krajském kole Středoškolské odborné činnosti sevšichni  naši studenti umístili skvěle. Soutěžili v pěti kategoriích:

  Teorie kultury, umění a umělecké tvorby: 1. místo Lukáš Hart, Symfonická tvorba W. A. Mozarta se zaměřením na vlastní interpretaci Symfonie Jupiter (postup do celostátního kola)

   Matematika 2. místo  Martin Putzer, Fundamentální theorem algebry  

  Fyzika 1. místo  Jaroslav Scheinpflug,  Matematické modelování vybraných problémů z teoretické mechaniky  (postup do celostátního kola)

  Chemie 2. místo Kateřina Hořejšová, Stanovení vitaminů B v krvi metodou kapalinové chromatografie s hmotnostní detekcí  (navržena k licitaci k postupu do celostátního kola)

  Informatika 2. místo Jonáš Havelka, Neuronové sítě  (navržen k licitaci k postupu do celostátního kola)  

  Gratulujeme všem účastníkům Krajského kola SOČ, kteří tentokrát vinou karantény k obhajobě zasílali video. Velký dík patří i učitelům paní Kalové,paní Ichové, panu Kostkovi a panu Kočerovi, kteří byli studentům velkými rádci a pomocníky. Postupujícím do celostátního kola přejeme hodně štěstí a úspěchů.

  Více
 • To, že ekonomické znalosti mají naši studenti na výborné úrovni. dokázaly výsledky krajského kola Ekonomické olympiády, kde pro Jírovcovku získal 1. místo Jakub Ambroz z oktávy. Díky nejlepšímu výsledku v krajském kole postupuje Jakub do celostátního finále. To bylo ale bohužel odloženo až na září, uskuteční v pátek 25. 9. 2020 v České národní bance v Praze. Ostatní naši studenti se do finále nedostali, ale i tak mají krásné výsledky. Páté místo obsadil Urban Jaromír, 6. místo získala Kropáčková Terezka, 9. místo obsadil Jonáš Havelka, Vondrášek Matouš byl 24. a Lukášová Dobruše 26.  z celkového počtu 63 hodnocených a zúčastněných studentů. Děkujeme za reprezentaci školy, jsme rádi, že jsounaši studenti tak šikovní! 

   

  Více
 • Ve čtvrtek 5. března 2020 se žáci našeho gymnázia opět zúčastnili krajského kola konverzační soutěže ve španělském jazyce. Výborně nás reprezentovala Zdeňka Berkovcová z oktávy, která obsadila 2. místo. Ve stejné kategorii obsadil Kryštof Konečný 4. místo.

  Soutěže se také poprvé zúčastnily naše studentky třetího ročníku, Kateřina Macasová (4. místo) a Kristýna Rossmüllerová (11. místo). Všem zúčastněným gratulujeme!

  Více
 • V úterý 10. března 2020 se uskutečnila recitační soutěž Vrbenský rohlík, kterou pro českobudějovická gymnázia tradičně pořádá ČAG.

  Naši školu reprezentovalo 11 soutěžících, kteří získali šest vrbenských rohlíků za 1. až 3. místa a dvě další čestná uznání. V kategorii tercie, kvarta obsadil 3. místo Michal Kalina z tercie Patricie Horová z kvarty získala čestné uznání. V kategorii vyšší gymnázium získala 2. místo Kačka Malá ze septimy a o 3. místo se podělili Zuzka Čermáková z 2. A a Kuba Macura ze 3. A. V kategorii recitace vlastní tvorby zvítězila Kačka Malá ze septimy a na 3. místě skončila Katka Macasová ze 3. B. Čestné uznání v této kategorii získala Klára Anna Keclíková z 1. A. Se ctí se soutěže ještě zúčastnily Rozálie Junková z kvarty, Bára Pártlová z 2. A, Sára Čadová a Terka Pixová ze 3. A.

  Vůbec nejúspěšnější účastnicí celé soutěže se stala Kačka Malá, která jako jediná získala ocenění ve dvou kategoriích.

  Soutěže se zúčastnilo 36 soutěžících z pěti gymnázií. Celá soutěž probíhala v příjemné atmosféře a byla pro nás velmi inspirativní. 

  Děkuji Vám za čas, který jste věnovali přípravě na soutěž. Všichni jste dali do svého výkonu kus srdce - a to je nejdůležitější. Marie Valtrová

  Více
 • Dne 3.3. 2020 proběhla na našem gymnáziu malá slavnost spojená s oceněním naší studentky Kateřiny Malé za skvělý překlad v soutěži Juvenes Translatores. Poté, co jsme v předchozích 2 ročnících zvítězili, letos Kačka Malá ze 7.E získala čestné uznání za jeden z 5 nejlepších překladů. Katka obdržela odměnu od vedoucí informačního střediska Europe Direct ČB z rukou paní Hocke a malý dárek od ředitele školy pana Kavříka. Děkujeme za reprezentaci školy a přejeme příjemné chvíle u hrátek se slovy.

  Více
 • Poslední únorový pátek proběhlo okresní kolo chemické olympiády kategorie D, kterého se zúčastnili naši žáci z tercie a kvarty Zuzana Mašková, Monika Králová, Jan Koška, Kateřina Kozáková, Kateřina Láníková, Jáchym Předota a Alena Siegelbauerová. Všichni byli šikovní a nejšikovnější z nich obsadili první tři místa: Zuzana Mašková- 1. místo, Monika Králová 2. místo, Jan Koška-3. místo. Gratulujeme a děkujeme žákům za reprezentaci školy, paní učitelce Sekyrkové za jejich skvělou přípravu!

  Výsledková listina

  Více
 • V okresním kole ZO reprezentovalo naši školu 5 studentů. Všichni zaslouží za svá umístění velikou pochvalu. V kategorii A obsadil 2. místo Jáchym Řehounek, v kategorii B zvítězila Šárka Litvínová, v kategorii C se umístil na 5. místě Ondřej Suchan a v kategorii D zvítězil Martin Liďák a 3. místo vybojoval Daniel Gribbin. Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy a postupujícím do krajského kola budeme držet palce. 

  Více
 • Jen je třeba zjistit co nás baví a v čem vynikáme a pak své nadání rozvíjet a uplatnit. To se podařilo v roce 2019 mnoha našim studentům. Někteří z nich za to byli nominováni do soutěže Talent Jihočeského kraje 2019 a v úterý 25. 2. za své výsledky byli oceněni drobnými upomínkovými předměty v českobudějovické koncertní síni Otakara Jeremiáše. Za rok 2019 bylo oceněno přes 60 jednotlivců. Za Jírovcovku obdrželi ocenění:

  Kategorie přírodovědná, podkategorie mladší žáci:1. místo: Hubert Štěpánek a 2. místo: Monika Králová 

  Kategorie přírodovědná, podkategorie starší studenti:1. místo: Jonáš Havelka  a 3. místo: Tereza Maxerová 

  Kategorie humanitní, podkategorie starší studenti: 2. místo: Markéta Sahanová  a 3. místo: Pavel Šindelář 

  Kategorie všestranná, podkategorie mladší žáci:2. místo: Kateřina Kozáková 

  Mezi našimi studenty je také mnoho hudebně nadaných, kteří svůj talent rozvíjejí v ZUŠ. Oceněni byli v kategorii hudební za mladší žáky Barbora Duníková a za starší studenty Lukáš Hart, oba získali 2. místo. Do soutěže je nominovaly jejich ZUŠ.

  U všech oceněných si na Jírovcovce vážíme toho, že nenechávají svůj talent "ležet ladem" a zdokonalují se v tom, co je baví a v čem jsou dobří. Děkujeme jim, že zároveň reprezentují i naši školu. Víme, že bez píle a vytrvalosti se to neobejde.

  Přejeme všem našim žákům, aby v sobě objevili to, v čem jsou lepší než ostatní, a aby se jim ten jejich talent dařilo uplatnit.

  Více informací o předávání ocenění najdete na :https://www.ddmcb.cz/new/18690/

  Více
 • Letos máme opravdu velkou radost z několika úžasných úspěchů našich žáků v anglických soutěžích!

  Karolína KUČEROVÁ vyhrála okresní kolo konverzační soutěže ve své kategorii, Daniel SÝKORA se umístil na skvělém 3.místě ve své kategorii a v nejvyšší kategorii naše 2 studentky zazářily - Kateřina MALÁ obsadila 2.místo, to znamená postup do krajského kola, a Kateřina MACASOVÁ obsadila krásné 5. místo

  Navíc již výše zmíněná Kateřina MALÁ bude oceněna čestným uznáním za svůj výborný překlad v jazykové soutěži Juvenes Translatores, neboť její práce byla vyhodnocena jako jedna z 5 nejlepších. 

  Všem vám moc děkujeme za skvělou reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů i dále! 

  Více
 • V lednové matematické krasojízdě našich studentů (výsledky jsou však zveřejněné až v únoru) pokračují v kategorii P krajského kola matematické olympiády maturanti Jonáš Havelka 1. místem a Jakub Ambroz 2. místem.
  Blahopřejeme a oběma přejeme úspěšné algoritmy v celostátním kole!!!

  Více
<< Předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15 Další >>