Úspěchy v soutěžích

 • Od 25. do 28. 2. proběhne ve Slaném celostátní kolo Fyzikální olympiády, jako už tradičně s naší účastí. Postoupili do něho Jaroslav Scheinpflug ze 4.A, druhý z krajského kola a Jonáš Havelka z oktávy, který v krajském kole obsadil třetí místo.
  Gratulujeme jim k úspěchu v krajském kole a přejeme hodně úspěchů do kola celostátního.

  Více
 • V nejvyšší kategorii matematické olympiády po celostátní koordinaci máme další skvělé výsledky. Hned 7 našich studentů se zařadilo mezi 13 úspěšných krajských řešitelů. Konkrétně Jonáš Havelka obsadil 1. místo, Matouš Vondrášek 3. místo, druháci Ladislav Nagy čtvrté a Martin Červený páté místo, Jakub Ambroz, pak losované osmé a septimáni Petr Augustin a Vojtěch Bauer po řadě desáté a jedenácté místo.

  Děkujeme, blahopřejeme a Jonášovi držíme palce do celostátního kola!!!

  Více
 • 5. února 2020 se zúčastnili studenti našeho gymnázia okresního kola konverzační soutěže v německém jazyce. V silné konkurenci ostatních gymnázií obsadil Tomáš Brabec ze septimy vynikající 3. místo.

  Tomovi blahopřejeme a děkujeme i dalším studentkám (Jessica Střítecká, Barbora Hanišová) za skvělou reprezentaci naší školy.

  Více
 • Koncem ledna se konalo okresní kolo Fyzikální olympiády v kategoriích E a F. Naši studenti z tercie a kvarty zkřížili  své školní zbraně - tužky a pravítka - se svými vrstevníky. V obou kategoriích dosáhli výborných výsledků, stali se úspěšnými řešiteli.  

  V kategorii F se na 1. místě umístil Jan Bauer, jen o půl bodu a pomocné kritérium skončil třetí Hubert Štěpánek, podobně na 5. místě Jáchym Předota

  V kategorii E se na 2. místě s plným počtem bodů umístil  Jan Koška, na 3 místě Monika Králová a na 5. místě  Zuzana Mašková. Úspěšné kvartány čeká postup do krajského kola.

   Všem soutěžícím gratulujeme.

  Více
 • Studenti naší kvarty zahájili úspěšně matematickou sezónu. Po domácím kole polovina třídy tj. 15 postoupilo do okresního kola a 6 z nich se stalo úspěšnými řešiteli  – Jan Koška a Monika Králová obsadili dělené 2. - 5. místo, Sebastián Holek 6. místo, poté opět dělené 12. - 14. místo získali Terezie Norková a David Smažík a těsně za nimi Zuzana Mašková 15. místo.

  K úspěchu a vzorné reprezentaci  školy blahopřejeme a budeme držet palce postupujícím do krajského kola!

  Více
 • 22. a 23. ledna 2020 se konala okresní kola Olympiády v českém jazyce. 1. kategorii (tercie, kvarta) nás reprezentovaly Patricie Horová z kvarty a Adéla Chvalová z tercie, které skončily na 5. až 6. místě z 58 účastníků soutěže. Ve 2. kategorii (střední školy) se nejvíce dařilo Tereze Kubešové z kvinty, která se umístila na 2. místě ze 42 účastníků soutěže. Její slohová práce byla hodnocena maximálním počtem bodů, což se podařilo pouze dvěma soutěžícím.

  Další naše studentky - Katka Malá ze septimy a Markéta Sahanová z oktávy obsadily 7. až 11. místo Nela Vítů z kvinty skončila 20. až 22. (Ale ani ona nemusí být smutná, protože v mluvnické části soutěže získala stejný počet bodů jako Terezka Kubešová na 2. místě.)

  Všem děvčatům děkujeme za reprezentaci školy a Terezce držíme pěsti do krajského kola, které se uskuteční začátkem dubna.

  Více
 • Velkou radost nám udělal student naší oktávy Jonáš Havelka, který v regionálním kole Lingvistické olympiády, které hostila pražská FF UK, obsadil 12. místo z celkem 208 účastníků. Jonáš si tak vybojoval postup do celostátního kola této soutěže, které se bude v dubnu konat na MFF UK.

  Jonášovi i dalším účastníkům děkujeme za reprezentaci Jírovcovky a do dalšího zápolení přejeme briskní úsudek a spoustu nápadů při odhalování tajemství neznámých jazyků.

  https://www.lingol.cz

  Více
 • Velkou radost nám udělal student septimy Tomáš Mašek, kterému se díky úspěšnému vyřešení krajského kola podařilo postoupit do Národního kola Chemické olympiády kategoria A. To se bude konat od 27. do 30. 1. 2020 na Technické univerzitě v Liberci.

  Tomášovi gratulujeme a držíme palce, aby se mu mezi nejlepšími chemiky naší republiky dařilo tak, jak si přeje.

  https://olympiada.vscht.cz/media/filer_public/48/40/484015ed-74bf-46ec-8cbf-2f6caa0bf4fb/56_ae_pozvani_studenti.pdf

  Více
 • Lingvistická olympiáda

  I v letošním roce se naši žáci pustili do odhalování tajemství neznámých jazyků v rámci České lingvistické olympiády (ČLO), soutěže, kterou pořádá MFF UK spolu s FF UK.Pro úspěšné vyřešení úloh je potřeba se pořádně zamyslet a pochopit, jak fungují nejrůznější jazykové jevy ve více či méně exotických jazycích. ČLO se zaměřuje na obecnou schopnost analýzy jazykových dat, která nepředpokládá věcné znalosti, ale především logické a kreativní myšlení. Soutěž má mezi našimi žáky velkou podporu a letos se školního kola zúčastnilo celkem 35 "lingvistů".

  Tím nejlepším ze všech byl Jonáš Havelka (8.E), který ve školním kole se ziskem 66 bodů suveréně zvítězil . Na druhém místě skončil s 52,5 body jeho spolužák Jakub Ambroz a o 3. místo se podělili Terezka Maxerová (6.E) a benjamínek soutěže Jan Stejskal (5.E), kteří získali 48,5 bodu. Do regionálního kola pro oblast Čech, které se koná 15. ledna 2020 v Praze postupují ti, kteří ve školním kole získali alespoň 46 bodů. Naši vítěznou čtveřici tak doplní ještě Tomáš Sekyrka (8.E).

  Všem studentům, kteří se do soutěže zapojili, děkujeme, postupujícím gratulujeme a držíme palce i v další části soutěže.

  Více
 • 12. prosince 2019 se konalo školní kolo olympiády v českém jazyce.

  V 1. kategorii (tercie, kvarta) soutěžilo 11 žáků. Nejlepšího bodového výsledku dosáhly Patricie Horová z kvarty (49 b. z 50 možných) a Adéla Chvalová z tercie (44 b.), které postupují do okresního kola.

  Ve 2. kategorii (vyšší gymnázium) se olympiády zúčastnilo 58 studentů. Nejlepšího výsledku dosáhla Nela Vítů z kvinty (47 b. z 50 možných). Na 2. místě se umístila Laura Pokorná z oktávy (44b.) a na dalších postupových místech jsou Katka Malá ze septimy Markéta Sahanová z oktávy (obě 41b.)

  Děvčatům blahopřejeme a držíme palce do okresních kol, která se uskuteční 22. a 23. ledna 2020 v DDM.

   

  Více
 • Dne 25.11.2019 se v Míčovně Pražského hradu konalo celostátní kolo Logické olympiády (www.logickaolympiada.cz). Soutěžící čekal jak písemný test, kde si mohli vybírat, v jakém pořadí budou úlohy řešit (měli na to málo času), tak i promítaný test, kde pořadí úloh a čas na ně byl pevně dán. Dále si otestovali paměti, hráli si s dominovými kostkami a rozmisťovali závaží na rovnoramenné váhy tak, aby byly v rovnováze.

  Z naší školy se soutěže zúčastnil Jonáš Havelka (8.E), který si odvezl krásné 13. místo z celkového počtu 65 soutěžících v kategorii C (tj. střední školy a odovídající třídy gymnázií)

  Za úspěšné završení jeho kariéry v Logické olympiádě mu gratulujeme.

   

  V krajském kole kategorie C se Jonáš Havelka umístil na 1. místě, Jan Franěk na 8. místě a Vojta Bauer na 10. místě. V kategorii B (tj. 6. - 9. třída ZŠ a odovídající třídy nižšího gymnázia) si skvělé 10. místo vybojovala Barbora Duníková z 1.E, patří tedy mezi ty nejmladší ve své kategorii.

  Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

    

  Více
 • Ve čtvrtek  28. listopadu se naše 2 postupující týmy vydaly na Biskupské gymnázium na krajské kolo soutěže Piškworky. Byl to tým studentů 2. B ve složení Hana Kučerová, Aneta Lefanová, Erika Bartošová, Štěpán Kabeš a Jindra Jirsa. Ti skončili ve skupině B v soutěži bohužel brzy. Zato tým "Panzerfaust vrací úder", který tvořili Tomáš Sekyrka, Štěpán Masák, Adam Jirák, Jonáš Havelka, Matyáš Zeman měl až do samého konce soutěže reálnou šanci na postup do celostátního kola. Po dlouhém finálovém zápase jim vítězství o vlásek uniklo. Škoda. Bohužel z našeho krajského kola postupuje výše pouze jeden tým, což je pro finalisty velká smůla. I tak děkujeme oběma družstvům za reprezentaci školy a týmu  "Panzerfaust vrací úder" za vynikající a napínavou hru, o které píší s obdivem i organizátoři. XO 

  Více
 • Dne 10.11. 2019 vyjely 2 seniorské a 1 juniorský tým fyziků z Jírovcovky do Prahy na již tradiční Fyzikální Náboj reprezentovat svoji školu. Po příjezdu na hlavní nádraží jsme se jali projít spletitým bludištěm stověžaté Prahy až do prostor Gymnázia Christiana Dopplera a Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské při ČVUT, kde jsme soutěžili celkem s dalšími 275 týmy (122 juniorskými a 153 seniorskými) z celé střední a východní Evropy. Byl to dlouhý boj, ale vyplatil se. Naši junioři skončili s 8 body na krásném 25. místě v ČR, na 51. místě mezinárodně, zatímco naše seniorské týmy, které jako zázrakem skončili se stejným počtem bodů (16) se umístily v laťce na krásném místě třiatřicátém a osmatřicátém mezinárodně, na 15. a 18. místě republikově, překonavše 13 ze 17 týmů ruských, 19 z 24 týmů polských a 16 z 21 týmů maďarských. A to už je celkem pěkný výsledek.

  Blahopřejeme všem zůčastněným k úspěchu a děkujeme za reprezentaci školy.

  Tým junior: Václav Bauer, Tomáš Salčák, Ladislav Nagy, Jakub Kružberský, Martin Červený

  Tým senior A: Jonáš Havelka, Matouš Vondrášek, Jakub Ambroz, Vojtěch Bauer, Petr Augustin

  Tým senior B: Martin Putzer, Jaroslav Schneipflug, Štěpán skalka, Jan Cába, Kryštof Konečný

  Více
 • V pondělí 4. 11. 2019 se studenti naší školy zúčastnili okresního finále ve stolním tenisu, kde v konkurenci 8 týmů vybojovali krásné 3. místo. Naši školu reprezentovali Lukáš Zeman, Jiří Frána, Vojtěch Icha a Alex Olivier Michaud. Gratulujeme k úspěchu.

  Více
 • Jako už každoročně se studenti Jírovcovky zúčastnili soutěže Přírodovědný klokan. Soutěž vznikla v roce 2006 v rámci projektu „STM-Morava“  Národního programu výzkumu II. Pořadatelem soutěže je Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci. Soutěžní kategorie jsou dvě, a sice Kadet (8.-9. třída ZŠ) a Junior (I.-II. ročník SŠ). V každé kategorii je zadán soutěžícím jednorázový test, který obsahuje 24 úloh, přičemž ti pak vybírají jednu správnou odpověď z pěti nabízených možností. Na řešení mají 40 minut čistého času.

  Letos byli v kategorii Kadet nejúspěšnější z tercie Kateřina Kozáková a z kvarty Šimon Šandl. V kategorii Junior dosáhla nejvyššího počtu bodů Tereza Maxerová a hned za ní se umístil Kristian Petr Šulista s rozdílem 9 bodů.

  Děkujeme všem účastníkům za úsilí, které do soutěže vložili a učitelům za přípravu a opravu 60 testů v kategorii Kadet a 43 testů v kategorii Junior.

  Více
 • Po skvělém vítězství v okresním kole přespolního běhu vyrazil tým dívek na krajské kolo do Jindřichova Hradce. Ve velké konkurenci ostatních škol se ani zde naše děvčata neztratila. V nepříznivém počasí dokázala děvčata vybojovat krásné 3. místo. Poděkování za vzornou reprezentaci a bojovnost patří těmto dívkám:

  N. Houdkové, M. Kašparové, M. Jindřichové, A. Novákové, E. Jírovcové a M. Sahanové.

  Více
<< Předchozí 1 2 3 4 8 11 14 Další >>