Úspěchy v soutěžích

 • Ani v letošním ročníku soutěže Přírodovědný klokan se naši žáci v konkurenci zúčastněných škol v Jihočeském kraji neztratili a patřili mezi nejlepší řešitele. 

  Máme velkou radost, že naše studentky Šárka Litvínová (4.E) a Monika Králová (6.E) krajské statistiky dokonce ovládly a obsadily 1. místa v hodnocení kategorií Kadet a Junior.

  Do první desítky nejlepších řešitelů se v kategorii Junior ještě probojovali Hubert Štěpánek (5.E), Katka Mládková (2.A) a Katka Kozáková (5.E).

  Všem úspěšným řešitelům srdečně blahopřejeme!

  Více
 • Dne 26. 11. 2021 se v Brně uskutečnilo Mistrovství České republiky středních škol ve šplhu na 4,5 m dlouhém laně. Naši školu úspěšně reprezentoval Richar Kašpar, žák 4. B, který v silné konkurenci obsadil krásné 3. místo. Děkujeme mu za reprezentaci a blahopřejeme ke krásnému výsledku. 

  Více
 • V letošním školním roce se studenti naší školy opět zúčastnili soutěže Bobřík informatiky, tentokrát klasicky ze školních lavic. Studenti soutěžili ve všech kategoriích: Benjamin – Kadet - Junior – Senior.

  Žebříček nejlepších oficiálních soutěžících se na celostátní úrovni sestavuje v kategoriích Junior a Senior. Se ziskem 195 bodů se na 1. místě v kategorii Junior umístilo 34 soutěžících. Mezi nimi jsou naši studenti Daniel Sýkora ze 6. E a Hubert Štěpánek z 5. E.

  V kategorii Senior se umístil nejlépe Filip Stejskal se 172 body na 80. místě.

  Zde najdete oficiální výsledkové listiny kategorie Junior a Senior.

  Více
 • Přes podzimní prázdniny se konalo Mistrovství Čech mládeže v praktickém šachu do 16 let. Akce byla uspořádána v Herlíkovicích (poblíž Vrchlabí) od soboty 23. října do soboty 30. října. Celý týden, přestože se hoši a dívky vyhlašují zvlášť, hráli společně rozděleni do 3 kategorií: HD12, HD14 a HD16 (tzn. hoši a dívky do 12, 14 a 16 let, a jelikož se z Mistrovství Čech postupuje na Mistrovství České republiky, které se koná až příští rok, HD12 hrály ročníky 2010 a mladší, HD14 ročníky 2008 a mladší a HD16 ročníky 2006 a mladší).

  Jírovcovka byla zastoupena pěti hráči: v HD16 Davidem Smolou ze 3.E, Jakubem Šimonem Šimůnkem a mnou (Beátou Havelkovou) ze 4.E, Danielou Nagyovou z 5.E a v doprovodném FIDE Openu také Zdeňkem Chvalem z 1.A.

  David Smola uhrál 50 % bodů, tedy 4,5 z celkových 9 bodů, což rozhodně není špatné, i vzhledem k tomu, že je tento rok David v kategorii mladší. Jelikož je kluk, určitě usiloval o postup, ale umístit se do 8. místa z celkových 68 účastníků je velice náročné. Nakonec skončil těsně za polovinou na 36. místě.

  Jakub Šimon Šimůnek byl nasazený 12. a, i přes ne úplně stoprocentní začátek, do posledního kola bojoval o postup. 9. kolo však prohrál, a tak se umístil na 17. místě. Na turnaji jsme měly já a Danuška smůlu a obě jsme na Jakuba narazily, já v 7. kole a Danuška v 8. předposledním kole. Ani jedné z nás se nepovedlo Jakuba porazit.

  9. kolo pro a pro Danielu Nagyovou bylo rozhodující, obě s 4,5 body jsme zasedly za šachovnici proti sobě a bojovaly o 1. místo v dívkách. Nic jako přátelství nebo hezky prožitý předešlý den při pouštění draka jako by neexistovalo a obě jsme se ze všech sil snažily druhou porazit. Po 4 hodinách jsme klasicky dohrávaly jako poslední. Po chybách na obou stranách partie skočila mou výhrou. Celkově 16. jsem si domu přivezla pohár za 1. místo v dívkách. Danuška skončila celkově 30. a v holkách bohužel až pátá.

  Zdeňkovi Chvalovi se nejspíše nedařilo podle jeho představ. Musí se říct, že v jeho turnaji bylo spoustu velmi dobrých hráčů, a tak to neměl Zdeněk nijak jednoduché. A 4,5 bodu z celkových 9 bodů není nic špatného, s 50% ziskem se však umístil až na 15. místě z 28 hráčů a nasazený byl jako jedenáctý.

  Beáta Havelková, 4. E

  Více
 • 11.-12. září naši mládí šachisté bojovali na dvou frontách. V České Třebové probíhalo Mistrovství ČR juniorů a juniorek v rapid šachu. A paralelně v Praze probíhalo Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu.

   

  V České Třebové hráli všechny juniorky a junioři v jednom společném turnaji. Jednotlivé kategorie H16, H18, H20, D16, D18, D20 pak byly vyhlášeny individuálně.

  Hrálo se tempem 2 x 20 min + 5 s / tah. Turnaje se zúčastnilo celkem 16 dívek.

  Martina Šťastná (6.E) byla nejlepší mezi všemi dívkami a stala se tak mistryní ČR v rapid šachu v kategorii dívek do 16, 18 i 20 let.

  Daniela Nagyová (5.E) byla druhá nejlepší mezi všemi dívkami a stala se tak vicemistryní ČR také ve všech třech kategoriích.

  Každá z nich získala 3 poháry, 3, medaile, 3 diplomy a 3 finanční ceny.

  Prostě holky z Jírovcovky hrát šachy umí :-)

   

  Výsledky:
  http://chess-results.com/tnr577670.aspx?lan=5&art=1&rd=9

   

   

  To v Praze hrály jednotlivé věkové kategorie samostatné turnaje. Navíc v oddělených turnajích hoši a dívky.

  I zde jsme měli několik želízek v ohni.

  Beáta Havelková (4.E) vybojovala mezi dívkami do 14 let 10. místo.

  Vicky Cinková (3.E) obsadila v téže kategorii dívek do 14 let 12. místo.

  Jakub Šimon Šimůnek (4.E) vybojoval mezi hochy do 14 let 13. místo.

   

  Výsledky:

  D14: http://chess-results.com/tnr576985.aspx?lan=5&art=1&rd=9

  H14: http://chess-results.com/tnr576982.aspx?lan=5&art=1&rd=9

   

  Tolika úspěšných hráčů na republikové úrovni z jedné školy se jen tak nevidí. Jírovcovka je šachu zaslíbená.

   

  Více
 • V úterý 21. září se konalo ve Stromovce okresní kolo středních škol v přespolním běhu. Jírovcovku reprezentovali kluci z 1.A Josef Doležal, Štěpka Adam  Duchoň Martin , Buchar Ondřej , Nejedlý Matěj a Brzobohatý Tomáš z 8. E. Družstvo holek sestavily Klára Pešlová z 8. E, Kubánková Barbora z 1. B, Lenka Křížková z 5. E, Rosenthalerová Kateřina ze 4.B, Strašíková Adéla  z 1.A a Lucie Horejšová z 8.E.  Dívky si doběhly pro bronzové medaile a 3. místo, chlapci získali stříbro za 2. místo. Všem běžcům děkujeme za reprezentaci školy. Máme radost, že se do soutěže zapojilo dost prváků a že v 1. A je tolik sportovních nadějí.

  Více
 • Po dlouhé covidové pauze se šachisté opět dostávají od online partií zpět za šachovnice. Dne 29. května proběhl v Českých Budějovicích krajský přebor mládeže v rapid šachu.

  Z naší školy se jej zúčastnilo hned několik studentek a studentů a v krajské konkurenci byli vidět.

   

  1. místo v kategorii dívek do 16 let ... Daniela Nagyová, 4.E

  2. místo v kategorii dívek do 16 let ... Martina Šťastná, 5.E

   

  1. místo v kategorii dívek do 14 let ... Beáta Havelková, 3.E

                                                               

  2. místo v kategorii hochů do 16 let ... Zdeněk Chval, čerstvě přijatý budoucí prvák

  6. místo v kategorii hochů do 16 let ... Vít Předota, 4.E

   

  2. místo v kategorii hochů do 14 let ... Jakub Šimon Šimůnek, 3.E

  3. místo v kategorii hochů do 14 let ... David Smola, 2.E

   

   

  Startovní a výsledkové listiny: http://chess-results.com/tnr562767.aspx?art=4&fed=CZE

  Článek na stránkách pořádajícího klubu QCC České Budějovice: http://qcc.cz/turnaje/134-krajske-kvalifikace/660-konecne-za-sachovnicemi

  Více
 • Několik našich studentů se i letos zúčastnilo autorské literární soutěže O jihočeskou žabku. Soutěž je určena pro mladé lidi od 15 do 21 let a vyhlašuje ji Jihočeská Obec spisovatelů ve spolupráci s Jihočeským krajem. Téma letošního ročníku znělo Jak se stát optimistou. 

  Mezi oceněnými studenty získala 3. místo Bára Bočková z 2. B. Čestné uznání si odnesly Míša Janutková ze sexty a také naše absolventka Laura Pokorná.

  Děvčatům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy!

  Více
 • V letošním roce proběhlo krajské kolo Biologické olympiády trochu netradičně, online. Naši studenti opět zazářili.

  V nejstarší kategorii A se do krajského kola probojovala dvě děvčata ze 7. E a to Tereza Maxerová, která obsadila 2. místo, když na vítěze ztratila pouhých 0,17 bodu a na krásném 5. místě skončila Tereza Kučerová.

  V kategorii B jsme měli pět soutěžících. Zvítězila Monika Králová (5. E), na 2. místě se umístila Julie Vrtková (6. E), na 4. místě Jan Vegricht (6. E), na 9. místě Žaneta Znachorová (5. E) a 12. v pořadí skončila Johanka Včelová (1. A).

  Všem soutěžícím blahopřejeme k dosaženým výsledkům a děkujeme za reprezentaci školy.

   

  Více
 • V úterý 11. 5. 2021 se konalo celostátní kolo Astronomické olympiády kategorie EF, kterého se zúčastnili naši čtyři studenti.

  Na skvělém 4. místě bodoval Hubert Štěpánek (4. E) a na 8. místě Vojtěch Jan Schreib (3. E).
  22. a 23. místo po řadě obsadili Petr Starý a Dan Trnka, oba ze 3. E se účastnili celostátního kola letos poprvé a sbírali zkušenosti.

  Zadání a řešení celostátního kola včetně výsledkové listiny najdete zde.

  Gratulujeme, že jste tak zazářili na astronomickém nebi, a děkujeme za skvělou reprezentaci.
  Za pomoc s přípravou děkujeme doc. RNDr. Petru Jelínkovi, Ph.D. z katedry fyziky PřF JU.

   

   

  Více
 • V minulých dnech nám opět udělali radost naši chemici. V Chemické olympiádě kategorie B jsme získali zásluhou Tadeáše Grabice (2.A) a Petra Kaliny (7.E) další dvě medaile: stříbrnou a bronzovou a celkem tak počet cenných kovů z chemických soutěží zaokrouhlili v letošním roce na krásné číslo 10 (z 12 možných).

  Máme obrovskou radost, s jakou vervou se naši žáci pustili do této soutěže a přejeme si, aby své nadšení neztratili ani v roce příštím. 

  Dalším potěšením pak bylo vystoupení našich SOČkařů na letošní krajské přehlídce. Tomáš Mašek (8.E) se svou prací Syntéza zeolitů obsahujících rhodiové nanočástice metodou ADOR a jejich použití v katalýze v kategorii Chemie zvítězil a postoupil do celostátního kola. Ondra Šimeček (4.A) pak díky svému bádání na téma Vliv elektrodového substrátu na elektrochemické stanovení askorbové kyseliny obsadil skvělé druhé místo a o celostátní kolo se v rámci licitace popere taky.

  Moc vám gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci! Chemie na Jírovcovce prostě žije !

  https://www.ddmcb.cz/souhrnne-vysledky-soutezi/?soutez=18825

   

   

  Více
 • I letos proběhla krajská kola Fyzikální olympiády online. Naši studenti se mezi ostatními soutěžícími neztratili.

  Kategorie E (žáci 9. tříd a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií):
  3. místo - Hubert Štěpánek - 4. E
  8. místo - Jáchym Předota - 4. E
  14. místo - Vít Předota - 4. E

  Kategorie D:
  8. místo - Jakub Savula -1. A
  17. místo - Hana Horázná - 5. E

  Kategorie C:
  3. místo - Nela Preisová - 6. E

  Kategorie B:
  2. místo - Martin Červený - 3. A

  3. místo - Ladislav Nagy - 7. E

  Všem soutěžícím děkujeme za skvělou reprezentaci gymnázia a gratulujeme.

   

   

   

   

   

   

  Více
 • I v letošním netradičním roce probíhala Chemická olympiáda pro všechny kategorie, byť online formou. Po skvělém úspěchu v okresním kole kategorie D (ZŠ a nižší gymnázium) se všem našim chemikům z kvarty podařilo vybojovat si postup do kola krajského. V konkurenci 54 účastníků se v něm našim chemickým nadějím dařilo skvěle a mezi osmičku nejlepších se probojovalo hned pět z nich. Zlatý double vybojovala Kačka Kozáková, bronzovou příčku obsadil Jáchym Předota, na krásném 4. místě skončila Lenka Křížková, pátý pak byl Hubert Štěpánek a na 8.místě se umístila Katka Láníková.

  Máme z vás velikou radost, děkujeme za skvělou reprezentaci a ochotu pracovat navíc. Jsme na vás moc pyšní!

  I starší naši studenti si ve své kategorii C (1. a 2. ročník, kvinta a sexta) vedli znamenitě. Z více jak 50 účastníků středních škol se našim žákům povedlo obsadit všechny medailové příčky. S velikým náskokem zvítězil chemický talent z 2. A Tadeáš Grabic, 2. místo získal Šimon Kubeš a na krásném 3. místě se umístil Vojta Palkoska (oba 6.E).

  Gratulujeme a děkujeme i všem ostatním za to, s jakým nadšením se do soutěžení zapojili !

  https://olympiada.vscht.cz/cs/databaze/

  Více
 • V úterý 6. dubna 2021 se konalo krajské kolo on-line Olympiády v českém jazyce. Naše studentka Nela Vítů ze sexty v něm s náskokem 3 bodů zvítězila a postupuje do celostátního kola. Nelo, moc Ti blahopřejeme a držíme palce do celostátního kola!

  Více
 • Výrazného úspěchu dosáhli naši studenti v letošním krajském kole Astronomické olympiády.

  V kategorii EF si první místa a zároveň postup do celorepublikového finále vybojovali hned čtyři naši studenti.

  1. místo – Hubert Štěpánek – 4. E
  2. místo – Vojtěch Schreib – 3. E
  3. místo –  Petr Starý – 3. E
  4. místo –  Dan Trnka – 3. E

  V kategorii GH sbírali primáni Tereza Anna Polívková (6. místo) a Štěpán Vančura (5. místo) zkušenosti.

  V nejvyšší kategorii AB získal 1. místo Ladislav Nagy – 7. E. Přestože byl úspěšný řešitel, tak letos bodový zisk na postup do finále nestačil.

   

  Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme, že tak dobře zúročili svůj zájem o astronomii.

  Finále kategorie EF proběhne 11. 5. 2021 distanční formou.

  Více
 •  

  Zástupci studentů ze sekundy převzali diplomy a ceny za 2. a 3. místo v soutěži "Živly v architektuře a umění" národního památkového ústavu a města Českých Budějovic  

  Více
<< Předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17 Další >>