Školní akce

 • U příležitosti 500. výročí reformace Martina Luthera (1517) se zúčastnili naši žáci workshopu v Goethe-centru , kde se podrobně seznámili se životem, dílem a myšlenkami tohoto významného německého reformátora- zakladatele protestantismu.

  Více
 • Na Tři krále nás čekalo ve škole příjemné překvapení. Martin Novotný, Tomáš Duroň a Jan Šulc se rozhodli, že podpoří dobrou věc a formou sbírky vybrali 2000 Kč, které tento týden věnovali centru pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením Arpida. To je použije na nákup speciálního stabilizačního oblečku Therasuit (což je cvičební pomůcka). 

  Klukům děkujeme za skvělý nápad i realizaci !!!

  Více
 • Pozdrav z přípravného setkání XXII. ročníku Pražského studentského summitu nám poslali naši žáci. V prostorách Vysoké školy ekonomické diskutují o situaci v Sýrii, Islámském státu, konfliktech na Balkáně nebo například o jihoamerických drogových kartelech.

  Pražský studentský summit je vzdělávací projekt pro studenty středních i vysokých škol, který má již více než dvacetiletou tradici a umožňuje žákům rozšířit si znalosti v oblasti mezinárodního dění. Studenti naší školy se ho účastní pravidelně každý rok.

  Více
 • V úterý 14. února byla celá škola samá voňavá růže! Kluci ze 3.A  Filip Randák, Lukáš Adam a Lukáš Prokeš připravili pro všechny dívky a ženy milé překvapení. Sami vyrobili a rozdávali papírové růže a úsměvy. I díky takovému dárku „jen tak“ jsme na Jírovcovce moc rádi! Děkujeme a těšíme se na další podobná milá překvapení.

  Více
 • Ve středu 8. února se naši studenti španělského jazyka pokusili proniknout do tajů překladatelského řemesla. V rámci přednášek organizovaných Ústavem romanistiky JČU v Českých Budějovicích jsme se seznámili s možností uplatnění cizích jazyků v oboru jazykových služeb, poznali jsme práci překladatele na volné noze a nakonec se nám podařilo rozlousknout tři oříšky pro překladatele, tedy poznat hlavní úskalí překladatelské práce.

  Více
 • Dne 7.2. jsme uspořádali besedu o studiu na vysokých školách pro naše maturanty. Dostavil se nám rekordní počet 20 bývalých studentů, kteří si s námi velmi otevřeně popovídali o svých dosavadních zkušenostech ze studií i z života. Moc děkujeme za tak hojnou účast, vděčíme vám za čas nám věnovaný, vaše rady mohou velmi pomoci našim studentům v rozhodování se o jejich budoucnosti. Všem přeje hodně štěstí K.Mylerová

   

   

  Více
 • V zimním semestru uspořádal Ústav matematiky a biomatematiky Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity přípravný kurz pro řešení úloh matematické olympiády pro studenty středních škol.  Na následujícím odkazu lze najít tiskovou zprávu 

  http://www.jcu.cz/o-univerzite/media-a-propagace/tiskove-zpravy/tiskove-zpravy-2017/17-1-2017-ju-porada-den-otevrenych-dveri-nejvetsi-akci-letosniho-roku .Nejvíce účastníků kurzu bylo z našeho gymnázia. Byli to Martin Putzer, Petr Augustin, Jaroslav Scheinpflug, Štěpán Skalka, Hana Zajícová, Zuzana Černá, Anna Kovárnová, Jakub Turinský, Jan Němeček, Martin Doležal, Michal Čermák, Miroslav Kulovaný, Terezie Kreuzová, Tomáš Votroubek, Vojtěch Bauer. Studenti Vladan Čížek, Miroslav Průcha  a Daniel Šlemar navíc splnili podmínky pro získání zápočtu kurzu Metody řešení úloh SŠ. Gratulujeme!

   

  Více
 • V loňském školním roce se žáci letošní septimy zúčastnili mezinárodního projektu "Traveling in a Cultural Triangle", na kterém spolupracovaly školy z České republiky, Portugalska a Turecka. Za tento projekt byli žáci oceněni certifikátem kvality nejenom v České republice, ale i v celé Evropě. Děkujeme za skvělou reprezentaci školy!

  Více
 • Dne 5. 12. 2016 jsme se se seminářem ze základů společenských věd vydali do Prahy, abychom navštívili Kancelář prezidenta republiky. Na Hrad jsme dorazili už dopoledne a před vstupem do hradního areálu nás zaskočila důkladná kontrolní prohlídka. Po jejím dokončení nás všechny vpustili dovnitř.

  Na nádvoří si pro nás přišla paní průvodkyně, která nám dala první instrukce - vše jsme museli nechat v šatně a absolvovat další osobní kontrolu. Poté už začala komentovaná prohlídka interiéru Pražského hradu.

  Viděli jsme několik místností, včetně slavné Masarykovy knihovny, ale samotnou Kancelář prezidenta jsme si prohlédli jen na fotografiích. I přesto byla prohlídka skvělá, protože jsme viděli místa a věci, které běžní návštěvníci jen tak nespatří…

  Více
 • V týdnu 9.-14.1.2017 se žáci sekundy, kvinty a prvního ročníku zúčastnili lyžařského kurzu v rakouském Hüttau. Všichni žáci si užili lyžování v největší lyžařské oblasti Rakouska Ski amadé, která nabízí 760 km sjezdovek a 270 lanovek. Kromě jízdy za slunečného počasí na krásně upravených tratích si žáci vyzkoušeli jízdu i v čerstvě napadaném sněhu. Věříme, že se žákům kurz líbil a budou na něj rádi vzpomínat.

   

  Více
 • Středa 18. 1. 2017 měla pro studenty 3. B fyzikální nádech. Zúčastnili se přednášky předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Ing. Dany Drábové na téma jaderná energetika.

  Kolem 11. hodiny ranní jsme vyrazili spěšným krokem, abychom se měli kam posadit, do Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické (SPŠSE) Dukelská, kde jsme společně se studenty z ostatních škol v aule vyslechli paní Drábovou, která nám pověděla mnoho zajímavých informací o energetickém dění ve světě. Po hodině naprostého soustředění paní Drábovou vystřídal personalista jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ Ing. Pavel Šimák a pozval nás na vzdělávací kurz Jaderná maturita pořádaný Skupinou ČEZ. Přednášku zakončily dotazy posluchačů, kteří dostali i malou odměnu.

  Petr Laisek, 3.B

  Více
 • Ve středu 21.12.2016 se na naší škole konal již tradiční vánoční bazar, který si připravili sami žáci pod vedením 3.B. Jako již každý rok jsme si mohli nakoupit poslední dárečky, popít vánoční punč a nasávat uvolněnou atmosféru před Vánoci za zvuků studentské kapely. Všem organizátorům a stánkařům děkujeme za účast a uvítáme vaše nápady, jak se získanou sumou naložit. S díky Kateřina Mylerová a Helena Vítová

  Více
 • Ve čtvrtek 22. prosince jsme se všichni, studenti i učitelé, shromáždili v tělocvičně, abychom si společně užili vánoční „Schody“. Pro ty, kterým není jasné, proč tento název, přikládáme jednu historickou fotografii s vysvětlením. Dříve se totiž studentská vystoupení odehrávala dole na chodbě - pod schody a studenti obsadili obě ramena schodiště. Projít se tedy nedalo ani v jednom směru.

  Téma letošních schodů byl ODPAD. Scénky se týkaly různého „odpadu“. Vždyť jen ze soudní síně jsme viděli pestré postřehy. Prostě každý si našel ten svůj ……..  Tabule s nápisem TRASH JOKES se postupně plnila čárkami po odehraných vystoupeních. A bylo jich opravdu hodně (video v pěti minutách).

  Na závěr si všichni mohli společně zatančit pod dohledem našich moderátorů ze sexty, kteří všem popřáli krásné vánoce a šťastný příští rok 2017.

  Více
 • Ve čtvrtek 15. 12. jeli studenti 4. E na exkurzi do infocentra jaderné elektrárny Temelín a podívat se na výcvik obsluhy jaderné elektrárny na simulátoru.

  V pondělí 19. 12. 2016 studenti ze 3. B zahájili exkurzi v kinosále krátkým filmem o výrobě elektřiny z jádra. Všichni účastníci byli poučeni o bezpečnosti pohybu a pravidlech chování ve střežené zóně elektrárny. Potom jsme se rozdělili do dvou skupin. První skupina vybavena přilbami vyrazila přes přísnou kontrolu a přes dozimetr do areálu ETE, do strojovny a na simulátor. Zde zrovna padaly otáčky turbíny a jaderná reakce v reaktoru byla postupně utlumena. Po návratu do kinosálu jsme si prohlédli mlžnou komoru a v animaci výměnu paliva v reaktoru. Exkurzi jsme ukončili v expozici. Druhá skupina absolvovala exkurzi v jiném pořadí a u chladících věží jim hodně foukalo.

  Více
 • Do jednoho z největších podniků v Rakousku, unikátní ocelárny Voestalpine Stahlwelt,  se v rámci exkurze z chemie vypravili ve středu naši studenti.

  Nejprve jsme se spolu s průvodci vydali speciálními autobusy na prohlídku závodu, sledovali výrobu železa, proces válcování oceli i její další zpracování. V návštěvnickém a výstavním centru jsme se poté seznámili s cestou, která vede od rudy až oceli a její použití jsme obdivovali i na konstrukci samotné návštěvnické budovy. Celá prohlídka byla komentovaná v angličtině a tak jsme uplatnili i naše jazykové znalosti.

  Odpoledne jsme navštívili adventní trhy v centru města Linz a po prohlídce města se vydali zpět domů.

  Více
 • I v letošním školním roce se budeme účastnit mezinárodního eTwinningového projektu - „Customs and traditions of our countries in photographs, presentations and videos“. Projekt byl schválen naším národním centrem 14. 12. 2016. Budeme spolupracovat se školou Γυμνάσιο Ξυλοφάγου - Gymnasium Xylofagou, Kypr  a  Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Adama Mickiewicza w Białej Podlaskiej, Polsko.

  Naše aktivity můžete sledovat ve veřejném deníku projektu: https://twinspace.etwinning.net/33062/home

  Více