Školní akce

 • Dne 7.2. jsme uspořádali besedu o studiu na vysokých školách pro naše maturanty. Dostavil se nám rekordní počet 20 bývalých studentů, kteří si s námi velmi otevřeně popovídali o svých dosavadních zkušenostech ze studií i z života. Moc děkujeme za tak hojnou účast, vděčíme vám za čas nám věnovaný, vaše rady mohou velmi pomoci našim studentům v rozhodování se o jejich budoucnosti. Všem přeje hodně štěstí K.Mylerová

   

   

  Více
 • V zimním semestru uspořádal Ústav matematiky a biomatematiky Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity přípravný kurz pro řešení úloh matematické olympiády pro studenty středních škol.  Na následujícím odkazu lze najít tiskovou zprávu 

  http://www.jcu.cz/o-univerzite/media-a-propagace/tiskove-zpravy/tiskove-zpravy-2017/17-1-2017-ju-porada-den-otevrenych-dveri-nejvetsi-akci-letosniho-roku .Nejvíce účastníků kurzu bylo z našeho gymnázia. Byli to Martin Putzer, Petr Augustin, Jaroslav Scheinpflug, Štěpán Skalka, Hana Zajícová, Zuzana Černá, Anna Kovárnová, Jakub Turinský, Jan Němeček, Martin Doležal, Michal Čermák, Miroslav Kulovaný, Terezie Kreuzová, Tomáš Votroubek, Vojtěch Bauer. Studenti Vladan Čížek, Miroslav Průcha  a Daniel Šlemar navíc splnili podmínky pro získání zápočtu kurzu Metody řešení úloh SŠ. Gratulujeme!

   

  Více
 • V loňském školním roce se žáci letošní septimy zúčastnili mezinárodního projektu "Traveling in a Cultural Triangle", na kterém spolupracovaly školy z České republiky, Portugalska a Turecka. Za tento projekt byli žáci oceněni certifikátem kvality nejenom v České republice, ale i v celé Evropě. Děkujeme za skvělou reprezentaci školy!

  Více
 • Dne 5. 12. 2016 jsme se se seminářem ze základů společenských věd vydali do Prahy, abychom navštívili Kancelář prezidenta republiky. Na Hrad jsme dorazili už dopoledne a před vstupem do hradního areálu nás zaskočila důkladná kontrolní prohlídka. Po jejím dokončení nás všechny vpustili dovnitř.

  Na nádvoří si pro nás přišla paní průvodkyně, která nám dala první instrukce - vše jsme museli nechat v šatně a absolvovat další osobní kontrolu. Poté už začala komentovaná prohlídka interiéru Pražského hradu.

  Viděli jsme několik místností, včetně slavné Masarykovy knihovny, ale samotnou Kancelář prezidenta jsme si prohlédli jen na fotografiích. I přesto byla prohlídka skvělá, protože jsme viděli místa a věci, které běžní návštěvníci jen tak nespatří…

  Více
 • V týdnu 9.-14.1.2017 se žáci sekundy, kvinty a prvního ročníku zúčastnili lyžařského kurzu v rakouském Hüttau. Všichni žáci si užili lyžování v největší lyžařské oblasti Rakouska Ski amadé, která nabízí 760 km sjezdovek a 270 lanovek. Kromě jízdy za slunečného počasí na krásně upravených tratích si žáci vyzkoušeli jízdu i v čerstvě napadaném sněhu. Věříme, že se žákům kurz líbil a budou na něj rádi vzpomínat.

   

  Více
 • Středa 18. 1. 2017 měla pro studenty 3. B fyzikální nádech. Zúčastnili se přednášky předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Ing. Dany Drábové na téma jaderná energetika.

  Kolem 11. hodiny ranní jsme vyrazili spěšným krokem, abychom se měli kam posadit, do Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické (SPŠSE) Dukelská, kde jsme společně se studenty z ostatních škol v aule vyslechli paní Drábovou, která nám pověděla mnoho zajímavých informací o energetickém dění ve světě. Po hodině naprostého soustředění paní Drábovou vystřídal personalista jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ Ing. Pavel Šimák a pozval nás na vzdělávací kurz Jaderná maturita pořádaný Skupinou ČEZ. Přednášku zakončily dotazy posluchačů, kteří dostali i malou odměnu.

  Petr Laisek, 3.B

  Více
 • Ve středu 21.12.2016 se na naší škole konal již tradiční vánoční bazar, který si připravili sami žáci pod vedením 3.B. Jako již každý rok jsme si mohli nakoupit poslední dárečky, popít vánoční punč a nasávat uvolněnou atmosféru před Vánoci za zvuků studentské kapely. Všem organizátorům a stánkařům děkujeme za účast a uvítáme vaše nápady, jak se získanou sumou naložit. S díky Kateřina Mylerová a Helena Vítová

  Více
 • Ve čtvrtek 22. prosince jsme se všichni, studenti i učitelé, shromáždili v tělocvičně, abychom si společně užili vánoční „Schody“. Pro ty, kterým není jasné, proč tento název, přikládáme jednu historickou fotografii s vysvětlením. Dříve se totiž studentská vystoupení odehrávala dole na chodbě - pod schody a studenti obsadili obě ramena schodiště. Projít se tedy nedalo ani v jednom směru.

  Téma letošních schodů byl ODPAD. Scénky se týkaly různého „odpadu“. Vždyť jen ze soudní síně jsme viděli pestré postřehy. Prostě každý si našel ten svůj ……..  Tabule s nápisem TRASH JOKES se postupně plnila čárkami po odehraných vystoupeních. A bylo jich opravdu hodně (video v pěti minutách).

  Na závěr si všichni mohli společně zatančit pod dohledem našich moderátorů ze sexty, kteří všem popřáli krásné vánoce a šťastný příští rok 2017.

  Více
 • Ve čtvrtek 15. 12. jeli studenti 4. E na exkurzi do infocentra jaderné elektrárny Temelín a podívat se na výcvik obsluhy jaderné elektrárny na simulátoru.

  V pondělí 19. 12. 2016 studenti ze 3. B zahájili exkurzi v kinosále krátkým filmem o výrobě elektřiny z jádra. Všichni účastníci byli poučeni o bezpečnosti pohybu a pravidlech chování ve střežené zóně elektrárny. Potom jsme se rozdělili do dvou skupin. První skupina vybavena přilbami vyrazila přes přísnou kontrolu a přes dozimetr do areálu ETE, do strojovny a na simulátor. Zde zrovna padaly otáčky turbíny a jaderná reakce v reaktoru byla postupně utlumena. Po návratu do kinosálu jsme si prohlédli mlžnou komoru a v animaci výměnu paliva v reaktoru. Exkurzi jsme ukončili v expozici. Druhá skupina absolvovala exkurzi v jiném pořadí a u chladících věží jim hodně foukalo.

  Více
 • Do jednoho z největších podniků v Rakousku, unikátní ocelárny Voestalpine Stahlwelt,  se v rámci exkurze z chemie vypravili ve středu naši studenti.

  Nejprve jsme se spolu s průvodci vydali speciálními autobusy na prohlídku závodu, sledovali výrobu železa, proces válcování oceli i její další zpracování. V návštěvnickém a výstavním centru jsme se poté seznámili s cestou, která vede od rudy až oceli a její použití jsme obdivovali i na konstrukci samotné návštěvnické budovy. Celá prohlídka byla komentovaná v angličtině a tak jsme uplatnili i naše jazykové znalosti.

  Odpoledne jsme navštívili adventní trhy v centru města Linz a po prohlídce města se vydali zpět domů.

  Více
 • I v letošním školním roce se budeme účastnit mezinárodního eTwinningového projektu - „Customs and traditions of our countries in photographs, presentations and videos“. Projekt byl schválen naším národním centrem 14. 12. 2016. Budeme spolupracovat se školou Γυμνάσιο Ξυλοφάγου - Gymnasium Xylofagou, Kypr  a  Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Adama Mickiewicza w Białej Podlaskiej, Polsko.

  Naše aktivity můžete sledovat ve veřejném deníku projektu: https://twinspace.etwinning.net/33062/home

  Více
 • Na jednodenní exkurzi do Prahy se vypravili studenti semináře informatiky a základů ekonomie.

  Na programu jsme měli dopolední návštěvu České národní banky, kde jsme si prohlédli expozici „Lidé a peníze“. Výstava přehledně seznamuje návštěvníky s historií peněz a měnového vývoje českých zemí. V soutěžním závěrečném kvízu někteří z nás vyhráli i 120 tisíc, bohužel jenom ve skartovaných bankovkách slisovaných do malé brikety :).

  Poté jsme se vydali k druhému cíli naší cesty, budově sdružení CZ.NIC. Na náměstí Jiřího z Poděbrad jsme míjeli krásný kostel Nejsvětějšího Srdce Páně, monumentální moderní stavbu známého slovinského architekta Josipa Plečnika, postaveného v letech 1928 až 1932. Poté jsme již absolvovali úžasnou návštěvu u správce domény CZ  https://www.nic.cz/. Kromě toho, že jsme se dozvěděli nejnovější zajímavosti ze světa domén, DNS a internetu a vyslechli zajímavou přednášku pana Ondřeje Filipa, výkonného ředitele sdružení CZ.NIC, jsme mohli navštívit též budovu Českých Radiokomunikací, a. s. a nahlédnout do míst, kam se hned tak každý nepodívá! „Třešničkou na dortu“ naší exkurze byl výjezd výtahem do nejvyššího patra televizního vysílače a výstup na všechny tři terasy s nádherným výhledem na Prahu.

  Více
 • V rámci akce Hodina slávy Českobudějovického Adventu předvedli i naši studenti svůj program 14. prosince. Na pódiu umístěném na náměstí vystoupil sbor Jíra pod vedením p. učitelky Buřičové a celá řada studentů se svým vlastním vystoupením. V hlasovací anketě o nejlepší vystoupení na Facebooku získali první místo a čeká je i milá finanční odměna. Gratulujeme.

  Více
 • Ve čtvrtek se naše kvinta vypravila na exkurzi do tiskárny Karmášek.

  Mohli jsme vidět, jak se realizují grafické návrhy v praxi i to, že převod z RGB do CMYK není tak úplně jednoduchý. Prošli jsme grafickým studiem, kde zakázky dostávají kompletní grafickou podobu. Viděli jsme fotografický ateliér, zde se zhotovují nejen reklamní a reportážní fotografie, ale též portréty. Na závěr jsme prošli kolem čtyřbarevného tiskařského ofsetového stroje a seznámili se s různými variantami vazeb tiskovin. Na stolech i v regálech byly již zhotovené vizitky, letáky, katalogy i kalendáře na rok 2017.

  Více
 • Zveme všechny příznivce Jírovcovky na vystoupení našeho pěveckého sboru v rámci Budějovického adventu.

  Přijďte podpořit naše zpěváky ve středu 14. 12. 2016 od 15 hodin na budějovické náměstí.

  Těšíme se na vás!

  Více
 • Ve dnech 8. a 9.12. 2016 hostily České Budějovice neurochirurgické sympozium. Kromě přednášek se na půdě Parazitologického ústavu AV konala praktická část, kde se mladí neurochirugové učili na potkanech vybrané cévní techniky. Díky laskavosti MUDr. Jiřího Fiedlera PhD. se na praktickou část mohli přijít podívat i naši studenti se zájmem o biologii. Vyzkoušeli si práci s nástroji, které se v chirurgii používají a pod mikroskopem pozorovali detaily vybraných lékařských zákroků. 

  Děkujeme za možnost poznat zase něco nového a inspirativního !

  Více