Partnerské školy

 • Dlouhé listopadové večery přímo vyzývají k tomu, abychom se příjemně zachumlali do deky, uvařili si čaj a pustili se do čtení. Tak se začtěte do úplně nového časopisu, který nekoupíte v žádné trafice! Jírovcovce dlouho nějaká vlastní tiskovina chyběla, proto jsme rádi, že se přání mít vlasní časopis, podařilo uskutečnit. Redakční rada časopisu JÍROVEC má za sebou velký kus práce, ale může na ni být určitě pyšná. Hybatelem myšlenky byla paní učitelka Lucie Beňadiková. Děkujeme zejména Míše Janutkové, která se jako šéfredaktorka zhostila své funkce s velkou zodpovědností. Grafickou stránku časopisu si vzal dobrovolně za úkol Matěj Erba a nulté číslo časopisu vizuálně krásně vyladil. Všem tvůrcům časopisu děkujeme a všem jeho čtenářům přejeme příjemné chvíle u jeho čtení. 

  JÍROVEC 0. číslo 

  Více
 • Dvacet nadšených studentů se začátkem listopadu sešlo, aby řešilo a luštilo tajemství neznámých jazyků jako je fidžijština či gutamajština v soutěži Lingvistická olympiáda. Tu spolupořádá MFF spolu s FF UK a je sice zaměřena na lingvistiku, k úspěšné účasti však není třeba znát ani konkrétní cizí jazyky, ani lingvistické termíny a teorie. Česká lingvistická olympiáda se totiž zaměřuje na obecnou schopnost analýzy jazykových dat, která nepředpokládá věcné znalosti, ale především logické a kreativní myšlení.

  A komu se ve školním kole na Jírovcovce dařilo rozšifrovat neznámé jazyky nejlépe?

  Vítězem resp. vítězkou se doslova o "prsa" stala Monika Králová z 6.se ziskem 47 bodů. Druhé a třetí místo si rozdělili spolužáci a kamarádi ze septimánské lavice: Šimon Kubeš 46,5 bodu a Honza Stejskal 43 bodů. Na 4. místě skončila Terka Maxerová z 8.E (39 bodů) a o pětici nejlepších se statečně popral Hubert Štěpánek (5.E) se 34 body.

  Všem účastníkům gratulujeme a těm nejlepším budeme držet palce v pražském regionálním kole!

   

   

  Více
 • Třídní učitelé zvou rodiče a zákonné zástupce na on-line setkání, které nahradí tradiční informační odpoledne. Rodiče se mohou podle zaslaných instrukcí přihlásit v úterý 23. 11., pouze 1.A a 1.B 24.11.  Konkrétní časy schůzek najdete v přiloženém souboru. 

  V naléhavých případech si pak následně budou moci rodiče a zákonní zástupci domluvit individuální schůzky s dalšími vyučujícími.

  Termíny schůzek

  Více
 • V druhém listopadovém týdnu jsou na Jírovcovce hostky. Přijely z Litvy na tzv. job shadowing. Jsou to učitelky z gymnázií z různých oblastí Litvy a taky je mezi nimi jedna zástupkyně z litevské školní inspekce. Zatím navštívily hodiny matematiky, angličtiny a informatiky, prohlédly si školu a obědvaly ve školní jídelně. Věříme, že se jim bude u nás celý týden líbit. Tato akce plynule navazuje na projekt Digi school z programu Erasmus+. Ten probíhal ve dvou uplynulých letech , ale byl bohužel narušen pandemií koronaviru. Věřme, že zahraniční spolupráce bude moci brzy pokračovat i pro studenty. Očkování proti covidu -19 výjezdy do zahraničí jistě usnadní.

  Více
 • I v letošním roce poměřovali naši žáci své znalosti v soutěži Přírodovědný klokan. Tu pořádá UP Olomouc a je určena pro tercii a kvartu nižšího gymnázia a první dva ročníky gymnázia vyššího.

  V té nižší kategorii své soupeře velkým klokaním skokem přeskočila Šárka Litvínová ze 4.E, na pomyslných stupních vítězů pak stanuly ještě její spolužačky Kristýna Divišová a Helena Fojtíková.

  V té vyšší kategorii zvítězila Monika Králová ze 6. E a spolu s ní se na medailové pozice probojovali Hubert Štěpánek (5.E) a Klára Mládková (2.A).

  Radost máme ale ze všech "klokanů", co se do soutěže zapojili a děkujeme jim!

  Výsledková listina

  Více
 • O soutěži s trochu hororovým názvem jsme už něco psali, tady je dodatek, protože za kvartu nám skvěle popsala dojmy ze soutěže Adéla Chvalová:

  12. května se už podruhé za tento školní rok konala Matematická soutěž, známá též pod zkratkou MaSo. A jak už název napovídá, pro žádná ořezávátka to nebylo. Týmy musely čelit padesátce příkladů v časovém limitu devadesáti minut. Obtížnost úloh se však postupně ztěžovala, až dospěla do bodu, kdy se při počítání zapotil nejeden matematický génius. Početní schopnosti ale nebyly jedinou předností, kterou musel takový správný účastník MaSa oplývat. Nezanedbatelnou složkou tohoto klání pořádaného MatFyzem je totiž strategické hra, která se ročník od ročníku liší. Tentokrát na nás čekalo stavění ohrad pro ovečky. Klíčovým se také stalo neusnout na vavřínech, protože kvůli chybě v programu se každému týmu ukazovalo, že má obrovský bodový náskok před ostatními. To se naštěstí nestalo žádné matematické naději z Jírovcovky, protože jsme všichni obsadili moc pěkná místa. Zářil především tým Vegetariáni (Jáchym Předota, Kryštof Maxera a Hubert Šťepánek), kterému jen o pár bodů unikla top 10 a skončil na 15. místě z celkově 388 týmů z celé ČR. Skvěle si vedly i další kvartáni, Cukrářská mafie se umístila na 31., Masařky 78. a Matematičtí analfabeti, kteří však dokázali opak, skončili 112. Ani mladší matematici nezůstali pozadu, Pink Panthers a Tupý úhly z primy získali 199. (z šestých tříd devátí) a 301. místo a sekundání v týmu Bylo nás 5, ale 2 odešli obsadili 263. místo. Díky práci ve skupinkách jsme si ale především minimálně my z kvarty užili i přes to, že se jedná o matematickou soutěž, spoustu zábavy.

  Více
 • Už více než 250 dní se učí naši žáci a studenti distančně. A již v době  před pandemií psychologové varovali před závislostmi na internetu, sociálních sítích a informačních technologiích. Proto jsme se na Jírovcovce rozhodli pro akci, která měla studenty přimět k tomu, aby vypnuli monitory, na mobilních telefonech zvolili offline režim a vydali se do přírody.

  Citujeme zadání úkolu z platformy Google  Classroom, kterou škola používá pro distanční výuku:"Během úterý 6. dubna nebude probíhat klasická online výuka, ale budete mít jediný úkol: Běžte ven (do parku, lesa, na zahradu, projít se kolem řeky,... prostě pryč od všech telefonů, notebooků, tabletů atd.). Procházka by měla trvat minimálně hodinu, i když samozřejmě čím bude delší, tím lépe. A během této procházky si udělejte fotku (výjimka, během které můžete použít telefon), kterou nám odevzdáte tady do toho úkolu :-) Zároveň bych Vás poprosil, abyste k fotografii dopsali i čas, jak dlouho jste vydrželi offline. Samozřejmě, že nemáme jak zkontrolovat, že jste chodili opravdu minimálně tu hodinu, ani že jste telefon odložili na 3 hodiny, prostě věříme tomu, co nám napíšete ;-)"

  Z odevzdaných úkolů máme velkou radost. Počasí bylo opravdu aprílové, a tak na odevzdaných fotkách najdeme jak zasněženou krajinu, tak jarní přírodu ozářenou sluncem. Studenti vyrazili do přírody často na celý den, vzali s sebou domácí mazlíčky, někteří se domluvili a vyrazili s kamarády. Upřímně nám psali k odevzdávaným fotkám své komentáře k tomu, jak si den bez internetu užili.

  Postupně budeme zveřejňovat některé jejich postřehy. Tady je první z nich: "Offline jsem vydržela do devíti hodin do večera. Musím říct, že to bylo super, budu se snažit zařazovat offline dny častěji:) Tereza K. "

  V galerii je jen malá ochutnávka ze zaslaných fotografií.

   

  Více
 • Už jste na sobě poznali, že když je vám smutno a uděláte někomu radost, tak se vám taky hned zlepší nálada? Sekunda připravuje velikonoční přání, která udělají radost osamělým lidem v domovech pro seniory. Nechcete se taky připojit? Sekunda přijala výzvu nadace Adra https://www.facebook.com/letnitaborgandalf  a vyrábí přáníčka.

  Ale třeba vás napadne i jiná pomoc, která udělá někomu radost. Podělte se o nápady i příjemný pocit z toho, že jste udělali něco pro druhé.

  Více
 • Z okresního kola Zeměpisné olympiády se podařilo  Jáchymu Řehounkovi, Ondřeji Suchanovi a Martinu Liďákovi postoupit do krajského kola. Gratulujeme a budeme držet palce do dalších zeměpisných soubojů!!! Ostatní soutěžící se také ve velké konkurenci neztratili a všichni výborně reprezentovali naši školu. Děkujeme jim.

  Více
 • Téměř vše nyní probíhá distančně a nebylo tomu jinak ani u MO kategorie A. Děkujeme Žanetě Lipertové, Martinu Červenému, Václavu Bauerovi a Ladislavu Nagyovi, že za nás soutěžili.

  Kluci navíc vysoutěžili 2., 4., a 6. místo. Podrobné umístění najdete ve výsledkové listině. Gratulujeme k úspěchům! 

  Více
 • Někteří studenti považují za dostatečné naučit se výborně anglicky. Ale to je v dnešní době již téměř standard.  Proto je vždy výhodou umět kromě angličtiny ještě další cízí jazyk. Náš student Tomáš Brabec ze současné oktávy si toho byl vědom a využil všechny možnosti, které se nabízely, aby si němčinu důkladně osvojil. To, že se mu to povedlo, doložil složením certifikátu úrovně B2 na Goethe - Institutu. Tomáše sice čeká ještě studium na vysoké škole, ale se získaným certifikátem by už nyní mohl pracovat v různých německých institucích. Moc Tomášovi gratulujeme a i jeho slovy děkujeme paní učitelce Rosenfelderové, která se Tomášovi věnovalla a s přípravou na zkoušky pomáhala. Věříme, že i další studenti budou Tomáše následovat. Přejeme jim k tomu hodně píle a vytrvalosti 

  Více
 • Všem žákům, učitelům,  zaměstnancům a přátelům Jírovcovky přejeme příjemné a dlouhé prázdniny. 

  Provoz kanceláře v průběhu prázdnin je od 9-12 hodin. Doporučujeme sjednat si schůzku předem telefonicky (+420 387 319 358 ) !

  Školní rok 2020/2021 bude zahájen 1. září 2019 v 8:30 hodin. Těšíme se na vás !

  Více
 • Na konci května proběhlo online krajské kolo Fyzikální olympiády pro kategorie B, C, D. Úlohy byly společné pro všechny kategorie B, C i D. Témata některých úloh nemusela být pro mladší řešitele známá. Výsledkové listiny jsou pro každou kategorii zvlášť a úspěšní řešitelé se tentokrát nevyhlašovali.

  Mezi studenty kategorie C jsme měli dva zástupce. Martin Červený z 2. A se umístil na výborném 2. místě a Ladislav Nagy ze 6. E na 4. místě.

  Náš zástupce v kategorii D, Tadeáš Grabic z 1. A, obsadil 5. místo.

  Všem soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za výbornou reprezentaci.

  Více
 • Od 11. března se učíme "na dálku" . Jiný způsob výuky přináší nové výzvy, a tak se z anglických písemných  prací v 1.B na libovolné téma vylouplo jedno naprosto vynikající dílo. Jeho autorem je Víktor Petrášek z 1.B. Obdivujte i s námi Viktorův talent a přečtěte si jeho básničku:

  Více
 • Chodíte na nižší gymnázium nebo máte sourozence ve věku 6-14 let? S CTM-ACADEMY mají žáci základních škol a odpovídajících tříd nižšího gymnázia nyní možnost zdarma se účastnit akcí, které se dříve , když se mohlo ven, konaly v Praze a jen v sobotu. Teď nemusíte nikam jezdit. a čekat až na sobotu. Tak se zde přihlaste a pak nám dejte vědět, jak se vám to líbilo.

  Více
 • V pátek 7. 2. 2020 se dva týmy našich chemiků vypravily do Pardubic, kde probíhal již 5. ročník týmové soutěže Chemiklání. Celkem se na Univerzitě Pardubice sešlo více jak 70 středoškolských týmů, aby poměřilo své chemické znalosti. Naši žáci byli vybaveni dobrou náladou a spoustou moudrých knih, a tak se odhodlaně pustili do luštění rovnic, výpočtů a dalších chemických tajemství.

  Máme velkou radost, že náš mladší tým ve složení Terezka Kučerová, Terezka Maxerová, Petr Kalina (všichni 6.E), Tadeáš Grabic a Tomáš Dvořák (1.A) obsadil v silné konkurenci skvělé 3. místo. Neztratili se ani starší (Dan Šlemar, Tomáš Mašek, Jan Čada, Jakub Macura a Ondřej Šimeček), kteří si domů přivážejí 7.-8. místo.

  Našim chemikům moc gratulujeme! Jsme na vás pyšní!

  https://cs-cz.facebook.com/soutezupce/

  Více
<< Předchozí 1 2 Další >>