Václav Klaus ml. na GYMJI

Učebna hudební výchovy byla ve čtvrtek odpoledne obsazena do posledního místa. Besedovat s našimi studenty o tom, jak zlepšit české školství a co je smyslem vzdělávání, přijel přední český expert na školství Mgr. Václav Klaus ml..

Během povídání zazněly jak vzpomínky na dobu jeho studia na gymnáziu, tak i návrhy, jak by mohl vypadat vzdělávací systém dnes. "Důležité je, aby si každý z vás našel něco, co ho ve škole baví a tomu se s maximálním úsilím věnoval", uvedl při besedě se studenty Václav Klaus. Téma se často točilo kolem královny věd, matematiky, jejíž aspekty se objevují v řadě činností našeho života. Matematika má být podle něj i součástí kompletní maturitní zkoušky, protože patří k nutné výbavě středoškolsky vzdělaného člověka.

Na závěr velmi příjemného odpoledne odměnili naši žáci bývalého ředitele úspěšného Gymnázia PORG, vášnivého cyklistu a šachistu, bouřlivým potleskem.

Jsme moc rádi, že Václav Klaus přijal naše pozvání a podělil se s námi  (často velmi vtipně) o zajímavé názory, podložené dlouholetou praxí ve školství.

Bylo to inspirativní odpoledne.