Úspěchy v FO a AO

V letošním ročníku krajského kola Fyzikální olympiády kategorií BCD si naši žáci vedli opět velmi úspěšně, Hubert Štěpánek z 5. E vyhrál kategorii D a Lukáš Kotek ze 7. E byl druhý v kategorii B. Dalšími pěknými výsledky jsou 5. místa Zdeňka Chvala z 1. A v kategorii D a Václava Bauera ze 7. E v kategorii B a 6.místo Jakuba Savuly z 2. A v kategorii C. Celkem měla naše škola 10 úspěšných řešitelů.

Ani v krajském kole kategorie E jsme díky 2. místu Petra Starého nezůstali bez medaile. Páté místo obsadil Vojtěch Jan Schreib a sedmé Karel Šustr, všichni ze 4. E.

Skvělé jsou výsledky Huberta Štěpánka (kategorie CD), Vojtěcha Schreiba (kategorie EF) a Štěpána Vančury (kategorie GH) v letošním krajském kole Astronomické olympiády, všichni obsadili 1. místo ve své kategorii. Hubert s Vojtou postupují do celostátních kol, která se uskuteční během května v Opavě a Praze.

Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme!