Úspěchy studentů nižšího gymnázia ve fyzice

Do krajského kola FO kategorie E postoupili čtyři naši studenti ze 4. E. Až druhé kritérium odsunulo Jonáše Havelku na 4. místo. Matouš Vondrášek si vybojoval svými znalostmi 5. místo, Tereza Mazalovská 18. místo a Jakub Ambroz 21. místo.

V okresním kole FO kategorie G určené pro studenty ze sekundy se na 2. místě shodně umístili Kryštof Hrádek a Ladislav Nagy. Úspěšnými řešiteli byli také Tereza Maxerová, Tereza Kučerová, Adam Janů, Jakub Kružberský, Nikol Junková, Petr Kalina, Marek Holý a Lucie Horejšová.

Letošní pátý ročník Poháru vědy, s podtitulem ROJKO 2016, byl pro nás jubilejní velkým počtem bodů získaných v soutěži, přesto to na postup do republikového finále nestačilo. V kategorii pro nižší gymnázia se aktivně zúčastnily čtyři týmy. Tým Rebelové ve složení Tereza Kropáčková, Natálie Volfová, Štěpán Masák, Nevena Petrovičová a Tereza Lányiová ze 4.E letos ztratil pouze 25 bodů ze 400 možných, Bábofky ze 4.E získali 369 bodů, Pižmoni z 1.E 365 bodů, The Tučňáci ze 4.E 345 bodů. Na přípravě soutěžních úkolů, které se každoročně obměňují, se podílí lektoři z Katedry didaktiky fyziky MFF UK v Praze. Při plnění úkolů si studenti vždy užijí hodně zábavy. Na závěr školního roku se svými praktickými částmi seznámí ostatní ze třídy.