Studuj.Digital

Škola poskytne žákům základy v mnoha předmětech, ale pokud se chceme stát expertem v nějaké konkrétní oblasti, obyčejně na sobě musíme pracovat i v mimoškolních aktivitách. Jednou z mnoha nabízejících se možností je Studentské trenérské centrum organizované společností Microsoft. Napsala nám o něm naše studentka Amálie Jirotková ze septimy:

"Od ledna jsem studentkou Studentského trenérského centra organizovanou společností Microsoft. Tento dvouletý program pro středoškoláky se věnuje IT (spíše z bussinesové stránky), měkkým dovednostem (např.: prezentování, organizaci času aj.) a spoustu dalšímu. Program probíhá online, je mu potřeba věnovat minimálně 3 hodiny týdně, ale stejně jako u každé jiné mimoškolní aktivity platí pravidlo: “Kolik do toho dáš, tolik se ti vrátí!”. Jednou týdně máme webináře na různá témata rozdělena po pololetích a také se věnujeme projektům, které pomáhají druhým. Lidé jsou tu moc milí a ochotní, nikdo tu není souzen za neznalost, spíše se mu snaží ostatní pomoct. Celý program přináší spoustu příležitostí, které může využít úplně každý.

Před rokem jsem se od mého kamaráda právě o tomto programu dozvěděla. Během podzimu jsem poslala přihlášku a prošla výběrovým řízením. Jelikož mi tento program dal opravdu hodně, ráda bych tento program šířila i u nás na škole. Z vlastní zkušenosti vím, že když se o mimoškolních aktivitách lidé dozvědí od člověka, který jim je alespoň trochu povědomý, nebudou se bát přihlásit."

Pokud někoho Amálky doporučení zaujalo, nebojte se na ní obrátit, ráda vám poradí.