Spolupráce s Helenou pokračuje

V době vyhlášení úplně první karantény, tedy v březnu 2019,  jsme dostali od našeho bývalého studenta  kontakt do Německa na studentku VŠ Helenu Bögl, která studovala obor učitelství jazyků N a Šp pro cizince. Měla zájem o spolupráci s učiteli a žáky v ČR. Naše paní učitelka Miloslava Rosenfelderová využila její nabídky a domluvily se, že spolu budou on-line připravovat maturanty G Jírovcova na maturitu z němčiny. Maturanti v roce 2019 i za přispění konverzačních hodin s Helenou úspěšně odmaturovali a Helena se na naše pozvání sešla se se „svými on line studenty“ loni v září osobně. Tehdy jsme netušili, že se situace s lockdownem zopakuje a uzavření škol bude ještě delší než v předchozím školním roce. Proto jsme byli velmi vděční za to, že Helena i po skončení svého studia nezištně pokračuje s našimi studenty německé konverzace v on-line výuce. Navštívila Budějovice a Jírovcovku letos v září znovu a my ji už bereme jako dalšího člena pedagogického sboru. 

 Helena i paní učitelka Rosenfelderová mají stále chuť pokračovat v zavedeném konverzačním modelu a je to i tím, že zájem studentů Jírovcovky o hodiny s Helenou trvá.

Společná on line výuka s rodilou mluvčí Helenou dokazuje, že ne vždy jsou nutné složité projekty, ale důležitá je ochota lidí spolu komunikovat.