Šachový bronz našich žákyň

Ve dnech 12.-19. března 2022 proběhlo v Luhačovicích Mistrovství ČR mládeže do 16 let. Naše škola tam měla tři zástupkyně, dvě v kategorii dívek do 16 let a jednu v kategorii do 14 let. 

V kategorii do 16 let Daniela Nagyová z 5. E získala bronz a o rok mladší Beáta Havelková ze 4. E skončila sedmá, v kategorii do 14 let se umístila Vicky Cinková ze 3. E na šestnáctém místě.

Daniela odehrála slušný turnaj. Hrála proti všem soupeřkám, které se umístili v první desítce, a díky tomu měla nejvyšší pomocné hodnocení ze všech. O pořadí na 2. až 4. místě ale nerozhodlo pomocné hodnocení, ale vzájemné zápasy hráček. A to pro Danielu znamenalo celkové 3. místo. Tím o jednu příčku vylepšila své loňské 4. místo. Bylo to pro ni poslední mládežnické Mistrovství ČR a zakončila ho stejným třetím místem jako na svém prvním Mistrovství ČR dívek do 8 let hraném v květnu 2014 v Táboře.

Beátka, aktuální mistryně Čech, byla v kategorii dívek do 16 let mladší ročník a nastupovala tedy proti řadě o rok starších hráček. Celkový zisk 5 bodů stačil na 7. místo. Beátka bude mít příští rok příležitost umístění výrazně vylepšit, protože řada letošních soupeřek mládežnickou kategorii již věkově opustí.

Paralelně s Mistrovstvím ČR mládeže probíhalo Mistrovství ČR juniorek a juniorů. Jihočeský kraj tam měl jedinou zástupkyni, Martinu Šťastnou ze 6. E, která si odvezla bronz jak v kategorii dívek do 18 let, tak i v kategorii do 20 let.