Přátelé na Ukrajině, myslíme na vás

Rádi bychom vyjádřili podporu Vaší zemi, Ukrajině, a všem dobrým lidem u Vás. Myslíme na Vás a přejeme si z celého srdce, aby se podařilo zastavit šílence, kteří rozhodují o životech nevinných lidí.

Trvalo nám ve škole dlouho, než jsme začali s projektem se školou ze Záporoží. Nyní, když už jsme získali pro spolupráci studenty i učitele, vybrali jsme témata, která je zajímají a na kterých by rádi spolupracovali se svými vrstevníky, tak přijde válečný stav. Je to hrozné a tady v Česku pro nás nepředstavitelné.

Včera ( den před invazí Ruska na ukrajinu) jsem měla meeting na Zoomu s paní učitelkou Irinou ze záporožské školy v angličtině. Říkala, že studenti jsou doma (ale to už trvá snad několik měsíců), kvůli koronaviru a nyní i kvůli válečnémunebezpečí, dnes už reálné válce. Slíbili jsme si, že se spojí online učitelé ve skupinách, naši studenti už začali sami pracovat. Až budeme mít nějaké konkrétní výstupy, pošleme je. To jsem ale netušila, co se stane pár hodin po našem meetu.

V každém případě se záporožskou školou chceme být dál v kontaktu a pokud to půjde, budeme se snažit spolupracovat. Chceme i  touto cestou dát najevo, že s Ukrajinou počítáme, podporujeme ji a přejeme si pro všechny na Ukrajině mír a klid. 

Milí přátelé na Ukrajině, chtěli bychom, abyste věděli, že učitelé i studenti  na Jírovcovce na Vás myslí, modlí se za Vás a přejí Vám jen to dobré.

Za Jírovcovku Lenka Kudrličková

Přiložené soubory