Otevřená věda

Studentům středních škol se opět otevírá jedinečná možnost. Mohou být po dobu dvanácti měsíců právoplatnými členy výzkumných týmů a stát po boku špičkových badatelů ve chvílích jejich vědeckých průlomů. Akademie věd pro zájemce dlouhodobých stáží letošního projektu Otevřená věda připravila nejvyšší počet témat v dosavadní historii.

Projekt Otevřená věda letos pro zájemce otevírá na 118 stáží. Více se naši studenti mohou dozvědět od svých spolužáků, kteří již v programu pracují. Například Míša Štouralová ze 3.B, taky Kuba Savula ze 2.A. Míša bude o svých aktivitách v Otevřené vědě mluvit v pátek 19. listopadu v ČRo.

Pootevřená cesta k úspěšné vědecké dráze
Co musejí udělat studenti, kteří se chtějí přímo podílet na práci výzkumníků a mají o nadcházející ročník zájem? Vstupní branou k jejich vědecké kariéře je web Otevřené vědy. Zde je možné si vybrat obor zájmu, výzkumný ústav a téma a do 30. listopadu se přihlásit. O přijetí rozhoduje především pečlivě připravený motivační dopis a reference, které uchazeč připojí ke své přihlášce. Do konce roku si samotní výzkumníci vyberou ty nejnadanější z adeptů a ti se pak od ledna příštího roku stanou na dvanáct měsíců součástí jejich týmu. Více informací o projektu najdete také na profilech projektu Otevřená věda na sociálních sítích. Na Jírovcovce aktivní studenty, kteří se intenzivně a do hloubky zajímají o jakýkoli vědní obor, dlouhodobě podporujeme.