Lingvistická olympiáda 2019

Lingvistická olympiáda

I v letošním roce se naši žáci pustili do odhalování tajemství neznámých jazyků v rámci České lingvistické olympiády (ČLO), soutěže, kterou pořádá MFF UK spolu s FF UK.Pro úspěšné vyřešení úloh je potřeba se pořádně zamyslet a pochopit, jak fungují nejrůznější jazykové jevy ve více či méně exotických jazycích. ČLO se zaměřuje na obecnou schopnost analýzy jazykových dat, která nepředpokládá věcné znalosti, ale především logické a kreativní myšlení. Soutěž má mezi našimi žáky velkou podporu a letos se školního kola zúčastnilo celkem 35 "lingvistů".

Tím nejlepším ze všech byl Jonáš Havelka (8.E), který ve školním kole se ziskem 66 bodů suveréně zvítězil . Na druhém místě skončil s 52,5 body jeho spolužák Jakub Ambroz a o 3. místo se podělili Terezka Maxerová (6.E) a benjamínek soutěže Jan Stejskal (5.E), kteří získali 48,5 bodu. Do regionálního kola pro oblast Čech, které se koná 15. ledna 2020 v Praze postupují ti, kteří ve školním kole získali alespoň 46 bodů. Naši vítěznou čtveřici tak doplní ještě Tomáš Sekyrka (8.E).

Všem studentům, kteří se do soutěže zapojili, děkujeme, postupujícím gratulujeme a držíme palce i v další části soutěže.