Kvarta si přivezla ocenění z rakouského Hornu

"RAKOUSKO - ČESKO v roce 2020. Vize pro společnou budoucnost v srdci Evropy."

Tato mezinárodní projektová soutěž, do které se mohly zapojit projektové týmy z Jižních Čech, Jižní Moravy, Vysočiny a Dolního Rakouska, byla organizována v rámci Dolnorakouské zemské výstavy 2009, která se koná od dubna do listopadu 2009 v rakouském Hornu a Raabsu a v české Telči. Do finále postoupil z naší školy tým kvarty  a školu tam reprezentovali : Tomáš Dobrovský, Antonín Šmíd, Karel Štros, Vilém Bubeníček, Lukáš Hrzán, Jana Pouzarová a Zuzana Jiráková.  Do Hornu byla vybrána také práce žáků septimy, kterou zastupovali Denisa Bernardová, Martina Kyptová, Lucie Janoušková, Jaroslav Pouzar, David Janíček a Luboš Palíšek. Septima zpracovala projekt Olympijské hry Praha - Vídeň 2020.

Tým naší kvarty získal 27. dubna 2009 v rakouském Hornu 3. místo v kategorii A a zároveň finanční odměnu, za projekt s názvem Temelín. Pohraničí. Kriminalita.

Všem účastníkům soutěže děkujeme za reprezentaci naší školy.