Krajský přebor školních družstev v šachu

Ve čtvrtek 14.2.2019 proběhl v českobudějovickém kulturním domě Slávia krajský přebor školních družstev.

Turnaj probíhal sedmikolově ve 3 kategoriích:

  • 1.-5. třídy ZŠ
  • 6.-9. třídy ZŠ a odpovídající třídy víceletých gymnázií
  • střední školy a učiliště

Každé čtyřčlenné družstvo mohlo mít až dva náhradníky. Kromě boje o titul krajského přeborníka se v každé kategorii bojovalo o dvě postupová místa na mistrovství ČR.

V kategorii "6.-9. třídy ZŠ a odpovídající třídy víceletých gymnázií" nás reprezentovalo družstvo ve složení Martina Šťastná (3.E), Václav Bauer (4.E), Jakub Šimon Šimůnek (1.E), Daniela Nagyová (2.E) a Beáta Havelková (1.E). Naše družstvo potvrdilo roli favorita. Ve 28 odehraných zápasech naši hráči 26 zvítězili a 2x remizovali. A to znamenalo jasné vítězství a postup na červnové mistrovství ČR.

V kategorii "středních škol a učilišť" nás reprezentovalo družstvo ve složení Matyáš Zeman (6.E), Ladislav Nagy (5.E), Vojtěch Bauer (6.E) a Lukáš Zeman (6.E). I zde jsme patřili mezi favority na postup. Tato kategorie byla ale výrazně vyrovnanější. Nakonec byl rozdíl mezi prvním a čtvrtým družstvem pouhý půlbod. Náš tým dramatický závěr zvládl dobře, turnaj vyhrál a zajistil postup na mistrovství ČR.

Děkujeme oběma týmům za vzornou reprezentaci školy a na mistrovství ČR jim budeme držet pěsti.