Dva bronzy z Mistrovství Čech mládeže v šachu

Ve dnech 21. až 28. října proběhlo v Harrachově Mistrovství Čech mládeže v šachu. Do turnaje se kvalifikovali hoši, kteří uspěli v krajských kvalifikacích a hoši, kteří měli zajištěn přímý postup díky výsledku na loňském Mistrovství Čech. Dívky, kterých se šachu věnuje méně než hochů, se mohli zúčastnit bez omezení.

Letošního Mistrovství Čech se zúčastnili i 4 zástupci naší školy. Hoši na turnaji bojovali o postup na březnové Mistrovství České republiky. Z každé věkové kategorie postupuje 8 nejlepších hochů. Dívky se mohou Mistrovství České republiky zúčastnit bez omezení a proto bojovali „jen“ o dobré umístění. V každé věkové kategorii hráli dívky a chlapci spolu, ale výsledné pořadí dívek a chlapců bylo vyhlašováno zvlášť.

Každý den se hrála jedna partie, jen v jeden den se hrálo dvoukolo. Každá partie trvá obvykle 2:30 hod až 5:00 hod.

Před partií každý hráč studoval hru svého soupeře a připravoval se na něj. Po partii hráči chodili na rozbory k mezinárodním mistrům, kteří jim ukazovali, kde se dopustili jaké chyby. Byl to vyčerpávající týden, ale snaha našich studentů byla odměněna dobrými výsledky.

Martina Šťastná (2.E) se umístila na 3. místě v kategorii dívek do 14 let.

Daniela Nagyová (1.E) se umístila na 3. místě v kategorii dívek do 12 let.

Ladislav Nagy (4.E) se umístil na 6. místě v kategorii hochů do 16 let.

Jan Bauer (1.E) se umístil na 40. místě v kategorii hochů do 14 let.

 

Výsledky