Distanční výuka od 25. 11. 2020

23.11. 2020 - DODATEK k předchozímu textu: od středy 25.11. do konce týdne platí rozvrhy pro online výuku. Maturanti ale budou prezenčně ve škole. Na semináře budete rozděleni do samostatných učeben podle tříd. S vyučujícím v učebně bude početně největší skupina (např. 4.A) a zbylé dve třídy budou ve vedlejších učebnách, do kterých zajístíme online přenos. Ano, je to minimálně divné, ale nechceme jít cestou, kdy budeme muset na doporučení MŠMT semináře zrušit.

 

Vážení rodiče, milí žáci,

jen nerad píšu zprávy ve smyslu "oznamuji, že Vám něco oznámíme", ale tentokrát to jinak nejde.

Výuka od 25.11. (30.11) bude probíhat podle upravených rozvrhů, na kterých intenzivně pracujeme.

Rozvrhy pro maturitní ročníky budou hotové pravděpodobně v pondělí, stejně jako rozvrhy pro rotační výuku na nižším gymnáziu a distanční výuku ostatních tříd.

Rozvrhy pro maturitní ročníky se tvoří velmi komplikovaně, protože je povinnost vyučovat prezenčně, ale zároveň pouze v homogenních skupinách. To znamená, že klasická výuka seminářů nebude možná, protože se v nich spojují žáci z různých tříd. V tuto chvíli hledáme způsob, jak zajistit výuku pro všechny třídy najednou. Proto velmi prosím žáky z maturitních ročníků, aby mi do neděle večer dali vědět všichni, kteří by si nemohli do výuky nosit vlastní telefon/tablet/notebook, na kterém by mohli sledovat výuku. Díky!

V rotační výuce pro nižší gymnázium bude v jednom týdnu chodit do školy prima a sekunda, v druhém týdnu tercie a kvarta. Rozvrhy budou hotové také v pondělí. 

Ostatní třídy zůstávají i nadále v režimu distanční výuky, upravené rozvrhy budou k dispozici také v pondělí. S velkou pravděpodobností dojde k jejich zhoršení, protože v kombinaci s prezenční výukou nedokážeme rozvrhy "zahustit".

Ještě malý dodatek k obědům: žáci na prezenční výuce mohou na obědy chodit a jídlo sníst přímo v jídelně. Žáci na distanční výuce mohou od 25.11. na obědy chodit, ale jídlo si musí odnést.

A rotační výuku začneme prezenční výukou pro primu a sekundu.

S pozdravem a přáním hezkého víkendu

Pavel Kavřík