Beseda s panem Adamem Colvinem, konzulem Velvyslanectví USA v Praze

Dne 15. 10. 2019 proběhla beseda studentů 3. A a 3.B s významným představitelem americké diplomacie v naší zemi. Tématem byla práce v diplomacii. Za vše hovoří reakce studentů:

Nejprve jsem se bála, že diskuse bude na můj vkus až moc politická a nebudu tomu rozumět, protože se v politice nevyznám, ale příjemně mě překvapilo, že to tak nebylo.

Člověk nemá každý den možnost zeptat se cizince na jeho život v České republice a obzvlášť ne člověka s takto zajímavým povoláním.

His English was really nice and surprisingly so was his Czech. I liked that he was really positive about answering ANY question that was asked. (Filip Marek)

Obsah přednášky byl podle mého názoru velice obohacující, dozvěděli jsme se, jak fungují ambasády, po kolika letech konzulové mění stanoviště. Zároveň nám povídal o svém osobním životě, a jak vnímá Česko jako cizinec.

He was smart and funny, so it was a pleasure to listen to him.

Byla jsem ráda, že mluvil přesně a jasně a že na něm bylo vidět, jak ho baví tu s námi být.

Jeho angličtině jsem rozuměla velmi dobře, což jsem nečekala.

Bylo úžasné, že si uvědomoval naši ne úplně špičkovou angličtinu, takže upravil náročnost výkladu. Konečně jsem měla pocit, že se v angličtině neztrácím a rozumím více jak 90% toho, o čem vyprávěl.

Beseda byla skvělá, konzul byl komunikativní a rozuměla jsem mu každé slovo. Moc se mi to líbilo a přála bych si, abychom měli více možností si promluvit s rodilým mluvčím a tak významnou osobou.